Koninginnedag 2004 Zuster Miny Selten (62) koninklijk onderscheiden E.J. van Delft OPROEP: welke Moergestelnaren willen met de fiets op de foto? Rouwkamer De Reuselhof buiten gebruik Zingen en dansen met ’Crescendo’ en ’Alpenjagers’ in ’t Draaiboompje Afwezig van maandag 17 t/m vrijdag 21 mei WOENSDAG 5 MEI 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1283 Heel veel inwoners van Moergestel kennen haar ongetwijfeld: zuster Miny Selten. Ze is immers al heel lang werkzaam in Moergestel als wijkverpleegkundige, ’n Bekend gezicht dus al zo vele jaren in onze gemeenschap. Kerkstraat 21, Oisterwijk, teL 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Aanmelden voor de foto is niet nodig. Voor andere informatie, Paul Spapens, 513 3072. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 In Moergestel is een stichting opgericht die het dorp wil gaan promoten als fiets- dorp. Een van de eerste activiteiten van de Stichting Moergestel Fietsdorp is het plaatsen van een aantal informatieborden voor fietsers. Op deze borden komen teksten en foto’s. bondag 9 mei: ^,n9en met frescendo' en 'Alpenjagers' Met ingang van maandag 24 mei (week 22) zijn geen opbaringen meer mogelijk in de rouwkamer van zorgcentrum De Reuselhof te Moergestel. Zondag 9 mei Net als vorig jaar geeft gemengde zangvereniging ’’Crescendo” een lenteconcert in samenwerking met het bekende Moergestelse orkest ”De Alpenjagers”. Ongelooflijk, wat ’n feest was het weer op 30 april! Zo zie je maar, waar Moergestel groot in kan zijn! Het Oranjecomité wil via deze weg haar dank uitspreken aan al de inwoners van Moergestel, want zonder u was deze dag niet zo gezellig verlopen. lees verder op pagina 3 Per deze datum wordt overgegaan tot het buiten gebruik stellen van de rouwkamer, waarna ver bouwing plaatsvindt. Het zorgcentrum zal daar na niet meer beschikken over een afzonder lijke kamer om overledenen op te baren. De ruimte wordt samen met de aangrenzende kapel verbouwd tot een huiskamer voor de verzorging en begeleiding van een groep bewoners van het zorgcentrum met een indicatie voor deze aanvullende zorg. Na verbouwing van de kapel, waartoe al eerder besloten was, zou er van bin nenuit geen toegang meer tot de rouwkamer zijn. Het zorgcentrum is van mening, dat aan na bestaanden geen passende ruimte meer kan worden aangeboden. De toegang is alleen mo gelijk langs de achterkant van het gebouw via een deur die rechtstreeks in de rouwkamer uit komt. Daarnaast is de ruimte hard nodig om een adequate oplossing te creëren voor de extra Naast haar dagelijkse werkzaamheden en bezigheden heeft Miny vanaf begin jaren ’80 de zorg op zich genomen van Toon Klomp. Hij overleed nog maar kortgeleden op bijna 80- jarige leeftijd. Donderdag 29 april werd zuster Miny voor haar verdiensten onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij kreeg de onder scheiding opgespeld door burgemeester Kortmann in het Raadhuis te Oisterwijk. Van harte gefeliciteerd! ’De Alpenjagers’ openen deze middag met hun muzikale talenten, waarna ’Crescendo’ ’n stuk je van haar repertoire ten gehore zal brengen. Ook u hoeft deze middag niet stil te zitten. Uiteraard mag u een dansje wagen maar wan neer ’De Alpenjagers’ en ’Crescendo’ samen spelen en zingen wordt u uitgenodigd om gezel lig de meezing liedjes mee te zingen. De entree is uiteraard gratis en we beginnen om 14.00 uur. noodzakelijke huiskamer in het zorgcentrum. De ervaring leert, dat familieleden van bewo ners van het zorgcentrum er steeds vaker voor kiezen om hun overleden familielid op te baren in het eigen appartement. Uit gegevens van de Gemeente blijkt dat slechts ongeveer IA deel van de overleden inwoners van Moergestel in 2003 werd opgebaard in de rouwkamer van de Reuselhof. Een van deze foto’s moet op het bord een blik vanger van de eerste orde worden. De bedoe ling is dat een flink aantal Moergestelnaren mét hun fiets op deze foto staan. Zij nodigen de fietsende passanten als het ware uit Moer gestel te bezoeken. De stichting roept Moergestelnaren op om mee op deze foto te gaan. Jong, oud, vrouw, man, iedereen is welkom. Met een omafiets, een racefiets, een afgetrapte fiets, een trans portfiets, een ’mamafiets’, een kinderfiets, een driewieler, een ligfiets, een tandem, alle soorten fietsen zijn welkom. De foto wordt a.s. vrijdag 7 mei om 18.30 uur gemaakt. Verzamelen bij de kerk. Het maken van de foto vanaf het Rootven in de richting van kerk en toren duurt hooguit een kwartier. De borden waarop deze foto komt, komen te staan bij de splitsing Oisterwijkseweg/Akker- weg/Industrieweg en nabij de nieuwe rotonde tussen het viaduct Vinkenberg en de molen. In de vierde week van juni worden de panelen van Moergestel Fietsdorp onthuld. Maar naast haar werk als wijkverpleegkundi ge maakte zuster Selten zich ook nog op diverse plaatsen dienstbaar als bestuurslid. Zo is zij al vanaf 1978 bestuurslid van de Raad Welzijn Ouderen en ook al vanaf 1978 van het Wit Gele Kruis (de tegenwoordige Thuiszorg). Daarnaast is ze lid van het Regionaal Bestuur van de Congregatie van de Missie- en Aanbiddings- zusters van de Heilige Familie in Baarlo. Dat is de Congregatie waaraan zij als kloosterzuster verbonden is. Vorig jaar een groot succes en een volle zaal met enthousiaste mensen die genoten van de mu zikale klanken. Bij de Michiels Meezing Momenten waarbij de zaal uitgenodigd werd om gezellig mee te zingen liet het publiek zich goed horen. Reden genoeg dus om deze gezel lige middag nog eens dunnetjes over te doen. Deze middag vindt plaats in de zaal van Partyboerderij ’t Draaiboompje. g ,E Huidverzorgingsinstituut E Schoolstraat 5 Si 1 de esselse AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Laat tijdig uw medicijnen aanvullen Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Edelsmid Beeldend kunstenaar Sieraden Sculpturen Repareren en restaureren van sieraden Waarneming: HUISARTS ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Tilburgseweg 11, Moergestel, 013 5133168 Open: ma, di, do en vr van 10.00-18.00 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur En na telefonische afspraak Woensdag gesloten j! i !uiuvvi4.uiyuiyoii!oiiii Aphrodite ir lül. UIU-ÜIO |ij I MOERGESTEL J Tel. 013-513 1474 -i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1