de von De Graaf compleet! Voor de laatste keer naar de kapel... Muziek maken KBO: Busreis op 25 juni Hoera: een nieuw koor! Lange leve ’het oude’! Aphrodite tWTj Zondag 13 juni: de ’Kentekenrit’ 'TMBMELGB WOENSDAG 2 JUNI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1287 Weekblad voor Moergestel B B h Tel. 013-513 1474 I Huidverzorgingsinstituut n Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 Zie elders 'n deze krant. (ter nagedachtenis aan Marcel Klomberg) de esselse plaats. Broeder Van der Weijden ging hierin voor. Op woensdag 25 mei celebreerde Pator H. U leest hier binnenkort meer over. Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Op 16 maart jl. is Marcel echter overleden aan een ernstige ziekte. De rit wordt georganiseerd om hem te gedenken. Daarom worden speci aal de motorrijders uit de regio uitgenodigd om deel te nemen aan ”De Kentekenrit” op zondag 13 juni a.s. De rit wordt georganiseerd door de vrienden van Marcel samen met Rij school ’Kenteken’. Maike Horsten-van Aaien Dirigent ’’Cantate Domino” Schoolstraat 5 MOERGESTEL BIJZONDERE RIT Een bijzondere rit voor Marcel organiseren ligt dus voor de hand. Bovendien willen we hem en iedereen die het nog niet wist, laten weten dat de motorrijschool onder de bezielende leiding van zijn vrouw Janine weer een rijschool wordt. Naast motors wordt ook de auto weer in de school opgenomen. En dat alles uiteraard met nieuw personeel, waarbij maar 1 doel voor ogen HET DAGPROGRAMMA ZIET ER ALS VOLGT UIT: We vertrekken ’s morgens om 8.30 uur vanaf het St. Jansplein. De eerste stopplaats is Wij- chen, voor een heerlijk kopje koffie met een trak tatie. We vervolgen de bustocht dan naar Elburg, waar we inschepen voor een boottocht over het Ketelmeer en de IJssel naar Harderwijk. Aan boord wordt U een lunch aangeboden. In het mooie stadje Harderwijk staat onze bus dan weer en vervolgen we de reis naar Zeeland, waar de deelnemers een heerlijk diner te wacht en staat. Hierna op naar huis. Om ±21.00 uur zullen we dan weer op het St. Jansplein arri veren. De kosten voor deze prachtige reis zijn 30,- -pp. U kunt zich aanmelden bij André Ligtvoet, Burg. Maeyerstraat 2, Moergestel, tel. 513 2283 waar ook de kosten moeten worden betaald. I OPGEVEN Veel motorrijders zien zondagsmorgens wel of er ergens een toertocht is. Als je dat de 13e ook doet en dus aansluit bij De Kentekenrit is dat geen probleem. Je meldt je gewoon aan. Maar wil je na afloop mee barbecuen dan moet je je vooraf opgeven bij Rijschool Kenteken. Dit kan tot en met 9 juni. Bel 513 1201 of mail kenteken@home.nl. Graag tot zondag 13 juni. Motorrijschool Kenteken is voor motorrijders in onze regio en soms ook nog behoor lijk ver daarbuiten al jarenlang een begrip. Marcel Klomberg was het gezicht van de rijschool. Veel jongeren en ouderen die het motorrijden ontdekten om zich te ontspannen en/of om er mee naar het werk te gaan, hebben hun motorrijbewijs bij Marcel gehaald. Muziek maken, zelf muziek maken, zelf een instrument kunnen bespelen. Dat lijkt je wel wat. Nou dat kan. Weet je dat Muziekvereniging Prinses Juliana steeds op zoek is naar nieuwe muzikanten. Ieder jaar, zo in de maand mei of juni, houden we een speciale avond waarop kinderen die interesse hebben om een muziekinstrument te gaan bespelen, hierover nader geïnformeerd kunnen worden. Hoe het werkt, welk instru ment, wat het kost enz. enz. Ook kun je dan meerdere instrumenten zien en er op proberen te spelen om er zo achter te komen welk instru ment je wel wat lijkt. Over enkele weken gaan we weer zo’n avond houden. Dit dan mogelijk met een openbare repetitie en/of met een con cert (door het Opleidingsorkest) ergens in Moergestel? We komen nog nader terug op wanneer, waar en hoe o.a. via de hogere klassen van de basisscholen. En tijdens iedere dienst zingen we ook ’’mee zingers”, eenvoudige eenstemmige liederen waardoor iedereen bij de dienst betrokken wordt. In september doen we weer mee aan een koren dag en tot nu toe oogsten we veel lof. Ons niveau is ver boven de middelmaat. Zijn we een oud koor? Zingen we nog tot we niet meer kunnen en het stokje overgenomen moet worden? Zeker niet! We zijn een gerenom meerd koor; springlevend, eigentijds met dienstbare mensen waar Moergestel trots op kan zijn. En als iemand mee wil komen zingen is hij of zij van harte welkom. Iedere donderdag avond in het parochiecentrum. En we zijn geen concurrent van het nieuwe koor. Integendeel. We delen dezelfde liefde: muziek en de kerkge meenschap. Laten we zingen want ’’zingen maakt gelukkig” (psalm 147). TERUGBLIK Marcel was niet alleen beroepsmatig met het motorrijden verbonden. Het was zijn hobby, zijn lust en zijn leven. Daarom reed hij vaak op die ene dag in de week, de zondag, nog gauw even met een paar vrienden naar De Eiffel. Of nam hij nog vlug een aantal kandi daten die voor hun examen stonden, een paar uurtjes mee om de vaardigheden nog wat aan te scherpen. Marcel reed ook graag mee met de ritten van Motorclub Moergestel. Een aantal keren zorgde hij voor een speciaal tin tje aan zo’n rit door iets bijzonders te orga niseren. Oefeningen op het plein of op de speelplaats van de school aan de Bosstraat. Voor de jaarlijkse busreis hebben we de hand kunnen leggen op een zeer aantrek kelijk programma dat ieder ongetwijfeld zal aanspreken. Dus meldt U snel want vol is vol we hebben nog enkele plaat sen vrij. Hoewel het zeker niet de bedoeling van de schrijver geweest kan zijn, waren enkele leden van ’’Cantate Domino” een beetje bedrukt na het lezen van ”Een nieuw koor in ’De Gèsselse’ van 19 mei. ’We lijken wel een sterfhuisconstruc tie’, zeiden ze. Daarom reageer ik op dit artikel, omdat die gedachte misschien, ten onrechte, bij anderen ook opgekomen zou kunnen zijn. Overigens, als er wat geoefende (volwassen) muzikanten zijn, die hun hobby om welke reden dan ook een tijdje niet uitgeoefend hebben en nu overwegen om hun instrument weer eens voor de dag te halen, ook voor hen geldt dat zij altijd en dus ook op deze avond welkom zijn om eens nader te komen horen of onze har monie voor hen iets kan betekenen. Komt u niet bij een van beide koren, dan zingt u hopelijk uit volle borst mee tijdens de vierin gen in de kerk. Dus: Hoera een nieuw koor; Lang leve het oude; en zing met beide mee. staat: Marcel eren door zijn kwaliteitsnormen te halen. Op die manier blijft Rijschool Ken teken een begrip. De rit vindt plaats op zondag 13 juni 2004. Iedereen die van motor rijden houdt, dus ook hij of zij die Marcel niet heeft gekend, is welkom. We vertrekken ’s morgens tussen 10.00 uur en 10.30 uur vanaf de rijschool aan de Biestsestraat 111 te Biest-Houtakker voor een rit van rond de 250 km over prachtige binnendoor wegge tjes. Bij vertrek is er koffie en wordt de route uitgereikt. Inschrijving kost p.p. 5,00. Voor die bijdrage krijg je koffie, de route, een be- hendigheidstest tijdens de rit met een ervaren instructeur en een examinator van het CBR met o.a. slalom, noodstop, noodstop in combi natie met een uitwijkmanoeuvre, achtje, halve draai (linksom en rechtsom), stapvoets rijden, de bekende wip etc. en bij terugkomst aan de Zandstraat 10 te Moergestel 2 consumpties. Wil je na afloop ook nog mee barbecuen, dan betaal je p.p 10,00 extra voor het vlees en gratis drinken. Alles wat dan eventueel aan de tocht wordt verdiend, gaat naar de kankerbestrijding. ’Cantate Domino’: zingt voor de Heer; zeker geen toevallige naam, want dat doet het koor, zingen voor de Heer en voor de mensen, ieder weekend (52x), bij uitvaarten (niet altijd gemak kelijk), bij jubilea, met Kerst, Goede week, Pasen, Hemelvaart, Pinksteren, Mariafeesten; gemiddeld zo’n lOOx per jaar. Dat kan nieuwe leden wel afschrikken. Toch hebben we de laatste jaren enkele nieuwe leden gekregen die nog lang geen 60 jaar zijn en hoe betrekkelijk is leeftijd. En ze hebben het ont zettend naar hun zin. Ze komen in een warm nestje en leren de kunst van meerstemmig, polyfoon, klassiek of modern zingen van de ervaren zangers om hen heen. We hebben bijna 50 leden, waaronder 15 man nen die zo goed zingen dat ze soms gevraagd worden andere koren bij een optreden te ver sterken. Ons repertoire is erg omvangrijk want we zin gen nooit zomaar een lied, omdat we het ken nen of omdat we het mooi vinden. Nee, het moet in de dienst passen. Die muziek is niet geda teerd. Mozart kan met zijn ”Ave Verum” per fect passen bij Witte Donderdag. Maar we zin gen ook muziek van b.v. Arjan van Baest, een 30-jarige jongeman met prachtige muziek op teksten van nu. Dat eist veel oefening maar we blijven daardoor bij de tijd. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthoDedie.nl 41 kUM 80 JAAR HETSPLEZltt info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Op zondag 23 mei vond in de kapel van ”De Reuselhof” de laatste woord- en communiedienst 1 --j ---«-i-a- n....TT van den Tillaart de laatste H. Mis in deze kapel. De ruimte van de huidige kapel zal worden ver bouwd om deze geschikt te maken voor psychogeriatrische patiënten. Op de foto verlaten de bewoners van ”De Reuselhof” na de laatste mis voor de laatste maal de kapel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1