I Den Boogaard (ten langen leste...) dicht! Paralympics voor Mike %l Aphrodite J.M.A. Stieger TANDARTS E.J. van Delft p Ballonnen de lucht in op Nationale Ziekendag Op zondag 12 september, de Nationale Ziekendag, gaan er weer 6 heteluchtbal- lonnen de lucht in vanuit Moergestel. Dit keer met passagiers van de Zonnebloem afd. Tilburg-Goirle. Deze vluchten zijn wederom georganiseerd door Trees Verhoeven-Gianotten en een comité van de Zonnebloem afd. Tilburg-Goirle. Gezellige middag met De Zonnebloem Holland Ladies Tour voor Mirjam Melchers WOENSDAG 8 SEPTEMBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1298 M.O. Nadat het vorig jaar op de laatste dag jammer- Huidverzorgingsinstituut De praktijk is gesloten van woensdag 8 t/m vrijdag 10 september Afwezig van maandag 20 september t/m vrijdag 1 oktober Vision. Voor grootschaliger evenementen zou men uit kunnen wijken naar de gemeentelijke sporthal en het nieuwe culturele centrum in Öisterwijk. ES. Jullie worden uiteraard op de hoogte gehouden!!! Stuur uw e-mailadres naar: zanden44@home.nl Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Tandarts J. Verhoeven NIEUW PLAN Inmiddels lijken de contouren voor een nieuw plan voor Moergestel steeds scherper te worden. En zo er naar de mening van de Moergestelnaar zal worden gevraagd (’referendum’ heet dat met ’n mooi woord) dan zal die er ongetwijfeld voor kiezen om daarop in te zetten. Een nieuw gemeenschapshuis zal er dan gaan komen. In het kader nl. van de zgn. 'brede school’ wil men dan ook voor Moergestel daarin een podiumfiinctie opnemen en is de locatie 'Den Boogaard' voorgoed verleden tijd. Wel moet er dan op worden toegezien dat we niet worden opgezadeld met 'n veel te kleine ruimte waardoor er voor grotere even ementen geen plaats is. Tot de tijd dat er oplossingen gaan komen zullen verenigingen e.d. van Moergestel zich moeten redden met andere voorzieningen. Afspraken zijn er wat dat betreft al gemaakt met het paro chiecentrum, De Roozendries, D’n Donk en het er uiteraard niet makkelijker op. Duidelijk is wel dat met de vorige exploitanten ’de loop’ er weer in kwam en ook het gemoedelijke was er weer. Dat had z’n weerslag uiteraard en resul teerde uiteindelijk zelfs in een handtekenin genactie toen er van exploitant gewisseld ging worden. Waarom dan tóch blijft slechts gissen. 5 lijk mislukte kon Mirjam Melchers dit keer wel de bloemen in ontvangst nemen als winnares van de Holland Ladies Tour. Eigenlijk al vanaf de eerste dag, toen ze de oranje leider strui aan mocht trekken, zette ze de ronde naar haar hand. Al was ze vol lof over haar ploeg. ’Als ploeg moet je hier heel sterk rijden vanwege de voornamelijk vlakke ritten’, vertelde Mirjam. In het heuvelachtige Limburg sloeg Mirjam op vrijdag haar slag door de concurrentie op achter stand te rijden. Zaterdag was het zaak om voor in het peloton te blijven en zodoende mogelijke valpartijen te ontwijken. Dat lukte haar uit stekend en in de rit die eindigde in een mas sasprint klasseerde Mirjam zich als twaalfde. Proficiat Mirjam met deze fraaie overwinning! Hallo allemaal, Zoals jullie allemaal weten zijn de Paralympische Spelen niet ver meer weg. Wat zo’n 4 jaar geleden een droom was, is nu bijna werkelijkheid. Velen van jullie hebben mij sinds die tijd gevolgd en gesteund. Op 17 september begin ik aan deze droom. Op 20, 21, 24, 26 september en een mogelijke Tl september kom ik aan de start en zal daar de 100m vlinderslag, de 100m vrije slag, de 400m vrije slag en de 50m vrije slag zwemmen. Tot slot misschien nog de 100m vlinderslag in de estafette. Dit jaar zal BNN dagelijks uitzendingen ver strekken vanuit Athene en wel van 17.30 uur tot 18.00 uur Nederlandse tijd ep 's avonds bij Studio Sport op Nederland 2. Ook zullen de Nationale Dagbladen elke dag aandacht besteden aan de Paralympische Spelen. Ik ga jullie niets beloven, maar ik ga mijn uiter ste best doen om een medaille mee naar Holland terug te nemen. Groetjes Mike van der Zanden Zondag 12 september U vraagt zich natuurlijk af waarom in Moergestel? Vorig jaar was Trees op een 50+ beurs in Tilburg en stond daar even te praten bij het standje van de Zonnebloem. Simon Smeulders vertelde haar dat ze vele activiteiten organiseerden voor de Zonnebloempatiënten maar nog nooit bal- lonvluchten. Toen Trees vertelde dat zij in september vorig jaar ’n aantal ballonnen de lucht in had gekre gen met verstandelijk gehandicapten in het kader van het Jaar voor de Gehandicapten, werd Trees gevraagd of zij wilde helpen bij de organisatie. Vandaar ook de locatiekeuze in Moergestel bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. De Zonnebloem nodigt u uit voor een gezellige middag, met o.a. muziek, ’n hapje en 'n drankje. Deze middag vindt plaats op 23 september a.s. in Party boerderij 't Draaiboompje en begint om 13.30 uur. Toegang is geheel gratis en mocht het nodig zijn dan wordt u opge haald! U kunt zich opgeven bij een van de volgende personen: Joke van Beers, tel. 513 2368; Det Boogaers, tel. 513 1775 of bij Lies de Laat, tel. 513 3251. I Zaterdag 18 en randag 19 september: j Towwfrekken KPJ HISTORIE ’Den Boogaard’ was een cultureel begrip. Niet alleen in Moergestel maar in de hele regio. Er is in bijna 50 jaar ’n hele historie opgebouwd. Duizenden en nog eens duizenden hebben in al die jaren ’Den Boogaard’ als drempelloos ervaren. Hebben er ’leren’ uitgaan. Hebben er hun eerste vriendje of vriendinnetje ontmoet of zelfs hun partner voor het leven. Er is in het gebouw veel historie geschreven door culturele hoogtepunten, toneeluitvoeringen, concerten, artiesten, noem maar op. De regionale functie van ’Den Boogaard’ was enorm. Nu is er dus het definitieve einde. Onontkoombaar dus waar. Moergestel zal zich moeten richten op de toekomst. Hopelijk ’n toekomst zonder vraagtekens over wel of geen cultureel cen trum. De plannen van de ’brede school’ lijken daarvoor het meest realistisch. Mocht laatst genoemd plan doorgang vinden dan zou het bij de gemeente de hoogste prioriteit ver dienen! Er zullen 35 mensen blij worden gemaakt met deze ballonvaart; ’n wens die ze hadden en die nu uit gaat komen. Als het weer het toelaat, zal het best weer druk worden. Kom dus allemaal kijken! Vanaf 17.30 uur speelt (s)taporkest D’ambiejans en worden de ballonnen klaargemaakt om de lucht in te gaan. Ook de kinderen zijn van harte welkom want er is ook nog een ballon- wedstrijd. Ieder kind krijgt een ballon met een kaartje eraan en diegene waarvan het kaartje terugkomt en het verst gekomen is wint een leuke prijs. Na de ballonvaart komen de pas sagiers allemaal weer terug bij ’t Draaiboompje, waar ze ’gedoopt’ worden en waar ze hun ver halen kwijt kunnen. Het organiserend comité Zonnebloem afd. Tilburg-Goirle Cultureel en organiserend Moergestel ernstig gedupeerd Het zat er al lange tijd aan te komen en afgelopen week werd het dan werkelijkheid: ’Den Boogaard’ is nu definitief op slot! Het Party- en Vergadercentrum werd vorige week dinsdag failliet verklaard. Over het hoe en waarom kan slechts gegist worden. De gebeurtenissen van de afgelopen jaren plaatsen echter wel vraagtekens bij het waarom het zover heeft moeten komen. Aan de gemeente werd trouwens, toen ’Stichting Den Boogaard’ ophield te bestaan, het gebouw te koop aangebo den voor 1.200.000,- (guldens nog zowaar!!!)... Wellicht ware het beter geweest... EÉN VERLIEZER Duidelijk is wel dat er in het hele verhaal slechts één verliezer is: cultureel Moergestel. En dat mogen alle partijen zich aantrekken! Om zo maar wat te noemen: de harmonie staat, wat haar wekelijkse repetities betreft, op straat! (deze week hebben ze onderdak gevonden bij café-restaurant De Brouwer, red.). Enkele evene menten kwamen er op zeer korte termijn weer aan: op 17 oktober immers is er het jaarlijkse Blaoskapellenfestival, ’n week later gevolgd door een uitbundige en uitgebreide viering van 60 jaar bevrijding. Normaal gesproken had deze week op deze plek de aankondiging van dat gebeuren moeten staan. Een revue op vrijdag avond en voor zondag ’n middagprogramma in ’Den Boogaard’. Alternatieven lijken er vooral voor het comité Herdenking Oorlog en Bevrij ding niet te zijn. Zij zit dus met de handen in het haar. WIE NOG GELOOFWAARDIG Het lijkt ook weinig zin te hebben om na te gaan bij wie de ’schuldvraag’ moet komen liggen. Er zijn diverse partijen in het spel die afgelopen jaren over en weer al met berichten en uit latingen zijn gekomen. Dus ging het er sim pelweg over wie nog met het meest geloof waardige verhaal naar buiten kwam. Dat maakt Kerkstraat 21. Öisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl de esselse Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Waarneming: Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Langvennen Noord 29, Öisterwijk Tel. (013) 521 5362 HUISARTS Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 |jl Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 ruim m hm mrsnum jj| I iuiu vui lui yii iyoii lomi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1