Milan (GTST) bezoekt kermis KORTINGEN VAN 10/ - 10/JOZ 40/ EN MEER Expositie in the A-r-ttic OP DE VOORRAAD IN AL ONZE WINKELS/ Kinderjury 2004 in Moergestel KBO-uitstapje IM XJ/1M Miezels www.woninginrichting-janmichiels.nl powerof-mujtio bankstellen huiskamers huiskamerkasten slaapkamers matrassen lattenbodems fauteuils relaxfauteuils etc. de afgelopen periode via school, bibliotheek, boekwinkel en internet een stem uitgebracht voor de 17e editie van deze publieksprijs.De kinderen tussen 6 en 9 jaar vonden ’Weervolven- bos’ van Paul van Loon helemaal te gek. Het bos waarin opa Weerwolf al jaren woont, is in gevaar. Twee zakenmensen Gratemager en Meneer willen alle bomen omhakken. Dolfje richt daarom met zijn klas een actiegroep op. Maar of dat zal helpen? Voor de kinderen van 9 tot 12 jaar was Francine Oomen weer de win naar, net als in 2003. Zij schreef ’Hoe overleef ik een gebroken hart’. Dit is het zesde boek in een reeks met het meisje Rosa in de hoofdrol. Rosa moet vijf weken met haar moeder en stief vader mee naar Barcelona, maar zonder de jon gen op wie zij verliefd is. Leuke, spannende, romantische boeken; al deze boeken en nog meer zijn te leen in de bibliotheek. Wij horen graag welk boek jij het mooiste vindt. Tot ziens in de bibliotheek. Kijk ook eens op www.bibliotheekmidden- brabant.nl. Dan zie je welke leuke boeken of andere materialen je nog meer bij ons kunt lenen! Gallery the A-r-ttic, Raadhuisstraat 37 is open op woensdag, donderdag en vrijdag van 10- 17 uur en en op afspraak. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 PROGRAMMA Zaterdag 3 juli tuft het vertederende autootje Brum vanaf 15.30 uur tussen de attracties door. Overal waar Brum gaat en staat is het een druk te van belang. Maandag 5 juli verhoogt Wouter de Jong, beter bekend als Milan uit Goede Tijden Slechte Tijden het soapgehalte op de ker- 25.000 KINDEREN Landelijk is er ook gestemd. Bibliotheek Oisterwijk stuurde 21 formulieren maar er zijn ook kinderen die via internet hebben gestemd. 10 Juni jl. werd bekend welke boeken de favorie ten waren van alle kinderen van Nederland. Ruim 25.000 kinderen van 6 t/m 12 jaar hebben n. VERRASSEND Ook Moergestel kan zich opmaken voor enkele dagen van dit puur Hollandse vermaak. Op en rond het Sint Jansplein en de Raadhuisstraat worden voor vijf dagen bijna 30 zaken opge bouwd. Voor de oudere jeugd staan een auto scooter, Superrups en spectaculaire Break-Dance klaar. In het King’s Circus verrassen bewe gende trappen, loopbruggen en lopende banden de bezoeker. Het Glazen Doolhof zorgt gegaran deerd voor een hoop plezier. De Cake Walk is een echte familie-attractie maar is vooral onder Zondag 4 juli start de expositie van Yvonne Brekelmans in Gallery the A-r- ttic te Moergestel. De tentoonstelling bevat tekeningen, gemengde technieken en schilderijen. In deze selectie toont zij haar fascinatie voor relaties en commu nicatie tussen mensen en de emoties die daar bij horen. Maar ook een weergave van levens fases en situaties uit het dagelijks leven komen veelvuldig voor in haar werk. Daarbij maakt zij gebruik van veel kleuren en een spontane manier van werken. Met behulp van verf in spuitflesjes tekent zij op het doek waardoor een expressief beeld ontstaat. De opening is van 12.00 tot 17.00 uur. De exposi tie loopt vanaf 4 t/m 30 juli. U bent van harte welkom. Bekende Nederlander (BN’er) Wouter de Jong, Milan uit GTST, bezoekt dit jaar de kermis in Moergestel. Op het Sint Jansplein en in de Raadhuisstraat is van vrijdag 2 tot en met dinsdag 6 juli van alles te beleven. Een gezellige kermis zorgt voor veel vertier. Jong en oud gaan enkele leuke dagen tegemoet met dit oer- Hollandse volksfeest. De komst van de populaire TV-helden SpongeBob en Brum maakt het ongetwijfeld nog drukker op het kermisterrein. Kai heeft een vreselijke juf. Ze is niet zomaar een beetje onaardig, of soms een tikkeltje gemeen, nee, Juf Suikertoetje is heel erg vals. Als in het stadje een mon ster wordt gesignaleerd is iedereen heel erg bang. Juf Suikertoetje smult ervan, maar Kai is de enige die doorheeft hoe het met dit monster zit. Alleen kan hij dit geheim met niemand delen... Het boek ’Vals’ van Carrie Slee kreeg van de Kinderjury maar liefst tien stemmen! Afgelopen vrijdag 25 juni werd er door de Reis commissie van de Katholieke Bond van Oude ren te Moergestel, een bus- en bootreis georga niseerd. In totaal hadden zich 100 leden aan gemeld, die om 8.30 uur met 2 bussen vanaf het St. Jansplein vertrokken. De eerste halteplaats was bij Restaurant Verploegen te Wijchen, waar de leden een kop koffie met gebak werd aange boden. Vervolgens werd de reis voortgezet via een prach tige route over de Veluwe naar Elburg. Bij de Oude Vissershaven in Elburg ging het gezelschap aan boord van de ’’Carolina”. Om ca. 12.30 uur vertrok de boot vanaf Elburg via het Veluwemeer naar Harderwijk. Aan boord werd ons een lunch aangeboden, die iedereen zich goed liet smaken. Tijdens de boottocht zagen we een enorme kolonie zwanen, een prachtig gezicht al die mooie witte vogels op het water. Om 14.00 uur arriveerden we in Harderwijk, hier kregen de gasten tot 15.45 uur de gele genheid om het dit stadje te bekijken of een ter rasje te pikken. Door een aantal leden werden hier gerookte palingen gekocht, voor de thuis blijvers of voor later ’’gezellig bij de buis?” Hoewel we tijdens de bus- en bootreis met enkele pittige buien te maken kregen, waren de weergoden ons verder goed gezind, want tijdens de wandeling was het mooi zonnig weer! Om 16.00 uur vertrok het gezelschap richting Zeeland (Br.). Tijdens de terugweg waren er veel bezienswaardigheden zoals: de Leuvendumse- hei, de Speulderhei, Radio Kootwijk, het Sport centrum Papendaal, en het Airborne-museum bij Oosterbeek. Om ca. 18.00 uur arriveerden wij bij Zalencen trum Het Witte Huis te Zeeland, waar ons een voortreffelijk 3 gangen-diner werd geserveerd. Tijdens dit diner bedankte een lid van het bestuur de organisatoren voor deze prachtige goed verzorgde seniorendag.. Om ca. 20.00 uur werd aan de terugweg rich ting Moergestel begonnen. Toen de gordijntjes, vanwege de felle zon, achter in bus 1. dicht gingen, werd het daar nog heel erg gezellig, en was het zelfs even de vraag: ”Wie hoort er nu bij wie?” Ruim voor de geplande tijd van 21.00 uur, waren we allen gezond en wel terug in Moergestel. Tenslotte kunnen we, met dank aan onze orga nisatoren: Corrie, Annie, Kees en André, terug zien op een zeer geslaagde dag! mis. Een dag later, dinsdag, is het om 16.00 uur de beurt aan SpongeBob, dagelijks te zien op kinderzender Nickelodeon, die naar de ker mis komt voor een heuse Meet Greet. Deze uiterst optimistische, eerlijke en onschuldige zeespons vermaakt niet alleen de jeugd. Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat ook tieners en volwassenen zich aangetrokken voelen door SpongeBob. Terecht wordt er wel eens gezegd dat de kermis het grootste, gratis toegankelijke, openbare pretpaleis van Nederland is. Veel mensen beleven er al veel plezier aan om de verrich tingen van de kermisgangers in de vaak fraai verlichte attracties gade te slaan. Lekker slen teren tussen het publiek, terwijl er smakelijk in een oliebol wordt gehapt of aan een zuurstok wordt gelikt. Ook het plaatsen en opbouwen van de wagens is al een belevenis op zich. de jeugd populair, die graag dag- en zelfs meer daagse kermiskaarten koopt. Voor de jongere kermisgasten staan er buggy’s, een draaimolen, mini-cars en de Aqua Blasta opgesteld. (Draaimolen, mini-cars en buggy’s beiden een 30-rittenkaart aan voor Eur 20; geldig in alledrie de attracties). ’Altijd prijs’ geldt voor de kleinsten bij de ballenfontein en het eendjes- en lijntrekspel. De behendigheid kan worden getest bij de Pusher, grijpkranen, Bowler Roller, Skeeball, Jackpot en de Time Buster. De gebak- en nougatkraam, suikerspin- en popcornverkoop, frituurwagen, visverkoop en ijscokar zorgen voor het stillen van de lekkere trek. KINDERJURY De uitslag van de Kinderjury is bekend. Alle kinderen tussen 6 en 12 jaar van heel Nederland konden tot 1 juni j.l. hun stem uitbrengen op de mooiste kinderboeken van het jaar 2003. In bibliotheek Oisterwijk en Moergestel waren er 300 stemmen. 100 Kinderen deden mee, voor iedereen die 5 boeken had gelezen was er een mooi presentje. Het boek van Arend van Dam ’Rood, wit, blauw en oranje’ werd beloond met 3 keer een 10 In dit boek doen Hugo en Britt mee aan de rommelmarkt op Koninginnedag. Zij verkopen per ongeluk opa’s vlag en daar is opa niet blij mee. ’Wilde Mathilde, dieren in nood’ van Margot Edens kreeg in Moergestel 7 stemmen. In dit boek is de opa van wilde Mathilde erg verdrietig omdat zijn kat Elvis niet bij hem mag wonen in het bejaardentehuis. De complete woninginrichter Openings tijden ker mis Moer- gestel: vrijdag van 17.00 tot 01.00 uur; zaterdag en zondag van 13.00 tot 01.00 uur; alle overige dagen van 13.00 tot 24.00 uur. Er is (gratis) Parkeerruimte blJ onze winkels •n overvloed!.’! SRp |C3 DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 30 JUNI 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3