Poirters Kemps: Uw Eigen Drogist! 'De Gèsselse' en vakantie OPRUIMING Zomermode 2004 Hospitaalschip Henry Dunant kan de steven wenden Inspraak rond fietspad Akkerweg heeft resultaat Musical op de Bienekebolders Succes voor d’Ambiejans Geslaagd I Ik ga op vakantie en neem mee: Een tandenborstel, condoom, goed gevulde leeskoffer voor slechts €3,00... Aan alle geslaagden van harte proficiat! Afgelopen, zaterdag mocht (s)taporkest d’Ambiejans wederom het genoegen smaken van een buitenlands optreden. Merken o.a.: SETTER LADY ERFO ZERRES LAPAGAJO BAD GIRLS MARIELLE LADY Z MODEHUIS Vanwege de vakantie zal 'De Gèsselse' niet verschijnen in de weken 32, 33 en 34. De laatste krant vóór de vakantie mag u verwachten op 28 juli. Daarna zijn we er weer op 25 augustus! Alle hens aan dek De Stuurgroep van de Rode Kruis-afdeling Oisterwijk/Haaren, die de Henry Dunantreis organiseert waarover eerder al enige keren in deze krant werd geschre ven, is bezig met de afronding van de voorbereidingen. Deelnemers aan deze boot reis met het hospitaalschip Henry Dunant zijn inwoners van o.a. Moergestel die door een ernstige chronische ziekte of lichamelijke handicap niet in staat zijn zelf standig met vakantie te gaan. van kon krijgen en steeds aanmoedigden om meer en meer te spelen. Ondanks het feit dat enkele muzikanten ver stek moesten laten gaan, heeft de groep zich uit stekend gekweten van haar taak om leuke en gezellige muziek te brengen. Het publiek, De Fluutjes en (s)taporkest d’Ambiejans kunnen terugkijken op een ge slaagde en gezellige avond. Vrijdag 16 juli zal op het schoolplein van Openbare basisschool De Bieneke bolders de musical ”We gaan voor goud” opgevoerd worden. Zowel om 16.00 als om 19.00 uur staan bijna alle leerlingen op het podium om het sportieve verhaal te laten zien en iedereen te laten genie ten van het toneelspel en de vele liedjes. De entree voor de musical bedraagt: 2,50. Voor aanvang en tijdens de pauze is er de mogelijkheid leuke (veelal door de kinderen zelf gemaakte) spulletjes te kopen op de minimarkt. De opbrengst van deze verkoop komt ten goede aan ”La Troupe Lenga”. Met deze groep muzi kale weeskinderen uit Burkina Faso heeft de school al een aantal jaren contact. Een klein gedeelte van de opbrengst zal ook gaan naar een eenmalig project in India, waar groep 5-6B mee bezig is geweest. U bent ook op 16 juli weer van harte welkom op de Bienekebolders. Mocht U naar aanleiding hiervan denken: Dat zou ik ook wel eens mee willen maken als muzi kant, of het lijkt me leuk om muzikaal wat bezig te zijn op een ander niveau als onze har monie (harmoniemensen zijn uiteraard ook van harte welkom) of ik zou ook wel eens wat muziek willen leren maken, schroom dan niet en neem contact op met een van de leden van (s)taporkest d’Ambiejans of bel 06-53284150. De Henry Dunantreis staat op stapel en het schip is als het ware het anker al aan het lich ten voor de afvaart op maandag 4 oktober 2004 (thuiskomst op zaterdag 9 oktober) om de stand van zaken maar eens in beeldspraak weer te geven. De mensen die mee uit varen mogen kunnen alvast gaan denken aan het pakken van hun koffer. Voor deze bijzondere passagiers gaat het een heerlijke en avontuurlijke vakantie reis worden met volledige verzorging van begin tot eind, zowel aan boord als aan wal. De afgelopen week is drogisterij Kemps, aan het Rootven, van naam veranderd. De naam luidt nu: Uw Eigen Drogist Kemps. En dat betekent dat het vertrouwde blijft en er enkel maar zaken veranderen in uw voordeel. Niet voor niets dragen de winkels als herkenning een groen kruis. Dat komt omdat naast het gebruikelijke assortiment drogisterijartikelen er ook een ruime sortering gezondheidsartikelen verkrijgbaar is. Vaak zijn er ook actie-artikelen, nieuwe producten, en, uiteraard, is er een gezond en gratis advies. Chris en Corrie Kemps en medewerkers hopen u dan ook te mogen verwelkomen in de winkel met de vertrouwde gezichten waar u ook nog steeds terecht kunt in de schoonheids salon, een make-upadvies, pasfotostudio en natuurlijk het ontwikkelen en afdrukken van foto’s. Welkom dus, bij Uw Eigen Drogist! Na diverse jaren opgetreden te hebben in Malmedy (B), wat ook dit jaar op 21 en 22 augustus weer op het programma staat, was het deze keer de beurt aan het plaatsje Kasterlee om voor de nodige sfeer te gaan zorgen. Op uitnodiging van bloasorkest De Fluutjes uit Bussum, in Moergestel bekend van hun optre dens tijdens Carnaval, mocht (s)taporkest d’Ambiejans tezamen met hen een avondvul lend programma verzorgen op de binnenplaats van de brandweerkazerne ter plekke, dit in het kader van de plaatselijke festiviteiten. Dat de diverse optredens een succes waren, moge blijken uit de reacties van het talrijk opgekomen publiek, dat er maar geen genoeg van de OBT trachten dan een boek van bijvoor beeld dezelfde auteur in te pakken. Wilt u lie ver verrast worden? Dat kan natuurlijk ook. WAT MOET U DOEN? Bij elke bibliotheek van de OBT; bibliotheek voor Midden Brabant vindt u een inschrijf formulier voor het Lekker Lezen Vakantiepak ket 2004. Op de afgesproken datum (minimaal 1 week na inlevering formulier) kunt u het pakket na betaling ophaleh bij de door u uit gekozen bibliotheek. Het pakket kost slechts 3,00. Klanten met een afkooppas betalen 2,00. Het vakantiepakket leent u voor de ge bruikelijke periode van 3 weken. Indien u het langer wilt lenen, betaalt u het normale leen geld over de extra periode. De OBT biedt deze mogelijkheid aan haar leners tot 1 oktober 2004. aan de fijne contacten met deze mensen. Er zijn 13 reservegasten op de voorlopige deelne merslijst gezet waarvan er wellicht een aantal alsnog in aanmerking zou kunnen komen voor deelname bij eventueel onverhoopt afvallen van geselecteerde gasten. Alle gasten hebben inmiddels te horen gekregen dat zij mee op reis mogen. Voor de verzorging van de bootgasten zijn maar liefst 52 mensen gese lecteerd uit het grote aantal personen dat zich daarvoor heeft aangemeld. Dezen worden met een speciaal programma voorbereid op de taken die hen te wachten staan. Het verheugt de organisatie dat zoveel mensen in de regio deze hulpverlening hebben aangeboden. Dat zegt veel over het meeleven met dorps- en buurt genoten die het minder hebben gêtroffen met hun gezondheid. ALLES IN KANNEN EN KRUIKEN In de afgelopen maanden werden langs ver schillende kanten kandidaat-gasten voor de boottocht aangemeld. Op verantwoorde wijze zijn de gasten geselecteerd die aan de Henry Dunantreis kunnen deelnemen. Kandidaten die jammer genoeg moesten worden afgewezen hebben begrip getoond voor de selectiecriteria waardoor zij niet tot de gelukkigen konden behoren. Ook het feit dat de opnamecapaciteit van het hospitaalschip beperkt is noodzaakte tot scherpe selectie. Er zijn uiteindelijk 68 gasten voor de boottocht aangewezen nadat alle aangemelde kanidaat-gasten waren bezocht door een lid van de selectie-commissie. Bij deze visites zijn de persoonlijke omstandigheden van betrokke nen besproken en beoordeeld. De selectie-com missie heeft een heel goed gevoel overgehouden Donderdag j.l. presenteerde het college van burgemeester en wethouders in den Boogaard zijn plannen om aan beide zij den van de Akkerweg een fietspad aan te leggen. Onder de goede leiding van gemeentevoorlichter en dorpsgenoot Wil Pellis gaven vele Moergestelnaren er blijk van vraagtekens te zetten bij de noodzaak van deze plannen die reeds vele jaren oud zijn. Het is echter, aldus wethouder Martin Mathijssen, een eis die de provincie indertijd stelde. Vooral de noodzaak om een doorsteek te maken naar de Hoefkens en via het Groot Bungalow park zagen velen niet zitten. Jack van Velthoven overhandigde de uitkomsten van de bewoners- enquete: ruim 95% is tegen. Ook de bewoners van het groot bungalowpark krijgen nog de kans zich schriftelijk tegen de plannen te verzetten. Insprekers benadrukten dat er nog meer aan dacht besteed moet worden aan de veiligheid. Ook vond een pleidooi plaats voor adequate verlichting. Na een korte schorsing zei de ver antwoordelijk wethouder M. Mathijssen toe dat de plannen voor de doorsteken de Hoefkens en het voormalige zwarte pad (mits de meerder heid van de bewoners tegen is) uit de plannen zullen worden gehaald. Het bestek wordt nu aangepast. Direct na de zomer zal de aanbeste ding plaatsvinden. Het werk moet - weder dienende - begin 2005 klaar zijn. Het mag ook wel eens gezegd worden: dit was weer eens echte inspraak die gefundeerd tot resultaat leidde. Aan het 2College in Oisterwijk slaagden voor Atheneum 6 2e fase: Geke Denissen, Corina op ’t Hoog en Anita Timmermans. Havo 5 2e fase: Nienke van Bree, Britt van Dijk, Mark van Haaren, Vicky van Herck, Roel van Rijn, Sophie van Rijswijk, Jenny van Velthoven en Lieke van der Zanden. FALBO 4 Basisberoepsgericht: Laura Huijsmans. VMBO 4 Kaderberoepsgericht: Robin van Bavel, Aniek Denissen, Yvonne Vugts en Auk je de Werd. VMBO 4 Theoretische leerweg: Margo Denissen, Sanne van Haaren, Marloes van Hecke, Eric Heesbeen, Femke de Laat, Janna Nouwen, Renee Outmaijer, Wendy Ratelband, Anita Roozen, Danielle Scheutjens, Pelle Job Wesel, Lynn Wolfs, Anneke van de Wouw, Niek van de Wouw en Paula van de Wouw. Geslaagd aan het ROC te Tilburg voor het VWO: Bas Denissen Geslaagd aan de Tias Business School van de Universiteit van Tilburg voor de opleiding ’’Master of Management and Organisation: Mr. Niels van de Ven MMO. Marleen de Vries is voor de opleiding Vrede en Veiligheid 2 geslaagd aan het Baronie College te Breda. Voor de HBO-opleiding Personeel en Arbeid slaagde Ilona Krijnen aan de Fontys Hogeschool in Tilburg. Alle bootgasten en ingeschakelde vrijwilligers (m/v) ontvangen een fraai uitgevoerde vaargids waarin allerlei bijzonderheden over het totale project, van programma, reisschema, activitei ten etc.tot zelfs de namen van gasten en vrij willigers aan toe, zijn vermeld. Dit met de be doeling de organisatie van de Henry Dunantreis zo perfect mogelijk te laten verlopen en alle direct betrokkenen een mooi aandenken voor later mee te geven. Nu dus alle gasten en vrij willigers bekend zijn kan worden gezegd dat de organisatie verzekerd is van alle hens aan dek. Het hele jaar komen ze voorbij: de boe ken die u eigenlijk wilt lezen. U verza melt ze naar aanleiding van recensies, top 10 lijstjes, artikelen in uw favoriete tijdschrift, tv-programma’s, tips van vrienden en bekenden. U neemt zich voor: in de vakantie ga ik ze lezen. Uw vakantiekoffers staan klaar, nu die boe ken nog... VIJF BOEKEN EN 1 REISGIDS Geen nood! De OBT helpt u uit de brand. Wij pakken uw lekker lezen vakantiepakket 2004 voor u in. Erg handig. U hoeft niet te zoeken in de bibliotheek, maar maakt uw voorkeuren kenbaar ten aanzien van auteur, titel en bestem- mingsland en haalt uw pakket op aan de balie. Wat zit er in uw koffer? Vijf boeken en één reisgids. Het is mogelijk dat de door u opgege ven titel er niet bij zit, maar de medewerkers «1, Béter PAGINA 3 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 JULI 2004 4*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3