GEZIEN IN GEKEL Met vak itie. Zonder zorgen. pi Collecte Hartstichting Kinder- speelgoedmarkt Crimble Crombie in café de Klaore III G ■s Moergestelse kunst in Gallery the A-R-TTIC O, Rabobank Q f Het is tijd voor de Rabobank. Crimble Crombie is een band die eind 1996 ontstaan is vanuit een samenwerkingsver band tussen Klaas van Eijkeren (zang) en Gasper van Beugen (basgitaar) uit Den Bosch. Zij schrijven samen de nummers voor de band. Aanvankelijk werd gewerkt op pro jectbasis en met wisselende muzikanten. De huidige bezetting bestaat echter al sinds begin 2002. Naast Klaas en Gasper bestaat deze uit Mark Verhoeven (drums), Floor van Santvoort (cello). Sinds eind 2003 is Murat Yildiz de vaste gitarist van de band. De muziek van Crimble Crombie kenmerkt zich door haar variatie aan stijlen en enigszins psychedelische steren In eerdere recensies werd dat het kijken met een kunstenaarsoog en de kracht van de natuur ingrediënten zijn voor haar laatste werken. Ten behoeve van haar werken gebruikt Jeanne diverse technieken. Een deel wordt afhankelijk van onderdelen uit het thema met gewassen krijt of aquarel vervaardigd. Ook gebruikt Jeanne olieverf voor haar werken, zij werkte de laatste tijd met H2oil een olieverf die op diverse ma nieren verwerkt kan worden o.a met water, medium, acryl of gewone olieverf. Een techniek die zij leerde op de Talens fabriek, waar zij de masterclass volgde. Afgelopen jaar deed Jeanne met een van boven genoemde werken mee aan een wedstrijd van het maandblad Atelier en won de Atelier Award 2003. Tevens exposeerde ze afgelopen maanden in Tilburg, Oosterhout en uiteraard Moergestel. 1 I **F’1 I «■r. J I IV Beste mensen van Moergestel Er is veel geschreven en gesproken over de Ne derlandse Hartstichting en het was dit jaar geen makkelijk jaar. Maar Moergestel heeft de deze instelling niet in de steek gelaten, want mensen die hulp nodig hebben, moeten geholpen wor den, Zo denken wij er in ons dorp over en ook onze collectanten. Wij willen hen speciaal dan ken voor hun inzet. Dit jaar is niet overal gecol lecteerd, want er waren enkele zieken. Van harte beterschap! Er is een bedrag van 1.582,20 aan de Hart stichting overgemaakt. Een bedrag om trots op te zijn. Alle gulle gevers, hartelijk bedankt. Nogmaals iedereen hartelijk bedankt en tot de collecte van 2005. Namens de Nederlandse Hartstichting Marijke Russ van Mook en Mieke de Laat-Kennes 2»' V .rV, f MOERGESTEL Vrijdag 28 mei bierproef- en borrelavond Op deze avond kun je naar hartelust bier en bor reltjes proeven vanaf 21.00 uur in D’n Draai. Vrijdag 11 juni Op veler verzoek gaan we weer eens bowlen. Wie ook een balletje wil laten rollen moet opgeven op de KPJ-telefoon 06-11496872. Verzamelen 21.00 uur bij d’n Draai. Kijk ook eens op onze vernieuwde site: www.kpjmoergestel.nl Jeanne Geubbels exposeert eigen werken Sinds enkele maanden is Jeanne Geubbels in haar atelier druk bezig met de af werking van laatste werken voor haar expositie. De expositie zal op 16 mei a.s. starten en bevat dit keer werken in meerdere technieken. U kunt het geloven of niet, maar deze tractor reed terwijl de foto’s werden gemaakt. En de chauffeur? Kijk en verwonder uzelf, ’n Oplettende fietser legde dit tafereel afgelopen weekend vast in het Masperstraat- je... Of de hond ook werkelijk de draai aan het eind van het perceel goed inzette heeft onze ’fotograaf’ niet gezien... Dank-je-wel inzender! Komt u ook iets opvallends tegen? Meld het ons dan... gesproken van melancholische gitaarpop in een theatrale sfeer. De teksten zijn veelal beel dend van aard en soms maatschappijkritisch. Het oudere werk doet soms denken aan bands als Supersister, The Doors of de vroege Pink Floyd. Maar boven alles heeft de band van het begin af aan toch vooral een eigen stijl ontwikkeld. Het optreden op Koninginnemarkt in Den Bosch vorige week was een groot succes en erg gezellig. Crimble Crombie is van plan om er ook in de Klaore een gezellig muziekfeest van te gaan maken, dus als je daar ook trek in hebt moet je zorgen dat je erbij bent. Tot dan! Ook dit jaar was de speelgoedmarkt tijdens de jaarmarkt weer een succes. Er waren 31 kinderen die zich hadden aangemeld om hun speelgoed te verkopen. De prijs voor de leukst versierde kraam ging naar Eefke Kouwenberg en Claudia van Esch. Zij hadden niet alleen hun kraam met slingers versierd, maar ook zij zelf waren ver kleed als prinses. Als prijs ontvingen zij een ca deaubon van Kadoshop Van Wezel. Langs deze weg wil de organisatie graag alle inwoners van Moergestel bedanken voor hun begrip voor de (vooral parkeer-) overlast die de jaarmarkt heeft veroorzaakt. Het was we derom een geslaagde dag met vele bezoekers. C. V. De Dorstolegels M»-.. X De expositie van Jeanne Geubbels wordt op zondag 16 mei om 12.00 uur geopend en is deze dag te bezoeken tot 17.00 uur. De expo sitieruimte is voorts geopend op woensdag, donderdag en vrijdag telkens van 10.00 tot 17.00 uur de expositie loopt tot 18 juni. Gallery the A-r-ttic, Raadhuisstraat 37, Moer gestel Tel/Fax 513 3623. Alhoewel in Gallery the A-R-TTIC de afgelopen maanden werken van diverse regionale en buitenlandse kunstenaars werden geëxposeerd, wil Jeanne Geubbels ook haar eigen werken exposeren. Tijdens de afgelopen exposities bleek eens te meer hoe groot de behoefte is aan een Gallery waarin een individuele kunstenaar zijn werken op een specifieke en vooral profes sionele wijze kan vertonen. The A-R-TTIC streeft ernaar werken thema tisch te kunnen exposeren. Laatste ontwik kelingen op het gebied van materialen en tech nieken, of recente werken van bepaalde kun stenaars worden speciaal in het licht gezet. Nog steeds roemt Jeanne haar zogenaamde ’Bra bantse inloop’, waarmee ze doelt op het feit dat je voor een bezoek aan the A-R-TTIC volgens goed Brabants gebruik achterom binnenkomt. De werken die Jeanne Geubbels zal exposeren staan in het teken van de lente. Ze heeft zich laten inspireren door de wonderen die dit sei zoen ons de afgelopen tijd toonde. Aangrijpend, sfeervol, maar vooral haar beleving van de een voud en pracht die de natuur ons biedt. ’May the wonder of the season touch the child with in us all’ gebruikt Jeanne dan ook als onderti tel voor haar expositie. Dit maakt ons duidelijk 16 mei 16.00 uur PAGINA 5 Bel voor meer informatie of een afspraak (013) 505 85 05. F CTIfci. Met het Rabo Totaalpakket hoeft u zich deze vakantie geen zorgen te maken. Alleen bij de Rabobank pint u wereldwijd gratis met de Europas en betaalt u wereldwijd gratis met de Rabocard. Raakt u waardevolle documenten kwijt, dan blokkeert u alles met een enkel telefoontje. En als u wilt, bent u op reis doorlopend verzekerd - met 25% korting. Maak snel een afspraak met een van onze adviseurs. Want als u het Rabo Totaalpakket voor 30 juni afsluit, is het tot 1 januari 2005 gratis. En dingt u mee naar een reischeque van 250,- mede beschikbaar gesteld door reisburo Disma. ••'■rr 1 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 12 MEI 2004 Van links naar rechts: Arjan Mulders, Loes van Gisbergen, Erwin Sanders, Brechtje van Laarhoven, Joost van de Heijning, Jet de Brouwer, Klaartje Hosli, Jorrit aan het Rot, Arianne Rijnen. ■-=reisburo disma •WV. f^nin i»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5