Sportvereniging ’’ROEF!” Jeugdschaakclub Moergestel Audacia F2 laat supporters juichen! Moergestelse dartcompetitie 2004 1 1 2 Audacia juicht te vroeg Wendy met één been in Lissabon Rode Kruis zoekt vrijwilligers Audacia- nieuws 14.30 19.00 ...Roef! - All In 2 .Roef! - Yellow Rangers Alarmnummer voor als het écht nodig is... Programma zondag 9 mei 2004 De Bocht’80 1 - Audacia 1 Programma zondag 9 mei: Audacia F1 thuistoernooi Audacia F2 thuistoernooi Audacia F3 thuistoernooi Audacia F4 thuistoernooi Audacia F5 thuistoernooi Audacia F6 thuistoernooi .aanw. 9.45 .aanw. 9.45 .aanw. 9.45 .aanw. 9.45 .aanw. 9.45 .aanw. 9.45 a.s. Zondag zal Tim van de Ven de eer verdedi gen van onze schaakclub tijdens de Brabantse Pupillendag te Kaatsheuvel. Vorig jaar werd Tim met vlag en wimpel Brabants Pupillen kampioen. Of hij deze prestatie zal kunnen herhalen, dat is afivachten. U kunt a.s. zondag Vrijdag 7 mei Hb asp 19.00.. beteren. Toch werd ze in haar leeftijd Neder lands kampioen op de 100m- en 200m rugslag en behaalde ze een zilveren plak op de 200m vrijeslag. Ze werd 5de op de 100m vrijeslag. de verrichtingen van Tim komen bewonderen tussen 10 en 16 uur in ”De Werft” te Kaats heuvel. Roef! -Twins Roef! -Twins Roef. - Nuenen 3 Gryphons - Roef. Uden Red Sox- Roef! Roef! - PSV Roefl - Ducks Birds - Roef! ...aanw. 9.30; 10.00 aanw. 10.30; 11.00 HONK-, SOFT- EN PEANUTBAL Uitslagen Opgooi Boosters- Roef! 26-23; Hb pup Roef!- Uden Red Sox 7-12; Sb jun Roefl- Neptunus 23-2; Sb asp Nuenen- Roef. 12-21; Hb asp Cardinals- Roef. 7-7; Hb jun Tilburg- Roef. 7-12; Sb 1 All in- Roef 2-17. Programma zaterdag 8 mei 2004 Bekerfinale De Baronie Al - Audacia Al15.00 Op het terrein van Veerse Boys te Raamsdonks- veer. Zaterdag 8 mei Peanuts 11.00.... 12.00 Opgooi 10.30.... Hb pup 10.30.... Hb asp 14.00 Hb jun 14.00 Sb asp 13.00 Sb jun 14.00 Zondag 9 mei Hb 1 14.30 WEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK Dinsdag 4 Mei: D’n Egelantier - Veerkes J Woensdag 5 Mei: Epi’s Madhouse - One hun dred and Epi; Veerkes Z - Plok Donderdag 6 Mei: Veerkes M - Veerkes A; Draaiboompje II - D’n Egels In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Jonkers via haar tweede score direct daarop de stand op 5 - 3 brengt, geeft de tegenstander zich min of meer gewonnen. Echter de 5 - 4 vlak voor tijd brengt de spanning toch weer terug. Verder laat de thuisploeg het echter niet komen. Wederom is een koploper verslagen en moet de tegenstander het mogelijke kampioenschap zeker een week uitstellen. Komende zondag zijn onze senioren vrij. Vijf van de zes jeugdschakers - die het afgelopen halfjaar aan het ”Grand-Prix Jeugdschaak toernooi” te Waalwijk hebben meegedaan - zijn keurig in de subtop geëindigd. Bram Wonnink van de Hertog Jan eindigde - in zijn leeftijdscategorie - op een mooie derde plaats. Dat kwam o.a. door een bliksemstart in de le ronde, waar Bram 5 overwinningen boek te uit 5 partijen. Julian Hogervorst zat in een groep met echte Brabantse topjeugdschakers. Daarom mag de vierde plaats van Julian als een geweldig goede prestatie worden gezien. Op de finaledag wist Julian een score te halen van 4 uit 5. Verder waren er drie keurige zesde plaatsen voor Mitch van Dijk, Mick Wonnink en Tim van de Ven. Ook helemaal niet slecht jongens, integendeel zelfs! Na afloop van dit spektakelstuk kregen alle spelers van de organisatie een paar zilveren voetbalschoenen. Met deze schoenen zijn ze de weg ingeslagen naar het volgende succes. De F2 van Audacia heeft een opmerkelijk goed seizoen achter de rug. Het begon allemaal al in de najaarscompetitie waar het team op over tuigende wijze kampioen werd. Daarna werd er deelgenomen aan het PSV masterstoernooi in Bladel waar na een zinderende finale de eerste plaats mee naar huis werd genomen. Een pres tatie die ingelijst mag worden daar het deelne mersveld van hoog niveau was. Op dit toer nooi liepen natuurlijk ook de nodige scouts rond van betaalde voetbalclubs die steeds meer jongere talenten in een vroeg stadium probe ren te ontdekken. Zo ook van Audacia F 2 waar 2 spelers reeds al trainingen hebben gevolgd bij PSV en Willem 11. AUDACIA JEUGD Uitslagen: Audacia Al-Noad 6-2; SVSSS- Audacia BI 3-0; Audacia Cl-Beerse Boys 1-6; Audacia C2-EDN ’56 2-1Ons Vios-Audacia C3 2-4; Audacia C4-Helvoirt 6-0; Sarto-Audacia Dl 0-5. A 2 -12; 7. D’n Egels 3 -118. Veerkes Z 1 - 9; 9. One hundred and Epi 2-3; 10. D’n Egelantier 1 - 2; 11. Draaiboompje II 1 -1. Ranglijst 180-worpen: 1. Willem Poirters (Veerkes M) 2x; 2. Steven v.d. Elzen (Plok) lx; Gijs Smetsers (Veerkes J) lx Top 3 finishes boven de 75:1. Barry van Roem- burg (Epi’s Madhouse) 110; 2. Frank van Esch (Draaiboompje I) 84; 3. Ruud Linkels (Plok) 82 AUDACIA A 1 OP KOERS De vooruitgeschoven competitiewedstrijd op 29 april tegen NOAD werd met 6 - 2 gewonnen. De weer eens op dreef zijnde Pim van der Pluijm had met vier doelpunten een groot aan deel in deze overwinning. Omdat ook ’t Zand de laatste wedstrijd won volgt er een besliss ingswedstrijd om het kampioenschap. Bij het ter perse van deze krant was er nog geen zek erheid, maar er wordt uitgegaan van 10 mei (maandag) om 19.00 uur op het terrein van Longa in Tilburg. Programma 8-5: Roef Fl - Korloo F2.. Roef! Cl - Winty Cl... Programma midweek: Rietvogels - Roef! recreanten Wil je ook eens korfballen kom op maandag avond om 18.00 uur naar sporthal Stokeind. Voor inlichtingen bel Corrie Schilders 513 2326 of Peter Vrijhoeven 513 3455 Programma maandag 10 mei 2004 Beslissing kampioenschap ’t Zand Al - Audacia Al Op het terrein van Longa te Tilburg. Dit succes werd op zaterdag 24 april jl. behaald in een boeiende wedstrijd tegen directe con current Were-Di. Met veel supporters die we bij deze meteen willen bedanken voor hun trou we steun tijdens het gehele seizoen werd er met veel inzet het voorjaarskampioenschap in de wacht gesleept. Dit is een prestatie die er mag zijn en we wil len hierbij alle spelers, leiders, trainer en supporters feliciteren. toenemende behoefte aan vrijwilligers met een E.H.B.O. diploma, die zich in willen zetten bij evenementen. Binnen het bestand van dorps kernen- vertegenwoordigers estaat nog een vacante plaats voor Biezenmortel. Verder zijn vrijwilligers welkom, die beschikken over enige vreemde talen- kennis, voor het project ’’tra cing” (contacten leggen met familieleden van vluchtelingen). Heeft U belangstelling of behoefte aan meer informatie, neem dan contact op met Theo Diepens, tel. 528 4639 of per e-mail: theodie- pens@parelnet.nl De teams uit de top 3 zijn ongewijzigd gebleven. Alleen Plok en Epi’s Madhouse zijn van plaats gewisseld. In deze speelweek heeft Willem Poirters (Veerkes M) de leiding genomen in het klassement om de 180-worpen. Hij gooide afgelopen week zijn tweede. Als het gaat om het persoonlijk klassement staan op dit moment Frank van Esch en Robert Wolfs (beide van Draaiboompje I) gedeeld eerste. Zij hebben allebei 6 voor en 1 tegen uit 3 wedstrijden. Uitslagen speelweek 3: D’n Egels-Draai- boompje 15-7; One hundred and Epi-Veerkes M2- 10; Plok-D’n Egelantier 10-2; Veerkes J-Epi’s Madhouse 7 - 5. Stand na speelweek 3:1. Draaiboompje 13- 27; 2. Plok 3 - 26; 3. Epi’s Madhouse 3 - 22; 4. Veerkes J 2 -18; 5. Veerkes M 3 -13; 6. Veerkes Valse start nacompetitie Audacia - RKDSV1 - 2 Nadere bestudering van de reglementen voor deze nacompetitie van de KNVB leerde dat er geen verlengingen en strafschoppen worden toegepast om beslissingen te forceren. Als de ploegen totale gelijkheid kennen promoveert Audacia op grond van haar tweede plaats in de reguliere competitie. In dat perspectief zou een gelijkspel tegen Diessen zeker niet ongunstig zijn. Vijf minuten voor tijd viel de gelijkmak er. Bij scrimmage viel de bal dood en Jos Ligtvoet kon er als eerste bij: 1 -1. De treffer werd bejubeld als een overwinningstreffer en Audacia wenste te consolideren. Dat deden zij echter te voorzichtig. In de achtentachtigste minuut werd door slecht coachen van de kee per onnodig een corner weggegeven, waaruit Guido Vingerhoets het laatste tikje gaf en Diessen de overwinning schonk: 1 - 2. Audacia kreeg nog één kans: een vrije trap werd door Rob van der Heijden in de doelmond gebracht en daarbij werd mijn inziens Oscar van Alphen onreglementair een kopkans ontnomen, doch de overigens voortreffelijke scheidsrechter zag het niet of wilde het niet zien. Een erg ont goocheld Audacia en een opgelucht RKDSV na afloop. Alleen het scenario Audacia wint van De Bocht (a.s. zondag in Oirschot) en De Bocht wint van Diessen de week daarop, kan Audacia nog redden. Alleen qua resultaat week de wedstrijd af van de twee competitieduels, voor het overige toonde zij hetzelfde beeld: in de eerste helft een beter voetballend RKDSV en in de tweede helft een op conditie sterker Audacia. Ook nu kwamen de Diessenaren in de eerste helft op voorsprong. Het doelpunt in de dertigste minuut had achter af bezien overeenkomsten met de gelijkmaker van Jos Ligtvoet, ook hier viel de bal dood, doch in tegenstelling tot Jos, die maar binnen hoefde te schuiven, had Egon Schilders er een behoorlijk schot voor nodig: 0-1. Ook in de competitieduels verdedigde RKDSV stug, maar gezien de belangen van nu kon zij daar nog een schepje bovenop doen en pas laat in de wedstrijd een treffer moest toestaan. De afloop kent u. ROEF KORFBAL WEDEROM KOPLOPER NEDERLAAG BEZORGD De 2de helft van de veldcompetitie presteert Roef! bijzonder goed. Van de vijf gespeelde wedstrijden zijn er vier in winst omgezet. De laatste drie weken is tegen de ’top 3’ gespeeld. Na het nipte 8 - 9 verlies in de uitwedstrijd tegen Rosoio, is met 3 - 4 gewonnen van het op de 2de plaats staande DDW. Afgelopen weekend stond de wedstrijd tegen koploper Winty uit Wintelre op het programma dat bij winst de kampi- oensvlag kan hijsen. Gesterkt door de goede resultaten en de wetenschap dat Winty een tegenstander is waarvan het spel Roef! goed ligt beginnen de dames met zelfvertrouwen aan de wedstrijd. De eerste aanval levert niet het gewenste resultaat op, waarna de tegen stander de aanval overneemt en wel direct de korf weet te vinden 0 -1Daarna gaat het gelijk op en krijgt de thuisploeg in de 8ste minuut een ideale mogelijkheid om de stand gelijk te trekken. De toegekende strafworp wordt echter door Jenny van Velthoven gemist. Deze speel ster maakt dit echter goed in de 1 le minuut: 1 - 1. In de 18e minuut wordt er weer gescoord en het is Roef! dat via Annet Verstijnen een 2 -1 voorsprong neemt. Deze stand blijft tot aan de rust gehandhaafd. Na rust een zelfde spelbeeld met twee aan elka ar gewaagde ploegen. Het is echter Roef! dat via Mariëlle en Esther Jonkers een comfortabele 4 - 1 voorsprong neemt, waarna de wedstrijd gespeeld lijkt. Winty zet echter een slotoffen- sief in en weet de stand tot 4 - 3 en daarmee de spanning terug te brengen. Doordat Mariëlle Tijdens Grandprix-wedstrijden in de hoofd stad heeft Wendy van der Zanden zich geplaatst voor de Europese jeugdkampioenschappen. Met 1 been, want individueel lukte dit niet, maar wel met het estafetteteam. Het is nu nog even afwachten wat het supertalent op de school slag, Moniek Nijhuis, tijdens de EK deze maand in Madrid doet. Behaald zij de OS-limiet niet dan gaat alles door en gaat Wendy naar Lissabon. Alle voorbereidingen zijn al in volle gang. Zo vertrok de 15-jarige Moergestelse al naar Amersfoort voor een traniningskamp van 10 dagen met de EJK-selectie. Als alles door gaat ben ik geen weekend meer thuis, vertelde ze. Er staan nog trainingsstages in Amersfoort, Ierland (Limerick) en Amsterdam op de agen da. Verder staan er nog een aantal wedstrijden gepland o.a. in Brugge eind mei. Tijdens de NK ging het Wendy iets minder goed af. Zo kon de Moergestelse haar tijden niet ver- Op de foto v.l.n.r.: Roel Kools, Pim Vermeer, Joris van Gerven, Jim van Gestel, Toos Swinkels (leidster), Mark Jans, Stef op ’t Hoog, Paul Vermeer (trainer, coach) Michiel Jans, Bram Swinkels, Wim op ’t Hoog leider), Willem op ’t Hoog. GRATIS SCHAAKLES VOOR MOERGESTELSE BASISSCHOOLKINDEREN! Basisschoolkinderen die geïnteresseerd zijn om (beter) schaken te leren zijn vanaf a.s. woens dag van harte welkom bij JSC Moergestel. Tot aan de zomervakantie krijg je dus gratis schaak- les van een gediplomeerde schaakleraar. Leuke onderdelen tijdens de schaaklessen: samen kijken naar een spannende schaakfilm, diverse denkspelletjes op het schaakbord, veel uitleg over de schaakregels en het maken van veel oefeningen. Je kunt vele kleine prijsjes winnen als jij je best doet en op het einde van het seizoen kun je een schaakdiploma verdie nen. Inlichtingen en/of aanmeldingen op het vol gende e-mail adres: t.leermakers@planet.nl Adres JSC Moergestel: ”Den Donk”, Bosstraat la. Tijdstip schaakclub: ’s woensdags van 18.30 tot 20 uur (behalve in de basisschoolvakanties). De Nederlandse Rode Kruis afdeling Oister- wijk-Haaren, waarbij aangesloten de kernen Heukelom, Moergestel, Haaren, Helvoirt, Bie zenmortel en Esch doet opnieuw een beroep op de inwoners van voornoemde kernen, om zich als vrijwilliger in te zetten. Momenteel zijn we op zoek naar vrijwilligers voor uitbreiding van de groep, die voorlichting geeft over het Rode Kruis op basisscholen. Daarnaast blijkt er een Programma zaterdag 8 mei: Audacia Cl toernooi bij SVG ....vertrek 13.15 Audacia C2 toernooi bij Zigo ....vertrek 12.30 Audacia D2 toernooi bij Zigovertrek 8.30 Audacia El thuistoernooiaanw. 8.30 Audacia E2 thuistoernooiaanw. 8.30 Audacia E3 thuistoernooiaanw. 9.30 Audacia E4 thuistoernooiaanw. 9.30 Audacia E5 thuistoernooiaanw. 9.30 Audacia E6 thuistoernooiaanw. 9.30 BS. Zaterdag 8 mei speelt Audacia Al de bek erfinale bij Veerse Boys tegen Baronie. Vertrektijd hoor je van de trainer. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 MEI 2004 PAGINA 11

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 11