Geef lucht Giro 55055 Astma Fonds Statiedag Gilde St. Joris Fiets-Skeelertocht Moergestel Concert ’De Hilver in harmonie was een succes! De mooiste tuin van van Oisterwijk V Doe Het Zelf Centrum op 1 Hoog Rabobank Heeft u zich al aangemeld voor de burendag? 5 Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 www.astmafonds.nl DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Het aantal kinderen met astma is in de afgelopen tien jaar verdubbeld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Hiermee is astma de meest voorkomende chronische ziekte onder kinderen. Het Astma Fonds komt op voor deze kinderen door onderzoek, voorlichting, zorgverbetering en vraagt aandacht voor kinderen met astma. kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen limonade. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd, met dank aan onze gulle sponsors. Bij de keizer worden we ontvangen op koffie met worstenbrood. De dag begint volgens tra ditie met een H. Mis in de parochiekerk, dit keer voor het laatst voorgegaan door pastor Van den Tillaart. Tijdens onze statiedag is ook het college van Burgemeester en Wethouders aanwezig. Na de mis zijn we naar ons gildehuis ’t Draai- boompje gegaan. Dit jaar waren er 2 jubilarissen, nl. Piet Mutsaars (50 jaar lid) en G. van Gisbergen (25 jaar lid). P Mutsaars kreeg de speld voor 50 jaar lid van gilde St. Joris en werd als erelid benoemd. Van het kringbestuur kreeg hij de kringoorkonde van 50 jaar trouw gildebroederschap. G. van Gisbergen kreeg het zilveren kruis- boogje van ons gilde. Op zaterdag 24 april 2004 vierde Gilde St. Joris haar jaarlijkse statiedag. Het feest van St. Joris is op 23 april, maar dit wordt gevierd op de zaterdag die hier het dichtstbij is. De burendag, de dag waarop buren samen met elkaar een gezellige en/of originele en/of nuttige dag organiseren voor elkaar en de buurt. De dag wordt georganiseerd door woningstichting Sint Joseph in samenwerking met de Twern, de huurders- vereniging en gemeente Oisterwijk. Sint Joseph sponsort deze dag en kijkt op welke manier zij de activiteiten kan steunen. De activiteiten kunnen heel verschillend zijn. Het voornaamste is dat u iets doet voor de buurt of voor elkaar. Laat zien dat u geeft om u buurt en doe mee! U kunt zich nog aanmelden tot maandag 10 mei 2004! Een aanmeldingsformulier kunt u aanvragen of ophalen bij woningstichting Sint Joseph. Voor meer informatie bel: 523 2425. Op zondag 16 mei start voor de vierde keer de Moergestelse Fiets-Skeelertocht. Een evenement met afgelopen jaar ruim 200 deelnemers welke op de fiets of op skeelers een keuze kunnen maken uit diverse, uitdagende tochten. Gezelligheid en sportiviteit staan voorop. Exclusief voor leden van Rabobank De Hilver verzorgden drie harmonieën het concert ’De Hilver in harmonie op zaterdag 24 april 2004 in Partycentrum Hercules in Diessen. Muziekvereniging Juliana uit Moergestel, Koninklijke Harmonie Concordia van 1839 uit Hilvarenbeek en RK Harmonie St. Willibrordus uit Diessen waren al maandenlang bezig met de voorbereidingen. Thema van de avond was filmmuziek. De belangstelling voor het concert was bij de leden van de Rabobank overweldigend. De 300 beschikbare kaarten waren binnen een week vergeven. Om de uitvoeringen logistiek goed te laten verlopen, koos de organisatie ervoor om het publiek te laten wisselen van locatie. Koninklijke Harmonie Concordia van 1839 startte het concert in de knus aangeklede sport hal. Daarna begeleidde een looporkestje het publiek naar de theaterzaal waar Muziekver eniging Prinses Juliana het concert voortzette. Vervolgens werd het publiek weer terugge bracht naar de sporthal, waar RK Harmonie St. Willibrordus voor een knallende afsluiting zorgde. ’’Deze activiteit is onderdeel van ons ledenprogramma, waarmee wij de relatie met onze leden graag meer willen verdiepen en ver sterken”, vertelt Jeroen van den Ingh, alge meen directeur van Rabobank De Hilver. ”En dat doen wij dus ook door activiteiten aan te bieden die niet direct met de bank te maken hebben. Het feit dat de kaarten binnen een Zin om ook mee te doen? Kom dan zondag 16 mei tussen 10.30 en 14.00 uur naar het ROEF! terrein, Stokeind 13 te Moergestel. Mocht u met de auto komen, er zijn ruime (gratis) parkeer- mogelijkheden. Het ROEF! terrein is te vinden achter de sporthal op het industrieterrein ’’Stokeind”. De kosten voor deelname te vol doen bij vertrek, bedragen 2,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar slechts 1,00. Tot ziens aan de start! Voor verdere in lichtingen tel. 513 3103 of via e-mail; fiets.skeel- ertocht@12move.nl AL VOLOP AANMELDINGEN Met de makers van het programma ’Kijk dit is Oisterwijk’ heeft LOVO een wedstrijd uit geschreven voor de echte tuinliefhebber. Het betreft de verkiezing van de mooiste tuin van Oisterwijk. Enkele jaren geleden had LOVO dit initiatief al ontwikkeld en zowel de deelne mers als de organisatoren waren laaiend en thousiast. Reden om dit jaar weer trotse tuin- bezitters te bezoeken en te eren voor hun grote inzet, want een mooie tuin betekent vaak hard blijven werken voor een mooi resultaat. Elke tuin heeft een eigen karakter die door de bewoners wordt bepaald, zelfs wanneer de tuin door een tuinarchitect is ontworpen. U moet er zich per slot van rekening in thuis voelen. En dat is precies wat de makers van dit pro gramma bedoelen: Laat de kijker zien waarom u zo trots bent op uw eigen lap of lapje groen. Het gaat niet om de grootte of de kosten die ermee gemoeid waren. Nee, het gaat om het totaalbeeld. Wacht niet tot de volgende keer wanneer uw tuin ’klaar’ is, want een tuin is nooit klaar! OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00*12.00 en 13.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00*12.30 U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen Elke inwoner van Oisterwijk en Moergestel met een voor- of achtertuin of zelfs een tot tuin omgetoverd dakterras kan meedoen aan deze verkiezing. U kunt zich aanmelden bijLOVO, Postbus 39, 5060 AA Oisterwijk of via e-mail: info@lovo.tv of per telefoon: 521 3572. kunt zich tot 30 mei opgeven Eind mei ontvangen de deelnemers bericht wanneer de cameraploeg opnames komt maken. In juni zullen alle tuinen in een LOVO uit zending getoond worden, inch interviews met de trotse tuineigenaren. Daarna zal een vakkundige jury, een aantal tuinen nomineren en bezoeken. Tot slot zal de bekendmaking en prijsuit reiking in de LOVO studio plaatsvinden met uiteraard alle deelnemers. Bent u degene die met de eer gaat strijken? Doe mee en laat zien wat uw tuin zo bijzon der maakt. Na een goede koffietafel en een woordje van de burgemeester tot alle gildenbroeders en zusters werd er afscheid genomen van onze gasten, en kon er begonnen worden aan de jaarvergader ing. Na een gezellige teeravond konden wij weer vaststellen dat het gildebroederschap nog niet zo slecht is. De Overheid van Gilde St. Joris week vergeven waren, bevestigt voor mij dat we goede keuzes hebben gemaakt in dit leden programma. Het was voor ons allemaal een fan tastische avond!”, aldus Van den Ingh. Speciaal voor gezinnen is er een 25 km lange fiets route samengesteld. Zij die graag langer genieten van de mooie natuur is een route van 60 km beschikbaar. De keuze is aan u. Dit jaar gaan beide routes richting het prachtige land- schap van de Hilver. Zoals voor de deelnemende fietsers is er ook voor de skeelers een keuze uit twee afstanden; 25 km en een uitdagende 40 km lange route. Bij het samenstellen van de skeelerroutes is ook rekening gehouden met de kwaliteit van het wegdek. Naast een leuke actieve en gezellige zondag is het kopje koffie of thee bij de controle post gratis. Voor de kinderen is er een bekertje Geef leven M O Geef! De Hilver Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013)513 2268 VOOR GOEDE DOELEN PAGINA 7 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 MEI 2004 <k>

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7