rrta Het zonnetje in huis qua prijsbeleid. Voor iedereen: een prettige vacantie! Voetbalschool in Moergestel Smirnoff Southern Comfort Slijterij ’In den Korenmaaier’ GEZELLIGHEID ONDER DE KURK van ihco LET OP: tijdens de vacantie van maandag 26 juli t/m woensdag 11 augustus maandag, dinsdag en woensdag GESLOTEN! Donderdag, vrijdag en zaterdag OPEN! Hooghoudt Graanjenever Jan Nouwens wisselbeker voor Wim Moergestelse dartcompetitie 2004 i j "J Boswandeling «T'Ao c fles 75 cl. PAGINA 7 Cochabamba, juni 2004 A.N. -v- i' Liter Fles 70 cl. Liter i Liter De allerbekendste vodka ter wereld. Dubbele i Cte<in De verdere uitslagen: 2. Frans Nouwens 3. Ad Nouwens Banfi Col- di-Sasso Cabernet Sangiovese Banfi Le Rime Pinot Grigio Chardonnay .21 stuks, 252 cm .21 stuks, 243 cm 4. Jan Janssen 5. Pieter van den Berg. 6. Jo Nouwens 7. Tinus Schilders 8. Jan Habraken 9. Jo Persoons 17 stuks, 215 cm 15 stuks, 194 cm 11 stuks, 141 cm 10 stuks, 122 cm ..9 stuks, 113 cm ...niets gevangen Fles 70 cl. WEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK Woensdag 14 Juli: Epi’s Madhouse - Veerkes J; Veerkes Z - Draaiboompje II; Donderdag 15 Juli: Veerkes M - One hundred and Epi; Draaiboompje I - D’n Egels. Alsof je buiten bent. Exotic fruitlikeur met de smaak van mango, papaja, mara- cuja en wilde limoen. Veel dank aan de familie Vriens waar we ieder jaar welkom zijn en dank aan onze con troleurs Wim Spaninks en Frank Nouwens. Tot volgend jaar maar weer! Voor de 33e keer alweer werd er op kermis zondag door de familie Nouwens gevist om de Jan Nouwens wisselbeker. Die was dit keer voor Wim Nouwens. Hij ving 37 stuks met een totale lengte van 470 cm. Een heerlijke whiskey likeur, je proeft het comfort van het eerlijke zuiden. De school wordt gerund door Wim Meijers, oud-profvoetballer van de Cruijff-generatie. Hij speelde o.a. bij NEC, Vitesse, Roda JC en Wageningen en heeft al een negenjarige ervar ing met een school op Papendal. Door zijn per soonlijke contacten met trainer Jaap de Blaauw van Audacia is hij bij deze club terecht gekomen voor de accommodatie. Voor nadere belang stelling en informatie kan rechtstreeks contact met Wim Meijers worden opgenomen onder zijn 06-nummer: 06-24787637. 10 t/m 14 jaar terecht kunnen naast de trai ningen en wedstrijden bij hun club. Op de woensdagmiddag en zondagmorgen zijn er de individuele trainingen op de accommodatie van Audacia te Moergestel. Beste Familie, Vrienden en Bekenden, We zitten al weer op de helft van het jaar, dus het wordt hoog tijd dat jullie weer eens iets horen van uit Bolivia. Terwijl wij hier midden in de winter zit ten - vandaag een minimum van -3 graden wat voor ons héél koud is!! - zitten jullie midden in de zomer; hier hebben de scholen wintervakantie voor een para weken, dus het is meestal heel rustig hier op school. Dat denk ik dan tenminste, maar voordat ik het weet staan er een stel mensen voor de deur met problemen; ik heb vanmorgen zo al een aantal mensen op bezoek gehad, en het zijn lang niet altijd zaken waar je bij kunt helpen; je moet dan heel veel geduld hebben en veel luisteren, wat ik over het algemeen wel kan, maar het lukt niet altijd. Wat is er zoal gebeurd in de afgelopen maanden? Ik denk dat misschien het voornaamste is dat onze grote baas, een A merikaanse zuster van 84, heel veel ziek is geweest de laatste tijd; dat gaat eigenlijk al een jaar zo, maar ze is er steeds weer bovenop geko men; of dat deze keer ook zal gaan lukken is nog maar de vraag; het is nog niet zo lang geleden dat ze nog rondreed in een grote truck, maar ze kan op het ogenblik niet eens meer veel lopen; daarom is er voor veel andere mensen, waaronder ook ikzelf, meer werk gekomen, meer vergaderingen, meer ver antwoordelijkheid, meer problemen om op te lossen en meer beslissingen die we moeten nemen; het grote probleem is in feite dat die oude zuster dé inspiratie is geweest altijd van het hele projekt; het werk op zich kan dan wel door anderen gedaan worden, maar we moeten ook zorgen dat het charisma er blijft. Ik geef een voorbeeld: vorige week waren we aan het praten over enkele jongeren in CasaAna Maria, een van mijn taken; een psychologe die daar werkt zei dat ze het met sommige mensen niet meer zag zit ten; zij vindt dat die jongeren in feite al gekozen heb ben voor de weg van het kwaad en dat er niet veel kans meer is dat ze daar nog op terugkomen. Net op dat moment belde Juan Carlos, één van dejuan Carlossen die we kennen, en ik zeg tegen een van onze medewerkers: ’’Hoofstuk 226 in het leven van Juan Carlos”; hij wist meteen over wie ik het had; Juan Carlos is net twintig jaar en ik denk dat hij zo ongeveer tien tot twaalf jaar lijm snuift; hij is in een aantal huizen van het projekt geweest en dat gaat dan met pieken en dalen; soms heeft hij voor een aan tal maanden werk en spaart hij zijn centen, en dan ineens is het weer afgelopen en is hij weer volop lijm aan het snuiven en andere drugs aan het gebruiken; hij woont sinds een drietal maanden samen met Jhovanna die zeventien is of zo, die wij ook heel goed kennen, en die al een kind heeft van ene Marcelo, een andere lijmsnuiver, dief, etcover enkele maanden zal Jhovanna een kind vanjuan Carlos ter wereld gaan brengen; en Juan Carlos werkt maar zo af en toe, Jhovanna verkoopt af en toe op de markt, en thuis zitten ze alle twee lijm te snui ven en daar krijgen die kinderen dus ook een deel van mee; bovendien is het jongere zusje van Jhovanna (13) door haar moeder uit huis gezet en die woont ook bijjuan Carlos in huisof ze zelf niet genoeg problemen hebben; maar: Juan Carlos en zijn moeder en zussen en broer zijn hele goede men sen; wij kennen hen heel lang en hebben zoveel goeds gezien in die mensen; ook van Jhovanna, die we minder kennen, hebben we een goede indruk; hoe kunnen we tegen hen zeggen dat ze niet meer op ons behoeven te rekenen; ja, ik word er wel eens heel moe van als ze weer voor de deur staan, maar tóch wil ik hen zien; en dat is precies watAmanecer, volgens onze filosofie moet doen: mensen opvangen die ner- Kwaliteit uut Grurmingen. Je drinkt het om de smaak en nergens anders om. Jonge Dubbele Graanjenever Tegenwoordig worden voetbaltalenten al bij de E- en D-pupillen gescout bij de amateur clubs door de betaald voetbalorganisaties. Alleen degenen die op die leeftijd alles al ”in huis” hebben komen daarvoor in aanmerk ing, vaak tot teleurstelling van de jongens en vooral van ouders, want die van ons is toch zo’n goeie. Toch ontbreekt er nog wat aan. Bijvoorbeeld is hij stijf eenbenig of wel erg handig aan de bal maar krijgt geen schot tussen de palen. Dat alles is aan te leren en te trainen met indi viduele aandacht. Voor die individuele aan dacht ontbreekt het bij de amateurclubs vaak aan tijd of voldoende deskundigheid. Die tijd en deskundigheid kan nu worden ingevuld door een voetbalschool waar de jongens van Er is weer het een en ander veranderd. Veerkes Z heeft een plaats weten te bemachtigen bij de eerste 3 en staat nu gelijk met Veerkes J met 82 uit 10. Veerkes J heeft deze week pas hun eerste wedstrijd verloren. Verder heeft Jan van Mol (Epi’s Madhouse) een 180 gegooid en Erwin Sterke (Veerkes A) een uitworp van 107. De stand bij het persoonlijk klassement is ongewij zigd gebleven. Er zijn nog 3 speelronde te gaan voor de zomerstop. De zomerstop kan natuurlijk altijd gebruikt worden voor het inhalen van wedstrijden. Uitslagen speelweek 13: D’n Egels-Veerkes Z 2 -10; Epi’s Madhouse-Plok 2 -10; Veerkes A- Draaiboompje 16-6; Veerkes J-Veerkes M 5 - 7. Stand na speelweek 13: 1. Plok 12 - 96; 2. Veerkes J 10 - 82; 3. Veerkes Z 10 - 82; 4. Draaiboompje I 12 - 81; 5. Epi’s Madhouse 11 - 76; 6. Veerkes M 11 - 61; 7. Veerkes A 9 - 50; 8. One hundred and Epi 10 - 47; 9. D’n Egelantier 6 - 29; 10. D’n Egels 10 - 26; 11. Draaiboompje II 7 - 18. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 JULI 2004 gens anders welkom zijn, die door niemand anders worden ontvangen; en juist om die ideeën hoog te houden is die oude zuster zo belangrijk en zullen we dat met meer mensen moeten gaan doordrukken; het is veel eenvoudiger om mensen met minder proble men in huis te nemen, maar die komen toch wel terecht; het zijn juist dejuan Carlossen enjhovannas die onze steun nodig hebben. Maar, God zij dank, zijn het niet allemaal Juan Carlossen en Jhovannasü Er zijn mensen die het gewoon goed doen, op hun werk, in hun studies, etc. Maar, het wordt voor veel mensen niet gemakkelij ker: de economie zit op een dieptepunt, misschien gaat de president die we op het moment hebben ook wel weer opstappen, en degenen die het het meest voe len zijn de mensen die al niet veel hebben; er is daarom steeds meer armoede, steeds meer diefstal ook, er is geen werk en als je al werk hebt dan krijg je bijna niks betaald; soms kun je zelfs een maand wer ken en dan aan het eind van de maand is er gewoon geen salaris!! Auto’s en motors worden aan een stuk door gestolen, ze zeggen dat kleine kinderen die aan de lijm zitten met vuurwapens rondlopen, er zijn veel plaatsen waar je ’s avonds beter niet kunt komen. Door al die toestanden komen er ook steeds meer kin deren en jongeren op straat; drie maanden geleden is er wéér een centrum geopend voor straatkinderen; wij kunnen er ook niet nog meer opvangen, alles zit vol, en dan hebben we bv. bij de babies al heel vaak matrassen op de grond liggen; die schuiven ze over dag onder de bedden en 's avonds komen ze tevoor schijn om toch maar voor iedereen slaapplaats te heb ben. We hebben in Casa Ana Maria bijna veertig jongeren en er staan er dertig op de lijst om in janu ari te komenWaar moeten die slapen?? Casa Jerusalen zit ook helemaal vol. We zijn daarom vaak gedwongen om mensen op zichzelf te gaan laten wonen, terwijl ze er in feite nog niet klaar voor zijn. Mensen die de leeftijd van 18 bereiken moeten toch al gauw de deur uit, het kan niet anders; daarom proberen we iedereen zo veel mogelijk te laten spa ren, zodat ze straks tenminste het hoogstnoodzake lijke kunnen kopen als ze alleen gaan wonen; en we proberen dat alleen wonen ook zo veel mogelijk begeleide onafhankelijkheid te maken: we houden veel kontakt met hen, we gaan op bezoek, bij ons staat de deur open, we doen wat we kunnen, maar we zijn niet met zoveel mensen en ook hier zitten er maar 24 uren in een dag. Beste mensen, voor al die Juan Carlossen en Jhovannas hebben we wel jullie hulp nodig, en ik ben heel dankbaar dat we steeds op jullie mogen reke nen; er staan altijd mensen klaar om een steentje bij te dragen en zonder dat zouden we niks kunnen beginnen. Daarom tuil ik iedereen heel erg van harte danken voor alles wat jullie doen voor onze kinde ren en jongeren hier!! Blijf aan ons denken!! Het is heel hard nodig!! Veel groeten voor iedereen ook en de allerbeste wensen en tot een volgende keer!! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia, theoraaij @bo.net

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7