Koning én keizer voor St. Sebastiaan en Barbara i Prinses Juliana” sluit het seizoen Oproep reünie zesde klas St. Jozef jongensschool 1959-1960 Geslaagd BRILLEN LENZEN EkS p n E ie WOENSDAG 7 JULI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1292 Koning Frank Derksen. Keizer Frans van de Sande. lees verder op pagina 5 De tinnenschaal waarin ’s Konings handen worden gewassen. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Geen serieus concert met een wat zwaarder programma doch een meer ongedwongen en wat luchtiger optreden. Vorige week berichtten wij u hierover al en beloofden nog terug te zullen komen op wanneer u waar hoe laat moet zijn om dit alles te kunnen meemaken. Welnu, komende dinsdag kunt u onze harmonie vanaf half acht (19.30 uur) beluisteren op/in/aan het Mispelbos. Dit is het plein in de Oostelvoortjes, recht tegenover Zorgcentrum De Reuselhof. De Lind 35a-- Oisterwijk 013-528 4899 KONING Op de boom moest toen weer een nieuwe vogel worden geplaatst om een begin te maken methet koningschieten, want uiteindelijk moest er toch ook nog ’n gildekoning komen. Het werd een spannende strijd waarbij serieus werd gestre den om de titel. De oooh’s en aaah’s waren niet van de lucht als men de vogel wist te raken of er weer ’n stukje van naar beneden kwam. Men zag het mikpunt losser en losser komen, totdat het Frank Derksen was die de houten vogel triomfantelijk naar beneden haalde. Beduusd leek hij ervan, maar hij was er niet minder blij mee. den te halen, hij zich Keizer van het Gilde mocht noemen. Een van de vele tradities bin nen het al eeuwenoude gildegebeuren. Nadat de vogel op de boom is gezet mag eerst de wereldlijke en geestelijke overheid proberen de vogel naar beneden te schieten. Daarna was het de beurt aan Frans van de Sande om driemaal te schieten. De vogel bleef echter vooralsnog gewoon op z’n plek. Daarna begaf zich ’n viertal serieuze schutters onder de boom om de pijlen richting vogel te sturen. Onder hen schaarde zich echter ook Frans van de Sande. Immers, zou het hem in dit gezelschap alsnog lukken als eerste de vogel naar beneden te halen, dan zou hij alsnog kei zer kunnen worden. En zo gebeurde. Met een ferm gerichte pijl kwam de houten vogel onder luid gejuich van het publiek naar beneden. Vervolgens nam iedereen de gelegenheid daar na te baat om de nieuwe Keizer (’n benoeming voor het leven trouwens) de hand te schudden met de door hem geleverde prestatie. Onder ’n stralende zon en grote publieke belangstelling wist Frans van de Sande Jr. maandagmiddag de houten vogel van de boom te schieten tijdens het jaarlijk se ’Koningschieten’. En dat werd dit jaar ’n wel heel bijzondere gebeurtenis onder de schutsboom nabij ’t Stokske... DE KEIZER Dit keer was het koningschieten in handen van het Gilde St. Sebastiaan en Barbara, dat haar thuishonk heeft in Café-Restaurant ’t Stokske. Bijzonder daarbij was dat, mocht het Frans van de Sande lukken om de vogel naar bene- De vakantie voor de deur en dat geldt ook voor de muzikanten van Muziekvereniging Prinses Juliana. Evenals voorheen wordt de laatste repetitie van dit (muzikale) seizoen op dinsdag 13 juli a.s. een optreden in de open lucht ergens in Moergestel. Het Opstap- en Opleidingsorkest openen met enkele leuke, afwisselende en goed in het gehoor liggende nummers. Dit deel staat onder leiding van Mathias van Nispen. Hierna treedt het Harmonieorkest aan. Onder leiding van Arthur Verhofstad zal een aantal populaire tot zeer populaire werken ten gehore worden gebracht. Ónder andere zult u een med ley van bekende songs van de grote Frank Sinatra kunnen beluisteren. Het belooft echt een heel swingend optreden te worden waarbij b.v. bij het bekende ”76 Trombones” u ongetwijfeld zult zeggen: ”ja, dat ken ik ook”. U bent welkom, dinsdag 13 juli om 19.30 uur aan het Mispelbos. Wij gaan uit van een mooie en zonnige zomeravond doch is het weer u en ons minder goed gezind, dan wordt uitgeweken naar Den Boogaard. De aan vangstijd is dan ook 19.30 uur en ook hier is d’n inkom gratis. Wij zouden het leuk vinden een reünie te organiseren van de zesde klas van het schooljaar 1959-1960. Dat was het jaar dat de broeders het onderwijs aan de St. Jozefschool in de Bosstraat hadden overgedragen aan de leken. Het eerste jaar dus dat Gerard Klomberg hoofd was van deze school. Via verschillende bronnen hebben wij geprobeerd te achterhalen welke jongens toen in de zesde klas zaten. Het blijkt dat daar maar weinig van terug te vinden is. Ook onderlinge con tacten met oud klasgenoten leveren meningsverschillen op over wie er wel of niet tot die jaar groep behoorden. Daarom doen wij via onze plaatselijke krant een dringend beroep op oud klasgenoten om contact op te nemen met de organisatoren van deze reünie. Een aantal woont intussen al lang niet meer in Moergestel Wij hopen dat hun familieleden of kennissen hen tippen om uiterlijk 21 juli contact met ons op te nemen. Wij zouden het zo jammer vinden als we niet iedereen van onze klas kunnen bereiken; een reünie hoort zo com pleet mogelijk te zijn! Wij zijn in spannende afwachting van hopelijk vele reacties! Organisatoren: Toon op ’t Hoog, tel. 513 2455 en Peter Verheyen, email: pverheyen@wanadoo.nl Huidverzorgingsinstituut Aphrodite We kregen de afgelopen week nog wat namen binnen van geslaagden. Met plezier geven we hierbij hun namen weer vergezeld van onze felicitaties. Aan het Jacob Roelandslyceum te Boxtel slaag den voor Gymnasium: Roderick Geerts en Daniël Geerts. Zijn uw geslaagde kinderen nog niet genoemd laat het ons dan even per e-mail weten: buro76@wolmail.nl Echter nog dit: volgende week publiceren we de complete lijst van ge slaagde Moergestelse kinderen aan het 2College in Oisterwijk. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl de esselse l 1 zijn we er PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 AL RUIM 80 JAAR HETSPLUIER y weer °P 25 augustus! I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1