0- Rode Kruishulp in Soedan Laatste pastoor van Moergestel? Thebe, Mark en Maas en De Runne bundelen krachten Jeugdwielrenners behalen wederom podiumplaatsen Noniksie en de bosdieren Prijsuitreiking Drogisterij Kemps Wandeling IVN na de zomervakantie Kemps Van harte proficiat allemaal! De organisaties streven naar behoud van klein schaligheid binnen een groter geheel waardoor klanten verzekerd zijn van dezelfde kwaliteit Op de foto Jasper de Laat op de tweede plaats in Waalwijk. Het Nederlandse Rode Kruis onderste unt momenteel het Internationaal Comitee van het Rode Kruis ICRCin haar activiteiten om vluchtelingen op te vangen in de regio Darfur in West- Soe dan. Zoals u kunt lezen: ook al doen wij bij MTV het in deze vakantieperiode nét even iets anders: u kunt op ons blijven rekenen, zowel tijdens onze wekelijkse radio-uitzendingen, als bij de spectaculaire uitzending van ons ’’Zomerjoumaal” op donderdag 26 augustus a.s. Terwijl wij ’’onze accu’s even op gaan laden”, wensen wij al onze trouwe luisteraars en kijkers een welverdiende en zonnige vakantie toe. Graag ’zien en horen’ wij elkaar weer bij uw lokale omroep MTV. Is met het afscheid van pastoor Harry van den Tillaart vorige week ook af scheid genomen van de laatste pastoor van Moergestel? De toekomst zal het leren. Hier zien we hem op een karak teristieke plek: het Pastoorspaadje, waarvan ook enkel de toekomst ons kan leren wat daarmee gaat gebeuren... Erfgoed vinden velen waar we zuinig op moeten zijn. Maar wie wordt daarvoor verantwoordelijk? Waar is hulp voor nodig? Het gaat vooral om zeep, dekens, dekzeilen, kooksets, kleding en onderdak. Daarnaast dienen er in de regio voor raden te worden aangelegd, om deze vluchtelin- gen te bevoorraden. Voor informatie: www.rodekruis.nl en financiële bijdragen op giro: 124.000 onder vermelding: ’’vluchtelin gen Soedan”. van dienstverlening. Maatschappelijke en poli tieke ontwikkelingen hebben er echter toe geleid dat Thebe, Mark en Maas en De Runne hun krachten willen bundelen. Door samen werking versterken zij hun expertise en inno- vatiekracht en dit zal bovendien leiden tot een verdere verbreding van het dienstenpakket. Op termijn is de verwachting dat dit ook kosten voordelen oplevert. Daarnaast blijven de be staande strategische allianties met woon-, zorg en welzijnsorganisaties uiteraard bestaan. vandaar het belang om op korte termijn voor raden ter plaatse te brengen. De plaatselijke afdeling van de Soedanese Rode Halve Maan (opgericht in 1956) zijn goed georganiseerd en met honderden gemotiveerde, veelal jonge vrij willigers, ter plaatse. Er wordt voor 500.000 mensen water en sanitaire voorzieningen ver zorgd en aan 300.000 mensen wordt onderdak en kleding geboden. Echter de gezondheidssi tuatie onder deze vluchtelingen is slecht, waar door de kans groot is dat er de komende maan den duizenden extra zullen sterven. In Soedan, een land gelegen ten zuiden van Egypte, voltrekt zich al geruime tijd een huma nitaire crisis. Door gevechten tussen rebellen groepen en milities hebben reeds duizenden mensen het leven verloren en zijn er nog eens honderdduizenden mensen op de vlucht gesla gen. Inmiddels zijn naar schatting 180.000 mensen in buurland Tsjaad aangekomen en zullen er nog velen volgen. Door het Neder landse Rode Kruis is inmiddels een half miljoen euro beschikbaar gesteld, waarmee kleding en familietenten kunnen worden aangeschaft. Inmiddels is het regenseizoen gestart en het risi co is groot, dat de wegen onbegaanbaar worden, Woensdag 8 september begint het seizoen voor de basisschooljeugd met een leuke film van 13:30- 15:30 uur. Zoals jullie gewend zijn zullen de posters met de activiteiten van die maand voor de basis schooljeugd op de scholen hangen en de flyers bij iedereen in de klas worden uitgedeeld. De posters voor de band nights en andere spe ciale avonden kun je vinden bij de super markten, cafetaria’s en scholen in Moergestel en omgeving. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Drie grote zorginstellingen onderzoeken mogelijke bestuurlijke fusie Het laatste landelijk jeugd toernooi voor het Nederlands Kampioenschap vond plaats in Waalwijk. Strategische heroriëntatie speelt momenteel bij diverse zorginstellingen. De maatschap pelijke en politieke ontwikkelingen in de gezondheidszorg zijn daarvoor de aanleiding. Zo zorgt de modernisering van de AWBZ voor meer marktwerking. Zorgaanbieders mogen bovendien hun bestaande zorg en dienstver lening uitbreiden. De Wet Maatschappelijke Ondersteuning en de nieuwe basisverzekering zorgen voor een wijziging in de financie ringsstructuur in de zorg. Dit alles brengt de zorgsector nog meer in beweging. Spannend natuurpad tijdens de meivakantie Van 24 juli t/m 31 juli, is er rondom het bezoe kerscentrum Oisterwijk van Vereniging Natuur monumenten een spannend natuurpad uitgezet voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. U kunt dage- lijksfbehalve maandag) tussen 11 en 15.00 uur starten met deze activiteit. Reserveren is niet nodig. De kosten bedragen €3,- per gezin,voor leden van Natuurmonumenten. Niet-leden betalen €5,- per gezin. WIE IS TOCH DIE NONIKSIE? Noniksie mag van de bosfee een wens doen. Hij wenst zich net zo’n mooie pluimstaart als de eekhoorn, flapperende konijnenoren, kikker poten om heel hoog te springen en nog veel meer. Hij zal het moeten verdienen. Komen jul lie Noniksie daarbij helpen? Langs een spannend natuurpad staan allerlei opdrachten. Hoe meer opdrachten je doet, hoe mooier Noniksie wordt. vervolg voorpagina Lokale Omroep MTV op zomerreces En hoe zit het dan met de wekelijkse radio- uitzendingen? Iedere zondag van 10 tot 12 uur kunt u naar onze radio-uitzending luisteren, en dat kan dus óók tijdens de zomervakantie. Echter: de invulling van de uitzendingen in augustus zal nét even iets anders zijn. De laat ste jaren hebben we in de zomer onze zgn. ’’campingtour” gemaakt langs diverse campings in Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Dit jaar hebben we, voor de afwisseling, voor een nieuwe opzet gekozen. Wij laten ons ondersteunen door ’gastpresentatoren’. Wat de uitzendtijden betreft; die blijven gewoon van 10 tot 12 uur, maar de traditionele vaste rubrieken komen in die periode te vervallen. Inplaats daarvan pre en in de eindsprint wist hij de andere renners voor te blijven en behaalde hiermede zijn eerste overwinning. Jasper reed in categorie 3 ook in de kopgroep en behaalde de 5e plaats. Kay behaalde in cat egorie 5 de 9e plaats. Op 4 juli vond de koers in Berghem plaats. Kars werd 3e, Jasper 4e, Kay 13e, Stijn 50e en Djago 32e. De ronde van Erp vond plaats op 11 juli. Kars behaalde in deze wedstrijd net niet het podium met de 4e plaats. Jasper greep met zijn 5e plaats ook net naast het podium. Kay reed in categorie 5 naar de 13e plaats, Djago werd 32e en Stijn 50e. Schayk werd gereden op 18 juli. Kars won de sprint van een achtervolgend groepje en werd weer 4e. Jasper wist in de massasprint van het peloton het podium te behalen met de 2e plaats. Kay reed in categorie 5 naar de 9e plaats, Djago werd hierbij 35e en Stijn plaatste zich als 46e. Het programma voor de komende periode: 1 augustus Bergt aan de Maas; 22 augustus St. Oedenrode; 4 september Geldrop. 5 augustus is het klimcriterium van Munstergeleen. senteren wij u een zomers vakantieprogramma, waarbij onze vaste presentatoren 4 weken lang zullen worden geassisteerd door een ’’gastpre- sentator”: ’n Moergestelnaar ofOisterwijker, die op hun geheel eigen manier een nieuwe en wellicht verfrissende invulling zullen geven aan onze ’zomerse uitzendingen’. Kars Welten reed in categorie 1 naar de 12e plaats. Jasper de Laat behaalde in categorie 3 in de pelotonsprint de 2e plaats. Kay Welten werd 12e in categorie 5. De Ronde van de Reeshof in Tilburg werd georganiseerd door T.W.C. Pijnenburg op 6 juni. Kars Welten reed hier een mooie wedstrij d en werd 6e. Jasper de Laat behaalde in zijn wedstrijd met de pelotonsprint de 3e plaats. Kay Welten en Stijn de Laat reden in categorie 5. Kay behaalde evenals Jasper de 3e plaats en Stijn reed in een achtervolgend groepje naar de 39e plaats. Bram Welten mag met zijn 7 jaar alleen deelnemen met de trainingen, maar door dat hij goede vorderingen maakt is er voor deze wedstrijd en de Komtoer van Moergestel dis pensatie aangevraagd. Bram startte in Categorie 1 met de jongste deelnemers en behaalde in zijn eerste wedstrijd de 7e plaats. Het Nederlands Kampioenschap vond plaats op 12 juni in Rokanje Kay Welten moest in categorie 5 ’s morgens om 10 uur starten. In de voorgaande wedstrijden wist hij podiumplaatsen te behalen, waardoor er door de toeschouwers gehoopt werd op een goede klassering. In de sprint met het grote peloton werd hij keurig 13e. Djago Smits startte ook in deze groep en wist zich in de groep te plaatsen als 45e. Kars Welten startte ’s middags in categorie 1 en behaalde in het tweede groepje een mooie 16e plaats. Jasper de Laat moest na Kars starten in categorie 3. De gehele wedstrijd fietste hij met de beste renners voorin het peloton. Na meer dere ontsnappingspogingen van diverse renners bleef de groep bijeen en vond er een sprint plaats met een grote groep van veertig renners. Jasper wist zich met de sprint te plaatsen op een mooie 6e plaats. Op 20 juni vond de Komtoer van Moergestel plaats. Bram Welten reed met de beste renners voorin het peloton en plaatste zich net naast het podi um met de 4e plaats. Kars Welten werd 9e. Jasper de Laat behaalde met zijn 4e plaats ook net niet het podium. Kay, Djago en Stijn reden in categorie 5. Djago en Stijn konden het hoge tempo van het peloton niet volgen en moesten voortijdig de wedstrijd verlaten. Kay reed de eerste helft van de koers in de kopgroep maar in de laatste ronden ging het tfe hard en klasseerde zich als 16e. In Breda vond er een landelijk jeugd toernooi plaats op 27 juni. Kars Welten reed in categorie 1 in de kopgroep Afgelopen week werden de prijswinnaars be kend van de actie rond de heropening van Drogisterij Kemps. Ofwel beter gezegd: Uw Eigen Drogist Kemps. Hieronder de winnaars en de door hen gewonnen prijs. Mountainbike: Fam. Verheyen, Kloosterlaan 61Huidverzorgingslijn: Fam. van de Corput, Pr. Beatrixstraat 21; Electr. tandenborstel: Nathalie Witlox, Oirschotseweg 76; Koffiezet apparaat: Loes van Elderen, Oisterwijkseweg 2; Citruspers: Fam. van Oirschot, Regen- beemdeke 23; Barbecue: Fam. Vos, Coolhof 11 Fototoestel: Fam. Willems, De Looijakker 22. De kinderprijzen zijn voor: Tom Visser (de Stappert), Joey van Helvert en Daniëlle, Rick en Bart van Zon, D’n Duyp 44. Dinsdag 7 september is jongerencentrum Vision weer open en er zijn nieuwe openingstijden na de zomervakantie: Dinsdag van 19:00 - 23:00 uur: open inloop Woensdag: van 13:30 - 15:30 uur: basisschoolactiviteit van 15:30 - 17:30 uur: afterschoolcafé van 19:00 - 21:00 uur: meidenavond Donderdag: van 19:00 - 23:00 uur: open inloop Vrijdag: van 15:30 - 17:30 uur: afterschoolcafé van 19:00 - 01:00 uur: open inloop Met elke eerste vrijdagavond van de maand: Urban night En elke laatste vrijdagavond van de maand: Hardcore Eve Zaterdag: van 14:00 - 16:00 uur: basisschoolactiviteit Laatste zaterdag van de maand van 19:00 - 23:00 uur: P@rty Nights, tienerdisco voor de groepen 7 en 8 van de basisschool. Drie grote zorginstellingen in West- en Midden-Brabant hebben het afgelopen half jaar gezocht naar mogelijkheden voor een intensievere samenwerkings vorm. Mark en Maas en Thebe zijn van oudsher eerstelijnsorganisaties. De Runne is een organisatie met zes zorg centra voor verpleging en verzorging. Door bundeling van extra- en intramu rale expertise kan een integraal zorg aanbod gedaan worden aan de klanten. Daarnaast biedt de geografische gebiedsuitbrei ding schaalvoordelen. Op dit moment onder zoeken de instellingen de juridische vormge ving van deze samenwerking. Een bestuurlijke fusie medio 2005 wordt hierbij niet uitgesloten. Naar verwachting zal in het najaar hierover meer duidelijkheid zijn. Planten en insecten kunnen vaak niet zonder elkaar. Het verhaal van de bloemetjes en de bijtjes is een ieder wel bekend. Maar er zijn nog veel meer relaties tussen hen. Insecten eten van planten, ze gebruiken ze als ontmoetings plek of als geschikte schuilplaats om op jacht te gaan. Op zondag 1 augustus gaan we dat bekijken langs de Beerze in Boxtel. We verzamelen om 10.00 uur op de parkeerplaats aan de Annadreef in Boxtel (begin van de fietspad door de Kampina). Deelname is gratis. www.ivnoisterwijk.nl Uw Eigen Drogist ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 JULI 2004 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3