Muziekvereniging Prinses Juliana op jaarmarkt Pilot door raad afgeschoten! Skeeleren voor de hele familie tijdens Koninginnedag Audacia Al strijdt op twee fronten (s)Taporkest d’Ambiejans op meiwandeling Aphrodite Welkom op de Jaarmarkt! Zingen en dansen met ’Crescendo’ en ’Alpenjagers’ in ’t Draaiboompje WOENSDAG 28 APRIL 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1282 stempelpost bij ’t Stokske y Weekblad voor Moergestel Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl nemen. Door het vroege tijdstip is deelname aan deze tocht de ideale mogelijkheid om Koninginnedag 2004 een sportief begin te geven, waarna er nog voldoende tijd over is voor de andere op Koninginnedag georgani seerde activiteiten. KAMPIOENSCHAP Het is een gelijk opgaande strijd tussen Audacia en ’t Zand. Met nog één wedstrijd te Al eerder bleek dat het voorstel van de College geen draagkracht had in de Raad. Maandagavond voegden de raadsleden de daad bij het woord en stemden unaniem tegen het voorstel. Men had daar toch nog ruim twee uren vergaderen voor nodig. Burgemeester Yvo Kortmann zei namens het College niet teleurgesteld te zijn. Wel was de bejegening van sommige mensen teleurstellend geweest. Burgemeester en Wethouders hebben eerst de raad geïnformeerd met het verzoek geheimhou ding te betrachten. Daarna heeft men de opdracht van de Raad gekregen om een en ander op haalbaarheid te onderzoeken. Op 13 maart jl. had men besloten om het in de openbaarheid te brengen om daarna de Raad om advies te vragen in alle openheid. De burgers namen dit eigenlijk op als een 1 aprilgrap wat geenszins de bedoeling was. TURKIJE Aan het begin van het seizoen was al besloten de (deels gesponsorde) trip naar Turkije te her halen. Maar nu op eigen kosten. Dat is geboekt en afgesproken, gepland voor de week van 1 mei tot 8 mei en nu zitten zij met een overvolle agenda. In vol vertrouwen geven zij zich daaraan over. Dit is het scenario. Zondag 2 mei organiseert CV de Dorst- vlegels haar traditionele Jaarmarkt. Dit jaar al weer voor de 27e keer. Eveneens een traditie is het dat op deze jaarmarkt ook Muziekvereniging Prinses Juliana aanwezig is met een kraam vol aantrek kelijke prijzen. Leden van de harmonie bieden enveloppen (a 1,-) te koop aan. Hierin kan meteen gelezen worden of men nog een kansje moet wagen of dat men zich aan de kraam kan vervoegen voor het afhalen van de vermelde prijs. Kinderen krijgen altijd een prijsje. Het loont zich zeer hier voor het goede doel (de opbrengst zal worden besteed aan o.a. de opleiding van jeugdige muzikanten) een of meer gokjes te wagen. Wat denkt u van een schitterende tuinset en van de hoofdprijs: een reischeque van Vakantie Knallers te besteden aan een 5- daagse reis voor 2 personen naar Istanbul, (vliegreis, 3*** hotel o.b.v. LO). Het belooft in hartje Moergestel op deze le zondag van mei weer een drukte van belang te worden. En dat is ook traditie. Op Koninginnedag zal Schaatsclub ”De Vennen” in samenwerking met het Oranjecomité Moergestel een skeeler- tocht voor de hele familie organiseren. Tussen 9.30 en 10.30 uur kan er op 2 plaatsen gestart worden: bij café ’t Stokske aan de Zandstraat in Moergestel en bij restaurant het Kleijn Speyck, Bosweg 140 te Oisterwijk. De inschrijving is geopend vanaf 9.15 uur. Er zal een parcours van 4,5 kilometer worden uit gezet dat door de deelnemers in eigen tempo tot uiterlijk 11.30 uur één of meerdere keren kan worden afgelegd. Elke ronde moet er worden gestempeld en voor iedere deelnemer is er na afloop een prachtige oorkonde met daarop het aantal afgelegde kilo meters. Bovendien hebben café ’t Stokske en restaurant het Kleijn Speyck toegezegd de bij hun bedrijf gestarte deelnemers een drankje aan te bieden. Deelname staat open voor zowel jeugd als volwassenen, en is voor iedereen GRATIS. Omdat na iedere afgelegde ronde van 4,5 kilometer kan worden gestopt, is deze tocht bijzonder geschikt om als gezin aan deel te Kampioenschap en Bekerfinale Voor een dorp op de schaal van Moergestel is er voor de jeugd veel aanbod voor sport: omniumvereniging Roef!, tennis, schaatsen, judo, badminton en voet bal. Als populairste sport oefent vooral voor de jongens (en ouders) het voetbal de meeste aantrekkingskracht uit. Maar dan moet de club wel een reputatie voor het jeugdvoetbal hoog houden en dat zit bij Audacia wel goed, getuige onder andere de gemeentelijke vrijwilligersprijs voor Nico Oerlemans. Dit seizoen beschikt de club over 5 f-jes, 6 e-tjes, 3 d-tjes, 4 c-junioren, 1 ben één A juni orenelftal. Om verschillende plausibele redenen wordt er afgehaakt: gebrek aan talent, uitblijven van successen, belangstelling voor andere sporten, studie en een centje bijverdienen. Echter eens in de zoveel tijd klikt het en valt alles samen: het talent, goede leiding, de vriend schapsband, de successen en Audacia beschikt weer over zo’n generatie. Vanaf de d-tjes zijn ze al bij elkaar de A 1 van nu, jaar op jaar worden ze kampioen en nu staan ze voor de deur van wéér een kampioenschap én het behalen van de Bekerfinale district Zuidvan de KNVB. Vooral dit laatste spreekt tot de verbeelding want nie mand minder dan de A 1 van amateur-topclub De Baronie uit Breda is de tegenstander. De finale vindt plaats op zaterdag 8 mei om 15.00 uur op het terrein van Veerse Boys in Raams- donksveer. Komt dat zien!!! ANCO GERRITSEN Ook al stelt hij zichzelf in deze zeer bescheiden op, je kunt er niet omheen: Anco Gerritsen. Als actief speler sloot hij zijn imposante carrière af bij Audacia, waaraan hij gelukkig zijn hart had verpand, want hij bleef als trainer. Vanaf de C heeft hij deze ploeg onder zijn hoede en met suc ces, niet alleen op prestaties, maar vooral ook op mentaal gebied is hij succesvol. Het is een verademing dat deze jongens weer bereid zijn tot het ’ouderwetse vrijwilligerswerk’ en veel over hebben voor ’hun club’. Ze willen blijven voetballen en hebben unaniem besloten tot de selectie toe te treden, want, helaas, er is voor het volgend jaar even geen A jeugdelftal meer op te stellen. Iedereen is welkom om mee te lopen. d’Ambiejans zorgt voor de muziek. Nog info nodig? Bel Dion van Gorp 06-532 841 50. Ad van den Oord (Groen Links) stelde dat zijn fractie geen behoefte had aan een nieuw Gemeentekantoor en een zwembad. Will van Roessel (D66) vond dat het vertrouwen in de politiek wordt ondermijnd door dit gehaspel. Ineke Depmann (PvdA) had al ontdekt dat de burger in de straat tegen dit plan was. Zij vroeg ook om het Staelbergven te koesteren want dit natuurbad is enig in Oisterwijk en Brabant en het contract met Natuurmonumenten loopt pas in 2020 af. BESTUURLIJKE KRACHT Joost Wagenmakers (WD) zag graag de voors en tegens tegen elkaar afgewogen en dat zou kunnen door middel van een referendum. Noud Smits (Algemeen Belang) ging een stap je verder en vond Pilot niet erg consequent en niet direct getuigen van bestuurlijke kracht. Aan dure appartementen was geen gebrek maar er is gebrek aan goedkopere woningen voor starters, jongeren en senioren. Voor Piet Meeuwis’ fractie (Gemeente Belangen) zou het Gemeentekantoor aan de spoorzóne bespreekbaar zijn mits de ARBO-wet straks met bezwaren gaat komen vanwege geluids overlast. Dure appartementen zag hij evenwel niet zitten en was daar ook tegen. Niels van de Ven (CDA) zag meer heil in bouwen aan de Leije in samenwerking met de Vloet. Het bad aan de Moergestelseweg was voor zijn fractie wel interessant. spelen staan zij gelijk. In verband met hun trip naar Turkije heeft Audacia verzocht hun laat ste wedstrijd vervroegd te spelen en dat is toegestaan. Op donderdag 29 april om 18.30 uur wordt thuis aangetreden tegen NOAD, wint ’t Zand zaterdags ook dan volgt er een beslissingswedstrijd, waarvan de datum nog niet bekend is. Uiteraard doen wij van dit alles verslag. Voor de 2de keer in successie organiseert (s)taporkest d’Ambiejans de traditione le Meiwandeling op 2 mei a.s. vanuit Moergestel. HET PROGRAMMA ZIET ER ALS VOLGT UIT: Vertrek omstreeks 08.30 uur vanaf Café De Brouwer, ontbijt bij zwembad De Leije, alwaar onze dorpsgenoot Peter van de Wouw in het café bij het zwembad voor een uitgebreid ontbijt zal gaan zorgen (de kosten voor dit ontbijt zijn voor eigen rekening, alsook de consumpties gedurende de wandeling). Vanaf het zwembad gaan we verder via de uit spanningen ’’Klein Speijck” en ’t Stokske” richting de kern van Moergestel, waar op dat moment de jaarmarkt volop draait. Onderweg zal nog gestopt worden om tussendoor nog wat muziek ten gehore te kunnen brengen. Zondag 9 mei Net als vorig jaar geeft gemengde zang vereniging ’’Crescendo” een lentecon- cert in samenwerking met het bekende Moergestelse orkest ”De Alpenjagers”. Vorig jaar een groot succes en een volle zaal met enthousiaste mensen die genoten van de mu zikale klanken. Bij de Michiels Meezing Mo menten waarbij de zaal uitgenodigd werd om gezellig mee te zingen liet het publiek zich goed horen. Reden genoeg dus om deze gezel lige middag nog eens dunnetjes over te doen. Deze middag vindt plaats in de zaal van Partyboerderij ’t Draaiboompje. ’De Alpenjagers’ openen deze middag met hun muzikale talenten, waarna ’Crescendo’ ’n stuk je van haar repertoire ten gehore zal brengen. De entree is uiteraard gratis en we beginnen om 14.00 uur. Hb Huidverzorgingsinstituut de esselse Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 41 M MM FJFTSPlfZF» ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl I iuiuvui tui yii lyoii louu I p

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1