diaken Benoeming van een Fietstocht Toer-Mee I 'Prinses Juliana' alweer zonder voorzitter 75-jarig jubileum politiehonden vereniging "De Veiligheid" Aphrodite c Gezellige middag met De Zonnebloem KBO STIJLDANSEN VOOR SENIOREN ....en een priester, maar geen pastoor Doe mee 00" Toer Mee voor Poter Theo.' BRILLEN LENZEN WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1296 Diaken van Grinsven Pastor te Wierik Hallo 50-plussers, De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Kinderen van de basisscholen hebben bij de Jeugdvakantieweek een kinderkaart gekregen. Met deze kaart hebben zij recht op verschillende leuke verrassingen tijdens de fietstocht. Zij moeten dan wel ten minste 3 sponsors hebben. Kinderen die nog geen kaart hebben gekregen kunnen er een ophalen bij Novy van Wezel, Rootven 10. Indien u geen sponsors heeft kunnen vinden kunt u toch meefietsen. U kunt dan op zondag 29 augustus op het St. Jansplein inschrijven voor een bedrag van 2,50 p.p. of Euro Sans 6,— per gezin. Gestart kan worden tussen 11.00 en 13.30 uur, terwijl de laatste fietsers om 17.30 uur terug wor den verwacht. M.O.V-groep, Moergestel Als je ouder wordt, is het van belang om in beweging te blijven! Wat vindt U in dit verband van bewegen op muziek? Wij zoeken nog lief hebbers voor een bijzonder gezellige en gezon de sport namelijk: het stijldansen! Als U interesse heeft in het Stijldansen, dan bent U bij ons aan het juiste adres. Ook als U geen lid van de KBO, of buiten Moergestel of de gemeente Oisterwijk woont, bent u eveneens van harte welkom. Als U van plan bent om te komen reageer dan snel, want vol is vol! Uiterlijk 1 september 2004 sluit de inschrijving. Als U eerst meer informatie wilt, neemt U dan contact op met onze contactpersoon SWO/KBO: Kees Buiter, Kriekenakker 25,5066 MJ Moergestel, Tel. 513 3348 of b.g.g. 06-25333276. E-mail: c.bui- ter@hetnet.nl Het is nog niet zo lang geleden dat bekend gemaakt werd dat als voorzitter van onze ver eniging de heer Wil van den Noort werd aan gesteld. Helaas moeten wij u nu al melden dat deze zijn voorzitterschap met onmiddellijke ingang heeft neerlegd. De inzichten tussen hem en de rest van het bestuur over hoe de ver eniging bestuurd moet worden verschilden zoveel, dat samen verder gaan niet zinvol meer was. Deze gang van zaken spijt beide partijen bijzonder. Na de vakantie zal Muziekvereniging Prinses Juliana dus weer op zoek gaan naar een voorzitter die goed bij de vereniging past. Dit alles weerhoudt ons er niet van begin sep tember met veel enthousiasme onze repetities weer te starten. De eerste keer dat u naar ons kunt komen luisteren is in ieder geval tijdens het Bevrijdingsconcert op 24 oktober a.s. Wij denken dan onder andere Soldaat van Oranje ten gehore te zullen brengen. Wij komen hier nog nader op terug. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Voor de 24e keer: In dezelfde brief maakte de bisschop ook de benoeming bekend van een priester voor Moergestel: Theo te Wierik, ook per 1 sep tember en ook in deeltijd. Pastor Te Wierik is 53 jaar, geboren in Haarle (bij Raalte, in Salland, Overijssel) en in 1970 ingetreden bij de Missionarissen van het H. Hart (MSC, van het Missiehuis aan de Bredaseweg in Tilburg). Hij is in 1983 tot priester gewijd door mgr. Bluyssen en heeft eerst gewerkt in de parochie 't Zand in Tilburg en sinds 1990 in De Vlaspit, een fusie parochie in Tilburg Noord-Oost (Loven, Besterd, Groeseind en Hoefstraat). De Zonnebloem nodigt u uit voor een gezelli ge middag, met o.a. muziek, 'n hapje en 'n drankje. Deze middag vindt plaats op 23 sep tember a.s. in Partyboerderij 't Draaiboompje en begint om 13.30 uur. Toegang is geheel gra tis en mocht het nodig zijn dan wordt u opge haald! U kunt zich opgeven bij een van de volgende personen: Joke van Beers, tel. 513 2368; Det Boogaers, tel. 513 1775 of bij Lies de Laat, tel. 513 3251. Met deze benoemingen heeft Moergestel dus drie parttime pastores, maar geen pastoor. En met drie pastores, ook in deeltijd, mogen we ons best gelukkig prijzen, maar we moeten wél beseffen, dat het maar tijdelijk is. De presen tatie van de beide nieuwe pastores zal geschie den tijdens de H. Mis op zaterdagavond 4 september. Op zaterdag 28 augustus a.s. wordt er door onze vereniging een oefendag gehouden, dit is spe ciaal voor jonge honden die in opleiding zijn en die dit of volgend jaar naar de keuring gaan voor het politiehondencertifïcaat. Er wordt zoal deel genomen door bevriende verenigingen uit de buurt die hiervoor uitgenodigd zijn. In het weekend van 31 juli/1 augustus werd aan het eind van de vieringen bekend gemaakt dat de benoeming van diaken John van Grinsven voor Moergestel rond was. Vanwege de vakantietijd moest de benoemingsbrief nog even op zich laten wachten, maar in de week van 8 augustus heeft het Parochiebestuur de betreffende brief van het bisdom ontvangen. Van Grinsven is 62 jaar, geboren in Breda, woont in Hilvarenbeek, is getrouwd en vader van twee kinderen en heeft een (verkeerstech nische achtergrond, o.a. als docent aan de Verkeersacademie in Tilburg. Hij is in 1999 gewijd tot permanent diaken en heeft als zoda nig gewerkt in Boxtel en Kaatsheuvel. Zijn benoeming gaat in op 1 september en is in deel tijd. Hij zal de eerst aangewezene zijn voor uit vaarten, huwelijken en ook een groot deel van de dopen verzorgen. Na 1 september zal hij daar in deeltijd blijven werken, maar in de weekenden zal hij beschik baar zijn voor Moergestel. Hij zal ook een deel van de dopen verzorgen en het sacrament van de ziekenzalving toedienen. Over verdere taken moet nog worden overlegd. Vanaf 15 september 2004 tot 13 april 2005 is er elke woensdagmiddag vanaf 13.30 uur tot 14.30 uur dansles in Den Donk, Bosstraat la, te Moergestel. Na de koffie/thee-pauze is er dan nog tot 16.00 uur gelegenheid om te dansen. De danslessen zijn zowel voor beginners als gevorderden en afgestemd op onze leeftijd. Ze worden verzorgd door Nico Kuiper uit Tilburg, die al meer dan 25 jaar les geeft in Moergestel. De kosten voor het stijldansen zijn gering en worden - in samenwerking met de KBO te Moergestel - grotendeels vergoed door de Stichting Welzijn Ouderen (SWO) voor de gemeente Oisterwijk. Pastor Te Wierik is niet benoemd als pastoor, maar als parochie-administrator (waarnemend pastoor), omdat zijn benoeming voor Moergestel geldt tot 1 juli 2005. Dat is omdat hij ver plichtingen heeft tegenover zijn MSC-mede- broeders en geen verdere toezeggingen kon doen dan eind juni 2005. In het voorjaar van 2005 is er namelijk een kapittel (algemene ver gadering) van de MSC en omdat hij de jongste van de Nederlandse MSC-ers is, is de kans groot dat hij dan in het bestuur van de MSC wordt gekozen. Vandaar een tijdelijke benoe ming en geen benoeming tot pastoor. De func tie van pastoor blijft dus (voor het eerst sinds ongeveer 1200/1250) vacant. Aanvang van de appèl- en speuroefeningen is 8.30 uur. Dit vindt plaats op en rond ons eigen oefenterrein achter Heiligenboom 16 en op het voetbalveld van Café 't Stokske. Het spec taculaire stel- en bijtwerk is vanaf 13.00 uur op het voetbalveld van café 't Stokske tot on geveer 16.00 uur. Dit is voor iedereen vrij toegankelijk. Op vrijdag 29 oktober a.s. (onze oprichtings datum), wordt er een receptie aangeboden door onze vereniging. Hierover later in dit blad. Huidverzorgingsinstituut Op zondag 29 augustus a.s. organiseert de M.O.V-groep Moergestel voor de vierentwin tigste keer de sponsorfietstocht Toer-Mee. De opbrengst van de tocht is bestemd voor onze plaatselijke missionaris Theo Raaijmakers die in Cochabamba in Bolivia een opvanghuis voor straatkinderen beheert. Er kan op twee verschillende afstanden gestart worden. Een lange route van 40 km. en een kortere van 25 km. Beide routes voeren door de mooie omgeving van Moergestel. Tijdens beide tochten komt u op diverse plaat sen een post tegen waar u een versnapering krijgt of waar u een kop koffie, een broodje, een glaasje fris of een kop soep kunt kopen. In deze 'Gésselse' vindt u een startkaart waar mee u sponsors kunt benaderen. Ook kunt u op deze kaart het bedrag noteren dat gesponsord wordt. de esselse AL RUW M JAAR FIETSPLEZIER j 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 5132268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 p i iuiu vui lui yii lyon louu m -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1