Sjuul Jonkers wint EK-voetbalspel Stoppen met roken: Pakje Kans! 5 Genomineerden in tuinwedstrijd Slagerij Ketelaars reikt prijzen uit Zanggroep Joy zingt op het boerenerf! Activiteiten Bezoekerscentrum Oisterwijk Last-minute op reis: wel vaccineren! Ook voor uw last-minute naar Turkije, Egypte en Tunesie! Protestantse gemeente Oisterwijk I Komt u ook? De Oisterwijkers zijn trotse tuinbezit- ters. ”En met recht”, zo vindt de pro fessionele jury bij monde van Marrianne Gevaert. Zij bekeek samen met Jos Keepers en Victor Roozen alle inzendin gen van de wedstrijd ’De mooiste tuin van Oisterwijk 2004’. Zowel uit Oister- wijk, Heukelom als Moergestel gaven enthousiaste tuinliefhebbers gehoor aan de oproep om mee te dingen naar deze titel. De jury stond voor de moeilijke taak om een 5-tal deelnemers te nomine ren. Op 29 juni kwamen zij samen en nomineerden de tuin van de familie Hoefnagels, Neggers en zou plezierig zijn als de piek verspreid wordt. Dit geeft een voordeel voor de GGD maar ook voor uzelf. We zullen u dan nooit confronteren met het fenomeen dat bepaalde inentingen niet gegeven kunnen worden omdat er geen plaats meer is op het spreekuur. De inentingen geven tegenwoordig een dusdanig lange bescherming dat we u ruim voor vertrek kunnen vaccineren. Als u dus weet dat u in de zomervakantie een last-minute boekt bel dan tijdig naar de GGD en wacht niet tot 1 week voor het vertrek. Daar hebben we beiden voordeel van! De ongevaarlijke watermonsters van de vennen Met het speurrouteboekje in de hand en de speciale watersafari-tas over je schouder ga je de grondwaterstand meten, ga je op zoek naar pig niet uitgedirigeerd, hij blijft dirigent bij verschillende andere koren. januari, De trainingsbijeenkomsten vinden in Tilburg plaats van 20.00 tot 21.30 uur. De kosten bedragen 89, 70, inclusief materiaal. CONCLUDEREND: Ook voor een last-minute reis kunt u nog prima beschermd worden! Als u weet dat u een last-minute gaat boeken bel dan tijdig de GGD Tijdens het spreekuur op de GGD ontvangt u meer tips over hygiëne op reis, kunt u gevac cineerd worden en producten kopen die voor uw reis van toepassing zijn. Voor een afspraak kunt u bellen naar GGD Hart voor Brabant; 0900- vaccins ofwel 0900- 8222467. Voor informatie kunt u kijken op www.ggdhvb.nl van der Donk in de categorie grote tuinen en de familie Gasseling en Vugts in de categorie kleine tuinen, voortuinen en dakterassen. De firma Frans van Velthoven deed aan de Europese voetbalgekte mee door het houden van een tel- en winwedstrijd. In een folder was ’n aantal voetballen ver stopt en aan de deelnemers de taak om het aantal voetballen te tellen. Winnaar werd Sjuul Jonkers uit de Schoolstraat. Hij wist het prachtige tafelvoetbalspel t.w.v. 350 Euro in de wacht te slepen. Maandagmiddag mocht hij z’n prijs in ontvangst komen nemen uit handen van Jack van Velthoven. Bij gelegenheid van de opening van de nieuwe winkel van Slagerij Ketelaars kon den klanten raden naar het gewicht van een reuze kaas. Daarbij ging het om ’n drie tal prachtige DVD-spelers voor degenen die het gewicht het dichtst wisten te be naderen. Het precieze gewicht was 69,250 kg. Door niemand exact geraden moch ten toch de volgende personen de DVD-speler incl. 40 filmtitels in ontvangst nemen. Stephan van der Aa, Past, van den Boogaardstraat 18 met 69 kg.; Fam. Zolmee, Griete Veldeke 30 met 70 kg.; Fam. Bruurs, Bosstraat 15 met 70 kg. Er waren twee troostprijzen. Voor Gerry Willems, De Looyakker 22 met 68,5 kg. en Corrie Gerritsen, Krijtenbogtstraat 1 met 70 kg. De loting werd verricht door notaris Mr. H. van Heesewijk. Winnaars: proficiat! Zingen kun je overal. Dat moet de Oisterwijkse Zanggroep Joy gedacht hebben bij de planning van het zomerconcert. Dit keer geen kiosk op de Oisterwijkse Lind en zelfs geen zaaltje in de nieuwe Tiliander. vochtminnende bodemdiertjes, en een wolken- onderzoek doen. Aan het ven gekomen ga je met een schepnetje voorzichtig waterdiertjes van gen en met hulp van de speciale zoekkaart zoek je uit wie wie is. Onder het vergrootglas lijken bootsmannetjes, bloedzuigers en waterschor- pioenen wel watermonsters. Gelukkig zijn ze totaal ongevaarlijk! In totaal zijn er acht verschillende opdrachten te doen voor je weer terugbent bij het bezoekers centrum. Dus..neem je vader of moeder, opa of oma, vriendje of vriendinnetje deze zomer een dagje mee naar het bezoekerscentrum en ga op watersafari. Wil je geen natte voeten krijgen, neem dan laarzen mee! GA MEE OP WATERSAFARI SPANNENDE SPEURTOCHT VOOR HET HELE GEZIN Vanaf 1 juli tot eind september kun je bij Bezoekerscentrum Oisterwijk de spannende speurtocht ”Ga mee op watersafari” doen. Iedere week, van dinsdag tot en met zondag, kun je vanaf 10 tot 15 uur starten. Je hoeft niet van tevoren te reserveren. De ”Watersafari-tas” met alle benodige spullen leen je voor 3 euro als je ouders of jij lid zijn van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 5 euro. INFORMATIEBIJEENKOMST Voorafgaande aan de training wordt op 20 sep tember 2004 in Tilburg een informatiebijeen komst gehouden. Hierbij wordt door de trainer een indruk gegeven van de inhoud en de werk wijze van de training Pakje Kans. De informatiebijeenkomst vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur, Er zijn geen kosten aan verbonden. Na deze informatiebijeenkomst kan men zich opgeven voor deelname. Een succesvolle manier van stoppen Wie gedacht heeft ”nu ga ik stoppen met roken”, kan dit onder begeleiding van de GGD Hart voor Brabant daadwerkelijk doen. Óp 20 september 2004 is er voor belangstellenden een informatiebijeenkomst over de groepstraining "Pakje Kans; samen stoppen met roken”. De training start op 11 oktober 2004. had. Wat zou het voor het slachtoffer beteke nen als hij of zij nu juist wel geholpen was en wel door iemand van wie hij het helemaal niet verwacht had. Deze gelijkenis leert ons ook om onszelf te verplaatsen in de eenzame, de onmachtige, afhankelijk van de hulp van anderen. Vaak is het zo dat pas wanneer je op iemands plaats geweest bent je op een goede manier kunt helpen. Je realiseert je wat het betekent om hulp nodig te hebben. Je hoeft dan ook niet direct je plichten af te wegen wie wel en wie niet voor jouw hulp in aanmerking zou komen, maar doet wat je hand vindt om te doen, bescheiden als de barmhartige Sama ritaan, die de hulp aan het slachtoffer ook weer over kan dragen aan anderen als dat nodig is. We vieren in de Kerkstraat de maaltijd van de Heer en delen brood en wijn. Ook wordt er afscheid genomen van de kinderen van de nevendienst zij gaan vanaf nu naar de jeugd- kerk! Om 19.00 uur is er in de Kerkstraat een uur waarin we kunnen luisteren naar Poëzie en samen kunnen zingen. Kees Hermis en Jan van Egmond zullen hier aan meewerken. PAKJE KANS! Stoppen met roken is niet eenvoudig. De trai ning ’’Pakje Kans; samen stoppen met roken”, is één van de hoogst scorende ondersteunings- methoden om mensen te helpen bij het stop pen met roken. In groepsverband leert de deel nemer in negen bijeenkomsten, verspreid over drie maanden de motivatie op peil te houden en met moeilijke momenten om te gaan. Door het uitwisselen van ervaringen, onder deskundige begeleiding, kunnen deelnemers elkaar stimuleren en ondersteunen bij het stop pen met roken. Stoppen met roken heeft meer kans van slagen wanneer dit in groepsverband gebeurt, zo wijst ervaring uit. De training ’’Pakje Kans; samen stoppen met roken” bestaat uit acht bijeenkomsten, gevol gd door een terugkombijeenkomst. De data van de eerstvolgende training zijn 11 en 18 oktober, 1, 4, 8, 15 en 29 november, 13 december en een terugkom-bijeenkomst op 10 De begeleiding op de piano is, zoals altijd, in goede handen bij Maurice Alessie. Kom luisteren en snuif de boerensfeer op tij dens het zomerconcert. Ook voor kinderen is deze locatie een uitstekende plek. Plaats: Gerrit Hoeve, Kollenburgsebaan Ha, 5062TH Oisterwijk. De Gerrit Hoeve ligt tussen Oisterwijk en Spoordonk in. Tijd: Zondag 11 juli om 14.00 uur en om 15.00 uur. Kosten: Het concert is gratis toegankelijk, een vrijwillige bijdrage in de kosten wordt zeer gewaardeerd. TRAINING PAKJE KANS OP HET WERK Ook in bedrijven zijn mensen die willen stop pen met roken en die het een steun zouden vinden als meer collega’s mee zouden doen, In dat geval kan GGD Hart voor Brabant een training binnen het bedrijf uitvoeren. Reiskoorts, dat is een gezonde ziekte. Verre reizen, andere culturen en andere mensen ontmoeten is inspirerend. Maar reizen betekent ook risico’s voor uw ge zondheid. Een reis naar gebieden met een verminderde hygiëne en waar tropische ziekten voorkomen vraagt een zorgvuldige voorbereiding. Natuur lijk wilt u gezond terugkomen. Een aantal maat regelen kunt u zelf nemen voor, tijdens en na de reis. Hierdoor kunt u de kans op ziekte zo klein mogelijk houden. Steeds meer mensen boeken hun reis kort voor het vertrek, een last-minute. Voorbeelden hier van zijn de reizen naar Turkije, Egypte en Tunesië. Hiervoor geldt een vaccinatieadvies. Vaak wordt gedacht dat vaccinatie kort voor vertrek niet meer mogelijk is. Dit is een mis verstand. Voor het overgrote deel van de ziek ten kunt u nog kort voor vertrek nog gevacci neerd worden zodat u toch goed beschermd op reis gaat. Het heeft dus altijd zin om een afspraak te maken! Met het toenemen van het aantal last-minute reizen, vooral in vakantieperiodes, zien we bij de GGD veel mensen kort voor vakanties ver schijnen. We streven ernaar iedereen die bescherming wenst te beschermen maar het Dit jaar vindt het zomerconcert van Joy plaats in een agrarische omgeving. Lekker tussen het groen en met de geuren van het platteland is het fijn zingen en luisteren. Elk jaar organiseert Zanggroep Joy een zomer concert, met liedjes die doen denken aan zon nige oorden, vakantie, lekker luieren, sportieve activiteiten of op welke manier dan ook van vrije tijd genieten. Zo ook dit jaar. Het repertoire biedt voor elk wat wils. Er komen liedjes aan bod van The Beatles, Afrikaanse gospels en liedjes uit Zuid- Amerika. Er is zelfs gedacht aan een Brabantse meezinger. Tijdens dit zomerconcert zal dirigent Walther Kuijten voor het laatst het dirigeerstokje han teren voor Zanggroep Joy. Kuijten is voorlo- Zondag 11 juli Kerkstraat 64: voorganger is ds. W. van Egmond. Aanvang: 10.15 uur. Kerkstraat 64:19.00 uur, een uur van samen zang en poëzie Kivitslaan 3: voorganger is ds. B.J. van Haarlem uit Eindhoven. Aanvang: 9.30 uur. Schriftlezingen zijn: Deut. 30: 9-14 en Lucas 10,21-37. Je kunt de dingen en gebeurtenissen in het leven vanuit verschillende hoeken be kijken. De gelijkenis van de barmhartige Sama ritaan wordt bekeken door het oog van het slachtoffer, dat langs de weg ligt. Jezus stelt na het vertellen van deze gelijkenis de vraag: wie betoont zich de naaste van het slachtoffer? Het is de wedervraag van degene die aan Jezus vroeg: wie is mijn naaste? Het is alsof Jezus hem leert; probeer je eens te verplaatsen in de man die langs de kant van de weg ligt. Stel je eens voor hoe het is om voorbij gelopen te worden door mensen waarvan je nu juist hulp verwacht SPANNEND Zij worden binnenkort door de jury bezocht worden waarna de uiteindelijke winnaar be kend gemaakt zal worden tijdens de Lovo uitzending op 18 juli a.s. De winnaar van de Mooiste grote Tuin ont vangt een jaarabonnement op het blad Groei Bloei wat tevens het lidmaatschap betekent van de vereniging KNPT met tuinactiviteiten in de regio Tilburg. Voor de winnaar van de kleine tuin ligt een fraaie kadobon van europa- tuin klaar! Jack van Velthoven feliciteert Sjuul met zijn prijs. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 7 JULI 2004 PAGINA 3 «U.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3