moorman ’’Voor vluchtelingen móet ruimte blijven” Kampioenen KNLTB competitie MTV Stokeind Podiumplaatsen voor Jeugdwielrenners ’Paralympische stoommachine komt langzaam op gang’ Merida-Vogels team scoort ook in 2e wedstrijd Jeugdschaakclub Moergestel lit ?ek jpi B.'yl Sportvereniging ’’ROEF!” Roefl-Nuenen 2 Jasper de Laat op de 3e plaats in Veldhoven. .Nuenen- Roef. Roef.- Ducks AUTOMOBIELBEDRIJF ■f ...Gemert- Roef. .All Stars- Roef Na een spannende en enerverende competitie, waarbij door alle teams flinke strijd is geleverd, zijn uiteindelijk 4 teams van MTV Stokeind kampioen geworden in hun klasse. Ven (Hertog Jan) tijdens de Nederlandse Pupillendag moeten natuurlijk het adres weten waar het NK plaatsvindt: Economisch College Maarssen, Pauwenkamp 152 te Maarssen. De wedstrijden zijn ook live te volgen op internet: www.nationalepupillendag.nl Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Roef.- Nuenen (dubbel) Ducks- Roef. Gryphons- Roef. Roef - Storks Ducks- Roef. ROEF HONK-, SOFT- EN PEANUTBAL Uitslagen afgelopen week: Peanuts Ducks- Roef. 18-20; Opgooi Nuenen 2- Roef. 16-13; Sb asp Roef - Nuenen 24-12; Hb asp Roef - Tilburg 7-7; Sb 1 Roef - Gryphons 10-0; Sb jun Twins- Roef. 3-15. Woensdag 9 juni Hb 1 19.00 u Donderdag 10 juni Hb jun 19.00 Zaterdag 12 juni Hb pup 10.30 Hb asp 11.00 Hb jun 14.30 Sb jun 13.00 Sb asp 14.30 Zondag 13 juni Sb 1 11.00 Hb 1 14.30 Woensdag 16 juni Hbasp 19.00 In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Mike van der Zanden: Tijdens een kwalificatiewedstrijd in de Duitse hoofdstad heeft de 17-jarige Moergestelnaar laten zien op schema te liggen voor Athene. ”Er was vooral tegenstand uit het Oostblok en deze weten nu dat er met mij rekening moet worden gehouden”, aldus Mike. Op de 400m vrije slag waren de nr. 3 en 4 van de Spelen van 4 jaar gele den aanwezig. Deze 2 hadden echter het nakijken, met 4.25.76 tikte Mike als 1ste aan. Ook op de 200m wisselslag was hij de snelste, met 2.26.19 was ook hier niemand tegen hem opgewassen. Maar er was dit weekend niets tegen hem opgewassen, want ook op de 100m vlinderslag en de 100m vrije slag werden met goud beloond. Al werden op deze afstanden geen PR tijden gezwommen, de progressie is er. Vooral ”op zijn 100m vlinderslag” werd 1 se conde sneller gezwommen als 2 weken terug in Engeland. ”Als ik elke maand een halve seconde pak moet het lukken in Griekenland”. Ten slotte werd er met het estafetteteam nog een zil veren medaille gewonnen op de 4xl00m wis selslag. In totaal behaalde Mike 8 gouden medailles, 4 in het jeugdklassement en 4 in het senioren klassement en 1 zilveren medaille. Op 2 mei werd er een wedstrijd in Netersel gereden. In Categorie 3 reed Jasper de Laat in de eerste groep en sprintte naar de 3e plaats. Djago Smits en Kay Welten startten in Categorie 4. Met de eindsprint werd Kay 3e en Djago 8e. Stijn de Laat reed in Categorie S de wedstrijd uit in een grote kopgroep en werd 21e. Hapert 9 mei. Jasper reed weer in de kopgroep maar behaalde met zijn 4e plaats net niet het podium. Kay en Djago reden samen weer een goede wedstrijd en klasseerden zich ook net naast het podium door 4e en 5e te worden. Stijn behaalde de 21e plaats. In Veldhoven werd op 16 mei deelgenomen. Jasper behaalde met de sprint van het comple te peloton de 3e plaats. Kay Welten reed even als Jasper naar een keurige 3e plaats en Djago plaatste zich als 7e. Stijn reed naar de 34e plaats. Op Hemelvaartdag 20 mei startte de jeugd- renners in Schijndel. Met de pelotonsprint behaalde Jasper de 4e plaats. Djago reed met de sterkste renners voor in de groep en werd keurig 8e. Kay Welten is met deze wedstrijd over ge gaan naar categorie S omdat hij 12 jaar is gewor den. De gehele wedstrijd kon hij zich goed handhaven in het voorste gedeelte van het pelo ton, maar kwam nog wat kracht tekort tijdens de sprint en werd nog keurig 9e. Stijn behaalde de 37e plaats. Het Landelijk Jeugdtoernooi in Honselersdijk werd gereden op 29 mei. Kars Welten is mede Deze kampioenen zijn: Het Damesteam (Stokeind 1) van de dinsdag morgen dat speelt in de hoofdklasse van regio Zuid. Jazeker, het begint inmiddels traditie te worden, voor de 5e keer op rij zijn ze nu kam pioen geworden! Dit team bestaat uit de vaste speelsters Marleen Willems, Leontine van Spaendonck, Mieke de Groot en Carina Ver hoeven. Ook dit jaar moeten onze dames daarom weer verder spelen om het Nederlands kampi oenschap. We zijn allemaal benieuwd hoe ver ze deze keer zullen komen, veel succes! Onze 2e kampioen is: het dames dubbel team (Stokeind 2) van de donderdagmorgen, spe lend in de 2e klasse. De speelsters van dit team zijn: Helga de Cort, Marieke van Kerkoerle, Thea Roosen en Riet Schellekens. Ook dit jaar heeft er weer een groot aantal teams van MTV Stokeind deelgenomen aan de voorjaars tenniscompetitie van de KNLTB. In totaal hadden zich hiervoor 21 teams aangemeld, onderverdeeld in 13 seniorenteams en 8 jeugdteams. Het Merida-Vogels Fiets Sport team van schaatsclub De Vennen is in de Arden nes Trophy op 2e Pinksterdag zeer sterk voor de dag gekomen. De mountainbike marathon over ruim 80 kilometer iets voorbij Luik geldt al jaren als een klas sieker met een deelnemersveld van ruim 1.400 man. Door de vele extreem steile klimmen en lastige afdalingen is de wed strijd zeer selectief. ”De explosiviteit die ik de vorige wedstrijd miste, was er nu zeker. Direct vanaf de start kon ik gestaag naar voren rijden op de steile klim men. In de afdalingen lagen veel rotsen en keien. Daarom ben ik in de afdalingen met enige reserve naar beneden gereden voorzover dat kan. Des te meer frustrerend is het dat ik halverwege juist op een stukje verharde weg lek reed,” aldus Richard Bruurs. Ook voor het klassement van de marathon cup 5, een apart klassement voor Nederlanders, deed Richard goede zaken en staat nu 3e. Marcel haalde ook zijn eerste punten voor het klassement met een 31e plaats, 7 minuten achter Richard. ”Ik was te voorzichtig in de afdalin gen, maar bergop voelde het erg goed.” Veteraan Theo Jacobs had deze keer wat meer geluk dan de vorige wedstrijd toen hij 2 lekke banden had. ”Ik ben zeer content met mijn prestatie, maar het was wel een heftige marathon, zeker niet te onderschatten.” GRATIS SCHAAKFILM KIJKEN VOOR ALLE BASISSCHOOLLEERLINGEN Vorige week woensdag mocht JSC Moergestel zes nieuwelingen ontvangen die gratis naar de 1 ste aflevering van de keigoeie jeugdfilm ’’Lang Leve de koningin” kwamen kijken. Deze kinderen kregen na de film tien meerkeuzevra gen. De volgende drie nieuwelingen hadden alle vragen foutloos beantwoord: Marissa van der Heijden (Graaf van Ursel) en Karin van de Ven en Teun van Knegsel van De Bienekebolders. a.s. Woensdag wordt aflevering 2 vertoond. Nieuwelingen kunnen zich hierbij gewoon aansluiten want er komen weer tien nieuwe vragen over aflevering 2 van deze film. Alle Moergestelse basisschoolleerlingen mogen gratis en vrijblijvend naar deze schaakfilm komen kijken. Inlichtingen en/of aanmeldingen op het vol gende e-mail adres: t.leermakers@planet.nl Onaangekondigd komen kan/mag ook, maar liever niet. Adres JSC Moergestel: Verenigingsgebouw ”Den Donk”, Bosstraat la te Moergestel. Tijdstip schaakfilm: woensdag van 18.30 tot 20 uur. Als je geïnteresseerd bent en jij je rustig kunt gedragen dan ben je vanaf aanstaande woens dag van harte welkom! Mensen die a.s. zaterdag de verrichtingen willen volgen van onze jeugdige Tim van de Geef voor vakantieplezier Giro 145 I Breda ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ Wh.Demons 3-Roef 2 4-15; JBJ Havedo-Roef 51-20; GDJ Roef-Taxandria 2 1- 10; DS Elshout-Roef 16-14; DAJ Made-Roef 17-7. Programma 12 juni 10.00 MCJ Roef 1-GHV 1, aanw. 9.30 10.00 GDJ Taxandria 2-Roef, vertrek 9.15 10.50 MCJ Taxandria-Roef 2, vertrek 10.20 Zondag 13 juni 11.00 DAJ Blauwwit-Roef, vertrek 10.00 12.10 HS Roef-Desk, aanw. 11.30 Donderdag 17 juni MCJ GHV-Roef 1, vertrek Denken jullie aan ons familie-vriendentoer- nooi op 20 juni a.s. Probeer een team bij elka ar te krijgen of geef je individueel op, maar dan kan maar tot a.s. vrijdag. Handbal is altijd raak! Onze 3e kampoen is: het Gemengd senioren team (Stokeind 1) van de zondagmiddag, spe lend in de le klasse. Dit team, bestaande uit Charlotte van de Wijngaert, Imke Denissen, Femke van Abeelen, Kim Nouws, Ruud Lin- kels, Mark Kogels en Dennis Janssen is voor de 2e keer op rij kampioen geworden in deze klasse. Ons 4e en laatste kampioensteam is het Heren team (Stokeind 1) van zaterdag, spelend in de le klasse. Dit team bestaat uit de spelers: Twan Verhoeven, Ruud Linkels, Marcel van den Aker, Peter van Kerkoerle, Willem Mutsaers en Erik Denissen. Deze teams natuurlijk van harte gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap! Naast deze vier kampioenschappen zijn er door de andere teams (zowel senioren als jeugd) van MTV Stokeind goede resultaten behaald; er zijn verscheidene teams op de 2e of 3e plaats geëindigd. Een goed vooruitzicht dus voor het volgende jaar. door zijn oudere broer Kay ook gaan fietsen en mocht nog net voor zijn verjaardag deelnemen met de jongste categorie 1. Tijdens de wed strijd reed hij iedere ronde steeds verder naar voren en de laatste ronde werd hij in de sprint 3e. Hij behaalde zodoende in zijn eerste jeugd toernooi een mooie podiumplaats met de bij horende bloemen en beker. Jasper reed in de massasprint naar de 4e plaats. Kay Welten moest nog wennen aan het hoge tempo van het peloton in groep S .Tijdens de laatste ronde kon hij zich nog naar voren rijden en werd toch nog 11e. In Waalwijk vond 31 mei het laatste landelijk jeugdtoernooi voor het NK. Jasper reed hier zijn beste wedstrijd van het seizoen en sprintte naar de 2e plaats in categorie 3. Kars Welten was op deze dag jarig en moest zodoende overgaan naar categorie 2. Tijdens de wedstrijd reed hij in het voorste gedeelte van het peloton en werd keurig 12e. Djago Smits moest ook een categorie hoger en reed samen met Kay en Stijn. Voor Stijn en Djago was het tempo van de beste ren ners te hoog. Stijn werd 33e en Djago deed het beter met de 23e plaats. Kay kon het tempo wel volgen en reed de gehele wedstrijd attent. Met de eindsprint behaalde hij de 4e plaats. Op 12 juni vindt in Rockanje het Nederlands Kampioenschap plaats en door de goede behaal de prestaties van de Landelijk Jeugdtoernooien kunnen we mooie prestaties verwachten. Het programma voor de vakantie: 12 juni NK; 20 juni Komtoer Moergestel; 27 juni Breda; 4 juli Berghem; 11 juli Erp; 18 juli Schayk. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... PAGINA 7 Ruim 6750 langdurig zieken en gehandicapten gaan met de Zonnebloem op vakantie. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten betaalbaar te. houden. Vluchtelingenwerk Nederland Wij maken er werk van. Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 VOORTAAN OP ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! 1 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 JUNI 2004 Steun het werk van Helene en 9000 andere vrijwilligers: giro 123488, Am sterdam of bel 020-3467207. I Nasrin en haar dochter Mitra ont vluchtten Iran. Zij waren niet veilig omdat zij het 'verkeerde’ geloof aan hingen. Na 4 jaar onzekerheid heeft Nasrin eindelijk een verblijfsvergun ning. Mede dankzij Helene Veltman, vrijwilliger van Vluchtelingenwerk Nederland. Op www.vluchtelingen- werk.nl leest u haar verhaal. Tel. (076) 564 63 62 www.zonnebloem.nl de Zonnebloem ban,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7