Een nieuw koor! tel Huize Stanislaus eert jubilaressen Nu opgeven voor de 22e wandel- avondvierdaagse in Moergestel Aphrodite a.s. Zaterdag en zondag Internationaal handbaltoernooi op het Stokeind SCHBWfï TWEEWIELERS M d w J. 'ia B B Dinsdag 25 j f/m vrijdag 28 mei I WOENSDAG 19 MEI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1285 p tri B Huidverzorgingsinstituut de esselse lees verder op pagina 3 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Vrijdag 7 mei jl. was er een 10-tal jubilaressen op het Kloosterbejaardehuis Stanis laus die gezamenlijk in het zonnetje gezet werden. Beginnen werd ’s-morgens met de Lauden en daarna was er een plechtige Eucharistieviering in de kapel. Hierna verplaatste men zich naar de aula voor een feestelijke receptie met de nodige spre kers. actief mogelijk zijn. Namens de burgerlijke overheid was burgemeester drs. Yvo Kortmann aanwezig, samen met zijn echtgenote. Hij noemde de jubilea een hele mijlpaal. Het was bewonderenswaardig juist gezien hun inzet voor Kerk en Maatschappij. Dat is ook onmis baar gebleken in de samenleving. Zijn felicitaties gingen dan ook vergezeld van bloemen. Hierna ging men over op een hapje en een drankje en het was er aangenaam verpozen met zoveel feestelingen. De ene was dankbaar dit te hebben bereikt, een tweede telde de zegenin gen en een derde hield er de moed maar in. Hierna ging men aan het uitgebreide feestelijke diner ter afsluiting van deze heuglijke dag. Hb' De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 25 t/m vrij dag 28 mei. Men kan zich opgeven vanaf 17 t/m 19 mei, 21 mei en 24 mei elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur op de adressen: Krijtestraat 17, Regenbeemdeke 7, Herengoedstraat 13 of De Hoefkens 39. De navolgende zusters vierden hun jubileum: Marie-Clasine Straathof (50), Beatrix Cox (60), Charles Janssen (60), Dorothea van Ges tel (60), Frederique Trum (60), Geertruide Meester (60), Joanne Boogers (60), Maria Darab (60), Theodore Kok (60) en Catharina te Beek (70). De Coördinatrice van de Klooster gemeenschap Zuster Paule Keusters (voorheen moeder-overste) roemde de feestelingen voor hun keuze voor een religieus leven het vooral toegewijd zijn aan God. Juist daarom is men tevens toegewijd aan de mensen vooral binnen het onderwijs, de gezondheidszorg en het maatschappelijk werk. Iedereen heeft hierin haar sporen wel verdiend en geniet nu van een rustperiode alhoewel de meesten nog wel zo De handbalverenigingen Roef! (Moergestel) en Taxandria (Oisterwijk) bundelen ook dit jaar weer de krachten en organiseren voor de derde keer een internationaal handbaltoernooi. Op 22 en 23 mei zal deze happening gaan plaatsvinden op het Roef-terrein. Er zijn handbalverenigingen in Nederland, Duitsland en België uitgenodigd. Op dit moment, ruim twee weken voor het toernooi, hebben er al ruim 90 teams zich ingeschreven! De ingeschreven teams zijn op 22 mei al welkom, want op deze zaterdagavond zal er een spetterend feest plaatsvinden. Met live-band ’’Lekke Band” en DJ Dizzy zullen we tot in de kleine uurtjes doorfeesten. De teams kunnen op het terrein in zelf meegebrachte tenten over nachten. Op zondag 23 mei zal het toernooi zelf plaats vinden. Alle teams worden ingedeeld in eigen leeftijdscategorie en speelklasse. Er zal dus In het parochiecentrum zit ik aan tafel tegenover twee dames. Beiden zijn lid van het parochiebestuur. ’Dat zal dan wel over parochiezaken gaan’, denkt u nu. Neen, het is niet daarom, dat ik met hen praat. Marian van den Meijdenberg en Petra van Nuenen, want om hen gaat het hier, zijn de initiatiefnemers en oprichters van een nieuw koor in Moergestel, voorlopig nog bekend als ’’Middenkoor”. Maar dat is een wat saaie en fantasieloze naam. Er wordt driftig gezocht naar een wat fris sere naam, een naam die het koor gaat uittillen boven de grauwe ”midden”maat, want pretenties hebben ze wel en dat is maar goed ook. Ze zijn het er in ieder geval over eens dat ze geen ’’koor” willen zijn, maar een ’’zang groep”. Maar achter dat woord moet nog een naam komen staan en daar zijn ze nog niet uit. Ik denk dat u van de dames van de zanggroep best mag meedenken. INITIATIEF Hoe is dit initiatief tot stand gekomen? Wel, eigenlijk gewoon uit nood.Moergestel heeft al geruime tijd geen jongerenkoor meer. Dus moest de parochie voor bepaalde thematis che vieringen telkens een koor van elders inhuren. Dat was best wel eens moeilijk te realiseren en nogal duur ook. Op een gegeven moment dacht men: waarom proberen we het dan ook niet zelf? Marian ging een aan tal mensen bellen en toen bleek, dat er best wel belangstelling bestond om bij een groep te komen zingen. Maar een zanggroep moet natuurlijk ook een dirigent hebben. Toen vorig jaar een koor uit Spoordonk kwam zin gen bij de vormselviering in onze kerk, werd de dirigent van dat koor, Noud Piasmans, benaderd. ’Goed’, zei hij, ’als jullie tien mensen bij elkaar hebben wil ik helpen’. Men ging hard aan ’t werk: oproepen werden geplaatst in ”De Gesselse”, pastor Theo Sche- pens maakte melding vanaf de kansel en van mond-op-mond werd reclame gemaakt. Die tien waren er zo, dus men kon starten. Na de start zijn er nog veel bijgekomen en geleidelijk groeide de groep tot nu achtentwintig leden, inclusief de dirigent en de gitarist. Onder die achtentwintig bevinden zich ook voormalige leden van het vroegere jongerenkoor. En het ent housiasme is er; tot nu toe heeft nog niemand afgehaakt! gespeeld worden door de jongste jeugd tot op divisie-niveau. Hoewel handbal dit weekend centraal staat, organiseren we ook extra activiteiten. Een extra competitie met de Power-Shot; wie gooit de bal het hardst. Voor de jeugd staat er ook dit jaar weer een springkussen, je kan je laten schmin ken en er is een spannend outdoor-event. Niet alleen de handballende jeugd, maar ook broers, zussen, vriendjes en vriendinnetjes mogen aan deze activiteiten deelnemen. Heb je zin om op zaterdagavond 22 mei mee te komen feesten of op 23 mei een kijkje te nemen op ons toernooi, je bent van harte welkom! TAAKSTELLING Wordt dit nu een tweede kerkkoor? ’Nee’, wordt er gezegd, ’dat is niet de bedoeling’. De inten tie is om een enthousiaste en gezellige groep te vormen, die zo’n 4-5 keer in het jaar een vier ing in de kerk gaat opluisteren. In ieder geval met Kerstmis en Pasen en bij de Vormselviering. Maar men wil niet alleen voor de Moergestelse parochie zingen. Op eventuele vragen van buiten wil men ook ingaan en die hoeven ook niet persé uit de kerkelijke hoek te komen. Inmiddels is een commissie gevormd, een soort bestuur, bestaande uit de dames Marij Oerle- mans, Arna Jonkers, Charlaine van Esch en MANNEN Ja, ’’dames” schreef ik hier, want helaas, zeggen ze, zijn het tot nu toe alleen dames, 26 in getal. Er zijn dan wel twee heren, maar de een is de dirigent en de ander de begeleidende gitarist. Zingende mannen zijn er dus nog niet. En dat is jammer. De klank van een koor, of in dit ge val zanggroep, wordt zoveel rijker, wanneer naast de ’’zoetgevooisde” vrouwenstemmen ook een wat krachtiger en sonoorder geluid te horen is. U kunt dus verwachten (jonge) man nen, dat u in dit gezelschap van tot nu toe lou ter dames stevig verwend zult worden als u komt meezingen. Dus meldt u aan! LEEFTIJD Je kunt je natuurlijk afvragen waarom e.e.a. dan niet eerder is gebeurd. Ik denk, dat dat te maken heeft met het vastgeroeste idee, dat er geen gegadigden zouden zijn. Immers, ons kerkkoor ’Cantate Domino’ heeft al sinds jaren geen nieuwe (jongere) leden bij kunnen krijgen. Hoe komt dat; het is toch beslist een goed koor? Juist, dat is ook zo, maar het is wel een oud koor. Jongere dames en heren, zeg maar zo tussen de 25 en 40 jaar voelen er weinig voor om te gaan zingen in een koor, waarvan de leden een gemid delde leeftijd hebben van 60- 65 jaar. Een koor, dat er niet in slaagt elk jaar enkele jongere leden erbij te krijgen, kan daardoor op de lan gere duur veroordeeld zijn tot uitsterving. Een aantal jaren geen jongere leden erbij en de kans is verkeken. Dat moet voor deze nieuwe groep een wijze les zijn. delingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wandelaars, de organisatie gaat er vanuit dat diegenen die niet bereid zijn start- geld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als volwassenen. Wij hopen dat het weer een paar mooie wandelavonden wor den, en op vrijdag 28 mei weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de organ isatie te bereiken via 06-52 48 32 44. Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Op elk adres kunnen ook groepen ingeschreven worden (een groep bestaat minimaal uit 10 per sonen). Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p. bij de start op dinsdag 25 mei bedraagt het in schrijfgeld 3,- p .pdus best de moeite waard om vooraf in te schrijven en u hebt dan ook geen last van een lange rij bij de na-inschrijvingen. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18. 00 en 19.00 uur en op vrijdag 28 mei voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, voor de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wande laars om 18.30 uur. De organisatie heeft weer een aantal mooie routes uitgezet, en er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wan- ij Ui lirii/arznrninncinctiti n it i B B 41WÏJ# SÖ MA* FJRSM&lWl Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl 3 7U Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 k 1 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1