Jan en Mien Habraken 50 jaar getrouwd Nieuwe voorzitter E.J. van Delft voor ’Prinses Juliana’ Aphrodite 22e Wandelavondvierdaagse Informatieavond J eugdvakantie week Fiets-Skeelertocht Moergestel Afwezig van maandag 17 t/m vrijdag 21 mei F,ets' of skeeler mee a s. zondagi BRILLEN LENZEN 4 B De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Na nog ’n jaartje als vrachtwagenchauffeur ge werkt te hebben bij Arnold Meijer (Oirschotse- baan) komt Jan terecht op het bedrijf waar hij het 31 jaar vol zal houden: DAF in Eindhoven. Hier bekwaamt hij zich als intern onderhouds ters verder op pagina 3 Zowel de nieuwe voorzitter alsmede de ver dere uitbreiding van het bestuur van Muziek vereniging Prinses Juliana zullen binnenkort nader worden geïntroduceerd. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Op de dinsdag 27 april 2004 in clubhuis café de Brouwer gehouden Algemene Ledenver gadering van Muziekvereniging Prinses Juliana hebben de leden ingestemd met de aanstelling van een nieuwe voorzitter t.w. de in Tilburg wonende Heer Wil van den Noort. Een man met een ruime bestuurlijke ervaring want tot voor kort was hij, en dat gedurende zo’n 20 jaar, in bestuursfuncties verbonden aan de Dongense Harmonie Musis Sacrum. Dus ook geen onbe kende in de wereld van de blaasmuziek. Hij volgt de Heer Ron van den Oetelaar op die de voorzittershamer gedurende 3 ambtsperioden, zo’n 9 jaar, heeft gehanteerd. WOENSDAG 12 MEI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1284 èsselse i de laatste dag met inschrijven te wachten i.v.m. de lange wachttijden. Bij de inschrijving ontvangt men een brief waarop enkele belangrijke punten staan aange geven. Tweede goud in Korenschuur Huidverzorgingsinstituut Tel. 013-513 1474 lp 17 [ji WE HEBBEN WEL ENKELE AANDACHTSPUNTEN: Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zon der begeleiding meelopen. De organisatie is in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel en staat onder auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 17 t/m 19 mei, 21 en 24 mei elke dag tussen 18.00 en 21.00 uur. Het inschrijven kan op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Regenbeemdeke 7, Herengoedstraat 13 of De Hoefkens 39. Het is mogelijk dat een adres op een bepaald moment gesloten is, ga dan gerust naar een ander adres. Het inschrijfgeld bedraagt €2,50 pp; aan de start kan men ook nog inschrijven maar dan is het inschrijfgeld 3,00 pp. De Stichting adviseert de wandelaars om niet tot JAN HABRAKEN Jan werd geboren op 11 mei 1921 (gisteren 77 jaar geworden) op de Oisterwijkse Hoeve. Des tijds ’n klein boerderijtje dat te bereiken was via het zandweggetje tegenover, noem het maar, Jonge Hertog. Jan komt uit een gezin met vijf kinderen: 4 jongens en 1 meisje. Vader Habra ken was stoker/machinist op de melkfabriek in Oisterwijk. Nog geen jaar oud was Jan toen het gezin Habraken verhuisde naar de Oirschotseweg in Moergestel. Via Oisterwijkseweg 19 (er stonden vroeger twee huisjes op de plek waar nu Henk Schepens woont) kwam men terecht op Oisterwijkseweg 55. Rond 1930 had vader het laten bouwen voor fl. 3.000,- incl. de grond! Op dit moment woont Jan’s broer Jos er nog. ’Onze’ Jan ging natuurlijk ook in Moergestel naar school. Hoewel de jongensschool toen al stond in de Bosstraat heeft Jan toch nog ’n tijd lang (het was toen oorlog) op de oude school gezeten aan de Schoolstraat. Toen hij van school afkwam moest ie direct door naar de fabriek. 52 Uur werken voor fl. 2,50! Jawel, ook op zaterdag moest er nog ge werkt worden! Toch beviel het werk Jan niet. Hij kwam terecht bij garage Groenland in Oisterwijk waar hij het vak van automonteur leerde. Dan komt zijn diensttijd.in mei 1947 moest hij opkomen en in november moest hij naar Nederlands Indië. Hij verbleef er tweeëneen half jaar om in mei 1950 terug te keren, ’n Half jaar Celebes en twee jaar Java had hij er toen opzitten. Het grootste gedeelte van die tijd als particulier chauffeur van de aalmoezenier en de gratis. Voor de kinderen is er een bekertje limonade. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd, met dank aan onze gulle sponsors. Zin om ook mee te doen? Kom dan zondag 16 mei tussen 10.30 en 14.00 uur naar het ROEF! terrein, Stokeind 13 te Moergestel. Mocht u met de auto komen, er zijn ruime (gratis) parkeer- mogelijkheden. Het ROEF! terrein is te vinden achter de sporthal op het industrieterrein ’’Stok eind”. De deelname kosten te voldoen bij ver trek, bedragen 2,50 per persoon en voor kin deren tot en met 10 jaar slechts 1,00. Tot ziens aan de start! Voor verdere inlichtingen tel. 513 3103/513 1161 of via e-mail; fiets.skeeler- tocht@12move.nl Een extra aandachtspunt is dat men buiten de bebouwde kom links moet lopen of zoals het op de routes staat aangegeven. De start is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het St. Jansplein; op vrijdag 28 mei zijn de starttijden aangepast omdat de Stichting alle wandelaars ongeveer tegelijkertijd op het St. Jansplein wil laten aankomen. De starttij den zijn dan: voor de 15 km.-wandelaars om 17.15 uur, de 10 km.-wandelaars om 17.45 uur en de 5 km.-wandelaars om 18.30 uur. Wij hopen dat dit voor de allerkleinsten niet te laat zal zijn. Door deze ongelijke start hopen wij dat de wandelaars tussen 19.45 en 20.15 uur geza menlijk in een grote stoet, voorafgegaan door Harmonie ’’’Prinses Juliana” het St. Jansplein zullen bereiken. De Stichting hoopt dat het weer gezellige wan delingen worden met mooi wandelweer en op vrijdag een gezellige avond op het plein met veel publiek. Voor meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 21.00 uur). De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel dominee. Tijdens de tweede politionele actie was hij echter gedetacheerd bij de commando troepen. Bij terugkeer in Nederland ging Jan ijverig op zoek naar werk. Dat was er echter niet en hij besloot om te gaan solliciteren als taxichauffeur. Zijn vader was inmiddels voorzitter van de Coöperatie (aan de Boterweg). Daar zou men de beschikking krijgen over een auto en Jan zou die kunnen gaan rijden. Tot die tijd ging Jan met de transportfiets brood bezorgen. Dat was ’n hele toer en ook nog ’n hele kunst. Dat moest geleerd worden natuurlijk: zo’n grote zware mand aan de voorkant van de fiets. Dat moest ’n keer fout gaan, en zo gebeurde ook! Voorover, met alles wat ie bij zich had, op z’n kop de sloot in... De 22e wandelavondvierdaagse wordt dit jaar gelopen van dinsdag 25 mei t/m vrij dag 28 mei. Er zijn weer mooie routes uitgezet van 5-10-15 km., de organisatie heeft er voor gezorgd dat de routes zo min mogelijk over de doorgaande wegen lopen i.v.m. de veiligheid van de wandelaars. Weet u wel dat wandelen een van de gezondste sporten is, het is niet alleen goed voor uw li chaam (u krijgt er sterke botten van) maar het is ook heel goed voor uw geestelijke bewustzijn, tijdens het wandelen komt u geestelijk tot rust, en na een wandeling van ong. 10 km hebt u een voldaan gevoel, zeker als je in zo’n mooie omge ving als Moergestel kunt rondwandelen. Boven dien zijn er maar op enkele plaatsen in Brabant de mogelijkheden om 5-10 en 15 km. wan delingen te doen, dus maak er gebruik van. Dinsdag 18 mei a.s. is er een informatieavond in Den Donk over de jeugdvakantieweek 2004. De organisatie van de jeugdvakantieweek zal die avond van 20.00 - 21.00 uur aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoorden en informa tie te geven. Deze avond is niet alleen voor (twijfelende) leiding en hulpen, maar ook voor ouders met vragen en/of suggesties omtrent de jeugdvakantieweek. Leidingen hulpen kunnen zich deze avond opgeven, de kinderen krijgen in half juni een brief mee waarmee ze zich kun nen opgeven. Dus: heb je vragen, wil je meer informatie of wil je je opgeven als leiding of hulp, kom dan dinsdag 18 mei tussen 20.00 en 21.00 uur naar Den Donk. Komende zondag 16 mei start voor de vierde keer de Moergestelse Fiets- Skeeler- tocht. Een evenement met afgelopen jaar ruim 200 deelnemers welke op de fiets of op skeelers een keuze kunnen maken uit diverse, uitdagende tochten. Gezellig heid en sportiviteit staan voorop. Speciaal voor gezinnen is de kortste fiets route ingekort naar 25 km. Zij die graag langer genie ten van de mooie natuur blijft een route van 60 km beschikbaar. De keuze is aan u. Dit jaar gaan beide routes richting Hilvarenbeek en Goirle. Met de prachtige natuur in landgoed den Utrecht en de bosrijke omgeving van Gorp en Rovert een echte aanrader. Bij het samenstellen van de skeelerroutes is vooral rekening gehouden met de kwaliteit van het wegdek. Ook voor de skeelers is er een keu ze uit twee afstanden; 25 km en een uitdagende 40 km lange route. Naast een leuke actieve en gezellige zondag is het kopje koffie of thee bij de controle post Zaterdag 15 mei gaan de vlaggen ongetwijfeld weer uit bij de Korenschuur. Voor de tweede keer wordt er een gouden bruiloft gevierd. Dit keer zijn het Jan Habraken en Mien Habraken-Nouwens, Korenschuur 20, die in de bloemetjes worden gezet... 0 de 1 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen C RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Waarneming: HUISARTS Schoolstraat 5 MOERGESTEL ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl 'i Ui liduannrninncinctiti u it P 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1