Afscheid pastoor I ’De Parel’ als kroon voor Gebr. Janssen Oproep foto 4-daagse Afgelopen week kregen we ’n leuk verzoek binnen waaraan we graag wil len voldoen. P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN Vierde generatie neemt afscheid 4 -"J WOENSDAG 14 JULI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1293 Th. Schepens, pastoraal werker 1 Huidverzorgingsinstituut M.O. Afwezig wegens vakantie van 26 juli t/m 15 augustus. manier rekenen op de steun en de sympathie van de gebroeders Janssen. Niet zelden is er aangeklopt voor financiële steun of anderszins. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www. schepen stweewielers.nl Ondertussen heeft de vijfde generatie Janssen het estafettestokje overgenomen. De naam blijft, de familie blijft en daarmee natuurlijk ook de kennis en het vakmanschap. Peter (zoon van Jos) en Mark en Gregor (zonen van Jan) staan voor de taak om de positieve naam van Aannemersbedrijf Gebr. Janssen B.V. verder uit te ’bouwen’. Op zondag 18 juli is het afscheid van pastoor Van den Tillaart. Hij zal dan in de Hoogmis van 10.00 uur voor het laatst in ons midden voorgaan. Het officiële ontslag is al per 1 juli j.l. ingegaan, maar omdat er in de eerste twee weken van juli nog een aantal dopen en huwelijken ge pland stonden, is het feitelijke afscheid verschoven naar 18 juli. Heel graag tot ziens dus op zaterdag 24 juli om 12.00 uur bij ’t Stokske! Breng uw e-mailadres mee, dan kun nen we u de foto (gratis) toesturen! E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 ONDERSCHEIDING Het kon niet uitblijven of het afscheid van laatste telg Ad zou ook de gemeente niet zomaar voorbij laten gaan, ’n Aantal jaren geleden stelde die immers 'De Parel' in als Zoals bekend wordt komende week de Nijmeegse Vierdaagse weer gelopen. Onbekend is hoeveel Moergestel- naren aan die tocht mee gaan doen. Het zou echter wel leuk zijn om die allemaal eens bij elkaar te krijgen voor het maken van een foto. Dat willen we graag doen op zater dag 24 juli om 12.00 uur bij Café ’t Stokske aan de Zandstraat. Het geheel hoeft uiteraard niet lang te duren. Het zou echter wel leuk zijn als we alle Moergestelse deelnemers mochten ontvangen, ’n Kopje koffie krijgt u erbij DE LAATSTE Ad Janssen was de laatste van de vier gebroe ders. Hij heeft besloten om het wat rustiger aan te gaan doen. Nou ja, rustiger aan.Zowel Ad als zijn broers volgen het gebeuren nog zeer nauwlettend en we kunnen er van uitgaan dat hun opvolgers daar best blij mee zijn. De ken nis immers die er in dit familiebedrijf al decen nia lang zit mag gerust gekoesterd worden. JANSSEN EN MOERGESTEL In 1974, zoals gezegd, namen de gebroeders het bedrijf over van vader Goris. Zij wisten in relatief korte tijd uit te groeien tot een compleet aannemersbedrijf dat op alle bouwfronten zijn mannetje stond. In 1986 werd daar een niet onbelangrijke poot aan toegevoegd: project ontwikkeling. Dat alles samen in één bedrijf zette een belangrijke organisatie neer waarvan ook Moergestel zijn vruchten mocht plukken. Kijk in dat verband maar naar bijv, de Vonder- hof (waar vroeger de sporthal stond), de School straat t.o. Avang en ook de Raadhuisstraat (Rabobank) en Rootven (Jumbo). Het zijn alle maal projecten van hun hand. En ongetwijfeld houdt het daarmee niet op. Opgericht in 1863 vond bij Aannemersbedrijf Gebr. Janssen B.V. afgelopen week een ’wisseling van de wacht’ plaats, zoals de uitnodiging vertelde. In 1974 namen Jos, Christ, Jan en Ad het bedrijf over van hun vader Goris Janssen. Zij op hun beurt hebben de fakkel inmiddels weer overgedragen aan de volgende generatie. Alle reden dus om daar door middel van een gezellig samenzijn met zakenrelaties en vrienden wat meer aandacht aan te besteden. blijk van waardering namens de gemeente. Vrijdagavond werd die dan ook door burge meester Yvo Kortmann overhandigd aan Ad Janssen om de redenen die we hierboven al hebben omschreven. En daarmee is het dan toch gelukt om de ge broeders (die al helemaal niet houden van aandacht) eens welverdiend in het zonnetje te zetten namens de gehele gemeenschap van Moergestel. Van harte proficiat! Pastoor Van den Tillaart is daarmee precies vier jaar pastoor geweest van Moergestel. Dat is betrekkelijk kort, zelfs korter dan pastoor Müskens, die in 1973 plotseling overleed. De pastoors die Moergestel de laatste eeuwen heeft gehad, waren hier over het algemeen vrij lang, met als topper pastoor Van Dooren, die 40 jaar pastoor is geweest (1838-1878). We moeten terug naar de 17e eeuw voor een pastoor die kor ter dan 4 jaar in Moergestel was: Adeodatus Wijnants (1667-1669). Toen pastoor Van den Tillaart hier kwam, was het gezien zijn leeftijd niet te verwachten dat hij erg lang pastoor zou zijn, maar de combinatie met Boxtel is hem toch zwaarder gevallen dan voorzien en vandaar dit voortijdige afscheid. Op verzoek van de pastoor zal het een bescheiden afscheid zijn. Aan het eind van de Mis zal de vice-voorzitter van het Parochiebestuur, de heer G. Schonck, de pastoor toespreken en na de Mis is er gele genheid om in het Parochiecentrum de pastoor persoonlijk de hand te drukken. Ik hoop dat velen deze gelegenheid te baat zullen nemen en ik nodig u allen van harte uit zowel bij de Hoogmis als bij de informele receptie. TAAKVERDELING Ze hadden het ook intern allemaal netjes voor elkaar. De vier gebroeders stonden elk op hun eigen terrein hun mannetje: Jos zorgde voor het werk, Christ voor de financiën, Jan was de man op de werkvloer en Ad zorgde voor calculatie en voorbereiding. Samen stonden ze voor een sterk bedrijf waarvan velen de vruchten moch ten plukken. Hoe was en is het nog steeds met hun sociaal gevoel tegenover bijvoorbeeld het Moergestelse verenigingsleven? Niet minder dan 93 verenigingen mogen op een of andere Huidverzorgingsinstiti Aphrodite de esselse I Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! De /oofste kroot vóór de vakantie I guverwhten0p28iu/i.Doorno j er weer op 25 ooqost„d 1 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1