B GEZIEN IN GENEI o Werkgroep ’Herdenking Oorlog en Bevrijding’ met handen in het haar Lege flessen actie door Scouting Sint Jan Zoektocht naar zingende heren E.J. van Delft Feestelijke opening jubileumjaar Bienekebolders Twfe Aphrodite d’Ambiejans on Tour (2) Actie in de Burg, ter Veerstraat! WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1299 iï Huidverzorgingsinstituut ’Boogaard’ is en blijft dicht! Afwezig van maandag 20 september t/m vrijdag 1 oktober Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Bel voor meer informatie naar Char- laine van Esch 513 2000, Gerry van de Ven 513 3320 of Ama Jonkers 513 2844. Op vrijdagavond 24 september en zater dagochtend 25 september houdt Scou ting Sint Jan een lege flessenactie. Op vrijdagavond vanaf 19.00 uur en zater dag 's ochtends vanaf 10.30 uur komen de kinderen van de scouting bij u aan de deur met de vraag of u nog lege statie geld flessen voor hen heeft. Met deze actie proberen de speltakken wat extra geld in te zamelen voor het komende seizoen. De Bevers bestaan dit jaar bijvoorbeeld 15 jaar. Wij zijn dringend op zoek naar heren, die ons koor nog meer volume kunnen geven. Heb je nog wat vrije tijd over en ben je tussen de 30-55 jaar kom gerust eens luisteren. ’’Inspiration” is een zanggroep die bestaat uit 32 leden, waaronder een dirigent, gitarist en een pianiste. We treden een aantal keren per jaar in de kerk op. In de toekomst wellicht ook op andere plaatsen. Wij repeteren op donderdag een maal in de twee weken, van 20.00 uur tot 22.00 uur in het parochiecentrum. Dames blijven natuurlijk ook nog al tijd van harte welkom. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS Op 6 september 2004 zijn de scholen in Zuid-Nederland weer begonnen aan een nieuw schooljaar. Natuurlijk ook de scholen in Moergestel. Voor openbare basisschool de Bienekebolders is dit het begin van een jubileumjaar: de school bestaat 15 jaar. Om dit een feestelijk tintje te geven werd op 6 september het schooljaar ge start met een ballonnenwedstrijd. Alle kinderen en leerkrachten lieten bijna 200 ballonnen de lucht in gaan. Samen met de stralende zon en een strakblauwe lucht een prachtig gezicht. En nu maar afwachten welke ballon het verst komt Natuurlijk worden in de loop van het jaar nog meer activiteiten rondom het 15-jarig bestaan van de school georganiseerd. U hoort daar beslist meer van. POSITIEVE KRANTENKOPPEN De regionale pers deed ons de afgelopen week geloven dat er oplossingen nabij waren. ’Gelo ven’ ja, want niets is minderwaar. ’Verenigingen in Moergestel uit de brand’ kopte afgelopen week een persbericht van het gemeentebestuur. Prima, er zullen enkele verenigingen tijdelijk aan onderdak geholpen zijn. Dat zal niet zo’n probleem geweest zijn. Zaterdag kopte het Brabants Dagblad: ’Hulp voor ’bevrijding’ Moergestel’. Waaruit die hulp bestaat of waar die vandaan komt is echter niet beschreven. Dat kan ook niet, want zoals het er nu uitziet is die hulp er niet! Kortom: tot op dit moment staat alles op losse schroeven. Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’ staat aan de vooravond van het jaarlijkse Blaoskapel- lenfestival. ’Den Boogaard’ speelde in dat ge beuren jaarlijks ’n zeer belangrijke rol. De hon derden muzikanten kregen er te eten en kon den er even bijkomen, ’s Avoijds was in een bomvolle zaal altijd de finale. OPDOFFER Nu is men naarstig op zoek gegaan om te zoeken naar een oplossing voor dat alles. Een tent die geplaatst kan worden op het St. Jansplein lijkt de enige optie om dit evene- Pastoor van den Boogaard kon in 1959 niet vermoeden dat er in 2004 zoveel problemen zouden ontstaan over het complex dat zijn naam kreeg... Vorige week berichtten we u al over het feit dat ’Den Boogaard' gesloten is. Een regelrechte ramp is dat voor de diverse organisatoren die hun programma voor de komende twee maanden al rond hadden. Moergestel is z’n ’culturele hart’ kwijt en het is nog maar de vraag of de podiumfunctie er nog ooit terug komt! Ongelooflijk maar waar. De Werkgroep ’Herdenking Oorlog en Bevrijding’ lijkt het allereerst de dupe te worden van de ’speelbal’ die ’Den Boogaard’ al enkele jaren is. ment voor 2004 (of wie weet nog wel voor veel langer!!!) te redden. Kosten? Om en nabij de 5000 euro! Wie gaat dat betalen? Op subsidie daarvoor hoeft men niet te rekenen. Zoveel is al duidelijk. Dit bedrag verdelen over meerdere gebruikers (ook de ’Herden king Oorlog en Bevrijding’ zou er gebruik van kunnen maken omdat hun activiteit het in dezelfde periode is) lijkt uit den boze. Zij beschikken absoluut niet over de financiële middelen. Koortsachtig overleg de laatste week leert dat er derhalve tot op dit moment geen oplossing in zicht is om de 60-jarige bevrijding van Moer gestel te gedenken. Alle voorbereidende werk zaamheden en afspraken ten spijt. Zou dit even ement niet door kunnen gaan, simpelweg omdat er geen geschikte locaties voorhanden zijn, dan is de eerste culturele opdoffer uitgedeeld. Komt een plek als of vergelijkbaar met ’Den Boogaard’ niet op heel korte termijn beschikbaar (in welke vorm dan ook) dan gaat er ongetwijfeld nog veel meer volgen. De afgelopen week gehoorde opmerking ’Moer gestel bloedt langzaam dood’ zou dan wel eens schrikbarende vormen aan kunnen nemen. Om dit leuk te kunnen vieren, kunnen zij dit extraatje goed gebruiken. Wij willen u dan ook vragen om alvast enkele flessen voor de kinderen te bewaren, zodat u de kinderen op 24 of 25 september niet teleur hoeft te stellen. Omdat we op deze twee dagen niet geheel Moergestel kunnen bereiken, heeft u ook de mogelijkheid om de lege statiegeld flessen in te leveren op den Donk. De wijken waar we zeker langs komen op de zaterdagochtend zijn De Heidevelden en de Oistelvoortjes. «A; MB LkBi I Huidverzorgingsinstiti Wederom mocht (s)taporkest d’Ambie jans een geslaagd optreden boeken. Dit maal werd er op uitnodiging gespeeld tij dens het grootste Europese Bloemencor so in Zundert. Op uitnodiging omdat het Bloemencorso Zundert uit is op verras singen. Zoals het vernieuwende in de praalwagens, zo werd ook gezocht naar vernieuwingen in muziek. (s)taporkest d’Ambiejans behoorde tot de uit verkorenen om hun repertoire ten gehore te brengen. Van de circa 60 aangeschreven orkes ten was d’Ambiejans één van de 10 orkesten die mee mocht doen om dit evenement nog meer cachet te geven. Dat het repertoire ten gehore mocht worden gebracht vóór de hoofdtribune, waarop een afvaardiging van de provincie, bui tenlandse gasten en het gemeentebestuur van Zundert had plaatsgenomen, was zelfs voor het orkest een grote verrassing. Het geven van een zo prominente plaats schept verwachtingen naar het publiek en die werd ook volledig waar gemaakt. Het massaal opgekomen publiek wist de melodieën zeer te waarderen en had er een gul applaus voor over. Het succes van (s)tapork- est d’Ambiejans blijft maar aanhouden. Zin om deelgenoot te worden van dit suc ces? Bel voor info 06-53284150. s L •4; L r-r. fr T. r- jjjj jé I Zaterdag 18 en «"■'«S 19 september: 1 Touwtrekken KPJ K F de esselse AL RUIM 80 JAAR F1ETSPLÊZIEH h Ui lidwarynrninncinc+iti u i+ ld Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Waarneming: Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 I 71 ff 1 ici-v.u-j.u itif im

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1