KVO Moergestel 75 jaar en nog altijd springlevend! WESPEN Familie Vugts wint tuinwedstrijd Sfeervolle jaarmarkt in Oisterwijk Een verjaardag om extra te vieren! Op 25/26 en 27 oktober 1944 werd onze regio definitief verlost van vijf jaar Nazi- dictatuur. Met de binnenkomst van onze Schotse bevrijders heerste er alom een ingetogen vreugde en een uitgelaten blijdschap. Mensen dansten op straat, de oran je kleur deed weer van zich spreken, de rood-wit-blauwe vlag wapperde weer fier aan de vlaggenstok of was uit het raam gedrapeerd, men zong spontaan ’’Oranje boven, Oranje boven, leve de Wilhelmien!” en iedereen, jong en oud, rijk en arm, deelde in die ongedwongen sfeer van herkregen vrijheid. I A.B.8. Ongediertebestrijding GESPECIALISEERD IN HOUTWORM- EN BOKTORBESTRIJDING 25 Kindervoorstellingen in Natuurtheater Oisterwijk De komende ’’zomerse” weken zijn er maar liefst 25 kinder-/ familievoorstellingen in het Natuurtheater van Oisterwijk. I Olieverfschilderijen in bezoekerscentrum Om dit te realiseren hebben wij jonge leden nodig, de laatste jaren hebben wij te weinig nieuwe en jonge leden mogen begroeten en daar willen wij nu wat aan gaan doen. Daarom deze oproep, kom kennis maken met onze KVO. In ”De geheimzinnige Kist” vindt Jan een grote kist in de straat waar hij woont. Samen met zijn vriend de Nar brengt hij de kist weg, om wat geld te verdienen, maar wat raar! Wat is die kist akelig zwaar. In het vierde en laatste verhaal heeft mevrouw de Kip 10 eitjes gelegd en wenst die in alle rust uit le broeden. De slang poetst de tanden van de reus, maar gelukkig weet Jan Klaassen wat hij moet doen als de reus wakker wordt. En dan mag iedereen de kuikentjes zien. De andere 20 voorstellingen volgen in de weken daarna. Met o.a. de Landhaai van theater de Lachende Zon, Matroos door de Verliefde Prins. De poppentheaters de Witte Lelie en het Groene Land, Pipo Soekie en Kornuiten en the Great Alfonso. Voor meer informatie, tel. 528 3225 of kijk op www.natuurtheater.nl Het bezoekerscentrum is geopend van dins dag tot en met zondag van 10 tot 17 uur. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. ENKELE VOORBEELDEN: Kookdemonstraties en kookcursussen B.V. Wokken/ Wraps/ Vegetarisch koken/ koken voor Kerst/ Tapas maken. Creatieve avonden: werken met lood/ met mos en gaas/ mozaiek figuren/ enz. Creatief met bloemen: bloemschikken voor kerst of pasen zelf een grafstuk maken enz. Sportief: een skeeler cursus of nordic walking (wandelen met een soort ski stokken) Deelname aan de kunstkring: Bezoek aan musea en lezingen over kunst dit wordt door een aan tal KVO afdelingen gezamenlijk georganiseerd) Beste dames van Moergestel: Dit jaar vierde de KVO afd. Moergestel haar 75-jarig bestaan. Ongetwijfeld heb je over het feest dat wij gevierd hebben gehoord of gelezen. Met de 100 leden die onze afdeling telt hebben wij er een gezellige dag van gemaakt. 75 Jaar dat is niet niks, en wij zijn nog springlevend en zijn van plan de volgende 25 jaar voor het eeuwfeest vol te maken. PLAAGDIEREN/HOUTWORM Geen voorrijkosten, snelle service Telefoon: 0411-68 42 06 of 06-5472 65 08 PAGINA 3 WAT HEBBEN WIJ JOU TE BIEDEN: Een jaarprogramma met gezellige en leerzame bijeenkomsten, excursies en workshops, cur sussen op allerlei gebied en een programma op maat dat wil zeggen samen maken wij het jaar programma. schilderen is voor hem een mooie hobby. Inspiratie vindt hij steeds volop tijdens zijn werk in de eendenkooi. De tentoongestelde werken zijn een privé-collectie en zijn niet te koop. Wel schildert hij soms in opdracht. Dansen b.v. Salsa lessen of volksdansen dit laat ste doen wij al vele jaren. Een avondje wijn proeven of een avond met als onderwerp tussen kunst en kitsch (het taxeren van zelf meegebrachte voorwerpen) Een lezing door een paragnoste (helderziende) of een avond over stamboomonderzoek een modeshow of een avond over drugs (hoe zien de verschillende drugs er uit en wat doe je wan neer je merkt dat jouw kind drugs gebruikt.) Je ziet dat er onderwerpen genoeg zijn die wij in ons jaarprogramma kunnen opnemen. En waarschijnlijk heb je zelf ook nog ideeën. Wanneer je zin hebt om op onze avonden te komen nodigen wij je hierbij van harte uit. Deze kennismakingsavond is voor iedereen geheel gratis. Kom gerust eerst een paar keer kijken en beslis pas later of je lid wilt worden. Wij zijn een open organisatie daarmee bedoe len wij dat iedere vrouw welkom is. En breng nog een vriendin mee want de slogan hoe meer mensen hoe meer plezier geldt ook voor onze KVO. Voor meer informatie kunt U contact opne men met: José Kastelijn, voorzitster, tel. 513 1873; Dilia de Brouwer, secretaresse, tel. 513 2539 of mail.moergestel@kvo.nu Voor de organiserende Lokale TV omroep van Oisterwijk, Lovo, zit het er weer op. ”Dit is echt lokale omroep ten top!”, zo zei hoofdredacteur Ton Tolboom enthousiast. Wellicht dat dit even ement over 1 of 2 jaar zijn vervolg zal krijgen. Natuur met een glimlach Van 17 juli tot en met 28 augustus exposeert kunstschilder en kooiker Hans Zantinge uit Lekkerkerk in Bezoekerscentrum Oisterwijk. De mooiste grote tuin van Oisterwijk ligt aan de Schepersdijk; de mooiste kleine tuin aan de Kriekenakker in Moergestel. jaren en die hun uiteindelijk hoogtepunt vin den in de voordracht van échte bevrijdings liedjes. Op zondag 24 oktober vindt in de parochiekerk ”St. Jan’s Onthoofding” aan het St.-Jansplein een viering plaats in de kerk, waarna de gebruikelijke kranslegging bij het monument. ’s-Middags volgt er in ”Den Boogaard” een bevrijdingsconcert waaraan deelnemen: Har monie ’’Prinses Juliana”, Gemengd zangkoor ’’Crescendo”, ’’The Clan Lamont Pipe Band” met hun melancholische doedelzakmuziek en de ’’Alpenjagers”. Deze berichtgeving kunt U zien als een voor bericht. De definitieve invulling volgt, maar U kunt nu reeds deze data in Uw agenda of op Uw kalender aantekenen, opdat U deze gelegen heid om samen deze 60e verjaardag te vieren, niet aan U laat voorbijgaan. voorspelt met behulp van een echt kristallen bol of met tarotkaarten. ”De verjaardag van Jan Klaassen” is een ver haal over, de naam zegt het al, de verjaardag van Jan Klaassen. Clown Jippie, de grootste clown uit de poppenkast, is uitgenodigd, maar de heks natuurlijk niet, en toch. Het is haast niet te geloven, maar Jan Klaassen verveelt zich, en hoe! Esmeralde is een leerling- fee en van haar mag Jan drie wensen doen. En wat er dan gebeurt zie je allemaal in ”Jan Klaassen verveelt zich”. De jury prees de inzet van de deelnemers. ’’Deze wedstrijd bewees dat de tuin een wezenlijk onderdeel van ons huis is geworden waarin mensen zich thuis willen voelen”, aldus jury voorzitter Marianne Gevaert. Dat zij daarbij hun eigen ideeën en smaak verwerken was duidelijk zichtbaar in de grote diversiteit van inzendin gen. Leen en chansonnier Peter Derksen. Het zomer festival speelt zich af op het Lindeplein. Muziek is er daarnaast ook van Muziekcentrum De Voorste Stroom. Nico en Ria nemen u mee met nostalgische liedjes van weleer. Wellicht komt u ze tegen op één van de vele terrasjes. Op de markt neemt uiteraard ook de organisator van de jaarmarkt, showband Taxandria, een bijzondere plaats in met een enveloppenstand, waar uiteraard diverse leuke prijzen te winnen zijn. Natuurlijk is er ook ruimte ingericht voor de marktkooplieden zelf! Want er is geen jaar markt zonder koopwaar! Op de jaarmarkt zullen ruim 350 kramen en verkoopwagens worden geplaatst. Daarnaast bepalen ca. 20 standw erkers, door middel van een concours, wie het beste en het meest origineel zijn waren aan de man probeert te brengen. De jaarmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 17.()0 uur. De toegang is zoals altijd geheel gratis. Voor nadere inlichtingen: Peter Rozen 06-22483667 of www.showbandtaxandria.nl Tijdens de LOVO-uitzending van 18 juli jl. koos een deskundige driekoppige jury de tuinen van de familie van der Donk (in de categorie grote tuinen) en van de familie Vugts (cate gorie middelgrote en kleine tuinen) als Mooiste Tuin van Oisterwijk 2004. In een overvolle Lovo studio kon ook het aan wezige publiek duidelijk constateren dat alle deelnemers hun uiterste best hadden gedaan om hun tuin zo fraai mogelijk te laten ogen om in aanmerking te komen voor de overwinning. Alle deelnemende tuinen passeerden nog eens de revue en de spanning onder de zes genomi neerden liep al snel op. Maandag 26 juli, dinsdag 27 juli en woensdag 28 juli is het de beurt aan Luuk’s Poppentheater. Met verschillende voorstellingen als De ver jaardag van Jan Klaassen, Jan Klaassen verveelt zich, De geheimzinnige Kist en De Reus is het genieten in Luuk’s Poppentheater, met de al tijd even spannende woonwagen. Slaap je ook in je wagen? Waar kom je vandaan? Waar ga je naartoe? Kook je er ook? Welnu! Het is ook mogelijk om een kijkje te nemen in de wagen. In de prachtige wagen zit namelijk een echte waarzegster, Mimi, die gedurende de pauzes van het poppentheater, voor kinderen (twee aan twee) de toekomst Zondag 25 juli Midden in de vakantieperiode en het toeristenseizoen wordt, op zondag 25 juli in het gezellige centrum van Oisterwijk, weer de inmiddels alom bekende Jaarmarkt georganiseerd. De jaarmarkt is dit jaar wederom grootser van opzet. De volledige Lind en Dorpsstraat, vor men één waar marktplein, terwijl ook het nieuwe Lindeplein achter het voormalige VW- kantoor volop bruist van muziek en vertier. Vertier is er zeker in de vorm van IL Grigio, het kindercircus uit Haaren, dat een aantal keren gedurende de dag diverse circusacts zal opvoe ren. Volop vermaak dus voor zowel jong als oud. De werkgroep van ’’Amarant”, die mede de Kerkhovense molen in bedrijf houdt, komt op onze jaarmarkt weer haar biologische producten verkopen. U kunt op de jaarmarkt zelfs een rondleiding afspreken op een tijdstip dat de molen in gebruik is, of gewoon ook even langs komen voor een kopje koffie. LOVO, de Oisterwijkse lokale omroep, zendt in de middaguren ’’Live” vanaf de jaarmarkt het ’’Lovo’s Zomer Festival” uit. Dit zal wor den afgewisseld met diverse sfeerbeelden vanaf de jaarmarkt. Optredende artiesten zijn o.a. Peter Smulders, Frits H. en de Mexicano’s, ’DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 21 JULI 2004 Zoals we die herdenking tien jaar geleden, in 1994, in Moergestel extra glans gaven met de onthulling van het standbeeld van Generaal Colin M. Barber, commandant van de 15e Schotse divisie, samen met de grote bevrij- dingsoptocht, die toen door het dorp trok onder de klanken van onvervalste Schotse doedelzak muziek, zo willen wij ook dit jaar bij de 60e ver jaardag van de herdenking van de bevrijding, op meer dan gewone wijze stilstaan bij dit gedenkwaardig feit. Immers, ook komende ge neraties dienen daarbij de zin van herdenken inhoud te geven, omdat het leven in een vrij land de beste garantie biedt voor een volwaardige ont plooiing van de mens. Op vrijdagavond 22 oktober zal in ”Den Boogaard” een revue gegeven worden door ”De Gouden Mix”, waarbij allerlei sketches en lied jes ons meevoeren naar de donkere oorlogs- Doordat in het voorseizoen de grote productie voor volwassenen ’’Carmen” door omstandighe den niet door kon gaan, pakt het Natuurtheater nu uit met een meer dan vol programma voor met name kinderen en ouders. De eerste in de reeks van 25 voorstellingen is op zondag 25 juli a.s. om 14.30 uur. Dan speelt er Kindertheater Sjon met de voorstelling De Reis. De reis is een woordloze theatervoor stelling voor kinderen, gebaseerd op de muziek van Nino Rota. Een voorstelling die leuk is om naar te kijken, maar vooral een feest is om mee te maken. Een grote koffer en een kaart met een reis erop. Zijn dat voldoende elementen om de kinder fantasie te prikkelen? Daar kun je toch niets mee beleven? Wel als je Sjon, een jongetje met veel fantasie erbij hebt. Dan beleef je een spannend theateravontuur. Een avontuur dat voert langs wegen, door woeste, kolkende rivieren en over hoge bergtoppen. En dat met een koffer? Ja, want de koffer wordt een auto of een koets of een boot of een luchtballon. Het thema van de expositie van zijn zeer rea listische en gedetailleerde olieverfschilderijen is ’’natuur met een glimlach”. Zantinge is zeer gecharmeerd door kleine details en besteed veel aandacht aan houtwormgaatjes, barsten, nerven, krassen en dergelijke. De glim lach zit hem in het feit dat in door hem geschil derde boomstronken, gezichten en handen blijken te zitten die het geheel een sprookjes achtige sfeer geven. Op deze manier zijn zijn schilderijen steeds net iets meer dan gewoon een mooi natuurtafereel. Hans is autodidact en het

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3