Zonnige prijzen voor zomerse dranken. Brt< Raaftma vaoi 7 heo 'IJOWfflSl nimirfiKi Bailey's Bailey’s Irish cream. Bailey’s drink je op je eigen manier. Puur on-the rocks of als shake. Glen Talloch Slijterij ’In den Korenmaaier’ GEZELLIGHEID ONDER DE KURK KELDER- RESTANT: Marques del Puerto Gran Reserva 1991 I gSn.. Hooghoudt OP OP! Het codicil tingen van de overleden persoon. Geld is een- Cochabamba, 1 september 2004 i&Btr De Hair Maris Notarissen Wilt u regelen wie voor de kinderen zorgt als u dat zelf niet meer kunt? De Hair Maris Notarissen Wat regelt een notaris bij echtscheiding? De Hair Maris Notarissen Wilt u een notaris die kennis heeft van alle maatschappelijke en juridische ontwikkelingen? Deze bijdrage is geschreven door mevrouw mr M.E. Oude Engberink- Overbeek, kandidaat-notaris bij de Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. Wij kunnen u nader adviseren over het opstel len van een testament en/of een codicil. Kijkt u voor meer informatie op onze website: www.hairmaris.nl Musivo vrijwilligerscultuurprijs Bij de première van de musical ’Maroesja” wordt altijd de vrijwilligerscultuur-prijs uit gereikt door Wethouder Oerlemans. U kunt daar kandidaten voor opgeven bij Trees Verhoe- ven-Gianotten. Tel 5131814 of mailen verhoe- vengianotten@home.nl Bij de opgave dient u wel te vermelden wat hij of zij allemaal doet en let wel het moet met cul tuur te maken hebben of hij of zij nou achter of voor de schermen werkt maakt niets uit. Wij zoeken met het hele bestuur iemand uit en die mag dan op vrijdag 15 oktober de prijs in ont vangst komen nemen. Stichting Musivo 2000 Oisterwijk en de musical ’’Maroesja” DE BEZITTINGEN Hoe zit het met de bezittingen? Hoe worden deze verdeeld onder de erfgenamen? Zoals hierboven al is aangegeven zijn de erf genamen gezamenlijk gerechtigd tot de bezit- Theo Raaijmakers Casilla 2431 Cochabamba Bolivia theoraaij @bo.net HET CODICIL Bepaalde legaten hoeft de erflater niet per se in een (notarieel) testament vast te leggen. Voor het vermaken van inboedelgoederen (met uit zondering van schilderijen en/of kunstvoor werpen), sieraden en kleren kan een codicil worden opgesteld door de erflater. Let op: dit kan niet voor andere goederen! Een codicil is een eigenhandig geschreven (er mag geen getypte letter instaan), gedateerde en ondertekende verklaring die men zelf kan maken. Voor de geldigheid van een codicil is het vereist dat men zich bij het opstellen van een codicil aan deze vormvoorschriften houdt! De in een codicil vermaakte goederen moeten nauwkeurig (dat wil zeggen stuk voor stuk) worden beschreven. Ook kan iemand in zijn codicil instructies geven voor zijn begrafenis of crematie. DE SCHULDEN De schulden van de overledene zullen, indien er voldoende bezittingen aanwezig zijn, veelal zo snel mogelijk door de erfgenamen betaald worden. overledene. Deze erfgenamen kunnen ieder voor gelijke delen gerechtigd zijn tot de nala tenschap, maar het is ook mogelijk dat de ene erfgenaam recht heeft op een groter aandeel dan een andere erfgenaam. HET TESTAMENT MET LEGATEN Natuurlijk komt het voor dat de overleden per soon, om problemen bij de verdeling van de nalatenschap te voorkomen, in zijn testament heeft aangegeven wat er met bepaalde spulle tjes moet gebeuren en voor wie deze zijn. Zo een bepaling in een testament heet een legaat. Een voorbeeld van een legaat is: ”Ik legateer mijn gouden zakhorloge aan mijn oudste zoon Jan.” Over het gouden zakhorloge hoeven de erfge namen nu geen ruzie meer maken, want vader ER IS IEMAND OVERLEDEN Op het moment dat er iemand is overleden, vererft het vermogen van de overleden persoon naar zijn erfgenamen. Onder ’vermogen’ wor den bezittingen én schulden verstaan. Wie de erfgenamen zijn volgt uit het laatste tes tament van de overledene, of, als er geen testa ment is, uit de wet. De erfgenamen zijn geza menlijk gerechtigd tot het vermogen van de En natuurlijk wil ik alle mensen bedanken die aan de Toermee hebben deelgenomen! Ik hoop dat ieder een van die dag, van de tocht en van het goede weer en goede gezelschap heeft mogen genieten!! Jullie heb ben weer gezorgd voor een prachtig bedrag dat wij hier zullen mogen ontvangen en daarom veel dank!! Mijn dank is gewoon voor iedereen die zich weer heeft ingezet voor de Toermee dit jaar!! Ik hoop dat we nog lang op jullie zullen mogen rekenen, want daar zijn wij hier wel van afhankelijk. Veel dank, beste wensen en veel groeten!! heeft zelf aangegeven voor wie het horloge is. Sommige mensen vinden het lastig om op deze wijze al hun (dierbare) eigendommen te ver melden in hun testament. De redenen daarbij vaak worden opgegeven zijn: - als ik eenmaal een legaat in mijn testament heb opgenomen kan ik dat alleen maar weer wij zigen door mijn testament te wijzigen (met alle kosten van dien); - van een aantal spulletjes weet ik al wel aan wie ik ze wil geven, maar van een aantal andere spulletjes weet ik het nog niet. Ik moet het opmaken van een testament dus nog even uit stellen, maar eigenlijk vind ik dat niet pret tig; - als ik een aantal legaten aan mijn testament wil toevoegen, moet ik weer naar de notaris om mijn testament aan te vullen; - moet ik mijn testament aanpassen als ik het betreffende goed al tijdens mijn leven (aan een ander) heb weggegeven? VOOR- EN NADELEN VAN EEN CODICIL Het gemakkelijke van een codicil is dat de maker het snel, eenvoudig en goedkoop kan wij zigen; verscheur het oude en schrijf een nieuw. Het nadeel is dat een codicil, in tegenstelling tot een notarieel testament, kan zoekraken of kan worden verscheurd door iemand die het met de inhoud niet eens is. Het advies is dan ook om het codicil goed op te bergen of af te geven aan een vertrouwd iemand. Beste mensen van Moergestel, Wat wij zonder thuisfront zouden doen? Niet veel!! Ik hoorde al de eerste berichten over de wederom zo geslaagde Toermee van dit jaar: een groot aantal deel nemers, prachtig weer en weer een hele goede op brengst! Met dat alles zijn wij hier heel erg blij: het is goed te weten dat er zoveel mensen zijn die zich inzetten voor een ander, het is fijn dat zoveel men sen hebben kunnen genieten van een prachtige fiets tocht bij heel mooi weer, het is geweldig te horen dat het allemaal weer zo bijzonder goed georganiseerd was, en het is fantastisch dat wij weer een mooi bedrag zullen mogen ontvangen voor ons werk met de kin deren en jongeren hier in Bolivia!! Ik wil daarom iedereen heel erg bedanken voor deze Toermee, en ik wil niemand vergeten.... (als dat toch zou gebeuren dan alvast mijn excuses!!): in de eerste plaats gaat mijn dank uit naar alle leden van de M.O. V-groep die al zovele jaren zich inzetten voor ons werk, maar ook voor andere doe len; ik denk dat er mensen bij zijn die dit werk al langer doen dan ik...??!!! Zij moeten toch maar steeds weer zorgen dat alles tot in de puntjes verzorgd is en proberen om de mensen enthousiast te krijgen voor de Toermee en voor andere acties. De Toermee duurt maar een dag, maar alle voorbereidingen en de nazorg nemen heel veel tijd in beslag. Daarom, beste mensen van de M.O. V: dank voor dit gewel dige werk dat jullie met zoveel inzet en liefde doen!! Dan zijn er ook nog heel veel vrijwilligers die er elke keer weer staan om hun steentje bij te dragen. Bij de Toermee zijn er dat ook altijd een groot aantal, want er moet heel veel werk verzet worden, en ik wil ook hen hierbij allemaal van harte danken voor hun inzet, dit jaar en ook bij alle andere activitei ten dit jaar en andere jaren!! Mijn dank gaat ook uit naar de sponsors van de Toermee en de sponsors van de deelnemers en deel neemsters aan de Toermee!! Zonder jullie hulp zou den we ook niet kunnen!! voudig te verdelen; hiervoor is slechts een bere kening nodig, gevolgd door een (aantal) over boekingen). Het verdelen van inboedelgoederen en/of sie raden is echter een heel ander verhaal. In de praktijk levert de verdeling van deze goederen vaak geruzie op tussen de erfgenamen. Want wie bepaalt welke erfgenaam het meeste recht heeft op vaders gouden zakhorloge, op de antieke tafel of op moeders parelsnoer? Dit staat nergens (in de wet) beschreven. De erf genamen zullen daar zelf, in onderling overleg, uit moeten komen. WIJZIGINGEN PER 1 JANUARI 2003 Tot 1 januari 2003 was het ook mogelijk om in een codicil een executeur (deze heeft tot taak de nalatenschap af te wikkelen) te benoemen. Vanaf 1 januari 2003 is dit echter niet meer mogelijk! Dit zal bij testament moeten gebeu ren, bij de notaris. Voor ’oude’ codicillen (van vóór 1 januari 2003), inhoudende een execu- teursbenoeming, bepaalt het overgangsrecht dat zij geldig blijven. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 PAGINA 9 of bel voor een afspraak www.hairmaris.nl www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak 1*~ Dubbele Fles 70 cl. Its Fantasy. Fles 70 cl. (uiet-.Hn y ujeCHj1 E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk Wil jij achter de schermen van weten schap en techniek kijken? Neem dan deel aan experimenten, workshops, prijsvragen, lezingen, rondleidingen en nog veel meer andere fascineren de en spannende activiteiten. Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Fles 70 cl. B www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak INLEIDING: Dut Grunningen. Je drinkt 't om de smaak en nergens anders om. JON Rare and Old Scotch Whisky. In Nederland het meest gedronken. OU» i 2r 4 jenever Liter Ouhhekj Jeneuw

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 9