Breng uw klanten op de hoogte via uw eigen weekblad! Is uw winkel of bedrijf tijdens de vakantieperiode normaal geopend óf juist gesloten? Nieuws van Badmintonclub Moergestel H.S.V. ”De Rietvoorn” RSV Fevior Rode Kruis en sociaal huisbezoek Moergestelse dartcompetitie 2004 Een drukke week achter de rug, met alle wedstrijden van die week gespeeld en nog 2 inhaalwedstrijden. Er is dan ook veel gebeurd. Voor de mooiste momenten de mooiste kaartjes... KWALITEIT VERSTERKEN Typerend voor reconstructiegebied Beerze Reusel zijn de kleinschaligheid, de beken en de sterke verwevenheid van landbouw en natuur. In het reconstructieplan staat per onderwerp aangegeven welke maatregelen nodig zijn om de kwaliteit in het gebied te behouden of te ver sterken. ’’Landbouw neemt natuurlijk een belangrijke plaats in, maar het plan omvat véél meer”, aldus de voorzitter. Zo komen er gebieden voor waterberging zodat de kans op wateroverlast sterk wordt vermin derd. Beken gaan weer kronkelend door het landschap; maar liefst 160 kilometer wordt daartoe aangepakt. Ook het milieu gaat erop vooruit, mede door het verplaatsen van inten sieve veehouderijbedrijven. Er zijn circa 36 bedrijven die daarvoor in aanmerking komen. Langs de Beerze komt een zogenoemde ro buuste ecologische verbindingszone, zodat de natuur daar extra kansen krijgt. Het typische kleinschalige landschap blijft behouden en wordt zelfs versterkt. Dankzij het reconstructie plan hebben de meeste bedrijven een beter toekomstperspectief. Er zijn 11 gebieden aan gewezen waar de veehouders hun bedrijf verder- Woensdag 21 juli is alweer de laatste speeldag van dit seizoen. Vanaf 8 sep tember starten we weer. Graag zien we onze leden dan weer uitgerust terug. Maar ook nieuwe mensen zijn van harte welkom! Belangstelling? Kom een keertje vrijblijvend meedoen! De eerste paar keren zijn gratis en kun je een racket van ons gebruiken. Je kunt vanaf 20.00 uur terecht, maar later invallen kan ook altijd. We spelen elke woensdag tussen 20.00 en Reconstructiecommissie Beerze Reusel stelt haar reconstructieplan vast Het reconstructieplan is klaar OIRSCHOT- 8 juli 2004. Na ongeveer vier jaar van nauw samenwerken heeft recon structiecommissie Beerze Reusel op 8 juli haar reconstructieplan vastgesteld. Daarmee is een belangrijke taak volbracht en ligt er een prima, gedegen plan op tafel voor de toekomst van Beerze Reusel. Vooruitlopend op alle officiële proce dures is al met de uitvoering van het plan begonnen. Het reconstructieproces is erg complex. Daarom is Sjef Jonkers, voorzitter van reconstructie commissie Beerze Reusel, zeer tevreden met dit resultaat. Ondanks het heugelijke feit van de vaststelling vindt hij het jammer dat de stoe len voor de mensen van de Brabantse Milieu Federatie (BMF) leeg waren. De BMF schortte het overleg op als reactie op de discussie over nieuwe ammoniakmaatregelen in de Tweede Kamer. ”Het is jammer dat ze er niet bij zijn. Maar in het plan zullen ze zich zeker herken nen.” Overigens heeft de actie van de BMF geen directe gevolgen voor het plan; dat wordt medio 2005 officieel van kracht. gaand kunnen ontwikkelen. Om eventuele nieuwe bedrijven in het landschap in te passen, wordt voor elk gebied een beeldkwaliteitsplan gemaakt. Op een aantal plekken is straks meer ruimte voor recreatie. In het hele gebied wil de commissie meer routes om te wandelen, fietsen, paardrijden en skaten. Door nieuwe activitei ten in lege stallen krijgt de plattelandseconomie een nieuwe impuls. Ook wordt voor de kleine kernen een dorpsontwikkelingsplan opgesteld. RECONSTRUCTIEWET Met het reconstructieplan geeft de commissie invulling aan de Reconstructiewet. Doelstellin gen van deze wet zijn onder andere meer ruimte voor natuur en water, een schoner milieu, ge zonde landbouw en een aantrekkelijk land schap. In Noord-Brabant werken daarom zeven reconstructiecommissies, waaronder Beerze Reusel, aan een eigen reconstructieplan voor een op maat gesneden herinrichting. 23.00 uur, op maximaal 7 velden. De teams worden ter plekke samengesteld, en wisselen na elk partijtje. Op deze manier speel je met iedereen en tegen iedereen, en kun je zelf bepalen hoeveel partijen je speelt. We hebben leden in alle leeftijden vanaf ongeveer 18 jaar. Er wordt fanatiek gesport, maar ook voor gezel ligheid is ruimte. Tot slot wenst Badmintonclub Moergestel iedereen een fijne zomervakantie toe; hopelijk met veel zonnige dagen zodat op de camping of thuis nog volop kan worden gebadmintond. Het plan dat nu is vastgesteld wordt aangebo den aan Gedeputeerde Staten, die het in okto ber ter inzage leggen. Het college doet daarna een afgewogen voorstel aan Provinciale Staten. Zodra deze het plan vaststellen, gaat het ter goedkeuring naar de Ministeries van Vrom en LNV Het reconstructieplan treedt in werking zodra de ministers het plan bekendmaken. Dit zal naar verwachting in het voorjaar van 2005 gebeuren. Op zondag 25 juli staat voor de jeugd het ’’Hengelvrij concours” op de agenda. Je mag dus zelf kiezen of je met een vaste hengel of werphengel gaat vissen. Verder mag je op dit concours een vriendje of vriendinnetje meenemen, ze mogen dan zonder visvergunning een keer met je meevissen en niemand zal zonder prijs je naar huis gaan. Er zal gevist worden op de Zandput van 10.00- 12.00 uur en alle jeugdleden zijn van harte welkom met hun vriendje of vriendinnetje. Om 9.00 uur zal in café ”De Klaore” de plaats- loting geschieden. Het afgelopen concours hebben we gezien dat er genoeg grote vis op de Zandput zit. Anouk Mallens had zelfs een brasem van 54 cm, en maakt daarmee een goede kans om Kanjer- koning te worden. Of zou er toch nog iemand roet in het eten kunnen gooien? Er staan in ieder geval weer drie mooie bekers klaar voor de leden met de meest gevangen lengte. Dus schrijf je snel in!En vergeet niet je vriend je of vriendinnetje mee op te geven. Kosten voor deelname zijn 1,50 Euro per deel nemer. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijsen, tel. 513 1902 of Jan Mutsaers tel. 513 4001. Op 26/27 juni was er een ponywedstrijd in Moergestel le proef 26 juni le Kim van der Aa, Vivaldi, D/Ll le Joyce van Opbergen, Dustin, E/M2 le Marleen van der Aa, Jumper, E/Z2. le Anita Roozen, Paola, D/L2 5e Christa de Brouwer, Candy, D/B 7e Goris Janssen, Jesper, E/B 2e proef 26 juni le Kim van der Aa, Vivaldi, D/Ll le Joyce van Opbergen, Dustin, E/M2 le Marleen van der Aa, Jumper, E/Z2 5e Anita Roozen, Paola, D/L2 7e Goris Janssen, Jesper, E/B 8e Christa de Brouwer, Candy, D/B 3e proef 27 juni le Joyce van Opbergen, Dustin, E/M2 2e Kim van der Aa, Vivaldi, D/Ll 3e Marleen van der Aa, Jumper, E/Z2 3e Anita Roozen, Paola, D/L2 12e Goris Janssen, Jesper, E/B 12e Christa de Brouwer, Candy, D/B 4e proef 27 juni le Marleen van der Aa, Jumper, E/Z2 le Anita Roozen, Paola, D/L2 3e Kim van der Aa, Vivaldi, D/Ll 8e Joyce van Opbergen, Dustin, E/M2 12e Goris Janssen, Jesper, E/B 15e Christa de Brouwer, Candy, D/B De ruiters van ponyclub Fevior hebben een aantal selectie wedstrijden gereden om zich te selecteren voor de regionale kampioenschappen. Hiervoor hebben zich geselecteerd bij de dres suur: Marleen van der Aa in de klasse E/Z2 en Anita Roozen in de klasse D/L2. Bij het sprin gen heeft Joyce van Opbergen zich geselecteerd in de klasse E/B. Deze wedstrijd is op 14 en 15 augustus te Bladel. Vanuit de Rode Kruis afd. Oisterwijk- Haaren werd in het najaar van 2003 gestart met het project ’’sociaal huisbezoek”. Ondertussen zijn er verschillende contacten gelegd en neemt de vraag naar huisbezoek alsmaar toe. Wat houdt ’’sociaal huisbezoek”in: persoonlijk contact en het bieden van een luisterend oor. Door een toegenomen vergrijzing blijken vaak vele be staande contacten op te houden of weg te vallen. Denken we hierbij aan contacten met fami lieleden en vrienden, die verder weg wonen of komen te overlijden. Direct contact met buren, vrienden en bekenden neemt af naarmate de leeftijd stijgt. De Rode Kruis afd. wil daarom, naast de bestaande professionele hulp zorgen voor vriendschappelijk contact, waardoor de hulpvrager minder snel geisoleerd raakt en zich erbij blijft voelen. Heeft U behoefte aan deze vorm van contact en hulp of kent U iemand in Uw naaste omgeving, die deze hulp goed kan gebruiken, laat dit dan weten. Voor info en aanmelding: Marion Slenders, tel. 528 7714. Om ook in de komende periode te kunnen blijven voldoen aan de toenemende vraag om deze vorm van hulp, blijven we tevens op zoek naar vrijwilligers, die zich voor dit project willen inzetten. Voor info en opgave: Theo Diepens tel. 528 4639 en per e-mail: theodiepens@parelnet.nl UITVOERINGSPROGRAMMA Om alle gemaakte afspraken daadwerkelijk uit te voeren, heeft de reconstructiecommissie een uitvoeringsprogramma opgesteld. Voor de ko mende vier jaar staat daarin beschreven welke plannen wanneer worden uitgevoerd. De com missie werkt aan een organisatie om de uitvoe ring zo efficiënt mogelijk te laten verlopen. Er zijn 3 180-worpen gegooid door Steven van den Elzen (Plok), Jan van Mol (Epi’s Madhouse) en Jean-Marc van Herck (Veerkes Z). Twan de Bakker (Veerkes Z) heeft 2 hoge uitworpen gegooid. De eerste was een 130 en daarna gooide hij ook nog 101 uit. In het persoonlijk klasse ment staat Steven van den Elzen (Plok) nog steeds bovenaan, gevolgd door Jean-Marc van Herck (Veerkes Z) en Ruud Smulders (Veerkes J). Ondanks de vele wedstrijden van afgelopen week, is de ranglijst ongewijzigd gebleven. Uitslagen: D’n Egelantier-Plok 3-9; Epi’s Mad- house-Veerkes J 6-6; Veerkes Z-Draaiboompje 11 12-0; Veerkes M-One hundred and Epi 11- 1; Draaiboompje I-D’n Egels; 7-5; (Inhaal wedstrijden): Veerkes Z-D’n Egelantier 7-5; Veerkes A-One hundred and Epi 5-7. Stand: 1. Plok 13 - 105; 2. Veerkes Z 12 - 101; 3. Veerkes J 11 - 88; 4. Draaiboompje 113 - 88; 5. Epi’s Madhouse - 82; 6. Veerkes M 12 - 72; 7. Veerkes A 10 - 55; 8. One hundred and Epi 12 - 55; 9. D’n Egelantier 8 - 37; 10. D’n Egels 11 - 31; 11. Draaiboompje II 8 - 18. Ranglijst 180-worpen: 1. Steven van den Elzen (Plok) 3x; 2. Willem Poirters (Veerkes M) 2x; 3. Kees Kouwenberg (Plok) 2x Top 3 finish es boven de 75; 1. Mark van Riel (Veerkes J) 141; 2. Evert van Esch (Veerkes M) 141; 3. Twan de Bakker (Veerkes Z) 130. Wedstrijden van deze week Woensdag 21 juli: D’n Egels - Draaiboompje II; Plok - Veerkes Z; Veerkes A - Veerkes Z Donderdag 22 juli: Veerkes J - D’n Egelantier. r I PAGINA 7 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 21 JULI 2004 d*<£èssefse Buro '76 Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7