Gouden team zet Moergestel in vuur en vlam Hoofdleiding: hartstikke bedankt! 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Gevonden voorwerpen J eugdvakantie week Netty Weideveld exposeert in Galley the A-r-ttic Rouwverwerking bij het verlies van een partner Alarmnummer $3 Tijdens de Jeugdvakantieweek zijn er weer diverse dingen blijven liggen. Mist u iets, dan kunt u tussen 17.00 en 19.00 uur komen kijken bij de Familie Mallens, Korenstraat 6. Tot 3 septem ber worden de spullen bewaard, daar na maken zij anderen er blij mee. Geesje van den Boer, Jessica van Boxtel, Ruud Hekker, Maureen Hekker, Hein van lersel, Jurgen Kaal, Marcel Kennis, Kees van de Loo, Corrie Mallens, Dré Mallens, Yvonne Poppelaars, Dion Tekath, Denise van de Ven. De opening is op 5 september om 12.00 uur (tot 17.00 uur). Ook op 26 septem ber is er een extra open zondag van 12.00-17.00 uur. De expositie duurt tot en met 29 oktober. Al jarenlang is dezelfde groep enthousiaste mensen bezig om elk jaar weer een leuke Jeugdvakantieweek te organiseren. Vele uren voorbereiding gaan er aan vooraf, maar elk jaar weer is het een groot evenement in Moergestel. De leiding van de groepen van nu waren de deelnemende kinderen van toen. Al met al ”één grote familie” die door de inzet van deze mensen weer een groot succes was. Ik denk dat ik namens alle kinderen en hun ouders spreek als ik zeg: HEEL HARTELIJK BEDANKT!!! Stich ting Welzijn Ouderen Wie denkt... dat er bij de K.B.O. alleen maar ’’gebingood” wordt heeft het mis! Er zijn nog tal van andere activiteiten zoals b.v. tekenen en schilderen. Iedere dinsdagmiddag komen wij bij elkaar in De Roozendries en zijn daar dan gezellig bezig met onze hobby. U hoeft echt geen groot tekentalent te zijn om mee te kun nen doen dus waarom zou je het niet eens proberen? Op dinsdag 7 september begint ons nieuwe tekenseizoen en wij zouden het erg fijn vinden als wij een aantal nieuwe leden op deze dag mochten verwelkomen van 14.30-16.30 uur. Bent u er dan ook bij? Voor verdere infor matie zie het boekje 55 Wijzer. Het weer zat vrijdagmorgen nog mee. De kleuters vermaakten zich prima in de Pieren- berg, en de andere kinderen knutselden dat het een lieve lust was. De beslissing om de markt gewoon buiten door te laten gaan was niet zo geweldig. Doordat het toch niet op klaarde lieten veel kinderen verstek gaan en was het animo om te komen kopen niet zo groot als andere jaren. Omdat het bleef rege nen werd de optocht ingekort. Na een korte route kon begonnen worden aan de disco. Voor veel kinderen een zeer geslaagd einde van een drukke, leuke Jeugdvakantieweek. Na de disco werd de week ook afgesloten door de leiding en de organisatie, maar dan in Den Donk. Tot in de late uurtjes werd er, onder het genot van een drankje, nagepraat en gefeest. We hopen dat iedereen een leuke, geslaagde Jeugd vakantieweek heeft gehad. Zonder de inzet van leiding, hulpen en eigen lijk zowat het hele dorp, kan de jeugdvakantie week niet gehouden worden. Dinsdags werden eerst de kleuters uitgezwaaid voor hun uitstapje naar het Philips van Lennep- park. De kinderen van het B-programma gin gen bouwen en op het Roef!-terrein werden de Paralympics gehouden voor de grootsten. Vooral de spelletjes waarbij de rolstoelen gebruikt wer den waren favoriet, ’s Middags ging de midden groep naar de Paralympics en het C-program- ma speelde diverse balspelen en bezocht het sta dion van Willem II. Na snoep en een broodje probeerden de hoogste groepen records te ves tigen. Na het gekleurde sokkenspel werd de lange dag afgesloten met een bekertje chocomelk en een snee peperkoek. Op woensdag werden de kleuters verrast met een spetterend optreden van Richardo. Billy Bird Hemelrijk werd voor het eerst bezocht en bleek een groot succes. De kinderen van het C-programma probeerden een ei te ruilen voor iets van zoveel mogelijk waarde. Diverse leuke dingen werden verzameld en op vrijdag op de markt verkocht. Op donderdag maakten de kleuters een vlag en een medaille. Er werd zo goed geknutseld dat er niet eens tijd was voor de geplande kringspel letjes. Het B-programma ging in de Pierenberg sporen zoeken, kleurcodes ontcijferen bij het master-mind-spel en records vestigen. De groot ste spelbrekers bleken de wespen. De groot sten gingen de hele dag naar de Tongelreep, al tijd als een succes. We hopen dat iedereen een goede Jeugd vakantieweek heeft gehad en tot volgend jaar. Wanneer je partner je ontvalt, verlies je de grond onder je voeten, maar het leven van alledag herneemt alweer snel zijn loop. Alleen voor jou die achterblijft, zal het leven nooit meer hetzelfde zijn. Gevoelens van verdriet, eenzaamheid, boosheid, schuld of angst over vallen je vaak. Er zijn veel vragen over hoe het nu verder moet, hoe je met al die gevoelens om moet gaan en hoe je het verlies kunt verwerken. Een gespreksgroep rouwverwerking kan daar bij misschien helpen. De pijn is immers daar voor ieder herkenbaar, wordt gedeeld en samen wordt gezocht naar een weg die het leven weer perspectief geeft. De groep is bedoeld voor mensen die ongeveer een halfjaar of (veel) langer geleden hun partner verloren hebben. Zij is een initiatief van Elkaar Nabij de werkgroep rouwverwerking van de gezamenlijke kerken in Berkel-Enschot, Oisterwijk, Udenhout en Moergestel. U kent de werkgroep misschien al van de themabijeenkomsten die we regelmatig organiseren voor mensen met verlies. Deze blijken in een behoefte te voorzien. Deelname aan de groep is niet gebonden aan leeftijd noch aan kerkelijke gezindte. Het betreft 10 bijeenkomsten op donderdag ochtend vanaf eind oktober. De groep wordt begeleid door Wil van Egmond en Jan Joosten. Informatie en opgave bij hen: 528 2175 of 533 1215 of per e-mail: wvegmond@iae.nl of st.caecilia@planet.nl We willen dan ook de volgende mensen en bedrijven bedanken voor hun inzet en mede werking: Leiding: Kim van der Aa, Jody van Bavel, Tonnie Beerens, Kirsten Bertens, Marga Bier- kens, Cherryl Biesheuvel, Mike Daemen, Majella Donders, Joke van Engeland, Leen van Gestel, Femke Haans, Melanie Hoffmans, Rianne op ’t Hoog met alle moeders die een dag met haar meegedraaid hebben, Ans van Hulten, Jessica Jansen, Willie de Jong, Petra Ketelaars, Rijan Ketelaars, Rianne de Kruijf, Noortje Rijnen, Marjolein Roozen, Willi-Anne Roozen, Anke van Seters, Suzanne Stokkermans, Koen Swinkels, Marloes van de Ven, Madeleine Ver beek, Leonie van de Wouw, Ilona van Ant werpen, Nick Brabers, Anke Burgers, Marlon Gerrits, Elies van Haaren, Marloes van Hecke, Dennis Heijmans, Judith op’t Hoog, Anne Huijben, Graard Ketelaars, Annerie Kocx, Danielle Kordalski, Femke de Laat, Illona van de Loo, Willem Maton, Lotte den Otter, Alex Rosenberg, Renee Scheffers, Rinske Schellen, Harm Smulders, Imke van der Steen, Paul van de Ven, Astrid Vermeer, Yvonne Vugts, Pelle Wesel, Paul Witlox, Joost Wolfs, Nea Wolfs, Wesley van de Wouw, Rebecca da Costa, Leonie Daemen, Paul Denissen, Johan van Esch, Yvonne van Haaren, Eric Heesbeen. Lotte Heijkants, Rachel op’t Hoog, Raoul op’t Hoog, Jelmer Hooghiemstra, Youri Jaszewski, Neeltje Ketelaars, Rik Kocx, Marlou van de Loo, Marjo Mallens, Veronie Philipse, Hanneke Raaijma- kers, Toos Swinkels, Ingrid van de Ven, Lynn Wolfs, Anneke van de Wouw, Mark van de Wouw, Niek van de Wouw, Perry van de Wouw. Hulpen: Miriam en Ton Aarts, Harriet van Esch, Nelly van Haaren, Wilco Heesels, Nina Hekker, Tess en Aniek, Frank Kouwenberg, Maria Kouwenberg, Annemiek van Seters, Lian Vriens, Yvonne van de Wouw, Petra Mutsaards, Wilma van Doormaal, John de Laat, Maaike Neefs, Kees van de Sande, Piet en Martha Kogels, Jan van lersel, Familie Donders, Familie Kennis-van Ee. Stichting Teut en Techniek en EHBO: Riky Bergman, Ad Nouwens, Cia Nouwens, Frans Poppelaars, Wilma van de Wouw, Angelique de Jong, Anne-Katrien Bakkers. Bedrijven en instanties: Firma Bruurs, Van Dal Kunststof, CV de Dors(t)vlegels, Arial (Bladel), Fista (Middelbeers), Benegas, Brandweer Moergestel, Audacia, Roef!, ’t Draaiboompje, Scouting St. Jan, ’t Winkeltje, De Veerkes, Epi, ’t Centrum, Bakker van Hulten, Novy van Wezel, Gerard Antonis, Frans van Velthoven, Den Boogaard, Ron Siteur (Welzorg). Maandag 23 augustus was het weer zover, de Jeugdvakantieweek begon. Zo’n 345 kinderen en 85 leid(st)ers hadden zich verzameld bij Den Donk. Nadat iedereen zijn groepje had gevonden, kon er gezocht worden naar verschillende vossen die rondliepen in het dorp. Voor iedereen naar huis kon, werd er in optocht naar Den Donk gelopen, waar het Olympisch vuur ontstoken werd, ’s Middags werd er hard gewerkt aan de bouw van het Olympisch dorp. Verschillende Holland Huizen ver rezen, en zelfs een compleet stadion werd uit de grond gestampt. Op de velden van Audacia was het een drukte van belang bij de brandweermannen en -vrouwen in spé. Blussen, spuitbal, een rokerige ruimte binnen gaan en contact houden via de walkie-talkie gaven een idee van de activiteiten van de Moergestelse brandweer. ANTONETTA ANDREA WEIDEVELD Geboren te Moergestel, volgde de Kunstaca demie St. Joost in Breda van 1981-1984 en vanaf 1984 de Academie van Beeldende Kunsten te Arnhem, waar zij afstudeerde in 1987. Haar passie ligt in schilderen, het creëren van een wonderlijke wereld, zingen en gekke thea- teracts. Tevens geeft zij kunstlessen aan leergierige kinderen en volwassenen. Zij groeide op in een groot gezin waarin veel te spelen viel, bijna allemaal tekenden ze graag, en haar vader maakte meubels en soms ook tekeningen. In hem herkende zij de liefde voor het handwerk en het detail; hij maakte vaak wonderlijke krullen in meubels of giganties mooi speelgoed zoals poppenhuizen en een fort met zoveel prachtige details dat zij er ontroerd van was. Haar moeder zong vaak van die droe vige maar mooie liedjes, die helemaal door haar heen gingen. Dan was er nog de kerk met haar rituelen, rozenkransen, wierook en vooral met kerst; een hele belevenis vroeger in Moergestel; gre goriaans gezang, overal kransen met linten en kaarsen, de processie in de meimaand die door onze straat trok; voor haar was het net een sprookje. Dat alles heeft haar gevormd, voor het won derlijke en fantasierijke in deze wereld. Een wonderlijke wereld van fantasie, sprookjes en het mystieke heeft haar belangstelling. U bent van harte welkom op haar expositie in Gallery the A-r-ttic, Raadhuisstraat 37 op woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00- 17.00 uur en op afspraak. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL In de gemeente i s t b r w i| k ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 PAGINA 5 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5