0900<O>8844 In Memoriam J.B.S. ter Veer Wandelend en fietsend met Leon Verhoeven Moergestel leren kennen Tientallen inzendingen voor workshop ’Moergestelnaren ontwerpen nieuw St. Jansplein’ Jubilerend danscentrum start nieuwe curussen Bevernieuws Uitnodiging voor alle vrouwen PAGINA 3 Martien Oerlemans WieKentKunst en architectuur op 2 en 3 oktober Leon Verhoeven stelde in het kader van WieKentKunst een wandel- en fietsroute samen met als thema ’Moergestelse architectuur’. WieKentKunst dat wel vaker heeft gedaan. Op tal van plaatsen wordt informatie gegeven over de ouderdom van een woning, boerderij of villa en de architectonische kenmerken. Niet alleen huizen worden op deze manier onder de aan dacht gebracht, ook de wijken van Moergestel. Leon Verhoeven kon deze werkelijk schitte rende routes samenstellen op basis van gegevens van een tweetal MTV-programma’s. In 1994 begonnen hij en Koos van Elderen met een cultuur-historisch programma waarin ze rond het dorp trokken. Voor de voorlaatste uitzen ding kwam Koos van Elderen te overlijden. Leon Verhoeven is doorgegaan. Dat resulteerde in een tweede programma, dat nu nog steeds loopt: ’In Moergestel staat een huis’. De vaste cameraman is steeds Huub van Elderen. Zowel de wandel- als de fietsroute zijn op 2 en 3 oktober gratis beschikbaar als onderdeel van een veel grotere manifestatie rond het thema ’Moergestelse architectuur’. Beide routes kun nen zelfstandig worden gedaan. Alleen op zondag 3 oktober is er een speciale geleide wan deling onder leiding van samensteller Leon Verhoeven. Hij wordt dan vergezeld door Huub van Elderen. Samen vertellen zij honderduit over hun geliefde Gèèsel. WIEKENTKUNST MOERCEST' Er zijn in een mensenleven bepaalde dingen of dagen die een onuitwisbare herinnering kun nen achterlaten. Op het eerste gezicht zijn ze misschien alledaags, maar tóch... Zaterdag 16 september 1989 is zo’n dag... Met ’n hoofdrol voor burgemeester Ter Veer. Het leek 'n ’gewone ’dag in hetfeestprogramma rond het 50-jarig bestaan van Zangvereniging ’Crescendo’, ’n Feest dat, achteraf bezien, louter hoogtepunten kende, 'n Week later immers was er het overdonderende optreden van het Volen dams Operakoor in onze parochiekerk, ’n Paar weken later drie, tot en met de laatste plaats, uit verkochte muzikale komedie-avonden in Den Boogaard van 'Hotel Crescendo Daartussen door zaterdag 30 september... Burgemeester Ter Veer kwam na de jubileummis naar de receptie van de gouden vereniging in de zaal van Tapperij ’De Schouw Uiteraard werd hem daarbij de Zaterdag 6 november 1999 is zo’n dag... Het boek 100 Jaar Moergestel in beeld’van de hand van Ad Wolfs Adr.Zn. ziet het levenslicht en het eerste exemplaar wordt aangeboden aan.juist: de laatste burgemeester die Moergestel heeft gehad, J.B.S. ter Veer. De uitnodiging die hij daarvoor kreeg aanvaardde hij meteen en met veel plezier. In het parochiecentrum vond die ’plechtige gebeurtenis plaats. Hier bevond hij zich tussen oud-dorpsgenoten en dat was hem aan te zien. Hij voelde er zich weer ’thuis en zeer in Z ’n nopjes met het feit dat juist hij was uitgenodigd om het eerste exemplaar van dit prachtige boek in ontvangst te nemen. Ziehier zomaar drie momenten uit ’n mensen leven. zomaar drie willekeurige momenten in 'n mensenleven.die echter één ding gemeen hebben: het zijn momenten over eenzelfde per soon die je hebt mogen leren kennen. En in mijn geval ook nog vaak van dichtbij. Ik zal hem mij herinneren als een zeer aimabel man, altijd vriendelijk in elk contact tegenover iedereen. Altijd de tijd voor 'n praatje, 'n ami caal tikje op de schouder vergezeld van de vraag hoe het met je ging. De contacten waren dan de laatste jaren wel niet zo veelvuldig meer, maar de herinneringen zullen er niet minder om zijn. Dinsdag 24 augustus 2004 verwisselde hij het tijdelijke voor het eeuwige. De heer J.B.S. ter Veer overleed in Best op 70-jarige leeftijd. Moge hij rusten in vrede. Iedereen die van dansen houdt kan genieten tij dens de open dag op zondag 5 september bij Danscentrum Robben aan het Lindeplein in Oisterwijk. Dan worden er demonstraties en gratis proeflessen gegeven door de leerlingen en dansinstructors van het jubilerende Danscentrum Robben.Iedereen is van harte welkom. Op deze Open Dag kan men inschrij ven voor de nieuwe cursussen die vanaf don derdag 9 september gaan beginnen. Wilt u meer weten? Kijk dan ook eens op de vernieuwde website www.danscentrumrobben.nl of bel 06 303 795 32 bgg 521 7007. GEEN SPOED, WEL POLITIE Dinsdag 25januari 1977is zo’n dag.Begonnen als gewone ’werk’dag ontrolde zich in enkele se conden eert scenario dat ruim van tevoren al was vastgelegd. Ik kreeg ’n telefoontje van loco- burgemeester Noud Smits dat er voor Moergestel een nieuwe burgemeester was benoemd in de per soon van de heer J.B.S. ter Veer, woonachtig in het dorpje Pannerden in Gelderland. We hadden afgesproken dat de bekendmaking daarvan aan de bevolking een primeur voor ’Moergestel-Nieuws’zou zijn. En ’we’dat waren Noud Smits (die zou uiteindelijk het nieuws als eerste vernemen), Louis van den Meijdenberg als fotograaf en ondergetekende. Amper anderhalf uur later maakten we kennis met de heer Ter Veer. Amper negen uur later kon Moergestel dankzij een extra editie van 'Moer gestel-Nieuws kennismaken met zijn nieuwe burgervader... Het werd voor ons drieën een heel bijzondere dag die we tot op de dag van vandaag nog steeds koes teren en waarover we nog vaak praten. Zo mooi en bijzonder zijn de herinneringen aan deze dag. De inzendingen worden in eerste instantie ge bruikt als basismateriaal voor twee workshops op 7 en 14 september. Deze staan onder leiding van de Moergestelse architecten Pieter van Gisbergen, Mark Stalpers en Marinus Wolfs. Inzenders van ideeën worden daarvoor persoon lijk uitgenodigd. Daarnaast staat het iedereen vrij deel te nemen. Opgeven kan op het adres Dagmaet 2,5066 EM Moergestel. Tel. 5132276 of e-mail. Deelname is gratis. De workshops beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in de Roozendries. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 Op de oproep aan de Moergestelnaren voor ideeën over een nieuw St. Jansplein is tot op heden door bijna 75 mensen gereageerd. De ingediende plannen dienen als basismateriaal voor twee workshops op de dinsdagavonden 7 en 14 septem ber. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven voor deze workshops. Leon Verhoeven is geen geboren Moergestelnaar, merkt hij zelf op. Desondanks zijn er maar weinig inwoners van Moergestel die zoveel van Moergestel weten als Leon Verhoeven. De 62-jarige vuttende leraar goot zijn kennis onder andere in het populaire MTV-programma ’In Gèssel staat een huis’. De informatie gebruikt voor het samensteïlen van dat programma is de basis van twee activi teiten tijdens het nieuwe evenement van WieKentKunst. De bijdrage van Leon Verhoeven is een architectuur wandel- en fietsroute, die uiteraard weer gratis zijn. De Stichting WieKentKunst is meer dan aangenaam verrast door het grote aantal inzendingen naar aanleiding van de oproep. De laatste telling, midden in de vakantie gedaan, kwam uit op bijna 75. Na de vakantie worden nog meer inzendingen verwacht. De inzendingen zijn afkomstig uit alle delen van het dorp en uit alle maatschappelijke geledin gen. Opvallend is het grote aantal jongeren dat de gelegenheid heeft aangegrepen. Zelfs een jongen van twaalf jaar kwam met een gelegenheid geboden het woord te richten tot de jubilerende vereniging. Slechts weinigen wisten dat die felicitatie namens het Moergestelse gemeentebestuur zou resulteren in het opspelden van een Koninklijke Onderscheiding bij mijn vader Bernard Oerlemans, op dat moment 50 jaar lid van het koor en bijna 35 jaar voorzitter. Hij kreeg de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau! De Stichting WieKentKunst (WKK) organi seert een keer per jaar een activiteit met als doel de eigenheid van Moergestel te laten zien. Het thema dit jaar, in het weekeinde van 2 en 3 oktober, is de Moergestelse architectuur. Kenmerkend voor de activiteiten van WKK is dat het programma steeds voor en door Moergestelnaren is. Een van de Moergestelaren die aan het nieuwe WKK-weekeinde zijn medewerking geeft, is Leon Verhoeven. Leon Verhoeven heeft een wandeling en een fietsroute samengesteld. Deze twee routes laten alle bijzondere architectuur van Moergestel zien. Dat er aandacht is voor belangrijke mo numenten als de molen, kerk en toren, het Broothuys en monumentale boerderijen ligt voor de hand. De deelnemer aan deze wandel en fietsroutes zal echter verbaasd zijn over alle bijzondere architectuur die Moergestel nog meer rijk is. De wandelroute voert de deelnemer door de bebouwde kom, terwijl de fietsroute als het ware een om trekkende beweging rond het dorp door het buitengebied maakt. Beide routes zijn door Leon Verhoeven perfect en gedetailleerd uitgewerkt zodat de wandelaar en de fietser daar gemakkelijk gebruik van kan maken. De routes worden professioneel uitgegeven, zoals Op zaterdag 18 september begint het nieuwe seizoen j voor de bevers weer. Een aanzienlijk aantal oudere bevers vliegt op vrijdagavond 10 september weer over naar de Esta’s, en dus hebben we plaats over voor nieuwe kinderen. Kinderen die 5 of 6 jaar oud zijn in september kunnen zich nu al opgeven voor het komende seizoen. De kinderen mogen dan vanaf 18 september 3 keer vrijblijvend komen kijken in Huize Hotsjitonia. De bevers spelen elke zaterdagochtend van 10.30 uur tot 12.00 uur in Huize Hotsjitonia. Hier beleven ze elke keer weer een ander avon tuur. De ene week wordt er gekookt, de andere week gaan we naar de bossen en weer een andere keer zijn de bevers vooral sportief bezig. Opgeven voor de bevers kan bij José de Blieck, tel. 528 2023 (na 18.00 uur) Indien u uw kind nu reeds opgeeft ontvangt u nog in de vakantie ons nieuwe beverinformatieboekje en een leuke uitnodiging voor het nieuwe seizoen. De oproep is gedaan door de Stichting WieKent Kunst. Deze culturele organisatie organiseert in het weekeinde van 2 en 3 oktober de jaarlijkse manifestatie van Moergestelse eigenheid. Het thema is dit keer architectuur. Omdat het St. Jansplein al jaren een van de belangrijkste gespreksonderwerpen van Moergestel is, heeft WieKentKunst het nieuwe thema aangegrepen de inwoners hun zegje te laten doen over het dorpshart. OPROEP Wij, de Beverleiding, zijn op zoek naar een lid om ons team te komen versterken.Zoals hier boven af te lezen is gaat het om een persoon m/v, die zich op zaterdagochtend wil bezighouden met het uitvoeren van een spelprogramma voor kinderen van 5 tot 7 jaar. Mocht U interesse heb ben kunt u voor meer informatie contact opne men met José de Blieck tel. 528 20 23. De workshops moeten een concreet voorstel vanuit de bevolking opleveren voor een ver nieuwd St. Jansplein. Dit voorstel wordt gepre senteerd in Den Boogaard tijdens de WieKent Kunst-manifestatie op 2 en 3 oktober. Ook zullen dan alle inzendingen te zien zijn. Ben je aan een nieuwe uitdaging toe, dan is dit je kans. Kom naar de informatieavond van de KVO de Katholieke Vrouwen Organisatie afde ling Moergestel op dinsdag 14 september om 20.00 uur in Den Boogaard. Onze KVO bestaat 75 jaar en is nog springle vend,en wil dat ook blijven. Om dit zo te houden is er een kennismakingsavond voor alle vrouwen van Moergestel om u te laten zien wat de KVO zoal kan bieden in ontspanning en scholing terwijl zij ook nog maatschappelijk actief is. Wij hopen op een grote opkomst, en breng leuke en uitvoerbare ideeën mee zodat we springlevend naar 100 jaar KVO kunnen gaan. Vanzelf sprekend zijn al onze 100 leden van harte uitgenodigd om op deze gezellige pro- motieavond aanwezig te zijn (graag zelfs). Hebt u vragen bel naar José Kastelijn, voorzitter, tel. 613 2539 of secretaresse Dilia de Brouwer, tel. 513 1873 of mail naar moergestel@kvo.nu compleet uitgewerkt plan. De meeste inzendingen zijn zeer gedetailleerd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3