Wielerfestijn in Moergestel Geef aan hoe het Sint Jansplein moet worden E.J. van Delft Een dagje varen met de Zonnebloem fi^SCHEPENS Onthulling borden met fietsinformatie in Moergestel Middenkoor heeft ’n naam! i Aphrodite Wöi In Memoriam Jan Brekelmans Afwezig: donderdag 24 en vrijdag 25 juni ®eef uw idee over het St. Jansplein. Zle “^©'Pagina! WOENSDAG 16 JUNI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1289 jaar eerder. Dit jaar besteedt WieKentKunst in het weekeinde van zaterdag 2 oktober en zondag 3 oktober aandacht aan alles wat met architec tuur in Moergestel heeft te maken. Het pro gramma wordt weer iets heel bijzonders. De voorstellen en ideeën kunnen tot en met 16 juli worden ingeleverd op de volgende adressen: D’n Duyp 41, Heuvelstraat 24, Hogenackerstraat 1, Regenbeemdeke 4, De Dagmaet 2, Oirschotseweg 2, Raadhuisstraat 24. Meer informatie: tel. 513 3072. Het programma voor de jeugdwielrenners wordt om 14.00 uur onderbroken voor een Rabo Dikke Banden Race. Dit is een wedstrijd voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Deze kinderen rijden op gewone fietsen al dan niet met versnelling. Voor alle deelnemers stellen de Rabobanken Oisterwijk en de Hilver een leuke attentie beschikbaar. Voor de winnaars staat en fraaie beker te wachten. Alle kinderen krijgen boven dien een echte Rabo wielrennershelm in bruik leen en zijn bovendien verzekerd. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de Rabobanken de Hilver en Rabobank Oister wijk. Inschrijven is ook mogelijk tot zondag 20 juni om 11 uur in café de Brouwer. De toegang voor dit wielerfestijn is gratis. Tijdens de pauzes van de wedstrijden zullen bekende stadsomroepers acte de présence geven. U zult zich niet vervelen, er is genoeg te zien en er is amusement aan boord. Wat dat inhoudt is nog een verrassing. De kosten zijn 25,- U krijgt hiervoor het volgende aangeboden: 3 kopjes koffie/thee waar van 1 met cake en 1 met krentenwegge of koekje, 3 consumpties, 2 borrelhapjes en een 3-gan- gen diner. Het vertrek is om 8.00 uur vanaf Stanislaus en om 8.15 uur vanaf de Reuselhof. ’s Avonds vertrekt de bus weer om 17.00 uur vanuit Oosterhout. Medewerkers van de Zonnebloem zullen u thuis bezoeken om het geld op te halen. U kunt zich tot 20 juni aanmelden bij Ida van Laarhoven, tel: 513 3635 en Jeanne Wolfs, tel: 513 1516. De twee borden met informatie voor fietsers zijn tot stand gekomen door middel van een goede samenwerking tussen het Brabants Buro voor Toerisme, de gemeente Oisterwijk en Ontwikkelburo De Hilver. De Stichting Moergestel Fietsdorp bedankt iedereen voor de hulp die van veel kanten is geboden. Daaruit maakt de stichting op dat het initi atief in Moergestel breed wordt gedragen. Wij danken Jan voor alles wat hij heeft gedaan voor onze vereniging en wat hij heeft bete kend voor onze gemeenschap. Wij zullen hem missen. Wij wensen de familie Brekelmans sterkte toe met het dragen van dit verlies. De wedstrijden voor de jeugdwielrenners begin nen om 12.00 uur en duren tot ca. 17.00 uur. In totaal worden er 7 wedstrijden gereden in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar. Er is zeer veel belangstelling voor dit wedstrijdevenement. Ruim 250 jeugdige wielrenners en rensters hebben voor deze wedstrijden ingeschreven. Men komt uit het gehele land en zelfs uit België is een grote deelname te verwachten. Uit Moer gestel en de regio zijn ook plaatselijke favori eten voor de overwinning. We noemen hierbij natuurlijk Danny van Poppel, Nederlands kam pioen in zijn categorie. Maar er zijn nog meer kanshebbers voor de prijzen zoals Jasper en Zondag 20 juni Op zondag 20 juni wordt in het centrum van Moergestel de Rabo Komtoer verre den. Deze Komtoer bestaat uit wegwedstrijden voor jeugdwielrenners en -rensters die lid zijn van wielerclubs en een Rabo Dikke Banden Race voor alle kinderen op gewone fietsen. LAAT DEZE KANS NIET LIGGEN! Waarom is WieKentKunst met dit initiatief gekomen? De stichting organiseert elk jaar een culturele activiteit, steeds voor en door de Moergestelnaren. Om even een paar activitei ten van WieKentKunst in herinnering te halen: het enorm drukke groenweekeinde vorig jaar en het nostalgische Rijke Roomsche Leven een Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 De Zonnebloem organiseert op 10 juli een boottocht in de omgeving van de Biesbosch. U kunt een hele dag genieten van een geheel verzorgde dag aan boord van een schip van Rederij Eureka. Het vertrek is vanuit Oosterhout. WieKentKunst roept alle Moergestelnaren op aan te geven hoe het Sint Jansplein volgens hem of haar moet worden. Vandaag is in deze aflevering van De Gèsselse een plattegrond afgedrukt van dit plein. Op deze plattegrond kan iedereen aangeven hoe het Sint Jansplein zou kunnen worden. Elk idee is welkom, van een grasveld tot een kiosk, van een plein zonder auto’s tot een plein met een parkeergarage. Let wel, dit zijn slechts voorbeelden om aan te geven dat alle ideeën en fantasieën over de Moergestelse ’huiskamer’ van harte welkom zijn. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl In Moergestel worden op donderdag 23 juni om 17.00 uur twee borden met infor matie voor fietsers onthuld. Deze borden zijn het eerste concrete resultaat van het streven om Moergestel te promoten als fietsdorp. De borden staan tussen het viaduct Vinkenberg en de molen en aan de rand van de bebouwde kom vanuit de richting Oisterwijk. PRECIES WAT MOERGESTEL PAST! Het is in het kader van het architectuur- weekeinde dat de Stichting WieKentKunst probeert Moergestel te mobiliseren om samen een plein te ontwerpen waarvan iedereen zegt: ’Da’s nou precies wat ons dorp past.’ De ideeën die de Moergestelnaren door middel van de pagina vandaag in De Gèsselse aandragen, zullen het basismateriaal zijn tijdens twee work shops. Deze vinden plaats op 7 en 14 septem ber. Iedereen kan zich hier reeds voor inschrij ven. De workshops staan onder leiding van de drie Moergestelse architecten Pieter van Gisbergen, Marinus Wolfs en Mark Stalpers. In het weekeinde van WieKentKunst op 2 en 3 oktober vindt de presentatie plaats van hoe het Sint Jansplein van de nabije toekomst er uit moet zien volgens de Moergestelnaren. Dan kan iedereen zien wat er van zijn of haar ideeën is geworden en wat de optelsom van alle voorstellen heeft opgeleverd. WieKentKunst roept iedereen op daarvoor nu met zijn allen een begin te maken. De borden geven informatie over de geneugten van het fietsen in Moergestel en omgeving en over geschiedenis en eigenheden van Moer gestel. Ook staat er een verklaring op waarom de Stichting Moergestel Fietsdorp het dorp wil promoten als plaats waar de fietser meer dan welkom is. De borden hebben ook een blikvanger. Speciaal voor deze borden is een foto gemaakt waarop tientallen Moergestelnaren staan. Gezamenlijk beelden ze de Moergestelse gemeenschap uit: jonge en oude mensen, vrouwen en mannen en vertegenwoordigers van het verenigingsleven. Deze foto drukt uit dat de Moergestelnaar de fietser graag ziet komen. De Stichting Moergestel Fietsdorp is in het leven geroepen om het recreatief fietsen van en naar Moergestel te stimuleren. Moergestel Moergestelnaren, jong en oud, doe mee! Als er een onderwerp is waarover veel Moergestelnaren het met elkaar hebben, dan is dat het Sint Jansplein. Er lijken maar weinig Moergestelnaren te zijn die tevreden zijn over hoe dit plein nu is. Over hoe het moet worden lopen de menin gen uiteen. Stichting WieKentKunst probeert voor de eerste keer de massale roep om verandering in concrete voorstellen en plannen om te zetten. is een kleine, levenskrachtige kern van de gemeente Oisterwijk. De inwoners willen die levenskracht in een steeds grootschaliger wereld veiligstellen. Een van de middelen is het bevorderen van het fietstoerisme. Voor Moer gestel is dat een voor de hand liggende keuze omdat dit dorp al het centrum is van veel fiets routes. MOERGESTELNAREN, DOE MEE! Meedoen is zo simpel als wat. Knip of scheur de pagina uit De Gèsselse (extra papier mag natuurlijk altijd). Geef aan hoe het ideale Sint Jansplein er volgens u uitziet. Dat kan op alle mogelijke manieren: tekenen, schilderen, schrijven, dichten, knippen, plakken, fotograferen en noem maar op. Doe in ieder geval mee. Het is namelijk zo dat de stem van de Moergestelnaar zal worden geho ord. De gemeente Oisterwijk heeft aange geven de ideeën van de inwoners van Moer gestel over de herinrichting van het Sint Jansplein in de plannenmakerij mee te nemen. Grijp dus die kans. Op woensdag 10 juni 2004 is overleden Jan Brekelmans. Jan kenmerkte zich door zijn jarenlange vrij willige inzet, niet alleen voor onze EHBO- vereniging maar ook voor andere organisaties. Voor deze inzet heeft Jan een koninklijke onderscheiding mogen ontvangen en werd hij benoemd tot ”Lid in de Orde van Oranje Nassau”. Jan was 54 jaar lang actief als EHBO-er en Tl jaar als LOTUS-slachtoffer. Trouw aanwezig op onze oefenavonden voor het begeleiden van nieuwe cursisten, aanwe zig voor het posten bij diverse evenementen. Zelfs tot op latere leeftijd was hij present wanneer er een beroep op hem werd gedaan. Onmisbaar voor onze vereniging. Van het hoofdbestuur heeft Jan het ’’Bonds- kruis 2e klas” mogen ontvangen, een van de hoogste onderscheidingen die aan een EHBO- er kunnen worden uitgereikt. Stijn de Laat, Djago Smits, Kay Welten, Kim van Poppel. Deze Moergestelse rennertjes zijn allemaal lid van de Tilburgse Wielerclub Pijnenburg. De afgelopen tijd is er al meerdere ma len te lezen geweest over het midden koor. Het nieuw opgerichte koor was op zoek naar een nieuwe en een goede naam Naar aanleiding van diverse publi caties, o.a. in ’De Gèsselse’, zijn er di verse reacties gekomen. Wij zijn ieder een dankbaar daarvoor. We kunnen u met een gerust hart vertellen dat we na ’n half jaar flink oefenen al iets moois hebben bereikt. Ons eerste optreden zal a.s. zondag 20 juni plaatsvinden in onze parochiekerk tijdens de Vormselmis van 11.30 uur. Maar... niet zonder een naam, want ’mid denkoor’ is vanaf nu verleden tijd, want wij dopen ons koor om tot ’Zanggroep Inspiration’! Deze naam doet de groep alle eer aan, want de naam zegt het al: inspiratie, bezieling, geestdrift, inspraak, aanzetten tot, aangespoord worden, uitnodiging tot, een ziel, een doel en.’n hoop gezelligheid. Wij danken Karin op ’t Hoog en Noud Piasmans die ons deze naam hebben bezorgd. Zij zijn daarvoor inmiddels al op gepaste wijze in het zonnetje gezet. Heeft u nog zin om met ons mee te zingen, meld u dan aan bij Zanggroep Inspiration! b 111 g Huidverzorgingsinstituut de esselse Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties toten met maandagavond Weekblad voor Moergestel Waarneming: HUISARTS 41 NIH 80 JAAR HETSPLEZIER ff m n mn Schoolstraat 5 *- Lj MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1