De schutters van Gilde St.Sebastiaan en Barbara Activiteitenbericht Bezoekerscentrum Oisterwijk Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Het is tijd voor een diplomamap. Bejaarden- en Gehandicapten bedevaart Scherpenheuvel Uitnodiging Fietstocht Donato Cuzzato geeft orgelconcert in kerk Ringbaan West Rr IC Rabobank Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 Zetje. Het is tijd voor de Rabobank. DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen KRIEBELKRUIPERS ONDER DE WATERSPIEGEL Onder de waterspiegel leven allerlei soorten beestjes. Vanmiddag gaan we met een schepnet voorzichtig proberen waterbeestjes te vangen en onder een microscoop te bekijken. Als je goed kijkt dan zul je ontdekken dat een bootsman netje bijvoorbeeld op z’n rug zwemt en dat de kokerjuffer een zelfgemaakt huisje achter zich aansleept. Sommige beestjes kunnen zelfs over het water lopen. De libellenlarven en geel- Op dinsdag 17 augustus 2004 gaan voor de 24e keer bejaarde en gehandicapte pelgrims uit Tilburg e.o. naar de Bel gische bedevaartplaats Scherpenheuvel. In de Basiliek van Schetpenheuvel zal een Eucharistieviering, een kruisweg en een kort lof worden gehouden. De bedevaart, dus ook de bussen, is geheel aangepast aan de minder validen. Net als voor gaande jaren gaan er ook weer een eigen priester, een verpleegkundige, E.H.B.O.-ers en bejaar- denverzorg(st)ers mee. Neemt men deel aan de bedevaart met een rol stoel, dan graag een begeleider meenemen. De bedevaart is ook bedoeld voor senioren, men hoeft geen handicap te hebben om mee te kunnen gaan. Er is ook een mogelijkheid om donateur te worden van de bedevaart. Speciaal voor de intenties van de donateurs wordt in Scherpen heuvel gebeden. Voor meer informatie wat betreft de bedevaart en het donateurschap kan men zich tot 1 augustus 2004 wenden tot: G. de Vrij, Acaciastraat 4-50,5038 HE Tilburg, tel. 542 1966. De ZLTO-afdeling Tilburg/Oisterwijk-Moer- gestel heeft voor u een fietstocht georganiseerd; te fietsen op zondag 4 juli 2004. Aan deze fiet stocht kan door iedereen worden deel genomen en beoogt gewoon een gezellige tocht te zijn door een deel van het midden-Brabantse landschap. OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00-12.00 en 13.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen Het is weer woensdag, vanavond naar ’de Guld’. ’s Morgens denk je eigenlijk al meteen aan kermismaandag. Die vogel zal eraf moeten. De vraag is wie zal het zijn? Als je ’s avonds ziet wie er allemaal onder de boom staan om te oefenen kan ik het nog niet zeggen. De ene staat fanatieker dan ooit te schieten maar zegt: ik word het niet. Terwijl een ander amper een boog aanraakt, maar stellig beweerd dat hij Koning zal worden. Over een week of twee zullen we het zien. In ieder geval liggen er al twee vogels klaar, want als het aan Frans van de Sande Jr. ligt word hij Keizer en zal er dus nogmaals geschoten moeten worden voor de Koning. Maandag 5 juli, een mooie dag om naar uit te kijken. Zondag 4 juli, aanvang 15.00 uur, organiseert de Midden-Brabantse Orgelkring al weer haar derde concert, ditmaal in de Margaretha Maria kerk aan de Ringbaan West in Tilburg. Voor dit concert werden contacten gelegd met de Italiaanse organist Dooato Cuzzato die bekend is van de nationale radio en TV. Donato Cuzzato is een enthousiast promotor en organist van barok- en hedendaagse muziek. Hij gaf concerten in vrijwel alle West Europese lan den en in de Verenigde Staten en maakte in o.a. Duitsland, Zwitserland en Spanje radio opnames. Zijn repertoire omvat alle muziek, van renaissance tot modern, maar ook de complete orgelwerken van ].S. Bach. Sinds 1986 is hij artistiek directeur van het in- temationaalorgel festival ”1 Concerti d’Organo”. In Tilburg voert Donato Cuzzato werken uit van de Italiaanse componisten Morettie, Capocci en Bossi. Het concert begint om 15.00 uur en de entree bedraagt 5,-; CJP-ers en 65+ betalen 4. Donateurs hebben gratis toegang. Voor verdere informatie: 455 3879. KINDERMIDDAG WATERBEESTJES Op woensdag 23 en zaterdag 26 juni is er in Bezoekerscentrum Oisterwijk een kindermid- dag over de waterbeestjes van de Oisterwijkse vennen. Deze middagen zijn bedoeld voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Tijd: van 14 tot 16 uur. De kosten voor deze middag bedragen €3,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 5,- Reserveren is nodig via Bezoekers centrum Oisterwijk, tel. 521 9209. gerande watertor zijn geen lieverdjes! Zij jagen op andere waterbeestjes. Kom je mee de onder waterwereld ontdekken, vergeet dan niet je laarzen mee te brengen. De kinderen gaan ook aan de slag met een zoekkaart omde identiteit en andere bijzonderheden van de beestjes te ont dekken. Het start- en eindpunt is cafe’t Draaiboompje. U kunt kiezen uit de afstanden van 30 km of 50 km. De inschrijving is van 12.00 uur tot 13.00 uur. Het inschrijfgeld voor beide tocht en is 2, Kinderen betalen de helft van dit bedrag. Bij het eindpunt wordt u een con sumptie aangeboden. Een batig saldo van deze tocht is voor een goed doel. PAGINA 5 Je bent geslaagd! Gefeliciteerd! Waarschijnlijk staat je hoofd nu alleen maar naar vakantie en feesten met je klasgenoten. Een bezoek aan Rabobank De Hilver is dan het laatste waar je aan denkt. Maar dan gaat er wel een gratis diplomamap aan je neus voorbij. En die is nou net zo handig als je straks gaat studeren en solliciteren. In de diploma map verzorgen wij de kopieën van je diploma en cijferlijst. Prettige vakantie. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 JUNI 2004 M O*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5