pi Rabobank De Hilver start cursus internetbankieren voor klanten Geslaagde verkeersweek op de Bienekebolders De traditie van Koninginnedag... Rabobank Beste leden, Koningin Wilhelmina Ja, ik geef me op voor de cursus Rabo Internetbankieren. Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoonnummer: Antwoordcoupon Rabobank De Hilver Speciaal voor particuliere klanten start Rabobank De Hilver daarom gestart met een cursus Rabo Internetbankieren. Deze cursus is gratis en wordt gegeven op maandag- en dinsdagavond om 19.00 uur op het kantoor van de Rabobank in Diessen. Adviseurs geven een instructieles die anderhalf uur duurt. Als u zich aanmeldt, wordt u ingedeeld in een groep van tien personen. Samen met u kijken we naar de mogelijkheden van het Rabo Internetbankieren. U kunt ook zelf oefenen met het demonstratieprogramma Rabo Internetbankieren. Uiteraard beantwoorden onze adviseurs al uw vragen. Wilt u zich opgeven voor deze cursus? Vult u dan de bon in en stuurt u deze voor uiterlijk 13 mei naar Postbus 115066 ZG Moergestel of lever de bon in op één van onze kantoren. U ontvangt automatisch een uitnodiging wanneer wij u verwachten. Bankieren via internet, we doen het massaal. De klanten van de Rabobank lopen daarbij voorop. Inmiddels regelen al één miljoen Rabobankklanten hun bankzaken via de pc of (mobiele) telefoon. Rabobank De Hilver blijft deze ontwikkeling stimuleren. De hele week werd in het lesprogramma aan dacht besteed aan verkeer. Er zijn speurtoch ten gelopen, nieuwe verkeersborden ont worpen en vooral veel nieuwe dingen geleerd over het verkeer. De kinderen weten nu bij voorbeeld de betekenis van een rond, drie hoekig en vierkant verkeersbord. Ook de kleuren rood en blauw op verkeersborden zijn bekend. Leuk om te zien hoe zelfs de kleintjes op een speelse manier het verkeer leren kennen. Donderdagmiddag werd de verkeersweek oorverdovend afgesloten. Alle leerlingen kre gen een polsbandje met daaraan een fluit. Nu kunnen ze iedereen die een foutje maakt in het verkeer tot de orde roepen. Een oprecht dank-je-wel is op zijn plaats voor iedereen die aan deze week heeft meegehol pen. Hebt u nog vragen over de cursus? Neemt u dan contact op met één van onze medewerkers, telefoon (013) 505 85 05. Donderdag waren de Moergestelse automo bilisten aan de beurt: de leerlingen van groep 5-6 hebben ’bekeuringen’ uitgedeeld. Foutpar- keerders kregen een rode kaart, auto’s die goed geparkeerd stonden een groene. Maar ook ’ge vaarlijke punten’ in de Moergestelse straten zijn met borden gemarkeerd. Hierbij nodigen wij u uit voor de algemene ledenvergadering van de VOGG Afdeling Oisterwijk en omstreken. Deze vergadering zal worden gehouden in ’t Molentje, Kerkstraat 116 in Oisterwijk op maandag 3 mei om 20.00 uur. Deze avond zal het thema gaan over: Wonen, werken en vrije tijd in de samenleving. Verschuiving van groepsgebondenheid naar individuele wensen van mensen met een ver standelijke beperking. Twee medewerkers van MEE (voorheen SPD) zijn ook aanwezig om dit thema verder toe te lichten. Wij hopen u allemaal te ontmoeten op 3 mei a.s. PRINSESSENDAG Op 31 augustus 1889, de verjaardag van Prinses Wilhelmina, werd voor het eerst Prinsessendag gevierd, de voorloper van Koninginnedag. Het initiatief voor de viering werd genomen door de liberalen, die met het feest de nationale een heid wilden benadrukken en daarmee de een heid in eigen gelederen wilden verstevigen. De Prinsessedag kon de plaatselijke oogstfeesten vervangen, die aan het einde van de zomer wer den gehouden. Na het overlijden van Koning Willem III in 1890 werd de eerste echte Koninginnedag gevierd. 1 MOERGESTEL Op vrijdag 7 mei is er weer een Lick-the- Chikie. Op deze avond zijn alle (vrijgezelle) leden weer uitgenodigd op de eerste rij. Aanvang 21.00 uur. Of kijk op www.geoci- ties.com/kpjmoergestel. KONINGIN BEATRIX Koningin Beatrix heeft, zoals gezegd, als eerbesvtoon aan haar moeder in 1980 besloten Koninginnedag op 30 april te handhaven. Wel veranderde zij de viering ervan, door zelf het land in te gaan en de festiviteiten in een of twee plaatsen bij te wonen. 30 APRIL Koninginnedag wordt gevierd op 30 april (en als dat een zondag is, op 29 april). Koningin Bea trix gaf op 30 april 1980 in de toespraak ter ge legenheid van haar inhuldiging aan dat zij Koninginnedag wilde blijven vieren op de ver jaardag van haar moeder, Koningin Juliana. Tijdens de regering van Koningin Wilhelmina en Koningin Juliana was het de gewoonte dat Koninginnedag gevierd werd op de verjaardag van de Koningin, respectievelijk 31 augustus en 30 april. Koningin Beatrix wilde met het besluit Koninginnedag te blijven vieren op de verjaardag van Koningin Juliana een eerbe toon aan haar moeder brengen. KONINGIN WILHELMINA Omdat Koninginnedag ook de laatste dag was van de traditionele schoolvakantie, werd het al gauw een feestdag voor de kinderen. De viering van de dag kreeg in 1902 een extra impuls nadat Koningin Wilhelmina ernstig ziek was geweest. Het bericht van haar herstel werd met grote vreugde ontvangen en zorgde ervoor dat de viering van Koninginnedag een echt volksfeest werd. Overigens woonde de Koningin en haar familie op Koninginnedag geen festiviteiten bij, tenzij er een speciale reden voor was, zoals de vijftigste verjaardag van de Koningin in 1930. KONINGIN JULIANA In de tijd dat Koningin Emma, de moeder van Koningin Wilhelmina, in de zomer op Paleis Soestdijk woonde, was het gebruikelijk dat de bevolking van Baarn haar op haar verjaardag (2 augustus) een bloemenhulde bracht. Na haar huwelijk betrok Prinses Juliana Paleis Soestdijk en nam zij op haar verjaardag (30 april) deze tra ditie van haar grootmoeder over. Met de inhul diging van Juliana tot Koningin der Neder landen werd Koninginnedag automatisch ver plaatst naar 30 april en groeide het bloemen- defilé uit tot een nationale manifestatie. Vanaf midden jaren ’50 werd het défilé langs het bor des van Paleis Soestdijk via de televisie uitge zonden. Tijdens de regering van Koningin Juliana werd het langzamerhand gebruikelijk, dat iedereen op Koninginnedag een vrije dag kreeg, waardoor 30 april een nationale feestdag werd. De week van 19 tot en met 23 april stond op Openbare Basisschool de Bienekebolders geheel in het teken van het verkeer. De jaarlijkse verkeersweek kende dit jaar een groot aantal activiteiten, waarbij de kinderen in aanraking kwamen met andere aspecten van het verkeer. De week werd geopend door middel van de ’’grote stoplicht” show. Een apart onderdeel daaruit was bedoeld voor de leerlingen van groep 8. Een aantal daarvan zal volgend jaar de middelbare school in Oirschot gaan volgen. Speciaal voor die groep zijn er onderweg veilige adressen gezocht waar bij problemen of kapotte fietsen hulp gevraagd kan worden. Zo zijn er bijvoorbeeld leenfietsen op die adressen be schikbaar en wordt de eigen defecte fiets met medewerking van de Spoordonkse fietsenmaker gerepareerd. Dinsdag was een autoloze dag in de Bosstraat. Alle kinderen en ouders en natuurlijk leer krachten op de fiets. Een vrolijk gezicht op en rond de speelplaats en vooral erg veilig op de aanrij-routes naar de school. Dinsdagmiddag konden de leerlingen van groep 8 onder deskundige leiding van Frank Vogels leren hoe banden geplakt moeten worden. Daar naast vond er een uitgebreide fiets-controle plaats. Ook het verkeersexamen is afgenomen. De hulp van de politie-agenten bij deze week was weer prima. Voor de kinderen was woensdag het leukst: een echte brandweerwagen kon van binnen en buiten bekeken en gebruikt worden. De sirene loeide hard en de waterslangen spoten alles nat. Een leuke actie van de plaatselijke vrijwillige brandweer. Grappig detail dat de brandweerauto al iets ouder was en door het vele gebruik van de claxon de accu niet alle handelingen van de kinderen kon waarderen. De leerlingen hebben ook geleerd dat naast het blussen van branden de brandweer ook ingezet wordt voor andere zaken: zo kan een auto na een ongeluk eventueel opengeknipt worden met een speciale tang: de jongens vonden dat heel spannend. Koninginnedag is een nationale feestdag. Op die dag worden in het hele land door onder andere de plaatselijke Oranjeverenigingen feesten en evenementen geor ganiseerd. De Koningin bezoekt samen met andere leden van het Koninklijk Huis in een of twee plaatsen de Koninginnedagfeesten. Het bezoek van de Koningin aan de feesten wordt altijd live uitgezonden op de televisie. X CX I veren'£m£ Van ou(lers F. 4 De Hilver DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 APRIL 2004 PAGINA 9 1/1 1 yJ yJ en verwanten van mensen h*1 een verslandelijke hand

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 9