Familie Hoeven in vijf minuten dakloos! Nog 3 groepen zonder leiding! TIMMKM ”Met zorg en toewijding” Aphrodite lil P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN p 5 g Bijeenkomst leiding jeugdvakantieweek Familie Vierdaagselopers! Boerderij totaal verloren ■iï Foto’s: Piet Fonken en Martien Oerlemans. M.O. Afwezig wegens vakantie van 26 juli t/m 15 augustus. Iedereen die zich opgegeven heeft als lei ding van de jeugdvakantieweek wordt zondag 22 augustus om 11.00 uur verwacht in Den Donk. Eventuele wijzigingen in de groepen worden dan doorgegeven en het programma van in ieder geval maandag wordt besproken. We rekenen erop dat iedereen aanwezig is. E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 IN VIJF MINUTEN Niets bleek dus minder waar afgelopen woens dag. In enkele minuten tijd stond het leven op d’n Hild totaal op z’n kop. Te hulp geschoten WOENSDAG 21 JULI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1294 èsseJse j Helpt u de Vierdaagselopers te herinneren aan onze oproep van vorige week? We willen graag a.s. zaterdag een foto maken van alle Moergestelse deelnemers. Onze sportievelingen worden om 12.00 uur verwacht bij ’t Stokske. Graag het e-mail- adres meenemen, dan sturen we de foto graag gratis toe! VIJFDE GENERATIE Met Christ zat de vijfde generatie ’Hoeven’ op de boerderij die stamt uit de Franse Tijd. In het allereerste begin herbergde de boerderij een tolhuis. (Volgens de overlevering moest men er 2,5 cent tol betalen, maar kreeg men er wel een borrel bij!) In latere jaren bleef de boerderij in de familie en nog voordat Christ van bouwkunde zijn beroep had gemaakt had hij al gezegd: Tk zal altijd op d’n Hild blijven wonen en de boerde rij brengen we weer in oorspronkelijke staat terug’. Hij deed zijn woord gestand en dankzij vooral de hulp van zijn vader Jan Hoeven leek nu na in totaal 13 jaar de renovatie afgerond te kunnen worden door de laatste werkzaam heden aan het rieten dak. en voor het pastorale werk dat u daar met zorg en toewijding hebt verricht. Ik hoop dat u als priester te Boxtel nog lang dienstbaar zult kun nen zijn aan de gelovigen in ons bisdom. Voor de toekomst wens ik u persoonlijk en in uw pas torale werk van harte alle goeds en Gods zegen toe.” Daarna volgde een stijlvolle en goed ver zorgde viering, mede gedragen door het gemengd koor Cantate Domino. KLANTEN De brand greep onwaarschijnlijk snel om zich heen in de onlangs nieuw gedekte rieten kap. Bij aankomst van de eerste bluseenheid waren er al metershoge vlammen. De eigenaar, die thuis aan het werk was, kon nog snel enkele per- soonlijke bezittingen veilig stellen. Ook de bedrijfscomputer kon nog worden gered. Dank zij de hulp van familie en dorpsgenoten kan Christ weer heel snel zijn zakelijke activiteiten oppakken. Binnen nu en anderhalve week hoopt hij wat dat betreft alles weer op orde te hebben. Dankzij het digitale tijdperk zijn er slechts weinig tekeningen verloren gegaan. Afgelopen woensdag 14 juli is even na 12.00 uur bij een grote brand aan de Hild de pas gerenoveerde boerderij van de familie Hoeven (Bouwkundig Teken- en Adviesburo Christ Hoeven, red.) verloren gegaan. De inzet van drie tankau tospuiten uit Moergestel, Oisterwijk en Berkel-Enschot, groot watertransport uit Oisterwijk en een hoogwerker uit Tilburg hadden geen schijn van kans tegen het zeer snel om zich heen grijpende vuur. buurtbewoners deden al het mogelijke om te helpen. Omdat de waterleiding de benodigde hoeveelheid water niet aan kon werd groot watertransport ingezet vanuit de Reusel (Raad huisstraat). Wethouder Martien Mathijssen, die poolshoogte kwam nemen, beloofde alles in het werk te zullen stellen om het gedupeerde gezin te helpen. Hij zegde toe alle medewerking te zullen verlenen voor de benodigde vergunningen om de boerderij incl. alle karaktereigenschappen zo snel mogelijk te kunnen herbouwen. De aan vragen daarvoor werden donderdag (daags na de brand) al ingediend. HUISVESTING Dankzij de hulp van de familie Smolders konden afgelopen zaterdag Christ, zijn vrouw Linette en de kinderen Joyce en Robin de woning aan het Rootven 3 betrekken. Daar kunnen ze blijven wonen tot de boerderij aan de Hild opnieuw is opgebouwd. Op het Root ven pakt Bouwkundig Teken- en Adviesburo Christ Hoeven de draad weer op. Voor alle volledigheid: Rootven 3,5066 AT Moergestel, tel. 513 1754 (vanaf a.s. vrijdag); fax 513 2840. Ook het privé-telefoonnummer is hetzelfde gebleven. Tot slot vragen de families Christ en Jan Hoeven ons iedereen te bedanken voor de spontaan verkregen hulp en hartverwarmende reacties van familie, buurtbewoners van de Hild en heel veel Moergestelnaren. Voor de jeugdvakantieweek zijn we nog op zoek naar leiding voor 3 groepen van het C-programma (groep 6-7-8). Ben je 16 jaar of ouder en heb je nog tijd en zin om mee te doen, bel dan even met Geesje van den Boer (505 2345). Wacht niet tot wij jou bellen, maar neem zelf initiatief. Als je meedoet, word je ook verwacht op de bijeenkomst van zondag 22 augustus om 11.00 uur in Den Donk. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl 'De Gésselse' _verscfiijnf deze |(fomnipt Afscheid pastoor (1): Afgelopen zondag nam pastoor Harry van den Tillaart officieel afscheid. Zie pag. 2 In een goed gevulde kerk is er op zondag 18 juli tijdens de H. Mis van 10.00 uur afscheid geno men van pastoor Van den Tillaart. Aan het be gin van de viering heette de vice-voorzitter van het Parochiebestuur, de heer G. Schonck, alle aanwezigen van harte welkom en hij las een gedeelte voor uit de ontslagbrief die de bisschop aan de pastoor geschreven had. De bisschop schrijft: ’’Gaarne zeg ik u hartelijk dank voor de wijze waarop u zich gedurende de afgelopen 4 jaar als pastoor van de parochie te Moergestel, naast uw werkzaamheden te Boxtel, voor de geloofsgemeenschap ter plaatse hebt ingezet Huidverzorgingsinstituut Tel. 013-513 1474 ■ii iiii lm Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! I AL Rl/JM 80 JAAR FIETSPLEZIER 'p 3 71 Schoolstraat 5 1 M i MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1