Fiets-Skeelertocht Moergestel 0' gKaiWiBWsi Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Hoe ziet jouw perfecte dag bij Vision eruit? Vaccinaties op reis; verplicht of aanbevolen Oisterwijk mondiaal op de Pinkstermarkt Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen bruik gemaakt werd om plaats te nemen op het terras en te genieten van het gratis kopje koffie, thee of fris met een lekkere eierkoek, cake of wat rauwkost. Alleen met de steun van ’n aan tal bedrijven is het mogelijk de Fiets-Skeeler tocht te organiseren. De vele enthousiaste reac ties van de deelnemers maakten van deze edi tie van de Fiets- Skeelertocht een geslaagd evenement welke dan ook zeker niet zal ont breken op de evenementen kalender van vol gend jaar. U doet dan toch ook (weer) mee? geen entree en je kunt dan poolen, muziek luis teren, darten, internetten enz. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS den ook diverse workshops gehouden zoals b.v. Afghaanse vliegers maken of koekjes versieren. Bijzonder is dat dit jaar kinderen, onder begelei ding van een bekende Oisterwijkse kunstenares op een houten tegeltje het thema vormgeven. Het kunstwerk zal een mooi plekje in verzorg ingscentrum de Vloet krijgen. Wie in de voorgaande jaren een bezoek heeft gebracht aan de informatiemarkt weet dat het een gezellige boel is, met voor ieder wat wils. De werkgroep doet er alles aan om ook dit jaar een geslaagde markt te organiseren. Vision wil voor de basisschooljeugd een leuke seizoensafsluitende activiteit organiseren en daar is de hulp van de jeugd bij nodig. Het is de bedoeling dat zij hun perfecte dag beschrij ven en dat er daar vanuit iets door Vision word georganiseerd. Deze maand worden er op de basisschool briefjes uitgedeeld waarop de jeugd hun dag kan beschrijven. De briefjes worden later weer bekeken op originaliteit en haal baarheid. Deze week zijn er voor de basisschooljeugd ook weer veel leuke activiteiten. Zaterdag 29 mei kunnen de kids vanaf 8 jaar vriendschapsbandjes en Scooby Doo touwtjes maken van 14:00 -16:00 uur. De entree is 1,50. ’s Avonds is er voor de groepen 7 8 van de basisschool weer een P@rty Nights disco met ditmaal het thema ’’Laat je niet gek maken!”. De disco duurt van 19:00 - 22:00 uur en de entree is 0,50. Woensdag 2 juni zijn de audi ties voor de fotostrip van 13:30 - 15:30 uur. Natuurlijk is Vision ook geopend op dinsdag avond van 19:00 - 22:30 uur en vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur. En op woensdag- en vrij dagmiddag van 15:30 - 17:30 uur. Er is dan OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00-12.00 en 13.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen Veel reizigers vragen zich bij het boeken van een reis af of er nog vaccinaties ver plicht zijn. Het antwoord zal in de mees te gevallen ’nee’ zijn. Enkele uitzonde ringen daargelaten stellen landen vacci naties niet verplicht. Het feit dat reizi gers niet verplicht zijn om zich te laten vaccineren, zegt niets over de kans op het oplopen van infectieziekten in die landen. Een verplichte vaccinatie houdt in dat de reiziger de douane niet mag passeren zonder een bewijs van vaccinatie. Het betreffende land wil er zeker van zijn dat de reiziger gevaccineerd is. Het land wil voorkomen dat reizigers tijdens het verblijf in het land een bepaalde infectie ziekte oplopen, dit kan namelijk ook nadelig zijn voor het toerisme. Tevens willen ze zeker weten dat de reiziger op het moment van binnenkomst in het land zelf de betreffende infectieziekte niet bij zich draagt, want dan zou de lokale bevol king door de reiziger besmet kunnen worden. In de meeste gevallen zijn vaccinaties dus niet verplicht maar aanbevolen. Een vaccinatie wordt aanbevolen op grond van een (mogelijk) gezondheidsrisico. Op de westerse landen na, zijn voor bijna alle reizen vaccinaties aanbe volen. In de betreffende landen komen andere ziekten voor dan hier in Nederland. Tegen som mige infectieziekten kunnen reizigers zich vóór de reis laten vaccineren. Tegen andere infec tieziekten kan niet altijd worden gevaccineerd, maar de reiziger kan wel worden geïnformeerd over de risico’s en de preventieve maatregelen. De veelgehoorde uitspraak dat vaccinaties niet nodig zijn als ze niet verplicht zijn is dus een misverstand! Tijdens het spreekuur op de GGD ontvangt u meer tips over hygiëne op reis, kunt u gevac cineerd worden en producten kopen die voor uw reis van toepassing zijn. Voor een afspraak kunt u bellen naarGGD Hart voor Brabant; 0900- vaccins ofwel 0900- 8222467. Voor informatie kunt u kijken op www.ggdhvb.nl Sing swing-koor Spirit! sluit GUO-theaterseizoen Een soort Night of the Proms, maar dan met de turbo erop. Daarmee sluit Spirit! het derde GUO-theaterseizoen feestelijk af. In een twee uur durende totaal-spektakel-zang- en muziek- show slingert dit pittige popkoor met stevige live-band een gevarieerd swing-repertoire de zaal in. Celebration (Kool the Gang), Everytime I think of you (The Baby’s), Some body else’s lover (Total Touch), Nothing else Matters (Guns ’n Roses), Oh no! (The Radio’s), Lady Marmelade (Moulin Rouge) en nog meer klassiekers uit de 40-jarige pophistorie den deren voorbij. Organisatie: Groeten Uit Oister- wijk. Datum: zaterdag 29 mei. Aanvang: 22.00 uur. Tickets kunnen nog worden gereserveerd via www.do.nl/guo. Voor de zesde keer organiseert Stichting Oisterwijk Wereldwijd op 2e Pinksterdag haar jaarlijkse informatiemarkt. Het thema van dit jaar is: Oisterwijk op weg naar het wereldritme. De werkgroep is er in geslaagd ook voor dit jaar weer een gevarieerd programma op touw te zet ten. Zoals ook in voorgaande jaren zal er een terras opgezet worden. Hier kunt u van een heerlijk kopje koffie of thee met Max Havelaar- keurmerk genieten. De muziek zal, net als vorig jaar worden verzorgd door Los Del Sol met hun vrolijke Zuid-Amerikaanse liedjes. De kinderen van de basisschool krijgen een kaart voor het spellencirquit, met diverse spel letjes uit de hele wereld. Natuurlijk gaan we niet alles verklappen, maar voor de kinderen wor- Ook de skeelers hebben de weg naar de Fiets Skeeler tocht gevonden. Meer dan 100 skeelers kwamen van heinde en verre om deel te nemen aan de inmiddels vierde Moergestelse Fiets- Skeelertocht. Samen met ruim 150 fietsers een record aantal deelnemers. Met prachtig fiets en skeelerweer ging het dit jaar richting land goed den Utrecht en Gorp en Rovert. Zoals vorig jaar zorgde de WednesdayNight Skate Reeshof met hun meegebrachte muziek, voor de muzikale noot op de post. Waar er volop ge- Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. PAGINA 5 M O ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 MEI 2004 Onze kantoren zijn met Pinksteren gesloten. Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via: www.rabobank.nl Rabofoon 0900 0909 (€0,10/min): saldo, overboeken, betalen Rabolijn 0900 0907 (€0,10/min): advies en direct afsluiten «o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5