a 4E GRATIS Poirters GEZIEN IN GÈKEL ■ffl 4M 2 Part-timers die als team werken I Een nieuw koor! Snuffelen aan barbershop voor vrouwen o.l.v. Mario Lamers Bierproever van het Jaar 2004 J TEN CATE BIJ AANKOOP VAN 3 PRODUCTEN Bedevaart St. Gerardus Wittem 1 TvE 18 Taakbeschrijving: - secretariële ondersteuning van bestuur, werkgroep Pastoraat en overige werkgroepen - gastvrouw/man van de parochie - vervanging beheerder parochiecentrum Functie-eisen: - communicatieve vaardigheden - kerkbetrokkenheid - luisterend oor - administratief onderlegd - om kunnen gaan met computer - representatief Werktijden: - dagelijkse bezetting (maandag t/m vrijdag) - start met in totaal 15 uur per week, te verdelen over 2 part-timers (uitbreiding naar meer uren is op termijn mogelijk) - werktijden in overleg in te vullen (voorkeur voor ochtenden) We zijn op de tegenstellingen die deze foto oproept de afgelopen week al diverse malen gewezen... Dit pand aan het Rootven werd enkele jaren geleden door Laurus BV voor héél veel geld gekocht om uitbreiding van Jumbo tegen te gaan. Sindsdien staat het leeg en kost het handenvol geld. Afgelopen week maakte Laurus BV bekend dat het vanwege miljoenenbesparingen bijna 1.300 werkne mers zal ontslaan. Over tegenstellingen gesproken... PAROCHIE ST. JANS ONTHOOFDING, MOERGESTEL GEVRAAGD: Uit handen van de Voorzitter ontvangt Jan-Hein de symbolische prijs voor de Bierproever van 2004 OEFENING Eens in de twee weken wordt er gerepeteerd, op donderdagavond van 20 - 22 uur, in de bovenzaal van het parochiecentrum. Dan repeteert gelijktijdig het kerkkoor beneden in de grote zaal. De beide koren storen elkaar niet en kunnen bovendien goed met elkaar overweg. Er wordt niet alleen zomaar gezongen, maar ook gestudeerd: noten lezen en muziektheo rie, toonladders zingen en mondoefeningen. Maar toch niet al te veel, het moet ook leuk blijven. WORKSHOPS De serie workshops vindt plaats op zes don- Kosten: 25 euro inclusief partituren en oefen- c.d. Aanmelden t/m 31 mei bij Anneke Dam (521 0175 annekedam@parelnet.nl). Web-site: http://home.wanadoo.nl/thesing- ingpearls MODEHUIS vervolg voorpagina Gerrie van de Ven. Gezocht wordt nog naar een organist of pianist; daarvoor hangen er op diverse plaatsen al advertenties. En natuurlijk wordt er ook nog gezocht naar mannelijke zangers, maar daar hadden we het al over. Salariëring: volgens richtlijnen bisdom Alleen schriftelijke reacties, te richten aan: Parochiebestuur St. Jans Onthoofding p/a St. Jansplein 9, 5066 AR Moergestel Nadere informatie kunt u verkrijgen bij onze penningmeester L. van Dam. tel. 013-5136036. Op 7 mei jl. is er weer een harde strijd geleverd door een select gezelschap van bierproevers. In Café de Brouwer in Moergestel is er gestreden om de titel ’Bierproever van het jaar 2004’. Na het zwoegen op de dertigtal, zeer lastige theorievragen over de bereiding van bier, ingrediënten van bier en bier in het algemeen moesten er een 8 tal bieren blind geproefd wor den. Deze bieren zijn gekozen uit het uitge breide assortiment van bieren die in de afge lopen jaren de revue hebben gepasseerd op de proefavonden. Uit een aantal vooraf aangegeven bieren konden de deelnemers hun keuze bepalen over welk bier het in hun optiek zou zijn. Dit gebeurde aan de hand van de techniek die bij de proefavonden wordt gebruikt waar- Wbrkshops zingen in ’’Barbershop Harmony Style WIJ NOEMEN ONS BARBERSHOPPERS Voor ervaren (koor-) zangeressen organiseert regionaal barbershopkoor the Singing Pearls uit Oisterwijk een cursus barbershop zingen. Bar bershoppers zingen oude, van oorsprong Ame rikaanse, populaire muziek, goed in het gehoor liggende composities, gezongen door vier stem men. Het actieve koor (met commissies als muziek-, kleding-, p.r.-, presentation enz.) the Singing Pearls heeft haar thuisbasis in Oisterwijk maar heeft leden (32) uit Moergestel, Haaren, Berkel- Enschot, Middelbeers, ’s-Hertogenbosch, Eind- spirituals als ’’Rock my soul” en ’’Give me oil in my lamp”. Zo te zien veel Engelstalig, maar het bezwaar daarvan wil men opvangen door in de tekst boekjes zowel de Engelse tekst als de Neder landse vertaling op te nemen. Toch denk ik, dat het verstandig zou zijn om, heel geleidelijk aan, ook wat meer klassieke nummers in het repertoire op te nemen. Hier boven schreef ik al over de kans dat het kerkkoor ooit eens zou kunnen uitsterven. Tegen die tijd zijn de leden van deze zanggroep ook weer een aantal jaren ouder en, wie weet, moet dan het stokje van ’Cantate Domino’ worden overge nomen. REPERTOIRE Het repertoire is duidelijk anders dan het reper toire van ’Cantate Domino’. Meer in het genre van een jongerenkoor, maar dan toch met tek sten die wat dieper gaan. Op het programma staan Nederlands- en Engelstalige nummers, die de meeste mensen direct herkennen, zoals bv. ’’Verdronken vlinder” van Boudewijn de Groot, ’’Morning has broken” van Cat Stevens, ’’Love Shine a Light” van Katrina The Waves, ’’Gewoon beginnen” van Ton van de Valk en KOM LUISTEREN! Wanneer gaat Moergestel voor ’t eerst ken nismaken met het geluid van deze zanggroep? U hoeft niet lang meer te wachten! Op zondag 20 juni is om 11.30 uur de viering van het H.Vormsel in onze kerk en dan zal het koor laten horen, wat ze in het afgelopen jaar alle maal hebben geleerd. U komt toch allemaal luisteren? U doet het koor daarmee een ple zier en natuurlijk ook de vormelingen. Wanneer u behoefte voelt om het koor te komen versterken (en vooral mannen zijn nu meer dan welkom), of wanneer u zich wilt aan melden als organist(e) of pianist(e), kunt u contact opnemen met Marij Oerlemans, tel. 513 1751. Daar kunt u ook terecht voor infor matie of voor een idee m.b.t. de naam van de zanggroep. derdagavonden. De start is op 3 juni om 18.30 uur tot 20.30 uur in de Tiliander in Oisterwijk. Het programma: introductie op barbershop- zingen; adem-zang-techniek; het instuderen van twee songs; bijwonen van coaching van top-coach Rob van der Meule; presentatie van het projectkoor voor het grote koor en genodig den. bij eerst gekeken wordt naar de kleur van het bier en het schuim, de helderheid van het bier en de dikte van het schuim, hierna wordt de geur opgenomen waarna het proeven een grote rol speelt. Net als vorig jaar was het weer een nek-aan-nek race tussen de amateurproevers van Moergestel. De mix van de theoretische kennis en het herkennen van de acht verschillende bieren is er toch een, zeer verrassende winnaar uit de bus gekomen: Jan-Hein de Brouwer is Bierproever van het jaar 2004. Een eervolle vermelding gaat uit naar de winnares van vorig jaar, Ghislaine Bertens, die samen met Ruud Hora de tweede plaats deelde. Namens alle leden van Vereniging Bierproeven feliciteren wij Jan-Hein met deze titel. In Zuid-Limburg, ca. 10 km onder Valkenburg, ligt Wittem. Een klooster, een kasteel, een paar cafes, ’n enkele boerderij en ’n handjevol huizen, verscholen tussen glooiende hellingen aan de voet van de Gulpenerberg. In deze oase van rust bouwde de paters Redemptoristen hun klooster en stichtten hier een bedevaartsoord ter ere van de H. Gerardus. Jaarlijks trekken hier duizenden pelgrims naar toe. Niet alleen op de speciale bedevaartzondagen, maar het hele jaar door. Ook vanuit Tilburg en omgeving gaat ieder jaar in juni een bedevaart naar St. Gerar dus. Dit jaar op zondag 13 juni. Kosten van deel name zijn 15,50 (kinderen 9,-). Belangstellenden kunnen zich t/m 22 mei opgeven bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel, tel. 513 2527. hoven en Oisterwijk. Wij willen groeien in kwaliteit en kwantiteit zonder hierbij de gezel ligheid uit het oog te verliezen. Naast onze wekelijkse repetities op de donderdagavond in Cultuurcentrum Tiliander in Oisterwijk, hou den we eens per maand partij-repetities om de stemmen in te studeren. Wij treden graag op en eens in de twee jaar doen wij mee aan de con ventie, een landelijke wedstrijd voor barber- shopkoren. I PAGINA 3 ’DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 19 MEI 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3