B GEZIEN IN GEKEL I fJtm Miezels I www.woninginrichting-janmichiels.nl Rond ’Den Boogaard’ blijft alles stil! Ook Tante Bets en Tante Kaat Reunie Disco ’t Draaiboompje G Oproep aan actieve 50-plussers Moergestel OBT start met gratis proefabonnementen actie w I ze naaie mèn trouwes Wij willen deze avond voor jullie én ons ple zier organiseren en hebben besloten om de entree en onze verdiensten als disc-jockey’s aan een gezamenlijk goed uitgezocht goed doel te schenken. Tot dan: disc-jockey’s Pieter, Ben, Jan en Hans ’Als ik voor Moergestel in de gemeenteraad zat deed ik ’s nachts geen oog dicht. In tegenstelling tot wat Brabants Dagblad afgelopen zaterdag suggereerde zit er nog steeds geen enkele ’vooruitgang’ in de verwikkelingen rond ’Den Boogaard’. De gemeente zegt weinig reacties te hebben gekregen op haar oproep aan Moer- gestelse verenigingen om bij haar te melden wie 'Den Boogaard’ had besproken en voor welk evenement. Maar waar is die oproep, bestemd voor Moergestel, geplaatst? Tante Bets en Tante Kaat kunnen het weer niet laten. Hun kwebbel staat geen moment stil. Alles willen ze bijhouden. Stof genoeg deze weken. Ook voor Bets en Kaat... Het comité dat 60 jaar bevrijding organiseert is nog net zo ver als drie weken geleden. Pogin gen om de sporthal vrij te krijgen op zondag 24 oktober zijn nog steeds gaande. Met de hand ballers, die op de zondagmiddag moeten spe len, wordt onderhandeld. ’Met de zaalvoetbal- lers heeft de wethouder van sportzaken nog niet gesproken’, vermeldt het bericht. Bijna twee weken zijn inmiddels verstreken... en verloren gegaan, a.s. Week zal duidelijk moe ten worden op welke manier 60 jaar bevrijding Moergestel gevierd kan worden op 22 en 24 oktober a.s. VAN EERSTE LEESBOEKJE TOT... Veel mensen komen op enig moment in hun leven wel in aanraking met de bibliotheek. Van eerste leesboekje tot verplichte literatuur lijst op school, van studie- of hobbyhoek tot lek ker leesboek op vakantie. Maar leners kunnen ook voor cd’s, cd-roms, video’s, dvd’s en tijd schriften bij de bibliotheek terecht. Naast betaald internetten is een groot aantal websi tes en databanken gratis raadpleegbaar. En de bibliotheek organiseert allerlei activiteiten die voor leden met korting te bezoeken zijn. men om een disco avond te presenteren zoals deze toen elke week plaatsvond, natuurlijk in ’t Draaiboompje. Zaterdagavond 9 oktober hopen wij alle klan ten en personeel van destijds terug te zien in onze disco voor een waanzinnig gezellige avond, met alleen muziek van toen. Toegang alleen aan personen boven de 25 jaar. De zaal gaat ook weer open om 20.00 uur en de entree is een euro. Steeds meer reacties van Moergestelnaren ko men ondertussen bij onze redactie binnen. En die reacties zijn vaak niet mals. Er blijkt wei nig krediet meer te zijn voor de personen (Maatschap Podium en de gemeente, red.) die in het hele verhaal de hoofdrollen spelen. ’Ik ben van mening’, schrijft een inwoner, ’dat Den Boogaard op een weinig elegante manier naar de kl... is geholpen’. ’De projectontwik kelaars zitten al lang te springen om Den Boogaard op te ruimen’. Iemand anders schrijft’ De gemeente had vlug ger moeten reageren en Den Boogaard moeten kopen toen zij het nog kon. De gemeente moet alles op alles zetten om voor Moergestel het cul turele hart, Den Boogaard, weer open te krij gen en niet alles op de lange baan te schuiven. Spijkers met koppen slaan!’ ’Mijn toneelhart huilt bittere tranen’, lezen we Weet jij het allemaal nog? De eerste afspraak jes, buiten (en binnen), de eerste kussen met die achteraf toch niet zo leuke goser, dat geweldi ge stuk dat je vriendin inpikte, het geschuifel op de dansvloer, het verzoekplaatje voor die onbekende, met de brommer of fiets met een grote groep naar huis, die leuke maffe ober, lekker dansen, effe buurten bij de garderobe, de overbekende begin- en eind single, het wach ten voor de deur om 19.45 uur etc, etc. Tjonge wat een mooie tijd! En wat denk je van die muziek van toen. Viola Wills, de Tramps, Tavares, Gloria Gaynor, Barry White, Elvis, Abba, Michael Jackson, Bee Gees en ga zo maar door. Reünie is misschien niet het goede woord maar wij denken een bijzondere avond voor u in petto te hebben. We hebben het initiatief geno- Bets: Heddet geheurd? Kaat: Wè? Bets: Het is toch wè? Kaat: Wè dan? Bets: ’t Is toch triest! Kaat: Mens zit nie te zeevere, wè is er dan toch? Bets: Witte gij er niks van dan? Kaat: Waor moet ik iets van wete? Bets: Den Boogaard? Kaat: Wè is daor mee? Bets: Hij is dicht! Kaat: Hoezo dicht? Bets: Ze zèn gestopt? Kaat: Dè kan nie. Wij gaon er toch nog speu- le in november? Bets: Dè zal nie gaon Kaat: Wè nie?, dè’s allemaol al rond en vaast- geleed. We speule op 5 en 7 november! Bets: Dè zal nie gaon! Kaat: Dè wel jè Bets: Dè nie nè e!, Ze zeggen dè’t op z’n kont ligt. Ze zijn fujlliet. Kaat: Mar .mar..hoe.Ik raok hillemaol in paniek. De trimclub Moergestel is een vriendenclub die ruim 25 jaar bestaat. Elke maandagavond van 20.00 uur tot 21.00 uur komen we bij elkaar in de hal aan ”Het Stokeind” te Moergestel om te volleyballen, waarna we nog even bij De Brouwer onze dorst lessen. Door blessures geteisterd hebben we momenteel behoefte aan 2-3 actieve 50-plussers die met ons willen volleyballen. Bent u zo’n 50-plusser kom dan langs op maandagavond, of bel even tussen 17.30 uur en 18.30 uur voor nadere info met Henk Kruyssen513 3345. Graag tot ziens. GRATIS PROEFABONNEMENT De OBT biedt mensen die vrijblijvend kennis willen maken met de bibljotheek gedurende de hele maand oktober de gelegenheid een gratis proefabonnement te nemen geldig tot 1 janu ari 2005. c. Al 'n tweetal weken kondigt men op de toegangsborden in Moergestel ’De week van de toe- gangkelijkheid’aan. Da’s wel héél toegankelijk... Onder het motto 'Kent u de bibliotheek?’ houdt de OBT; bibliotheek voor Mid- den-Brabant gedurende de hele maand oktober een ledenwerfactie. Volwassenen vanaf 18 jaar (jeugdleden tot on met 17 jaar zijn altijd al gratis lid!) kunnen met een gratis proefabon nement geldig tot 1 januari 2005 kenni smaken met alles wat de bibliotheek te bieden heeft. En dat is meer dan alleen maar boeken... vervolgens in ’n andere brief. ’Als we geen gemeenschapshuis meer hebben, zullen, naar ik vrees, veel verenigingen ’doodgaan’. En Moer gestel heeft zoveel actieve verenigingen. Daar moeten we zuinig op zijn en hun activiteiten juist stimuleren’. ’Het zal wel weer tevergeefs zijn dat we een beroep op de politiek doen. Als ik voor Moergestel in de gemeenteraad zat, zou ik ’s nachts geen oog meer dicht doen zolang Den Boogaard dicht was', aldus een passage uit een volgende brief. ’Een verschrikkelijke ramp. Je moet er niet aan denken, geen concerten meer, geen carnaval meer, geen toneel meer en nog zo veel wat ons zo na aan het hart ligt. Ik kan er gewoon niet over uit!’. Of de reactie uit de volgende brief: ’Dit is weer een stukje versterving voor Moergestel. Wel voeden maar niet genoeg om welig te tieren. Laat al onze zes Moergestelse vertegenwoor digers uit de raad, waaraan wij ons vertrouwen hebben gegeven, hier de schouders maar eens onder zetten...’ Tot zover deze eerste reacties uit brieven die ons afgelopen weken werden toegestuurd. Volgende week vervolgen we met, vaak heel emotionele, reacties over de sluiting van ’Den Boogaard’. Wilt u op die sluiting reageren of uw zegje doen, stuur of mail het ons toe: Oisterwi jkseweg 43 of buro76@wolmail.nl Laat Moergestel gerust uw gedachte horen. Wel volledig met naam en adres ondertekenen a.u.b. Anoniem staat zo slordig. De complete woninginrichter 3-OKT BALL; 4VAART {DRAAIBOOMPJE [4t/m8~ÓKT WEEK V D TOEGANGKELIJKHEID Bets: Dè kunde rustig, mar het zal oe nie hel lepe. De euro’s zèn op, de pan is leeg en de deur is op slot! Kaat: Dus wij kunnen geen toneel speule mee z’n allen dees jaar? En het is nog wel ons jubi- leumjaor. ”Die Naemloose Speelers” bestaon dees jaor 40 jaor! Ze houwen ok nergens reke ning mee En nou, hoe moet ’t nou? Bets: Dè weet ik ok nie. Wij kunnen ons stuk waor we al mee aon het oefenen waren nou nie mir speule. Kaat: Wè jammeren we hadden net zonne mooie koning. Hij kende zijn tekst al van buite. Bets: Ja maar ik ok. Gij nie dan? Kaat: Dè wel..mar vur een man! Hoe moet dè nou mee al die kiendjes? We kunne nie naar Den Donk. De sporthal hee gin geluid en licht, het Draaiboomke is te laag,en deTiliander.Och dè werkt nie. Wè Gèssel is moet in Gèssel blèè- ve! Ach wè jammer voor al die klentjes die iedere keer zo opgetogen vur ons in de zaal zate. Bets: Nie alleen voor de klèntjes, ok voor die ouwkes. Die van De Tweede Jeugd zijn er ok mooi mee genaaid. Kaat: Wè gaon die nou doen? Bets: Ok niks meer. Kaat Zou het? Bets: Zeker wete! Kaat: Góh ok nog ’n oor aon! Bets: Hoezo jou? Kaat: Ik heb nog muntjes snotverd ,s (gratis) Parkeerruimte b'j Onze winkels in overvloed!!! «Bi PAGINA 3 Brerte 79 cm 7 i HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel (0416)37 84 69 Grote collectie relaxfauteuils DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3