Touwtrekken KPJ Wat vindt u ervan dat ’Den Boogaard’ gesloten is? Ideeën borrelen tijdens workshop St. Jansplein Musivo’ met nieuwe productie IVN-Lezing Thema-avond DVN Nieuwe bloemenzaak opent deuren! i Uw mening is belangrijk! Deelnemers aan de workshop bekijken de ontwerpen van het St. Jansplein. g Op deze manier was de workshop uitstekend voorbereid door de drie architecten. Er ontspon nen zich zeer levendige gesprekken. Mark Stalpers had daarvoor wel een verklaring: ’’Omdat de deelnemers ook al een tekening hadden gemaakt, had iedereen al flink nage dacht over het onderwerp. Dat verdiepte de discussie.” MTV maakte opnamen. De uitkom sten van de eerste workshop zijn gisteravond tijdens de tweede workshop verwerkt in een nieuw plan voor het St. Jansplein. Dat wordt op donderdag 30 september gepresenteerd in Galerie De Verdieping. Aan de Kerkstraat nr. 2 is sinds ’n tweetal weken Artiqo gevestigd, ’n Onderneming die wordt geleid door Rob Derksen, ’n nog jonge ondernemer. Niet enkel bloe men vindt men in het geheel nieuw ingerichte en aangeklede pand. Artiqo staat namelijk voor veel meer dan bloemen alleen. Eigenlijk is het een winkel vol met ’hebbedingetjes’; cadeau-artikelen en woondecoraties, hydrocultuur en kantoor- beplanting en uiteraard bloemen, planten, rouw- en bruidswerk. Artiqo is tevens officieel dealer van de Seliger vernevelaars, het allernieuwste op het gebied van woontrends voor een gezonde en vooral sfeervolle, gezellige leefomgeving. Artiqo is dagelijks geopend vanaf 9.30 uur (zaterdag vanaf 9.00 uur). Dinsdagmiddag ge sloten. Ga er maar eens kijken, want ook elke week zijn er aanbiedingen! Moergestelnaren denken gemotiveerd mee over dorpshart De avond wordt verzorgd door Gidie van Vugt, die bekend staat om zijn enthousiaste manier van vertellen. Hij is dendroloog en initi atiefnemer van ’PlantenTuin De Oirsprong’ in Oirschot. De Oirsprong is een vermenging van een ’botanische tuin’ en een ’plantenwinkel’. In 1992 is hij gestart als le officiële ecologis che boomkweker van Nederland. In 97/98 begon hij met de PlantenTuin; zijn ecologische boom kwekerij is intussen uitgegroeid tot een park van 6 ha. De eerste van de twee workshops over het St. Jansplein in Moergestel is zeer goed verlopen. Veertig belangstellen den droegen op 7 september een avond lang in De Roozendries ideeën aan over hoe dit dorpshart er uit zou kunnen zien. De workshop stond onder leiding van de Moer- gestelse architecten Pieter van Gisbergen, Mark Stalpers en Marinus Wolfs. De tweede workshop vond gisteravond, dinsdagavond 14 septem ber, plaats. Daarvan kon echter geen verslag meer worden opgenomen in deze uitgave van ’De Gèsselse’. De twee workshops zijn een initiatief van de Stichting WieKentKunst. De bijeenkomsten maken deel uit van de jaarlijkse manifestatie die dit jaar plaatsvindt op 2 en 3 oktober. Het thema is ’Architectuur in Moergestel’. In dat kader heeft WieKentKunst de Moergestelnaren opgeroepen een nieuw St. Jansplein te ontwer pen. Deze ontwerpen, waarvan er 75 zijn ge maakt, vormden het basismateriaal voor de workshops. Zondagmiddag vinden de Regionale Kampioenschappen touwtrekken weer plaats in de Heuvelstraat. Zowel zaterdag als zondag worden de wedstrijden traditioneel begeleid door optredens van landelijk bekende artiesten in de grote feesttent! U bent er welkom, zowel zaterdag als zondag! Het is een schitterende musical geworden. Twee en twintig nieuwe liedjes, veel dans, komische scènes afgewisseld met serieuze en emotionele scènes. Rusland, anno 1917. Duits - Russische oorlog. De komst van Lenin en de dreiging van een re volutie. De tegenstellingen tussen de Rode en de Witte legers. Problemen met de boeren. Het leven in het dorp, zonder jonge mannen en zonder enige toekomst, werd Maroesja te veel. Ze vertrok als een dief in de nacht naar Petrograd.Op zoek naar een nieuw leven. Kaartverkoop vanaf 15 september in Oisterwijk bij de Rabobank VW Prijs 9,— Uitvoering in ’Tiliander’ Spoorlaan, Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur. Informatie over de kaartverkoop bij Trees Verhoeven 5131814 of 06-51596992. Wilt u deel uitmaken van ons bestuur: bel Jo Snoeren 06-53548191/ 528 5187. In het kader van de landelijke campagne IVN NatuurNetwerk organiseert het IVN-Oister- wijk op dinsdag 21 september een lezing over ’’Ecologisch Tuinbeheer”. Deze lezing bena drukt de betekenis van tuinen als ecologis che verbindingszones en de mogelijkheden om in de eigen leefomgeving wegen voor de natuur te creëren. Hierbij nodigt het bestuur van de DVN afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond. Deze avond zal worden verzorgd door heer Ronald Sturkenboom en de heer Jan de Wit beide werkzaam bij het UWV: ’’Sociale wetten en zijn veranderingen”. Datum: donderdag 23 september 2004 van 20.00 tot 22.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) in Wijkcentrum ”De Ypelaer”, Corellistraat 10 te Tilburg. De laatste tijd veranderen de sociale wetten regelmatig, en wel in een tempo dat het voor de gewone man niet bij te houden is. Ook wor den er regelmatig z.g. ’’ballonnetjes” opgelaten waar je dan later niet van weet of het nu wel of niet zijn doorgegaan. Wat de invloed van dit alles is voor chronische zieken zoals diabetici, is al helemaal niet duidelijk. Daarom hebben wij de heer Ronald Sturken boom van UVW uitgenodigd om voor ons in- In zijn lezing probeert hij zijn toehoorders ervan te overtuigen, dat voordat je een tuin verandert er eerst in je hoofd iets moet veran deren. Bodemleven is het heilige woord: dat moet gezond zijn en niet doodgespoten worden. Dan krijg je ook gezonde planten en daar komen vanzelf dieren op af. Tegenwoordig moet alles aaibaar zijn (Van Vugt noemt dit het ’pand- abeer-effect’) en als we een roofvogel of een uil zien, raken we in extase. Maar schimmels en bacteriën, die zijn vervelend en er wordt ver geten dat zij de eigenlijke basis vormen. Het is te vergelijken met een gezonde darmflora bij de mens. Omkeer van denken is nodig, cleanen van de tuin is uit den boze omdat er te veel goeds weggehaald wordt. Hij zal zijn verhaal ondersteunen met door hem meegebracht levend materiaal. Hij ver heugt zich op een levendige discussie met het publiek! De lezing vindt plaats in de Tiliander aan de Spoorlaan in Oisterwijk en begint om 20.00 uur. Laat ons weten hoe u er over denkt dat ’Den Boogaard’ gesloten is en wat er nu volgens u zou moeten/kunnen gebeuren. Stuur ons uw mening of verhaal per brief (Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel) of via e-mail: buro76@wolmail.nl (a.u.b. wel duidelijk voorzien van naam en adres, zodat in ieder geval de redactie weet wie u bent...). In oktober 2004 gaat na Mirakels Mooi in 2000 en Droomland in 2002 alweer onze derde musical in première. Meer dan honderd en dertig kandidaten kwa men op de auditie af. Zes en vijftig, af komstig uit Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Berkel-Enschot, Tilburg, Riel, Goirle, Kaatsheuvel, Udenhout, Biezen- mortel, Waalwijk en Best (7 t/m 65 jaar) kwamen door de strenge selectieproce dure. Het script is wederom geschreven door de Oisterwijker Jo Snoeren. Verdere Oisterwijkse inbreng is er van Gert Stax (Liedteksten), Erik Potters (muziek) en de regie is in de ervaren han den van Peter Stax. Zangpedagoge is Lisette Joore uit Haaren en de choreografie is van Jakobijn v.d. Bighelaar uit Tilburg. Architect Mark Stalpers maakte een inven tarisatie van de ideeën op de ontwerpen. Hij kwam tot liefst 81 verschillende suggesties, va riërend van meer bomen planten tot een kiosk. Een uitvoerige toelichting op de suggesties wordt gegeven op 2 en 3 oktober in Den Donk. Onder meer op basis van deze ideeën dis cussieerden de deelnemers aan de workshop in drie groepen over de thema’s: gebouwen, ver keerssituatie en groen en andere voorzieningen. zichtelijk te maken wat er is gewijzigd in de sociale wetten en wat deze voor consequenties heeft. Hij zal de veranderde ziektewet de Wulbz (Wet Uitbetaling Loon Bij Ziekte) en de wet Poortwachter onder de loep nemen, de WAO, de WW, en in het kort de gevolgen van de bij stand wet die per 1 januari ingetrokkenen is en vervangen door de nieuwe Wet Werk en Bijstand, een belangrijke wijziging is dat deze wet geheel geïndividualiseerd wordt. Hiermee wordt bedoeld dat alleen maar naar de persoon gekeken mag worden. Tijdens de lezing zal uitgebreid op deze aspecten worden ingegaan. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Wilt u deze avond bij wonen, dan is het met de beperkte capaciteit van de zaal, beslist noodza kelijk dat u zich hiervoor telefonisch opgeeft. U kunt dat doen bij Gerard Janssen tel. 455 7316. U kunt ook bellen voor verdere informatie. www.novib.nl HOE GROOT IS JOUW WERELD DE WERELD VAN MMABATHO Word donateur Bel 070 - 3421777 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 Mmabatho leeft in Zuld-Afrika. Een land waar 40% van de bevolking niet beschikt over werk of inkomen Middelen van bestaan. Een recht voor iedereen. PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7