P PETER SEBREGTS Tuininrichting Advies €1250 VOGELS Waardig afscheid zusters Antoniushuis Moergestel moet groeien! Aphrodite Leerlingen van basisscholen maken ’Moergestel van de Droomhuizen’ NIEUW IN MOERGESTEL!!! Regenjas diverse kleuren nu cèselfs) Goed WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1301 r Hb Huidverzorgingsinstituut en Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Architect Marinus Wolfs geeft de kinderen van de Graaf van Urselschool uitleg over het pro ject. (Foto Bertrand Verhelst). Voor ontwerp, aanleg en onderhoud van uw tuin Bel 013 - 513 12 10 of06 - 23 49 52 60 voor het afscheidscadeau dat bijeen gebracht was voor de vorming en opleiding van jonge zus ters in Brazilië. Na de zegen werd tot slot de ven- delgroet gebracht. Alles wat de kinderen gemaakt hebben, is zater dag 2 oktober en zondag 3 oktober te zien in jeugdgebouw D’n Donk aan de Bosstraat. De huizen en alle andere fantasieën staan opgesteld op een grote plattegrond van Moergestel. En zo komen dromen toch nog uit, het gedroomde Moergestel van de kinderen van Moergestel. D’n Donk is, als onderdeel van de WieKentKunst- manifestatie, zaterdag en zondag geopend van 12 uur tot 17 uur. VEEL WAARDERING EN GOODWILL Toen de zusters naar buiten kwamen, stond de Harmonie bij het Parochiecentrum klaar voor een serenade. Het weer werkte mee: het was - in tegenstelling tot de voorafgaande dagen - droog en de zon probeerde er doorheen te komen. Na de serenade maakten velen gebruik van de mogelijkheid om de zusters een hand je te geven, een kop koffie te drinken en alvast het boekje te kopen, dat door Ad E Wolfs geschreven is over het leven en werk van deze zusters; de komende tijd ligt het boekje nog te koop in het Parochiecentrum en ook bij de winkels van Kemps en van Van Wezel. Er heer ste tijdens de informele receptie een gezellige en gemoedelijke sfeer en de zusters hebben ervan genoten. Ook al valt het sommigen zwaar om te vertrekken en om afscheid te nemen, het doet goed te ervaren hoeveel waardering er nog steeds is voor het werk dat de zusters hier in Moergestel gedaan hebben. Zusters, bedankt en het ga u goed, straks in het Moederhuis in Asten. van Ursel staken de kinderen al hun creati viteit in een paar grote plattegronden van het St. Jansplein. ”De kleuters bedachten de ideeën, de oudere leerlingen werkten die uit”, schetst leerkracht Bertand Verhelst de grap pige gang van zaken op de Graaf van Ursel. visie Plus ruimtelijke plannen zijn op langere termijn vanwege de Wet Ruimtelijke Ordening en dat beleidsplannen hierop dienen te worden aangepast en verder uitgewerkt. Dan pas komt er een bestemmingsplan waar op de komma wordt vastgesteld hoe het geheel gaat verlo pen. Noud Smits vroeg zich af of het Structuur- visie Plus plan achter de plannen aanloopt of erop vooruit loopt. Uit dit plan moet blijken of men kiest voor de toekomst. Mevr. Christien Simons vroeg vooral aandacht voor bouwen naar een dorpse maat en niet te kiezen voor veel hoogbouw. Aanpassing zal geschieden aan de bestaande bebouwing. Ruud van de Ven vroeg zich af of de samenwerking met de Hilver een probleem was. Moergestel ligt namelijk in twee gebieden zijnde de Meierij en Beerse/Reusel. Wethouder van den Bosch wilde de ontwikke lingen graag afwachten omdat de relatie met Hilvarenbeek goed was en dat wilde hij zo hou den. Ook kwamen er vragen over het Mob- complex in Oisterwijk waar de Trapistinnen hun zinnen op gezet hebben om er te gaan bou wen omdat men in Berkel Enschot in de weg zit voor woningbouw. In het kort werd geschëtst hoe de situatie was en dat er alleen op dit moment van een Vogelvereniging tegenstand wordt verwacht. Zij willen dit in hoogste instan tie uitspelen omdat het gebied in gevoelig bui tengebied ligt en betiteld word als Ecologische Hoog Structuur. Ondanks de afbraak van zoveel bebouwing en beweging blijft men toch dwars liggen. Leerlingen van alle drie de basisscholen van Moergestel hebben op hun manier meegewerkt aan het nieuwe evenement van WieKentKunst. De kinderen van de Hertog Jan-school en van de Bienekebolders-school maakten vele tientallen droomhuizen. De kinderen van de Graaf van Ursel-school hebben op een heel bijzondere creatieve) manier het Sint Jansplein heringericht. Om de leefbaarheid van Moergestel te garanderen moeten nieuwe woningen gebouwd wor den en zal het bescheiden moeten groeien om de allernoodzakelijkste voorzieningen voor het dorp te behouden. In Café de Brouwer werd dinsdag voor een dertigtal belangstellen den door het gemeentebestuur de voortgang van het Structuurvisie Plus plan gepresenteerd. In 2002 startte wethouder Lambert van den Bosch de discussie voor een duurzaam ruimte- beleid. Bureau BRO uit Vught kreeg de opdracht om de aandachtspunten en vraagstukken voor de komende tijd in kaart te brengen. LANDBOUW, WONINGBOUW EN RECREATIE Het concept eindvisie lag nu ter tafel en werd uitgebreid aan de aanwezigen uitgelegd. Gerbert Smulders van BRO nam de gehele gemeente Oisterwijk mee in zijn beschouwingen en gaf duidelijk aan waar en wanneer in de toekomst woningbouw, recreatie en landbouw en over- loopgebieden zich zouden moeten ontwikkelen. Ook dient er ruimte te komen voor een nieu we economie omdat bedrijven in het buiten gebied naarstig op zoek zijn naar een nieuwe manier van bedrijfsvormen en inkomen nu de landbouw moet gaan inkrimpen. Het Reuseldal staat centraal maar ook het afronden van de Oostelvoortjes, de Scheerman, het voormalige Avangcomplex met de nodige bouwplannen kwamen aan bod. BEHOUDEN VAN VEEL GROEN Ook wordt gedacht aan verplaatsing van de molen. Het bedrijventerrein aan het Stokeind dient opgewaardeerd te worden, de groene poort van 't Stokske, de afronding van de dorpsrand aan de westzijde en het gebied waar nu camping de Bosfazant gesitueerd is alsmede het Klooster St. Stanislaus hebben misschien een andere invulling nodig. Ook is er zelfs aan verplaatsing van de cam ping gedacht. Het plan ligt tot 14 oktober a.s. voor iedereen ter inzage en zal begin 2005 vast gesteld worden en dan kunnen de definitie ve plannen worden beraamd. KIEZEN VOOR DE TOEKOMST Luuk Franken van BRO legde uit dat Structuur- Zaterdag 2 en zond°g 3 oktoberl I Het ’Moergestel van de Droomhuizen’ maakt onderdeel uit van de WieKentKunst-manifes- tatie op zaterdag 2 oktober en zondag 3 okto ber. De Stichting WieKentKunst organiseert een keer per jaar een culturele manifestatie. Het thema dit jaar is ’architectuur van Moer gestel’. Bij de uitwerking worden zoveel moge lijk personen, organisaties en instellingen betrokken. Uiteraard ook de scholen. Vele tientallen kinderen van alle drie de basis scholen hebben meegedaan en wel onder leiding van drie Moergestelse architecten. Pieter van Gisbergen, Mark Stalpers en Marinus Wolfs vertelden op respectievelijk de Hertig Jan school, de Bienekebolders-school en de Graaf van Ursel-school over de architectuur van Moergestel. De drie architecten hielpen de kin deren ook met het uitvoeren van hun plannen. Op de Hertog Jan knutselden de leerlingen droomhuizen in elkaar. Ze maakten ook teke ningen van het ’huis Van de toekomst’. Kinderen van de Bienekebolders lieten zich bij het maken van hun droomhuizen inspi reren door de beroemde Spaande architect Gaudi. Ook fotografeerden ze het St. Jans plein ’in het rond’. Dat wil zeggen dat ze alles opde foto hebben gezet. Plak je de foto’s aan elkaar, dan heb je een panorama. Op de Graaf Moergestel heeft op een waardige wijze afscheid genomen van de zusters van het Antoniushuis. Voorafgegaan door een dele gatie van de drie Moergestelse gilden liepen (of reden) de zusters naar de Moergestelse kerk. In de Raadhuisstraat, St. Jansplein, St. Janshof en Kerkstraat hadden velen de vlag uitgehangen, als hartelijke groet ten afscheid. In de kerk werden de zusters, de genodigden en de talrijke aanwezigen welkom geheten door pastor Schepens, die eraan herinnerde dat afscheid nemen bij het leven hoort. De mens is een pelgrim, is onderweg, niet doel loos ronddolend, zijn pelgrimstocht heeft een doel, een richting: God. In zijn preek stond hij stil bij de eenvoud en dienstbaarheid van de zusters. Óp de website is de volledige tekst van de preek en het welkomstwoord te lezen. Het gemengd koor zong de feestelijke meerstemmige Mis van Gounod. En op het eind van de vie ring spraken burgemeester Kortmann (die alle zusters namens de gemeente een kunstwerk aanbood) en de algemene overste van de zus ters, zr. Blandine. Zij schetste de betekenis van Moergestel voor de zusters en bedankte de Moergestelse gemeenschap. Ook de regionale overste van de zusters in Brazilië, zr. Maria de Lourdes, sprak enkele woorden en bedankte WieKentKunst op 2 en 3 oktober de esselse Schoolstraat 5 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond N Weekblad voor Moergestel d S ÈK' 1 MOERGESTEL E 5j Tel. 013-513 1474 R 4g H=T=l=T=l=T=l=T=tST=l=T=l=T=l=T=l=r=lST=l=T=lrT=l=t=ln=lSt=tn=X=T=XrT= AL RUIM SO JAAR FIETSPLEZIER t wRnB Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Ij LI Cnhnnlcfroot b -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1