Audacia- nieuws Videomiddag in i Goede start marathonseizoen Merida-Vogels team Leden E.H.B.O. Jeugdwielrenners weer actief i R.S.V Fevior H.S.V. ”De Rietvoorn” Verrassende ontknoping op slotdag competitie Moergestelse dartcompetitie 2004 14.30 Kay Welt en op de eerste plaats in Sluiskil. Bestuur E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Nationaal Epilepsie Fonds Denkt u nu ook aan epilepsie? Tienduizenden mensen wel. Zij hebben last van aanvallen en weten nooit wanneer ze toeslaan. Help mee in de strijd tegen epilepsie en geef aan de collectant. Bedankt. .2-0 .2-3 Programma zondag 2 mei 2004 Audacia 1 - RKDSV 1 ...4-0 ....7 - 4 ...4 - 0 152pnt. 147pnt. Boosters- Roef! Roef.- Uden Red Sox Roef - Neptunus Nuenen- Roef Cardinals- Roef Tilburg- Roef AUDACIA JEUGD Uitslagen: Taxandria-Audacia Al 2-6; Audacia Bl-Were Di 4-1; Hilvaria-Audacia Cl 2-9; RKTVV-Audacia C2 12-0; Audacia C3-Set 2- 4; Dongen-Audacia C4 7-1; Noad-Audacia Dl 2-4; Audacia D2-Essche Boys 2-0; Audacia D3- WSC 5-2; Sarto-Audacia El 2-2; Audacia E2- Nevelo 2-4; Audacia E4-Tuldania 8-1; Audacia E5-SVSSS 4-8; ’t Zand-Audacia E6 9-4; Audacia Fl-Sarto 3-2; Were Di-Audacia F2 0-1; Audacia F3-J. Brabant 8-1; Longa-Audacia F4 0-26; Nemelaer-Audacia F5 2-2. Komende donderdagavond, 29 april, geeft Sjef van den Meijdenberg een le zing en uitleg over het menselijk li chaam. Ook sportblessures hebben dit keer zijn aandacht. Voor deze lezing zijn onze leden van harte uitgenodigd! Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Desk-Roef 0-8; JBJ Desk 2- Roef 20-14; MCJ Roef 1-Wh Demons 2 4-18; MCJ Roef 2-Taxandria 3-22; DS Roef-Mixed- up 2 15-18; HS Roef-Wh.Demons 2 18-20 Volgend weekend zijn er geen wedstrijden. Op 29 april trainen we voor de laatste keer binnen. Handbal is altijd raak! All Stars- Roef All in- Roef. ZONDAG 2 MEI THUIS TEGEN DIESSEN Van waar dan die opwinding bij Audacia? Nou dat is psychologisch: gevoelsmatig wordt Merlijn als een groter obstakel beschouwd dan De Bocht. Van Merlijn hebben zij niet kunnen winnen en Diessen en De Bocht zijn dit seizoen tweemaal verslagen. Of een favorietenrol nu in het vóór of nadeel is moet nog blijken. Zeker is dat er a.s. zondag thuis aangetreden moet wor den tegen RKDSV om 14.30 uur. De verliezer speelt dan tegen De Bocht. Bij het ter perse gaan van deze krant was de datum nog niet bekend. Bij een gelijkspel worden penalty’s genomen, In het laatste weekend van maart begint het wegseizoen voor de jeugdrenners met landelijke jeugdtoernooien, hierbij kunnen zij zich plaatsen voor het Nederlands kampioenschap op 12 juni in Rockanje. Het ATB-team van Schaatsclub De Vennen is uitstekend begonnen aan het marathonseizoen. Het team, bestaande uit Marcel en Richard Bruurs en Theo Jacobs, zal dit seizoen in ieder geval aan de start verschijnen van een vijftal mara thons meetellend voor de Marathon Cup 5. De marathon in het Duitse Kellerwald was de eerste wedstrijd om dit klasse ment. Daarnaast zal het team tussendoor nog enkele andere marathons rijden en zal Richard wederom zijn opwachting maken in de Adidas Transalp Bike Chal lenge, een 8-daagse etappewedstrijd van Zuid-Duitsland naar het Gardameer in Italië. Kellerwald was dus de eerste serieuze test van de conditie. ”Het viel zeker niet tegen. Een wedstrijd is toch altijd weer iets anders dan een normale training. Zeker na een chaotische en harde start het juiste ritme oppakken en jezelf niet opblazen kan in zo’n eerste wed strijd wel moeilijk zijn.” aldus nestor van het team Theo Jacobs. Ondanks zijn 2 lekke banden wist Theo toch een behoorlijke klassering te rijden. Marcel Bruurs was toen al lang binnen. In een straf tempo finishte hij als zevende en legde de 80 kilometer met veel hoogteverschillen af binnen de drie uur. De marathonsport is de snelst r ROEF HONK-, SOFT- EN PEANUTBAL Uitslagen afgelopen week: Opgooi Roef.-Kickers 19-19; Hb pup Nuenen- Roefl 7-8; Hb asp Roefl-Ducks 5-13; Hb jun Roef - Gryphons 6-7; Sb jun Blue Socks-Roefl 2-22; Sb 1Roef.-Gemert 3-15. Zaterdag 1 mei Opgooi 11.00.. Hb pup 10.30. Sb jun 13.00... Sb asp 10.30 Hb asp 11.00 Hb jun 14.30... Zondag 2 mei. Hb 1 14.30 Sb 1 ll.OOu Wedstrijd op 17/18 april te Riel (pony’s) 4e E/Z2 Marleen van der Aa, Jumper. 156pnt. 8e D/B Christa de Brouwer, Candy ...156pnt. 10e E/M2 Joyce van Opbergen, Dustin 142pnt. lleD/Ll Kim van der Aa, Vivaldi. 'r'1- 17e D/L2 Anne van Dijk, Nora Op zaterdag Tl maart nam Djago Smits deel aan de wedstrijd in Almelo en behaalde een 19e plaats met de pelotonsprint. Kay Weken, Jasper en Stijn de Laat namen op zondag 28 maart aan het landelijk toernooi in Sluiskil deel. Jasper de Laat is in het nieuwe seizoen overgegaan naar de hogere categorie 3. Tijdens de wedstrijd reed hij constant attent voorin het peloton en behaalde met de sprint in de groep een keurige 8e plaats en behaalde hiermee meteen een startbewijs voor het kam pioenschap. In categorie 4 startte Kay Welten en reed de ge hele wedstrijd met de beste renners in het voorste gedeelte van de groep. Telkens als er een demarrage plaatsvond reageerde hij meteen, maar in de laatste ronde reed het complete peloton naar de streep. Vanaf de laatste bocht reed Kay op kop en sprintte voluit als eerste over de streep en behaalde hiermede zijn eerste over winning. Een startbewijs voor het kampioen schap is hierdoor eveneens behaald. Stijn de Laat rijdt in categorie 5 met de jongens van 12 jaar en werd met de wedstrijd 37e. De wedstrijd in Oploo vond plaats op zondag 4 april. Jasper reed vanaf het begin van de wedstrijd in de kopgroep en werd 5e. Kay en Djago konden net niet de eerste 4 renners van de kopgroep vol gen. De sprint van de tweede groep werd gewon nen door Kay en werd 5e. Djago behaalde in de wedstrijd de 13e plaats. Stijn reed samen met 59 andere deelnemers een wedstrijd van 20 kilometer en klasseerde zich als 30e. Op zaterdag 11 april nam Kay deel aan de jeugd- ronde van Tiel en werd met de pelotonsprint 4e. Mierlo vond plaats op zondag 12 april. Jasper reed in een kopgroep van 8 renners en kon net Uitslagen zondag 25 april 2004 Audacia 1 - Nederwetten 1 Nemelaer 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Riel 2 Audacia 4 vrij Dosko’32 4 - Audacia 5 Riel 4 - Audacia 6 Olympus 9 - Audacia 7 De uitslag: le Anouk Mallens2 st. 30 cm. 2e Wendy Verkooyen1 st. 23 cm. 3e Dennis Vugts1 st. 21 cm. 4e Carly van Casteren1 st. 18 cm. 5e Kimberley Vugts1 st. 15 cm. Met een leuke prijs konden alle deelnemers naar huis terug. Het volgende concours is zondag 13 juni en we hopen op weer een paar gezellige uren met onze jeugdleden. Na dit gelezen te hebben zijn er vast kinderen die denken; een concours, veel te moeilijk. Doe gewoon mee, het is er gezellig en er zijn altijd genoeg begeleiders om je te helpen. Zaterdag 1 mei is er wederom een videomid dag voor de basisschooljeugd vanaf 6 jaar. De film over de stripfiguren van Warner Bros duurt van 14:00-16:00 uur en de entree is 1,20. Dinsdagavond 4 mei is Vision geopend van 19:00-22:30 uur. Er is dan geen entree en je kunt dan poolen, muziek luisteren, darten internet ten enz. Vrijdag 30 april is Vision gesloten wegens koninginnedag en woensdag 5 mei wegens bevrijdingsdag. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl niet voor de punten, maar om ”de verliezer” te bepalen. Zou het dit jaar dan toch lekker weer worden tijdens het eerste jeugdconcours? Zondag 18 april vond het Reuselconcours plaats. En de ’’slecht weer”-traditie wordt niet ver broken. Wind en kou hielden de kinderen niet weg van het viswater. Na 2 uur ijverig hengelen werd het tijd de vangst te meten. De dames hebben dit jaar een goede start gemaakt, bij de eerste vijf, zijn ze met vier meiden sterk. Goed werk dames!!! groeiende sport en een deelnemersveld van meer dan 1000 is eerder regel dan uitzondering. Donkers Autoschade ondersteunt het team ook dit jaar weer. ”Ze rijden weliswaar minder wed strijden dan voorheen, maar dergelijke absurde marathons kun je ook niet elke week rijden. Uit eigen ervaring weet ik wel wat je er allemaal voor moet doen en vooral voor moet laten en daarom ondersteun ik deze mannen heel graag”, aldus Chris Donkers. Richard Bruurs kon middels een goed opge bouwde race naar een 13e plaats op de 120 kilo meter rijden. Richard finishte in het kielzog van Bas van Dooren, in 2002 nog 10e op het wereld kampioenschap en 5e bij de laatste Olympische Spelen. De wedstrijd werd gewonnen door Gert-Jan Theunisse, voor velen ook een bekende naam. ”In de le ronde moest ik de kop laten gaan door het hoge starttempo. Dit zal wel goed komen door meer wedstrijdritme. Maar vooral de 3e en laatste ronde was imposant, dus met het duurvermogen zit het wel goed.” Ook voor Peter Zoontjens is het wedstrijdsei- zoen inmiddels weer begonnen, weliswaar later dan gepland door een hardnekkige blessure. Peter rijdt een groot deel van de nationale wed strijden. Het gebrek aan de conditie door de blessure deed zich voelen bij zijn le optreden in Nieuwkuijk. ”Ik ben al lang blij dat ik de wed strijd redelijk heb kunnen uitrijden en het gevoel te hebben op de weg terug te zijn.” Niet Merlijn maar De Bocht in nacompetitie Audacia - Nederwetten2-0 De opwinding na afloop van de wedstrijd tegen Nederwetten was zeker niet te wijten aan de magere 2-0 overwinning, maar veeleer aan de uitslagen op de andere velden. Merlijn zou aan een gelijkspel tegen Essche Boys voldoende hebben voor het behalen van de derde perio- detitel met recht op nacompetitie. Zelfs een nederlaag kon zij zich permitteren als De Bocht maar niet met méér dan drie doelpunten ver schil zou winnen van Broekhoven. Het ge beurde allemaal wel. De heer Den Ouden is zo wel hoofdsponsor van De Bocht als van Essche Boys en voor de Boys stond niets meer op spel, behalve dan dat zij hun sponsor konden helpen. Achteraf gezien is het eigenlijk niet zó onlo gisch: het scorend vermogen van Merlijn moest ook al in hun wedstrijd tegen Audacia van de week daarvoor in twijfel worden getrokken en tot een doelpunt maken zijn de Boys best in staat, getuige onder andere hun tweemaal 1-1 tegen bijvoorbeeld Audacia. De 6-1 overwinning van De Bocht op Broekhoven is niet excep tioneel of ongeloofwaardig en zie daar niet Merlijn maar De Bocht ”ist dritte in Bunde”. NEDERWETTEN Dit alles moest eerst van het hart alvorens de directe aanleiding van het verslag, de wedstrijd tegen Nederwetten, aan bod komt. Dat verhaal is echter gauw verteld. In een zeer matig duel om des keizersbaard wilde Audacia uit prestige niet verliezen en daarvoor was niet veel inspan ning nodig. Een lichtpuntje was er wel: Arie- Jan de Jong wist weer eens te scoren In de zevende minuut liet hij een schot los, waar naar de keeper verkeerd ’grabbelde’. In de zeve nendertigste minuut stond de eindstand al op het bord (Jos Ligtvoet benutte de rebound van zijn eigen inzet), figuurlijk dan, want ”het bord” is wel aanwezig maar wordt niet bijge houden. Jongens regel dat nou eens goed, het staat zo slordig. geen podiumplaats behalen en werd 4e. Kay reed eveneens in de kopgroep en behaalde net geen overwinning in de sprint maar werd keurig 2e. Djago reed tijdens deze wedstrijd in de tweede groep en behaalde een mooie ge plaats. Stijn kan zich nog niet plaatsen bij de eerste ren ners van het peloton en werd 32e. Lieshout vond plaats op zondag 18 april. Jasper klasseerde zich evenals de vorige wedstrijden bij de beste renners en behaalde de 6e plaats. Kay reed samen met Djago in de kopgroep. Tijdens de wedstrijd werd door het hoge tempo en de harde wind de kopgroep uit elkaar gere den waardoor Kay en Djago de eerste 4 renners net niet konden volgen. Djago werd keurig 7e en Kay bleef hem voor met de 5e plaats. Het programma voor de komende weken: 25 april het landelijk jeugdtoemooi in Bergeijk; 30 april Dommelen; 2 mei De Hel van Netersel; 9 mei Hapert; 16 mei Veldhoven; 20 mei Schijndel. Speelweek 2 heeft gezorgd voor een ware regen van ’bijzonderheden’. Er is 2 keer 180 gegooid en maar liefst 5 keer een uitworp boven de 75. Draaiboompje I staat op de eerste plaats en heeft 3 punten voorsprong op Epi’s Madhouse. Ook Plok heeft nog steeds aansluiting bij de bovenste 2. D’n Egelantier sluit de lijst, omdat die nog geen wedstrijd heeft gespeeld. Uitslagen speelweek 2: Epi’s Madhouse-Plok 6-6; Veerkes Z-D’n Egels 9-3; Veerkes M-Veer- kes J 1 - 11; Draaiboompje LVeerkes A 9 - 3. Stand na speelweek 2: 1. Draaiboompje 12- 20; 2. Epi’s Madhouse 2 -17; 3. Plok 2 -16; 4. Veerkes A 2 -12; 5. Veerkes J 1 -116. Veerkes Z 1 - 9; 7. D’n Egels 2 - 6; 8. Veerkes M 2 - 3; 9. Draaiboompje II1 -1; 10. One hundred and Epi 1 -1; 11. D’n Egelantier 0 - 0. Ranglijst 180-worpen: 1. Steven v.d. Elzen (Plok) lx; Willem Poirters (Veerkes M)lx; Gijs Smetsers (Veerkes J) lx. Top 3 finishes boven de 75: 1. Barry van Roemburg (Epi’s Madhouse) 110; 2. Frank van Esch (Draaiboompje I) 84; 3. Ruud Linkels (Plok) 82. Wedstrijden van deze week Woensdag 28 april: D’n Egels - Draaiboompje I; One hudred and Epi - Veerkes M; Plok - D’n Egelantier Donderdag 29 april: Draaiboompje II - Veerkes Z; Veerkes J - Epi’s Madhouse Programma zaterdag 1 mei: Audacia Cl - Beerse Boysaanw. 12.00 Audacia C2 - EDN ’56aanw. 11.00 Audacia C4 - Helvoirtaanw. 12.15 Sarto - Audacia Dlvertrek 8.45 De overige teams zijn deze zaterdag vrij. PAGINA 11 Erwin Koeman, ambassadeur Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine COItXOOtltN collecte 24 t/m 29 mei 2004 giro 222111 www.epilepsie.nl .3-5 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 APRIL 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 11