Tennis Gratis tokkelen op Esbeekse Sensatiemarkt Schilderen in textiel Mantelzorg in Popcentrum 013 Op zaterdag 9 oktober 2004 organiseert Stichting Mantelzorg Midden-Brabant in samenwerking met Thebe de Regionale Dag van de Mantelzorg 2004. Alle mantelzorgers vanaf 12 jaar, degene voor wie u zorgt en belangstel lenden uit Midden-Brabant zijn van harte wel kom op deze feestelijke, informatieve en voor al gezellige dag. Als locatie is gekozen voor Popcentrum 013, Veemarktstraat 44 in Tilburg. De deuren gaan om 13:30 uur open en het pro gramma begint om 14:00 uur. Om 18:30 wordt de dag afgesloten. Kanoboerderij De Reusel: meer dan kanovaren alleen! Jubilerend danscentrum start nieuwe cursussen Wil je iets bijverdienen in september? Een sensatie voor jong en oud Seizoensopening Audacia 2004 H.S.V. De Rietvoorn J eugdschaakclub Moergestel Sportinstuif begeleiden van sportieve activiteiten serveren het (voor)bereiden van barbecues en koffietafels Ervaring is niet vereist, enige affiniteit wel. Leeftijd vanaf 17 jaar. Voor het nieuwe winterseizoen aanvangende a.s. september t/m april 2005 biedt de tennishal in Moergestel voor 55+ heren de mogelijkheid om deel te nemen in de Senioren Tennisclub. Er worden herendubbels gespeeld (T V2 uur speeltijd) op maandag van 09.00 tot 18.00 en/of op woensdag van 12.00 tot 18.00 uur. Voor informatie: Theo van Rosmalen Telefoon: 013-513 16 84 Zondag 29 augustus Op zondag is er de gezellige jaarmarkt. Met maar liefst 100 marktkramen en diverse eet tentjes is er voor iedereen wel wat te vinden. Verder zijn er ook nog een groot aantal neven activiteiten waarvan er sommige zeker sensa tioneel genoemd mogen worden. Dit jaar is er voor de waaghalzen een tokkelbaan van maar liefst 25 meter hoogte. U gaat gezekerd met een veiligheidskoord naar beneden. Iedereen die durft mag GRATIS naar beneden tokkelen. De tokkelbaan zal letterlijk over een gedeelte van de markt gaan. Wij zoeken voor enkele dagen per week (door de week en/of op zaterdag) enthousiaste medewerkers voor: iedere boef te slim af zal zijn. Aan de kinderen is op de Sensatiemarkt ook gedacht. Op het springkussen en in de zweef molen begeven de kinderen zich in hogere sfe ren en wat dichter bij de grond is er ballon nenclown Kwettie. Men kan zich ook nog laten schminken. De kindermarkt is voortaan een begrip op de sensatiemarkt. Esbeekse kinderen hebben een eigen kraam alwaar ze diverse spul letjes proberen te verkopen. Speelgoed, zelf gemaakte sieraden, zelf gekweekte plantjes en zelfs heerlijke eigen gebakken koekjes. Alles wordt aan de man gebracht. Vrijdag 27 augustus vanaf 18.30 uur: vriendschappelijke wedstrijden lagere senio ren m.m.v. "De Magie Sound" drive-in show met DJ Raimo. 18.30 uur 18.30 uur. 18.30 uur 19.30 uur 19.30 uur. 19.30 uur Zondag 29 augustus vanaf 08.30 uur: Deze dag staat geheel in het teken van onze jeugd met o.a. 's morgens 4 tegen 4 voetbal voor onze E en F jeugd. 's Middags vanaf 13.00 uur zal profvoetballer Marco Roelofsen een training verzorgen voor onze D-, C- en B junioren. Ook zal er gespeeld worden de bekerwedstrijd Audacia 1 - WSJ 1 (14.30 uur). Vanaf 15.00 uur in de kantine: "The Party Boys" (bekend van het grandioze feest van vorig jaar). Alle dagen is ons sportpark gratis toegankelijk! Voor andere tennisactiviteiten: Klaas van Bearden 013-5715003 De tentoonstelling is gratis te bezoeken van dinsdag tot en met zondag van 10 tot 17 uur in Bezoekerscentrum Oisterwijk. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 In het weekend van 27-28-29 augustus a.s. staat alweer de seizoensopening van Audacia op het programma. Dit jaar zal het weekend weer volop in het teken staan van sportiviteit en gezelligheid voor alle mensen die Audacia een warm hart toedragen. Het gehele programma vindt u hieronder: PAGINA 7 Na de zomervakantie gaan we verder met de wedstrijden. Op zondag 29 augustus wordt de laatste wedstrijd meetellend voor het algemeen klassement gehouden. Er wordt gevist om de Klaore beker op de Zandput. Bij dit concours is het aas vrij. Er mag dus gevist worden met verse de vase. Zoals gebruikelijk begint de wed strijd om 8.30 uur. Opgave kan uitsluitend tele fonisch tot daags voor de wedstrijd bij Jan Rokven tel. 513 3122 of Hans van Esch tel. 0499-571189. De Dag van de Mantelzorg is gratis toeganke lijk vanaf 13:30 uur. Oppas voor de verzorgde thuis hoeft geen probleem te zijn: de verzorg de is ook welkom in 013, en anders kan, in overleg met Contour (tel. 543 4572), waar schijnlijk iets geregeld worden. Ook uw kinderen vanaf 7 jaar kunt u gerust meebren gen. Voor meer informatie kunt u bellen met Stichting Mantelzorg Midden-Brabant: 544 3343. Het weekend van 28 en 29 augustus wordt in Esbeek een feestelijk weekend. Esbeek staat dan weer bol van de Sensatie. Voor de 21e keer wordt de Esbeekse sensatiemarkt georganiseerd in het centrum van het dorp. U vindt er volop ver maak voor jong en oud. Wat kunt U dit jaar verwachten? Zaterdag 28 augustus Het weekend wordt geopend op de zaterdag avond met een feestavond voor jong en oud! De avond begint om 19.00 uur met een sensatio neel spel. Levend sjoelen. Dus niet sjoelen met een kleine sjoelbak en houten schijven, maar met een sjoelbak van maar liefst 12 meter, een supergladde vloer en de sjoelschijf bent u zelf. Zowel jong als oud kan hieraan mee doen. Voor de kinderen is ook een springkussen aanwezig. DJ CELLO zorgt deze avond voor de muziek zodat er tot in de late uurtjes gefeest kan wor den. Zangeres Nataz verzorgt ook nog een optre den met o.a. muziek uit de jaren 80, Rock, Nederlandstalig en Disco. U ziet het al, de oer gezellige avond heeft voor jong en oud wat te bieden en is voor iedereen die van feesten houdt. De entree voor deze avond is geheel GRATIS. Dus komt allen naar de feesttent op speelter rein "De Loop" in het centrum van Esbeek. Dit jaar is gekozen voor een gevarieerd pro gramma voor jong en oud: een paneldiscussie met diverse politici, en diverse artiesten waar onder cabaretier Martijn Oosterhuis, en Dewi! Bovendien zijn er verschillende workshops, per cussie, interactief theater, schmink en een graf- fitimuur. Ook is er volop informatie over alles wat met mantelzorg te maken heeft. Naast al deze activiteiten is er natuurlijk de mogelijk heid om gewoon gezellig met anderen een praat je te maken in het café. Naast de diverse mooie (Volkswagen) Kevers die op de markt worden geshowd is er dit jaar ook een Monster-trike met een V8 motor en een driewieler met een turbinemotor (straalmotor van een helicopter). Deze motor draait 40.000 rpm. Luuks Poppentheater zal jong en oud ver maken met zijn geweldige theatershow. Bij de feesttent op speelterrein "De Loop" is een groot terras met live muziek van o.a. "Zuutjes Aon" en "D'af en Toeters". U ziet wel, er is weer genoeg te doen op de 21ste Esbeekse Sensatiemarkt, een markt met een groot aantal attracties voor jong en oud. De aanvang is om 11.00 uur en de entree vanaf 6 jaar is 2,00. Verder is er volop gratis parkeergelegenheid. En wil jong en oud van achter de com puter halen! Jeroen Latijnhouwers en Elsemieke Havenga van het RTL nieuwsprogramma merken terecht op dat mensen hun grote liefde niet op straat, in de kroeg of bij een vereniging tegen het lijf lopen. En dat mogelijk zelfs ouderen de moge lijkheden van het internet ontdekken. "Óf het internet vele duurzame relaties zal voortbrengen weten we pas over 20 jaar. Wat we wel weten is dat veel tieners in de jaren '70 en '80 massaal de dansschool bezochten en daar hun omgangsvormen met leeftijdgenoten al dansend leerden. Als enige dansschool in de regio staken we onze nek uit om in de jaren negentig danscur- sussen voor singles 30plus te organiseren. Dat sloeg toen in als een bom! Vanaf 1998 zijn we begonnen met dansen voor paren en alleen staanden 50plus. Die club bestaat nu uit zo'n 700 leden die regelmatig komen dansen." "98% Van onze leerlingen heeft geen talent om een topwedstrijddanser te worden, en dat vin den wij helemaal niet erg". Sfeer, beweging en gezelligheid is belangrijker en vindt je ook bij een dansschoolhouder die dat allemaal kan combineren.Daarom voert Danscentrum Robben aan het Lindeplein in Oisterwijk een Zaterdag 28 augustus vanaf 13.00 uur: Vriendentoernooi met 14 deelnemende elftal len samengesteld door bedrijven,verenigingen, cafés, families etc. met aansluitend grandioze barbecue voor alle belangstellenden Van 28 augustus tot en met 9 oktober exposeert Riet Harmse in Bezoekerscentrum Oisterwijk. Zij toont textielpanelen, met de natuur als cen traal thema. Riet Harmse exposeerde o.a. in Amsterdam, Apeldoorn en Rheden. Audacia B-Jeugd - SCO Audacia 3 - Manege Hooijen ....Audacia 5 - Spoordonkse Boys Audacia 4 - Taxandria Audacia 6 - Jong Brabant Audacia 7 - Taxandria Veteranen puter te halen en start nieuwe cursussen voor breakdance vanaf 9 jaar, streetdance 20plus en een aparte cursus voor stijldansen singles 30plus. Meer info vindt men bij www.danscentrum- robben.nl of 06 - 303 795 32. W+- Tijdens het gehele toernooi zal de muziek ver zorgd worden door DJ Dirk 's Avonds vanaf20.30 uur in de kantine: "Barfs Super Surprise" ('n tweetal artiesten die de kan tine op zijn kop zullen zetten, die u zeker gezien moet hebben Mantelzorg of familiezorg? Ongeveer één op de tien mensen in Nederland zorgt voor iemand uit de naaste omgeving. Dit kan familie zijn, een vriend of vriendin of een goede buur. Bij elkaar leveren deze mensen een campagne om jong en oud van achter de com-enorme toegevoegde, onmisbare waarde aan de formele zorg in Nederland. Mantelzorger wor den is geen keuze, van de ene op de andere dag ben je het. Bijvoorbeeld; je vader of moeder krijgt kanker, je kind heeft een lichamelijke en/of geestelijke beperking, je broer of zus heeft een psychiatrische ziekte, en voor je het weet ben je dag in dag uit aan het zorgen. Uit een zeer recent afgenomen enquête blijkt dat de term Mantelzorg voor de meeste men sen een onduidelijke omschrijving is van het begrip. Veel mensen hebben in deze enquête gekozen voor de term "Familiezorg". Eén ding staat vast: voor de meeste mantelzorgers is de zorg die zij verlenen vanzelfsprekend, je doet het uit liefde en solidariteit voor je naasten. Geïnteresseerd? Neem dan contact op met Guus Mulders, Kanoboerderij De Reusel, Heizenschedijk 1, Moergestel, tel. 013-5136031 (www.kanoboerderij.nl) Start jeugdschaaklessen: woensdag 8 septem ber. Op woensdagavond (van 18.30 tot 20 uur) start het nieuwe jeugdschaakseizoen in Moergestel. Kinderen die in dit edel denk- spelletje geïnteresseerd zijn van harte welkom. Zij mogen drie keer gratis meedoen aan de zogenaamde kennismakingslessen. De schaak - lessen zijn geschikt voor kinderen vanaf groep 4 van de basisschool. De schaakleerlingen wor den spelenderwijs wegwijs gemaakt in de basis beginselen van het schaakspel. De schaaklessen bij JSC Moergestel worden op verschillende schaakniveaus gegeven: Van Stap 1 (beginnelingen) t/m Stap 5 (zeer ver gevorderd); De stappenmethode is de officië le leermethode van de KNSB. Nieuwe kinde ren zullen de eerste maanden vooral veel par tijtjes spelen tegen de schaakleraar. Bij de schaaklessen wordt ook de computer ingezet. De eerste zeven weken zullen de nieuwelingen kijken naar een spannende schaakcursus op t.v. Adres JSC Moergestel: "D'n Donk", Bosstraat la. Tijdstip: 's woensdags van 18.30 tot 20 uur (behalve in de basisschoolvakanties). Informatie en/of aanmeldingen bij voorkeur per e-mail: t.leermakers@planet.nl Telefonisch: 06-41722636. Iedereen die van dieren houdt is in Esbeek ook op het juiste adres. Vorig jaar mochten ze wegens de vogelpest niet komen, maar dit jaar zijn ze dan toch echt van de partij. Diverse soorten konijnen, kippen en eenden worden op een diervriendelijke manier tentoongesteld. Er is ook een bak voor de welbekende marmotten race waarbij men leuke kleine prijsjes kan win nen. Tevens zullen op de markt diverse demon staties gegeven worden met getrainde politie honden. U ziet hoe de hond en zijn baas Woensdagmorgen 8 september beginnen we weer met sporten van 8.45 tot 9.45 uur. Nieuwe leden (dames en heren) zijn van harte welkom. De kosten zijn 15 euro voor 10 lessen onder begeleiding van twee dames. Opgeven kan bij Ria op 't Hoog, tel. 513 3108 of Leny Swinkels, tel. 513 1672. Kom eens kij ken in sporthal Stokeind! F'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7