21900 19900 F Fietsbord in Moergestel onthuld Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Spontane sponsoractie voor KWF Tienervakantieweek Kermisconcert jeugd ’Prinses Juliana’ Sint Jansplein met een schaal van 1 op 400 Zomerfestijn informatie ^95 PAGINA 7 'r} Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 SCHEPEN! TWEEWIELERS SCHEPEN! TWEEWIELERS SCHEPEN! TWEEWIELERS DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen Moergestelse neemt initiatief v^EK ACTIE!!! Fietsdrager OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00-12.00 en 13.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 30 JUNI 2004 VXEKACTIEüF Freestyle/BMX c^EK ACTIE!!! Fietscomputer MeeneernPfl'sL Het jaar 2004 staat voor ons, Femke van der Heijden (foto rechts) en Natascha Pellis, in het teken van de Nijmeegse 4-daagse. We zijn druk aan het oefenen om straks fluitend de uitdaging aan te gaan en 40 km per dag te kunnen wandelen. Om deze toch wel unieke gebeurtenis nog specialer te maken, hebben wij besloten een sponsoractie aan deze deelname te koppelen. op willen pakken, zijn van harte welkom. Zondag 4 juli, Partycentrum Den Boogaard. WAAROM EEN SPONSORACTIE VOOR KWF KANKERBESTRIJDING? Uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat 1 op de 3 mensen kanker krijgt. Dagelijks zijn er dus mensen die met de gevolgen van deze verschrikkelijke ziekte geconfronteerd wor- WIL JIJ ONS SPONSOREN? Surf dan naar www.lopenvoorelkaar.nl en ga naar het tabblad ’sponsoractie’. Heb je geen toegang tot internet en wil je ons toch spon soren, bel ons dan gerust op telefoonnummer 06-18 37 13 25. We zijn je dankbaar voor iedere donatie. Via onze site houden wij je graag van alle ontwikkelingen op de hoogte. Tot ziens in Nijmegen van 20 t/m 23 juli! N CENTRUM Hawk 2-frame 1 JObJGEREIXJ CENITRU1V1 Dit jaar organiseert jongerencentrum DEMO voor de 3e keer de Tienervakan tieweek. Dit is een week voor jongeren uit Oisterwijk en omgeving van 12 t/m 16 jaar. In deze week, die dit jaar valt in week 36, van maandag 30 augustus t/m vrijdag 3 september, worden er allerlei leuke activiteiten georgan iseerd. Daarbij kan je denken aan: sport en spel, survivaltochten, discoavond, uitstapje, barbecue en dit jaar zitten er ook twee over nachtingen in het programma! Voorgaande jaren was het al een groot succes, we hebben toen leuke activiteiten gehad en het zijn super gezellige vakantieweken geworden. Dit jaar word je net als voorgaande jaren inge- Het bord is een initiatief van de nieuw opge richte Stichting Moergestel Fietsdorp. Deze stichting wil Moergestel promoten als dorp waar de recreatieve fietser meer dan welkom is. De promotie als fietsdorp is ingegeven door de wens om Moergestel nieuwe maatschappelijke en economische impulsen te geven. Oerlemans roemde het initiatief. Hij noemde het een voorbeeld van de manier waarop Moer gestel toch steeds aan de weg timmert met bij zondere initiatieven. In dit kader noemde hij met name de culturele Stichting WieKent Kunst. Het initiatief is volgens Oerlemans meteen door de gemeente Oisterwijk onder kend als een belangrijke ontwikkeling voor de Moergestelse gemeenschap. De medewerking van de gemeente is dan ook voortreffelijk geweest, onderstreepte voorzitter Op zondag 4 juli geeft het Opstap- en het Opleidingsorkest van Muziekvereniging Prinses Juliana een Kermisconcert in Partycentrum Den Boogaard. Dit optre den is een vervolg op de openbare repeti tie van beide orkesten van de afgelopen dinsdag. Ook daarvan was het de bedoeling jeugdige aspirant-muzikanten te interesseren in het gaan bespelen van een instrument. Men kon zich nader laten informeren over alle ins en outs hier van. Ook dit concert, wat om 11.00 uur begint en voor iedereen vrij toegankelijk is, wordt niet alleen gehouden om de jeugdige muzikanten van de beide orkesten verder te bekwamen in het samenspelen, maar het is ook duidelijk bedoeld om muzikanten in spé even te laten proeven van het musiceren in groepsverband. Ook tijdens en na dit concert is er weer volop gelegenheid om kennis te maken met ver schillende muziekinstrumenten en zich verder te laten informeren over lidmaatschap, muziek lessen, kosten enz. enz. Het is dus wenselijk (een van) de ouders mee te brengen. Er is ook een speciaal optreden van een Koper Kwartet van 4 getalenteerde jeugdige muzikan ten van ’’Prinses Juliana”. Overigens, ook volwassenen die interesse hebben een muziekintrument te gaan bespelen of ooit geoefende muzikanten die de draad weer In Moergestel is vorige week woensdag aan het eind van de middag een bord onthuld met informatie voor recreatieve fietsers. De onthulling nam wethouder Jan Oerlemans voor zijn rekening. Hij en voorzitter Niels van de Ven van de Stichting Moergestel Fietsdorp voerden het woord. De oproep tot het meedenken over hoe het Sint Jansplein er uit zou moeten zien, heeft de ton gen losgemaakt in Moergestel. De Stichting WieKentKunst heeft van verschillende Moer- gestelnaren de vraag gekregen wat de schaal is van de plattegrond. Deze stond twee weken geleden op de achterpagina van ’De Gèsselse’ afgedrukt. Men stelde deze vraag om een ontwerp te kun nen maken dat goed in verhouding is tot het plein. De schaal stond inderdaad niet op de tekening. Deze is 1 op 430. Omdat het niet zo precies komt en omdat het vele makkelijker rekent, kan grofweg het rekengetal 1 op 400 wor den aangehouden. Overigens is het absoluut niet perse noodzakelijk om een tekening van het Sint Jansplein te maken. Alle uitingen zijn welkom. Overigens willen wij iedereen er nu al op attenderen dat op dinsdag 13 juli a.s. alle onderdelen van Muziekvereniging Prinses Juliana ter afsluiting van het huidige muziek- seizoen, voordat de vakanties beginnen, eve nals voorgaande jaren een Pleinconcert willen houden. Dit feestelijke gebeuren, wat het midden houdt tussen een serieus concert en een meer ongedwongen openbare repetitie, begint om half acht ergens in Moergestel. Bij slecht weer in Den Boogaard. Reserveer deze avond. Volgende week meer hierover in dit weekblad. Van de Ven van de Stichting Moergestel Fiets dorp. De in totaal twee nieuwe fietsborden zijn er snel gekomen dank zij een goede samen werking tussen het Brabants Bureau voor Toerisme, De Hilver, Ondernemend Moergestel en de gemeente Oisterwijk. Met name het Brabants Bureau voor Toerisme in de persoon van Charlotte Michielsen kreeg van Van de Ven alle lof toegezwaaid. De twee nieuwe fietsborden staan bij de entree tot Moergestel vanuit de richting Oisterwijk en vanuit de richting Hilvaren- beek. De borden geven de bekende infor matie. Ze hebben beide ook een sterke aan dachtstrekker. Een beeldbepalend element is de opvallend groté foto waarop tientallen Moergestelnaren staan. Zij heten de fietser welkom in Moergestel Fietsdorp. Jongerencentrum Vision in Moergestel heeft voor de basisschooljeugd een spec taculaire afsluiting van het seizoen op het program staan. Het feest zal plaats vinden op woensdag 7 juli van ’s middags half 2 tot half 4 met buiten een watergevecht inclusief zwembad met even- wichtsbalk en binnen een strandpaviljoen en de x-box op groot scherm. De entree is 0,50. ’s Avonds is er een Hawaï party in het strand paviljoen. Iedereen die ’s middags al is geweest mag ’s avonds gratis binnen! Verder zijn we zaterdag 3 juli gesloten i.v.m de kermis. Woensdag 7 juli is er ’s avonds weer de meiden avond van 19.00-21.00 uur. Zoals elke eerste vrijdag van de maand wordt er voor de jongeren weer een r b eve geor ganiseerd op vrijdag 2 juli van 19.00-01.00 uur. De entree is gratis. Natuurlijk is Vision ook geopend op dinsdag avond van 19.00-22.30 uur en vrijdagavond van 19.00-01.00 uur. En op woensdag- en vrijdag middag van 15.30-17.30 uur. Er is dan geen entree en je kunt dan poolen, muziek luisteren, darten, internetten enz. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl deeld in groepjes en krijgt elk groepje natuurlijk een leuke begeleider. Je gaat natuurlijk niet alleen met je groepje om, je krijgt ook genoeg tijd om met mensen om te gaan van buiten je groepje. Bij je inschrijving mag je zelf laten weten bij wie je graag in het groepje wilt komen, daar proberen we bij de indeling dan rekening mee te houden. De kosten voor de Tienervakantieweek 2004 zijn 25,- voor de hele week! De inschrijfdatum voor deze week is eigenlijk allang verlopen, maar we willen iedereen nog een extra kans geven, dus heb jij zoiets van; daar wil ik echt bij zijn (en dat is wel begrijpelijk natuurlijk), schrijf je dan snel in bij jongeren centrum DEMO (met contante betaling) want het wordt zeker jouw leukste vakantieweek van deze zomer! den. Ook wij hebben met onze vriendengroep de onzekerheid, het verdriet en machteloosheid van heel dichtbij meegemaakt. Femke’s vriend Maikel (27 jaar) is in april 2002 gestorven aan kanker. Hij had een onbekende, agressieve vorm waar hij niet tegen kon vechten. In slechts 3 weken tijd is Maikel overleden. Het Koningin Wilhelmina Fonds strijdt voor minder kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven voor mensen met kanker en hun naasten. Naast een speciale herinnering aan Maikel hopen wij op deze manier een steun te kunnen zijn voor iedereen die (op welke manier dan ook) met deze ziek te te maken heeft. Fiets 20 inch chroom 8 functies Cultuurbi^lvru- Mocrputtl ©o o0

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7