Eikenprocessierups is er weer... OPRUIMING KORTINGEN VAN 197 W% 307.40% EN MEER Poirters OP DE VOORRAAD IN AL ONZE WINKELS/ www.woninginrichting-janmichiels.nl modehuis Indrukwekkende le Kentekenrit ’De Gèsselse’ en vakantie Nog slechts één weekend SJzm Miezels galerie de verdieping P.S. Laatste week Sloggi-aktie 4 HALEN 3 BETALEN Vanwege de vakantie zal ’De Gèsselse’ niet verschijnen in de weken 32, 33 en 34. De laatste krant vóór de vakantie mag u verwachten op 28 juli. Daarna zijn we er weer op 25 augustus! Rabobank De Hilver en Rabobank Oisterwijk onderzoeken fusiemogelijkheden bankstellen huiskamers huiskamerkasten slaapkamers matrassen lattenbodems fauteuils relaxfauteuils etc. Raadhuisstraat 17, Moergestel Tel. 013-513 1287 De colleges van Rabobank De Hilver en Rabobank Oisterwijk zijn gesprekken gestart over een mogelijke samenwerking. Om te kunnen anticiperen op de ont wikkelingen in de samenleving en in de financiële dienstverlening moet de kwa liteit en continuïteit van de dienstverlening worden gewaarborgd. Om die reden zijn beide banken zich aan het oriënteren op een mogelijke fusie. Onduidelijk is hoe lang het onderzoek naar een mogelijke samenwerking gaat duren. Beide ban ken nemen zoveel tijd als nodig om de belangen van de leden, klanten en mede werkers zo goed mogelijk te behartigen. De leden van deze banken zijn inmid dels op de hoogte gesteld van dit proces. HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 BARBECUE Ongeveer 75 personen hadden zich inge schreven voor de barbecue na afloop van de rit. Deze is zoals altijd weer prima verzorgd. Ook hierbij geldt dat de meeropbrengst ten goede komt aan de kankerbestrijding. Dankzij de sponsoring van Jumbo Denissen heeft dat het bedrag lekker kunnen doen oplopen. Tot in de late uurtjes blijft het bij het kampvuur gezellig en worden er al weer plannen ge maakt voor de Kentekenrit 2005. Want Marcel heeft dit zeer gewaardeerd en rijschool Ken teken met de Vrienden van Marcel zullen er voor blijven gaan. Mode voor het hele gezin Op zondag 13 juni tijdens wandeling ontdekt en gekiekt, ”de eikenprocessierupsen” aan de zandweg parallel aan de A58 nabij De Reusel. Dit zijn de larven van de nachtvlinders. Vanuit deze boomnesten gaan ze ’s-nachts in processie op zoek naar voedsel. In juli zijn ze volgroeid en verpoppen ze zich tot vlinders. Verstandige tip: kom niet te dichtbij... Voor Janine Klomberg en de vrienden van Marcel is het een indrukwekkend en aangrijpend moment als ze de 180 moto ren overal langs de Biestsestraat gepar keerd zien staan en de geanimeerdheid van de enorme groep motorrijders gade slaan. Boven verwachting zijn de motorrijders uit de regio massaal komen opdagen voor deze Kentekenrit met een boodschap. Het is hartver warmend te zien dat zoveel motorrijders gehoor geven aan de oproep om deze speciale rit ter nagedachtenis aan Marcel Klomberg mee te rijden en tevens de kankerstichting te steunen met het uiteindelijke bedrag van 1045,-. Voorwaar niet gering. Dankzij sponsoring en extra vrijwillige bijdragen is het bedrag zo hoog kunnen worden. Iedereen hartelijk dank hier voor. GESLAAGDE RIT MET VAARDIGHEIDSTEST Al vroeg is het druk aan de inschrijftafel. De koffie gaat erin als koek en de routerollen worden gevuld met de routebeschrijving. Dat laatste is voor velen wel even schrikken. Voor de eerste keer wordt gereden volgens het bol letje pijltje systeem. Achteraf is echter gebleken dat dit zo goed voldoet dat meer ritten in de toekomst volgens dit systeem uit gezet zullen gaan worden. Via schitterende binnenweggetjes door Brabant, niet eens zo gek ver van huis, wordt na +/- 50 kilometer de ’’vaardigheidsproef bereikt. Zoals het een motorrijschool betaamt, kun je motor rijders niet ongeoefend op weg sturen. Dus worden hier de specialisten van de watjes gescheiden en de durfals op hun plaats gezet. De bedoeling is om een parcours te rijden met een aantal speciale verrichtingen zoals: - helling- proef - achtje rijden - slalommen - over de wip en een remproef. Wie deze verrichtingen uit voert, krijgt na afloop een bewijs van bekwaam heid voorzien van een handtekening van de examinatoren. Extra geoefend wordt de tocht hervat op zoek naar het eerste terrasje alwaar de koffie en appeltaart met slagroom goed smaakt. Natuur lijk worden de deelnemers door de uitzetters van de rit ook nog op andere manieren op de proef gesteld. Men heeft nl. met opzet de route langs marktkramen van enkele braderieën laten lopen. Hiermee riskeert men woedende marktbe- zoekers of een zoektocht naar het vervolg van de route. Iedereen is na afloop toch op het eind punt aangekomen wat weer een aanwijzing is dat men zich over zo’n kleinigheid ook niet druk hoeft te maken. Het komende weekend: zaterdag 26 en zondag 27 juni, kunt u in Galerie De Verdieping nog getuige zijn van de expositie van de dames Holsbergen en Hoff. Daarna zal de galerie wegens zomerreces ge sloten zijn in de maanden juli en augustus. Maar voordat het zover is, kunt u nog genieten van de schilderijen van Cocky Holsbergen (bloemen in allerlei variaties), en schilderijen van koeien, bomen en sporen van Annelize Hoff. Beide kunstenaars kunnen inmiddels spreken van een grote belangstelling voor hun werk. Velen bezochten hun expositie, en spra ken hun bewondering uit over de gebruikte kleuren, vormen, lijnen, structuur en het ver- fgebruik, waarmee beide kunstenaars een har monieus geheel tot stand wisten te brengen. Diegenen die de het werk van Cocky Hols bergen en Annelize Hoff willen bewonderen, nodigen wij uit op zaterdag 26 juni tussen 13.00 en 17.00 uur, en op zondag 27 juni tussen 11.00 en 17.00 uur, een bezoek te brengen aan Galerie De Verdieping aan de Industrieweg 16. Zoals gemeld, zal de galerie daarna gesloten zijn (zomervakantie) in de maanden juli en augustus. In september mag u van ons weer een nieuwe expositie verwachten. Daarover zullen wij u tijdig informeren via dit blad. De Hilver en Oisterwijk volgen hiermee de visie van de Rabobank Groep, die Nederland heeft ingedeeld in een aantal logisch samenhan gende werkgebieden. Uitgangspunt is hierbij dat er banken komen die voldoende omvang hebben om klanten complexe financiële dienst verlening aan te bieden, waarbij de kwaliteit en continuïteit van de dienstverlening in de toe komst gewaarborgd blijft. Tegelijkertijd moet die bank klein genoeg zijn om de beloften van ’dichtbij’ en ’betrokken’ waar te blijven maken. Tot de werkgebieden van de Rabobanken De Hilver en Oisterwijk horen de dorpskernen Baarschot, Biest-Houtakker, Diessen, Esbeek, Haghorst, Hilvarenbeek, Moergestel en Oister wijk. De complete woninginrichter Er »s (gratis) Parkeerruimte bÜ onze winkels in overvloed!!! Ti? PAGINA 3 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 JUNI 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3