22e Wandel- ayond- vierdaagse De Belgen kwamen naar Moergestel!!! Informatiebijeenkomst in zorgcentrum Stanislaus Roef! Korfbal familie/lekentoernooi Mens durf te dromen’ Nog slechts één weekend! Aphrodite galerie de verdieping feestelijke intocht Wandel "Eerdaagse! I WOENSDAG 26 MEI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1286 5 Ina Maertens MiekeDecorte Sportvereniging ’’ROEF!” Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Zowel de thuiszorg in Moergestel als de beide huizen kennen een zeer beperkte wachtlijst. Als u deze bijeenkomst bij wilt wonen, dan verzoeken wij u dit vóór 2 juni a.s. kenbaar te maken via de receptie van zorgcentrum Stanislaus op telefoonnummer 513 9320. Graag heten wij u van harte welkom op 05 juni a.s.. Uw gastvrouwen van die middag: José van Gestel, Annie Veeke, Rianne Pijnenburg. Een nieuwe expositie, met schilderijen van mw. C. Holsbergen en mw. A. Hoff, zal wor den geopend op zaterdag 5 juni en gehouden worden t/m zondag 27 juni a.s. Hierover vol gende week meer. Wij zijn uiteraard afhankelijk van jullie deel name; hopelijk zorgen jullie samen met ons voor weer een onvergetelijk toernooi. Zeker dromen, die geworteld zijn in de bij belse verhalen. Ze helpen ons om door te gaan, nieuwe wegen in te slaan, op nieuwe wijs het oude lied te zingen. Mogen ook onze dromen er toe leiden dat de hoop en de daadkracht in ons opbloeit. De viering is voorbereid met parochianen en gemeenteleden. Het Enschots Jongerenkoor zal haar medewerking verlenen. Voorgangers zijn: Pastor Jan Joosten Berkel-Enschot en Mw. Ds. Wil van Egmond Oisterwijk. Iedereen, jong en oud is van harte welkom. Wij dromen van een natuurtheater vol men sen. Wij dromen er ook van dat het stralend weer is, maar ja.vergeet dus niet een para plu mee te nemen! Graven en Gravinnen uit Oostkamp op bezoek WOENSDAG Vandaag kwamen alle kinderen uit de gast gezinnen voor het laatst naar school. We kre gen soort van leuke les. Wij hadden het eerst engels, een taal waar de Nederlandse kinderen veel meer van af wisten! Dat was in het bijge bouwd stuk. Daar moest je je schoenen afdoen en dat vonden de Belgische kinderen wel raar. Daarna gingen we techniek doen. We mochten huisjes bouwen met echte stenen maar Knexx en Lego was er ook. Wiskunde, dat was het derde: het waren alle maal soort toversommen dat je bv. van voor je leeftijd stond en van achteren je schoenmaat. We kregen ook een drankje en omdat we weinig tijd gekregen hadden voor ons drankje leeg te drinken mochten we op het einde nog een keertje galgje spelen. Toen kregen we drama van juf Esther. We werden in vier groepen verdeeld en elk groepje moest een toneelstukje verzin nen. Al het materiaal dat daar lag, moesten we gebruiken, maar we mochten het niet gebruiken voor wat het oorspronkelijk bedoeld was. Wij hadden een tent gebouwd (niet erg stevig) en we speelden dat we aan het kamperen waren. Nog een kort berichtje voor de wande laars en de afhalers op vrijdag 28 mei. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur. Op vrijdag 7 juni is de start voor de 15 km-wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km-wandelaars om 17.45 uur en de 5 km- wandelaars om 18.30 uur. Wij hopen op deze manier dat alle wandelaars zoveel mogelijk tegelijk samen met de Harmo nie op het St. Jansplein aan zullen komen. De wandelaars komen allemaal vanaf de Kloos- terlaan, voorafgegaan door de Harmonie. Gezelligheid, sportiviteit en een leuke afsluiting staan al jaren garant voor een geslaagd toernooi. Aarzel dan ook niet en geef je op. Je kunt je op geven in teamverband (minimaal 8 personen), maar ook losse aanmeldingen zijn van harte welkom. In het laatste geval zullen wij je inde len in een team. In Moergestel werken stichting De Runne en Thebe Thuiszorg nauw samen. Om u kennis te laten maken met het zorgaanbod van de thuiszorg en van de beide zorg centra in Moergestel, de Reuselhof en Stanislaus, organiseren wij op 5 juni a.s. van 10.00 tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst. Deze is bedoeld voor alle mensen die overwegen om zorg thuis te gaan aanvragen of om het thuis wonen in te ruilen voor het wonen in een verzorgingshuis. Zondag 6 juni 2004 is het weer zover; dan staat het traditionele familie/lekentoernooi op het programma. Lijkt het je als vriendengroep, familie, vereniging of in welk ander verband dan ook leuk om een keer sportief bezig te zijn, dan nodigen wij jullie uit om mee te doen aan ons toernooi. Mogelijk is er dit jaar ook weer de gelegenheid om op het plein bloemen of een kleine atten tie te kopen. Ons ’huis’orkest d’Ambiejans moet dit jaar voor de eerste keer verstek laten gaan, de organisatie zal nog proberen een alter natief te vinden. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Oecumenische Pinksterviering, 30 mei 2004 in het natuurtheater van Oisterwijk. Aanvang 11.00 uur. DE EFTELING Dag 2: het is eindelijk zover. De Belgjes pra ten er nog steeds over. We gingen namelijk naar de Efteling. Dat was heel leuk. Vooral de Python, de Vogelrok en de Pandadroom vielen erg in de smaak. En omdat het zo heet was, gin gen de meesten ook nog even afkoelen in de Piranha. En als je niet nat wilde worden maar wel in een bootje zitten, kon je naar de Fata Morgana. Voor degenen die niet over de kop wilden, had je de Pegasus, ook keigaaf. Romy van Elderen Onderdeel van deze bijeenkomst is een rondlei ding in zowel Stanislaus als de Reuselhof. Wonen in deze locaties betekent wonen in een mooie, landelijke omgeving. De beide zorg centra staan garant voor een goede sfeer en samen met de thuiszorg bieden zij een optimale zorg- en dienstverlening, uitgevoerd door een gemotiveerd team van medewerkers. DE EERSTE DAG We kwamen vroeger aan dan verwacht. De Nederlandse kinderen gingen net nog slingers ophangen. Toen wij aankwamen kon je mooi zien dat al de kinderen die binnen zaten direct al buiten stonden ongeveer in 5 seconden. Toen we onze valiezen hadden weggezet, mochten we buiten spelen, ’s Middags kregen we een brood je kroket. En ook nog broodjes met kaas, hagel slag en salami. We kregen dan ook nog een lekkere appel. Daarna hadden we een wandel tocht. Er was een grote groep die naar de kerk moest en de andere groep moest naar de molen. Als we terug kwamen, gingen we naar de gast gezinnen. Als dit voor u geldt, en u wilt meer weten over: - Welke stappen genomen moeten worden voor opname in een verzorgingshuis van stichting De Runne? - Welke overbruggingszorg er aangeboden kan worden voordat opname gerealiseerd kan wor den? - Het wonen in een verzorgingshuis van stich ting De Runne? - Wat een verzorgingshuis van stichting De Runne te bieden heeft? Of - Als u nog niet zo ver bent en u wilt weten welke zorg en dienstverlening bij u thuis mogelijk zijn dan bent u, evt. samen met uw familie, (max. 3 personen) van harte welkom in zorgcentrum Stanislaus. Wij kunnen u tijdens deze bijeen komst alle antwoorden geven op bovenstaande en uw andere vragen. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Gezien de voorbereidingstijd vragen wij je voor 26 mei op te geven. Dit kan bij: Corrie Schilders, Kruysackerstraat 22. Tel: 513 2326 of Peter Vrijhoeven, Burg. Maeijerstraat 9. Tel: 513 3455 of e-mail Corien@tref.nl Met Pinksteren kijken we niet alleen terug naar Pasen, het feest van de bevrijding. Pinksteren is ook een feest van de toekomst, van de verwachting. De verwachting van een andere nieuwe samenleving waar oud en jong van droomt. Waar we van dromen en waar we aan willen werken. Het is dit jaar de 30ste keer dat er in het natuur theater een Pinksterviering wordt gehouden heb ik mij laten vertellen. Van die 30 keer was dit 15 keer een oecumenische viering. Ik denk dat degenen die 30 jaar geleden deze viering voor het eerst organiseerden, gedroomd hebben van oecumenische vieringen met Pinksteren. Dromen kunnen inspireren en bemoedigen. Het komende weekend kunt u nog de gecombineerde expositie bezoeken, met kunstwerken van kinderen van de Moergestelse basisscholen, en drie Moergestelse kunstenaars. Deze expositie is ingericht naar aanleiding van bezoeken van leerlingen van alle Moergestelse basisscholen aan de exposities van resp. Toine Verheijen, Hans van Brunschot en Ed Hurk- mans, in Galerie De Verdieping. Een hele unieke expositie die uw bezoek méér dan waard is. Galerie De Verdieping kunt u vinden aan de Industrieweg 16. De openings tijden zijn: op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Deze ex positie loopt nog tot en met zondag 30 mei. f Huidverzorgingsinstiti Huidverzorgingsinstituut Na een eerdere geslaagde uitwisseling tussen de kinderen van groep 7 van de Graaf van Urselschool uit Moergestel naar de St. Pietersschool uit Oostkamp was het afgelopen week - van 17 tot en met 19 mei - zover voor het tegenbezoek. Een prima onderling sfeertje en goede weersomstandigheden stonden garant voor een onver gefelijke ervaring voor de kinderen, ouders en de leerkrachten van de beide scholen. In het onderstaande verslag van de Belgische en Nederlandse kinderen kunt u lezen wat er zoal op het programma stond tijdens de ’’driedaagse Moergestel”. il f ffl f:; de esselse I AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl h ici. uio-uio i*w*t 15 D b'V

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1