DejRunne instellingen voor verpleging en verzorging Jong geleerd is oud gedaan... I Voorleeshalfuurtje in bibliotheek V O5 Jan en Mien Habraken 50 jaar getrouwd Zorgcentrum De Vloet in Oisterwijk: Zorgentrum De Schakel in Goirle: Zorgcentrum De Clossenborch in Hilvarenbeek: Deze spreuk gaat volledig op voor de leerlin gen van alle Moergestelse basisscholen. In maart en april bezochten zij de exposities van resp. Toine Verheijen, Hans van Brunschot en Ed Hurkmans in Galerie De Verdieping. De ervaringen en indrukken die deze leerlingen daar hebben opgedaan, hebben zij vertaald in schriftelijke reacties, tekeningen en schilde rijen. De resultaten daarvan worden, in combinatie met werk van Toine, Hans en Ed, gedurende de hele maand mei tentoongesteld in Galerie De Verdieping. De werken van deze 3 Moergestelse kunstenaars, dienden Zorgcentrum Stanislaus in Moergestel: Behandel- Woon- en Zorgcentrum Elisabeth in Goirle: Kortom: een unieke expositie die uw bezoek méér dan de moeite waard zal zijn. Galerie De Verdieping kunt u vinden aan de Industrieweg 16. De openings tijden: zaterdag van 13.00-17.00 uur, en op zondag van 11.00-17.00 uur. Deze expositie loopt tot en met zondag 30 mei. MIEN NOUWENS Mien Nouwens werd geboren in de Kerkstraat (de huizen destijds tegen over slagerij Ketelaars) als dochter van Jan en Koos Nouwens. Wie kent die niet! Mien is de oudste uit een gezin met 10 kinderen: 6 meisjes en 4 jongens. Pa was schoenmaker bij Van Bommel: 50 jaar lang. Mien ging uiteraard ook in Moergestel naar school: eerst de kleuterschool en later de meisjesschool. Allebei stonden die aan, zoals dat destijds genoemd werd, de Dreef. De school was toen nog geves tigd op de plek waar nu de brandweerka zerne staat. Mien bekent wel dat ze echter ook veel thuis is geweest onder schooltijd. Wat wil je.Ze was thuis de oudste en er kwamen liefst 10 kinderen... ’n Beetje hulp kon moeder dus best wel gebrui ken. UITLEG PASTOOR Op maandag 15 mei 1954 trouwen Jan en Mien voor de wet op het gemeente huis. Burgemeester Bardoel verrichtte VANDAAG DE DAG Mien en Jan genieten samen van het leven, van hun kinderen en van hun twee kleinkinderen. Ze rijden nog regelmatig met de auto hier en daar naartoe en ze hebben nog belangstel ling voor allerlei zaken. Vooral buurten en koffiedrinken doen ze graag... daarbij als inspiratiebron voor deze ’jonge kunste naars in de dop’. ■Al met al is het een expositie geworden die de bezoe ker zal verrassen door de spontane, kunstzinnige en soms ook subtiele, maar vooral: eerlijke manier waarop deze kinderen de geëxposeerde kunstwerken hebben beleefd. Peuters en kleuters zijn altijd van harte welkom in de bibliotheek in Moergestel. Maar vooral op woensdagmiddag 19 mei. Want op deze middag wordt er voor dit sei zoen de laatste keer voorgelezen. In de wintermaanden werd er wekelijks voorgelezen op woensdag van 15.00 tot 15.30 uur. Elke week weer een leuk boek waarvoor de kinderen hun oren (én ogen!) wijd open hadden! De vrijwilligers, die hiervoor elke week klaarstonden, willen we daarvoor har telijk danken. monteur en later tot afdelingsvoorman. In 1985 kreeg hij er de kans om met vervroegd pensioen te gaan in verband met een grootscheepse reorganisatie. Het vervolg van DAF kent u. Jan had net op tijd eieren voor z’n geld gekozen en geniet daar nu al bijna 20 jaar van. vervolg voorpagina Zo was Mien ook nog 12 jaar als vrij willigster werkzaam op De Reuselhof en Jan is nog vaak met muziek bezig, ’n Groot hammondorgel staat daarvoor als getuige in de kamer. Hij is vaak te vin den in de bibliotheken van Tilburg en Eindhoven. Eindeloos op zoek naar muziek die hij graag zingt. Wekelijks z’n partijtje bij ’Crescendo’ maar ook weke lijks ’n vaste ochtend zingt hij samen met z’n nicht (de ook hier bekende An nie de Cort) en ’n pianiste. Af en toe tre den ze ook samen op voor De Zonne bloem of zo. Ondertussen heeft hij er ook (en dat is z’n tweede periode) al bijna 25 jaar als trouw lid van ’Crescendo’ opzit ten. Daarnaast speelt Jan natuurlijk nog toneel (wie kent hem niet als de scharensliep uit de gelijknamige musi cal) en heeft ’n klein moes- en bloe mentuintje bij z’n dochter ter beschik king. Zaterdag 15 mei zal hij ook wel weer zingen. En terecht, want dan is het feest. Om 13.00 uur wordt de bijzon dere dag begonnen met een H. Mis in de parochiekerk en ’s avonds van 19.00 tot 20.30 uur is er een receptie in Partycentrum ’t Draaiboompje. Het zal er ongetwijfeld gezellig aan toe gaan, want in beide families kent men het klappen van de zweep. Jan en Mien: geniet er lekker van en we wensen jullie beiden een fantastische dag a.s. zaterdag. Van harte gefelici teerd en nog vele fijne jaren samen! M.O. Op haar 14e ging Mien werken bij Jan van Casteren, toenmalig eigenaar van De Jonge Hertog. Ook haar vader kluste daar bij. Mien werkte er 7 dagen in de week, ’s Morgens om half acht ging ze er te voet naar toe en ’s avonds rond de klok van elf uur kwam ze bij vader achterop de fiets mee terug. En dat alle maal voor fl. 3,25 per week! Anderhalf jaar deed ze dat en vanaf dat moment kiest ze voor het stikstersvak op de schoenfabriek. Eerst 5 jaren bij van Bommel, dan 5 jaren in Tilburg en daar na thuis. Liefst 45 jaar is ze thuisstik- ster geweest voor Duifjes Kinderschoen- fabrieken. ’En het is dat ze failliet gin gen’, zei Mien, ’anders had ik het nu misschien nog wel gedaan’! die handeling. Twee dagen later, woens dag 17 mei, trouwde men voor de kerk. Pastoor Van den Boogaard voltrok het huwelijk. ’Daar waren we van tevoren al ’n keer geweest’, zei Jan. ’We kregen uitleg van hem over hoe en wat.Jan moet er nog om lachen. De bruiloft werd volgens goede traditie bij de bruid thuis gevierd. ’Gewoon’ zei Mien, ’zonder poespas en zonder recep tie. Er was immers geen geld’. Het jonge echtpaar had woonruimte in de Postelstraat ter beschikking (het huis waarin nu Harrie Beerens woont). Na ’n jaar vertrekt men naar het huis van Willeke Roozen aan de Tilburgseweg. Het linker deel van de boerderij was de plek waar ze zes jaar lang graag hebben gewoond. In 1961 verhuizen ze naar de Burg. Van Heeswijkstraat 2. Hier zouden ze 40 jaar blijven wonen tot ze op 9 fe bruari hun intrek nemen op hun huidi ge adres: Korenschuur 20. Mien had van haar zussen wel te horen gekregen toen ze daarheen gingen ver huizen, toch vooral uit te kijken. Maar het zat Mien wéér niet mee.Het geval wil nl. dat ze van de vorige verhuizin gen niet één keer mee heeft kunnen hel pen. Bij de verhuizing naar de Tilburg seweg was ze net bevallen; bij de ver huizing naar de Heeswijkstraat was dat ook zo en toen ze naar de Korenschuur kwamen had ze net ’n hartoperatie achter de rug. In de zomermaanden is er geen voor leeshalfuurtje. Maar mama’s en papa’s: Noteer maar vast in de agenda’s want tij dens de kinderboekenweek van woens dag 6 t/m zaterdag 16 oktober gaan we weer van start met voorlezen. En dit jaar staat de kinderboekenweek in het teken van muziek! Dus graag tot dan met uw peuter of kleuter in de biblio theek van Moergestel. Kom een kijkje nemen in de wereld van een Mundial kind! In het weekend van 22 en 23 mei vindt het evenement Via del Mondo Kinder stem plaats in Tilburg. Het evenement start op zaterdag in het centrum van Tilburg met de Parade del Mondo en op zondag vindt in het Wilhelminapark het Straattheaterfestival ’Straatartiesten voor Straatkinderen’ plaats. Om iedereen kennis te laten maken met Via del Mon do Kinderstem wordt er in de maand mei ook in de bibliotheken Udenhout, Oisterwijk en Moergestel een tentoon stelling gewijd aan dit thema. Door mid del van deze expositie/presentatie laat de Wereldgalerie Oisterwijk in samen werking met de bibliotheek iets van de leefwereld van kinderen in ontwikkel ingslanden zien in bibliotheek Oister wijk en Moergestel. Babyslofjes, mas kers, muziekinstrumenten en speelgoed uit diverse landen. Ook kunnen kinde ren hier leuke prijsjes, cadeautjes uit ontwikkelingslanden winnen als ze een prijsvraag invullen. ’MEISJE VAN DE ZANGVERENIGING’ Hoé kan het bestaan! U kent dit liedje vast wel en het is bij Jan en Mien zon der meer van toepassing. Jan die o zo graag zingt en bij ’Crescendo’ was.en Mien was dat ook. Ze kenden elkaar al zovele jaren en het moest eerst concours zijn in Eersel in 1947 dat de vonk over sloeg... enkele maanden voordat Jan naar Indië moest. En dan komt het: ze hebben in die periode elkaar slechts één keer ’n kaart geschreven. Dat was alles! Sterker nog: ’n kameraad van Jan maak te het in Indië uit met zijn penvriendin in Nederland en Jan nam dat voor de gein over.De deerne, afkomstig uit Gelderland, maakte er serieus werk van. Zo serieus zelfs dat ze op de dag van Jan’s terugkeer in Nederland in Moergestel was bij zijn familie. Jan liet ze daar echter zitten en ging die avond van zijn thuiskomst naar de danstent op de Oisterwijkseweg en trof daar weer zijn Mien. Alsof men elkaar niet uit het oog had verloren ging men verder waar men tweeëeneenhalf jaar eerder was geble ven. Het meisje van de zangvereniging en Jan waren onafscheidelijk... Werken bij Stichting De Runne is werken met gemotiveerde,vakkundige en collegiale collega’s. Bij De Runne wordt een actief opleidings- en deskundigheidsbevorderingsbeleid gevoerd. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 12 MEI 2004 PAGINA 3 De huizen beschikken over ruim 750 plaatsen voor verzorging, verple ging, en reactivering van somatische en psychogeriatrische bewoners en 32 aanleunwoningen. Bij de stichting zijn ruim 1200 medewerkers werkzaam en is een groot aantal vrijwilligers actief. De stichting beschikt over verschillende vormen zoals dagopvang, naschoolse en buitenschoolse opvang. har1 Voor een aantal van onze huizen zijn wij op zoek naar nieuwe collega’s (M/V): - Verzorgende IG/MG voor een verzorgingsafdeling voor 12 uur per week; vacaturenr. 22-04. - Verzorgende IG voor een verzorgingsafdeling voor 22 uur per week; vacaturenr. 21-04. - Verzorgende IG voor de psychogeriatrische verpleegafdeling voor 24 a 32 uur per week; vacaturenr. 23-04. - Verzorgenden IG/MG op afroepbasis. - Verzorgenden IG/MG op afroepbasis voor met name de avonddiensten. - Verzorgende IG in de nachtdienst voor de psychogeriatrische verpleegunit voor 16 uur per week; vacaturenr. 16-04. - Verzorgende IG/MG voor de’ extramurale zorg in de avonduren van 21.00 - 22.30 uur voor 3 a 4,5 uur per week; vacaturenr. 15-04. - Verzorgenden IG/MG op afroepbasis voor met name de avonddiensten. - Verzorgende IG/MG voor 20 a 22 uur per week; vacaturenr. 14-04. - Helpende, niveau 2 voor 14,5 uur per week; vacaturenr. 19-04. - Verzorgenden IG op afroepbasis voor zowel de somatische als de psychogeriatrische afdelingen. Inlichtingen en sollicitatie Voor meer informatie over bovenstaande functies kunt u contact opnemen met mevrouw D. van den Oetelaar en mevrouw M. van Kempen, wervings- en selectie- functionarissen, telefoon 013 - 531 53 68. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 31 mei 2004 richten aan Stichting De Runne, Postbus 38, 5050 AA Goirle, t.a.v. de wervings- en selectiefunctionarissen onder vermelding van het vacaturenummer of emailen naar wervingenselectie@derunne.nl. Ook kunt u informatie over onze organisatie en vacatures vinden op de site van www.brabantzorg.net Onderdeel van Stichting De Runne zijn de zorgcentra: - De Clossenborch, Hilvarenbeek - Elisabeth, Goirle - De Schakel, Goirle - De Reuselhof, Moergestel - Stanislaus, Moergestel - De Vloet, Oisterwijk Wat doet de verzorgende? De verzorgende verzorgt, verpleegt en begeleidt de bewoners waarbij zoveel mogelijk de zelfstandigheid en zelfredzaamheid van hen wordt bevorderd en in stand wordt gehouden. Functie-eisen U bent in het bezit van het diploma zieken- of bejaardenverzorgende niveau 3, VIG of MG. U beschikt over goede contactuele eigenschappen. U bent flexibel inzetbaar. van kinderopvang, STICHTING Arbeidsvoorwaarden Het salaris is conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen en bedraagt voor de functie: - verzorgende niveau 3, IG of MG, minimaal 1.472,- en maximaal 2.137,- bruto per maand op fulltime basis conform FWG-35 en voor - helpende niveau 2 minimaal 884,- en maximaal 2.083,- bruto per maand op fulltime basis conform FWG-30. ‘*'erk met

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3