Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan O KVO WIV Opening skatebaan Hotelschip ’Henry Dunant’ gaat varen Over enkele dagen, aanstaande maandag 4 oktober om precies te zijn, zal hotel schip ’Henry Dunant’ dan eindelijk uitvaren. Letterlijk boordevol ernstig chro nisch zieke en lichamelijk gehandicapte mensen (gasten) en hun verzorgers (vrij willigers) uit het werkgebied van de Rode Kruis-afdeling Oisterwijk/Haaren, die deze bijzondere vakantietrip organiseert. Zo’n 68 gasten en 52 vrijwilligers (m/v) met de vaste crew van het schip. De vrijwilligers gaan een belangrijke rol vervullen. Zij zullen de vakantie van de gasten verzorgen. Het welzijn van de gasten tijdens de bootreis staat bij hen voorop. I Het is tijd voor de Rabobank. Leden van de KVO ’’Help de hersenen” Het bestuur. Hb Rabobank ”Wij zouden graag een skatebaan in Moergestel willen hebben want wij moe ten altijd naar Oisterwijk fietsen. Dan moeten we ons skateboard of skates (bmx) meenemen en dan willen er wel eens ongelukken gebeuren.” Zo luidde de aanhef van de brief aan de burge meester en wethouders van Oisterwijk die Michel en Etienne Kardolski als mede Tijl Broeken op 9 september 2002 bij de gemeente in de bus deden verge zeld van de nodige handtekeningen. Voor het gemak gaven ze ook de plaats aan waar deze skatebaan het beste kon komen liggen. Ze hebben er twee jaar op moeten wachten maar nu ligt er dan in de Bosstraat op het par keerterrein van D’n Donk een prachtige ska tebaan met afrastering en die werd afgelopen woensdag door wethouder Jan Oerlemans offi- In D’n Donk werd voor belangstellenden en ouders nog een demonstratie gegeven onder leiding van een skate-leraar en zelfs de klein tjes deden hieraan driftig mee. Al met al een goede voorziening voor de jeugd van Moer gestel. Dinsdag 5 oktober gaan we weer fietsen, als het weer meewerkt. Ook niet KVO-leden kun nen aansluiten. Vertrek om 13.00 uur op het plein. Op 19 oktober is onze najaarsvergadering. Noteer alvast in je agenda. KAARTAVOND Op maandag 4 oktober begint in de Roozendries onze kaartavond weer. U kunt rikken en joke ren. Aanvang: 19.00 uur tot 22.30 uur. U komt toch ook? Stichting Welzijn Ouderen JEU DE BOULES CLUB ONS GENOEGEN Tien jaar geleden is de jeu de boules club onder leiding van 2 activiteitenleiders van de K.B.O. opgericht. Het is een gezellige en actieve club waar met veel plezier wordt gespeeld. De club telt 18 mannen en 14 vrouwen. Mede omdat er genoeg plaats is voor nieuwe leden deze oproep. Denkt U dat is iets voor mij, kom gerust een kijkje nemen op de baan bij de Roozendries. Wij spelen op maandag-, woensdag- en vrijdag middag vanaf 13.00 uur. Voor meer informatie kun je terecht bij M. Jonkers, Telefoon 513 2430. KPJ Moergestel wil hierbij zijn leden bedan ken voor de goede inzet tijdens het afgelopen touwtrekweekend. Vooral ook onze jonge ser veersters die de donderavond onze gasten van alle natjes en droogjes voorzien hebben. De foto’s van het touwtrekweekend staan nu online. Op zondag 3 oktober willen we gaan karten met de kring. Hier willen we laten zien dat wij de snelste KPJ zijn. Opgaves bij Frank tel. 06 53602661. We hopen op een mooie maar zeer snelle dag. Zie ook www.kpjmoergestel.nl cieel geopend. Door het hondenweer kon dit jammergenoeg niet buiten gebeuren maar in D n Donk. Niet alleen de aanwezig jeugd was blij met het resultaat ook de wethouder was zeer te spreken over deze nieuwe voorziening die toch een slordige 20.000,= heeft gekost. Hij verzocht de jeugd dan ook om er heel zuinig op te zijn en hij hoopte dat zij er veel plezier aan zullen beleven. Het is er soms een drukte van belang want de skaters moeten de baan delen met skateboarders en zelfs de kleine alumini um stepjes. Maar hoe het ook zij de jeugd geniet er van en zij hoeven niet meer op straat of in Oisterwijk hun kunsten gaan vertonen. Ook komt het de veiligheid op straat ten goede. Alles in kannen en kruiken SELECTIE VAN DE VRIJWILLIGERS De vrijwilligers zijn met zorg geselecteerd door het organiserend comité van de hiervoor ge noemde Rode Kruis-afdeling. Dat was geen eenvoudige klus. Er waren veel aanmeldingen en er moest goed worden gekeken naar de moge lijkheden die elke individuele kandidaat te bie den had. Een aantal kandidaten moest worden teleurgesteld omdat er nu eenmaal teveel belang stellenden waren en het selectie-criterium ’erva ring met verzorging’ uiteraard voorop stond. Het comité was aangenaam verrast door en erg verheugd over het grote aantal aanmeldingen. Het heeft maar weer eens bevestigd dat in het werkgebied van de Rode Kruis-afdeling veel mensen bereid zijn zich in te zetten voor de hulpbehoevende medemens. DE LAATSTE INSTRUCTIES Op dinsdagavond 21 september jl. ontvingen de vrijwilligers de laatste instructies. Eerder waren ze grotendeels al enige keren hier geweest voor een scholing. Niemand minder dan de vaste gastheer en gastvrouw op de ’Henry Dunant’, door hun langdurige ervaring zeer deskundig, gaven de instructies en nodige infor matie over de taken van de vrijwilligers. Ruim de helft van hen heeft op de boot een verzor gende functie. Medegedeeld werd dat de gasten tijdens de bootreis van 4 tot 9 oktober in Arnhem en Schoonhoven aan wal gaan om gezellig te pas sagieren en daarbij worden opgevangen en begeleid door Rode Kruis vrijwilligers. De vaarroute over o.a. IJssel en Rijn gaat vanaf Hasselt (inscheping) via Zutphen, Arnhem, Schoonhoven naar Huizen (ontscheping). De finale instructie-avond verliep in een bij zonder goede sfeer. De vrijwilligers zijn heel enthousiast en gemotiveerd en hebben intus sen een hecht groepsverband gevormd. DE VERWACHTINGEN Alles is nu in kannen en kruiken. De vaarrou te is prachtig, de dag- en avondprogramma’s zijn mooi en afivisselend, het passagieren wordt interessant, het hotelschip is comfortabel en gezellig en de gasten worden prima begeleid en verzorgd, ook wat hun natje en droogje betreft. Bij de vrijwilligers is alles in goede handen. In de periode van 4 tot 9 oktober zal een schip vol blije gasten uit onze regio, die deze vakantie reis van harte wordt gegund, vergezeld door hun hartelijke verzorgers/begeleiders over Neder landse rivieren gaan. Tevreden mensen aan boord. Voor de negende maal organiseren de Hersen- stichting Nederland (HsN)en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV) hun jaarlijkse collecteweek. Deze wordt in 2005 gehouden in de week van 27 februari tot en met 5 maart. Als u ons wilt helpen met de collecte, geeft u dan op als collecte-coördinator of collectant aan de regionale promotor, dhr. H. Hendriks, tel. 073 6418477 of bel het coördinatiepunt voor de collecte, 030 2971197. Wij wachten op uw telefoontje. En..stel niet uit wat u vandaag kunt doen, dus bel nu....... uit liefde voor de hersenen. MOERGESTEL PAGINA 5 Hieronder vindt u de verkorte agenda Het bestuur Coöperatieve Rabobank De Hilver U.A. gevestigd te Hilvarenbeek. Na afloop van de vergadering treedt Joop Vos van het cabaretduo Urbi Orbi voor u op. Bij Rabobank De Hilver hebben de leden zeggenschap en invloed. En 14 oktober hebben zij de kans om daadwerkelijk iets van zich te laten horen. Tijdens onze alge mene ledenvergadering. Vanaf 19.30 uur zijn zij van harte welkom in Partycentrum Hercules, Rijtseweg 1 te Diessen. De verga dering begint om 20.00 uur. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, de jaarrekening 2003, het jaarverslag 2003 en de overige stuk ken kunnen leden vanaf vandaag inzien op onze kantoren. Geeft u als lid van onze bank 14 oktober de toon aan tijdens onze algemene vergadering? Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2003 Decharge Wijziging statuten en huishoudelijk reglement Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag K.B.O. AFDELING MOERGESTEL In de gemeente oisterwijk 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5