NO Nu 2,6% rente op de Rabo Beschermings- hypotheek. Dat kon niet uitblijven... VAN WEZEL Rootven 10 MOERGESTEL Tel. 513 18 89 otrter irv onze I cRKO S^O/WER/J: de vriendelijkste X°or kleding! Opbrengst collecte Reumafonds Doe mee aan de 'W' Dienstenveiling van het SMC H.S.V. ”De Rietvoorn” z s Rabobank Ton van Elsdingen Het is tijd voor de Rabobank, Wilt ook u meer weten over de Rabo Beschermingshypotheek? Vraag het onze hypotheekadviseurs. Bel voor meer informatie 013 - 505 85 05. We waren er van uitgegaan en ze bleven gelukkig ook niet uit. Natuurlijk kre gen we reacties over ons hoofdartikel van vorige week. We hadden ook gevraagd hoe u over een en ander dacht. En dat doen we nog steeds! Zet uw mening gerust op papier en stuur het ons toe. Per fax (513 2871) of via e-mail: buro76@wolmail.nl Uw reactie moet wel volledig ondertekend zijn! Bijgaand ’n tweetal reacties. tuin meubel en De collecte voor het Reumafonds heeft in ons dorp 1666,05 opgebracht. Wij willen de bewoners van Moergestel daarom hartelijk danken voor hun bijdrage en ondersteuning. Tevens willen wij ook onze collectanten be danken, want zonder hun geweldige inzet was dit niet gelukt. Mocht u de collectant gemist hebben, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op giro 324 of bank nummer 35.76.74.812 ten name van de Vereni ging Nationaal Reumafonds te Amsterdam. Voor al uw vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn, telefoon 0900 2030300. zomers peel goed in oiazc Onbegrijpelijk...! De plannen die de gemeente Oisterwijk heeft m.b.t. gemeentehuis, sporthal, zwembad en postkantoor zijn onbegrijpelijk. Iedereen met wie ik hierover sprak, was het daarover eens. Met name de plannen t.a.v. het gemeentehuis stuiten op ongelooflijk veel onbegrip. Het heeft weinig zin, om wat twee inzenders van een reactie in de vorige aflevering van ”De Ges- selse’ te berde brachten, hier nog eens dunne tjes over te doen. Ik ben het met hen volledig eens, met name met Paul Gerlach, die toch de nodige nuanceringen aanbracht. Ik wil er echter nog een aspect aan toevoegen, nl het parkeer plaatsenbestand. Wanneer de gemeente een nieuw gemeentekantoor wil gaan bouwen in de spoorzone, gaat opnieuw een groot contingent aan (vrije) parkeerplaatsen verloren, en dat nog wel tegenover Tiliander! stuk gaat want dan had ik niet van zovele men sen reacties gehoord over dit ’’Pilot Plus” plan. Hierbij doel ik op mensen die normaal niets over de Oisterwijkse politiek zeggen. Bouwen binnen gemeentelijke contouren voor een betaalbare prijs voor eigen inwoners, dat moet volgens ons de insteek zijn voor ontwik keling en herontwikkeling van de gebieden binnen onze gemeentegrenzen. Hier hebben we het uiteraard over de kernen Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom, de gemeente Oisterwijk. Dit is volgens ons ook hetgeen de bedoeling moet zijn van het bouwen op locaties binnen de kernen. Dure en mooie fantastische villa’s en apparte menten zijn er naar onze mening al ruim vol doende in onze gemeente. Laten we eens met zijn allen denken aan onze kinderen die hier later ook willen wonen en het moeten kunnen betalen ook als ze geen duur betaalde ’’banen” hebben maar een normaal inkomen. Het wordt tijd dat wij in Moergestel ook eens wat laten horen in het gemeentehuis. Afgelopen jaren is er veel gesproken over de bouw van het ’’Nieuwe Kunstcluster”, de Tilian der, dat deze voor onze begrippen een hoog prijskaartje heeft. Het is allemaal geslikt door de bevolking. De plannen die er nu liggen hebben een nog hoger prijskaartje en kunnen alleen betaald worden door dure woningen te bouwen. Wat de exploitatie gaat doen van de Tiliander is nog een vraag, er wordt al gesproken van 2 ton exploita tietekort per jaar. Moeten we nog meer dure din gen hebben waar we niet van kunnen bepalen of het wel rendabel is? Sterker nog: wij moeten nen mee-eten bij de boer. Bos en Ven biedt een 4 gangenmenu voor 2 personen aan inclusief wijnarrangement of high tea voor 4 personen. Tapperij Brasserij De Schouw verzorgt een vol ledig 3 gangen keuzemenu voor 2 personen in clusief aperitief, de drankjes tijdens het diner en de koffie achteraf. Café ’t Centrum verzorgt een koude schotel voor 10 personen. Keawatta van Pelt-Suwannachai kookt een Thais diner voor 4 personen bij u aan huis. De Aanbeveling levert een koud-warm buffet voor 20 personen aan huis bij de klant. Eetcafé De Tijd biedt een brunch voor 4 personen inclusief 2 consump ties aan of een 3 gangen diner inclusief 2 con sumpties voor 2 personen. De Mafkethel, even eens eigenaar van De Heksenketel, biedt een diner aan voor 6 personen in het mafste restau rant van Nederland, dus inclusief gratis amuse ment. Dit soort diensten kan niet op. En in dezelfde sfeer zijn er nog veel meer o.a. van Epi, De Klaore, ’t Stokse, Van Zon slagerij. Etc. ’’Oisterwijk Pilot Plus Plan. Slecht plan???” Lang niet alle publicaties die in het ’Brabants Dagblad’ of ’De Gèsselse’ staan trekken onze dusdanige aandacht dat we ons genoodzaakt voelen om hierop te reageren. De publicatie van 1 april echter wel. Net zoals zovelen dach ten wij dat het om een zeer geslaagde 1 april grap ging en het artikel werd dan ook met een lach gelezen. Dit was echter niet het geval en het was serieus bedoeld. Het afbreken van een gemeentehuis van 15 jaar oud, immers in 1987 ging de 1ste paal pas in de grond, is kapitaalvernietiging. Ook het feit dat er gesproken werd over het ’’ver plaatsen van het zwembad” riekt naar kapita listische hoogmoed. Dit laatste is ook recentelijk voor enkele miljoenen verbouwd tot een leuk aantrekkelijk zwembad met vele mogelijkheden. Buiten dit artikel lezen we in diezelfde week dat ook het postkantoor en het notariskantoor ’’plat” moet want dat is ook al van de gemeente en zou in de nieuw plannen een sta-in-de-weg zijn. Hier heb ik ook grote twijfels over of deze gebouwen al zo ”oud” zijn dat ze niet meer voldoen aan de eisen van nu. Voor het gemeentehuis is er een plan bedacht om het ”arbo-verantwoord” te maken aan de eisen van nu. Wij kunnen ons niet echt vereni gen met de plannen die ontwikkeld zijn en die de afgelopen week weer in de krant stonden over het aanpassen van het gemeentehuis. Het lijkt meer op veranderen voor het oog dan op werk plekken verbeteren en het geheel publieks vriendelijker maken, beter service gericht, dan op arbeidsomstandigheden verbeteren (kosten 3 miljoen euro!!!). Het feit dat mensen reageren op dit discussie punt, zoals de heer Kortmann in zijn artikel van zaterdag 10 april in het ’Brabants Dagblad’ zegt, is uiteraard niet verkeerd. Ik heb echter niet het gevoel dat het hier om een discussie- het allemaal betalen. Sinds Moergestel samen met Oisterwijk is gegaan kost het ons al veel extra geld aan gemeentelijke belastingen e.d. Ik zie het eind nog niet in zicht van de verhogin gen! Wij willen hiermee niet zeggen dat alles slechter of duurder geworden is sindsdien. Graag willen wij uw mening horen en weten. Voor ons is dit een druppel geweest om eens te reageren op wat er allemaal gebeurd in onze ge meente. Wij nodigen u bij deze uit om aanwe zig te zijn op 26 april bij de raadsvergadering waarover gesproken wordt over de voorgaande materie. Ook wij staan volledig achter hetgeen we geschreven hebben en eindigen met dezelfde zin als onze burgemeester in het artikel van 10 april in het Brabants Dagblad: ”Van de inhou delijke kant nemen we niets terug”! Familie van de Wouw, De Stappert 28 5066MG Moergestel, 513 1619 Reacties op dit artikel E-mail: Wouwenburg@home.nl of bovenstaand adres Op zondag 18 april is het dan eindelijk weer zover en zal de eerste wedstrijd van dit seizoen voor de Junioren weer worden georganiseerd. Er zal gevist worden om de "Reuselbeker” van 10.00-12.00 uur en alle jeugdleden zijn van harte welkom. Om 9.00 uur zal in café ”De Klaore” de plaatsloting geschieden. Na afloop zal iedere deelnemer met een prijsje naar huis gaan. Kosten voor deelname zijn 1,50 Euro per deelnemer. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijsen, tel. 5131902 of Jan Mutsaers tel. 513 4001. Voor dit soort diensten komt u uiteraard naar de veiling op 24 april a.s. Wilt u nu al een com pleet overzicht van de diensten ga dan naar de website van CV De Pierewaaiers www.cvdepierewaaiers.nl En wij bedanken alvast namens alle cama- valvierende kinderen en senioren de boven staande dienstenaanbieders. En beste lezer tot volgende week en vergeet het niet: ”Doe mee aan de dienstenveiling van het SMC!” Het gaat mij nog niet eens zozeer om het kosten aspect van het vrij kunnen parkeren, maar om de mogelijkheid te kunnen parkeren. Dat voor deze parkeerplaatsen geen parkeergeld betaalt hoeft te worden is plezierig, natuurlijk uit kos tenoverwegingen, maar meer nog om rustig in het dorp de dingen te kunnen afwerken die men op ’t oog heeft, zonder in paniek te hoeven raken vanwege de gereserveerde parkeertijd. Gemeente Oisterwijk, laat die (vrije) parkeer plaatsen a.u.b. bestaan! Ga bovendien, in een tijd waarin bezuinigd moet worden, geen peper dure prestige-objecten aan, waaraan de inwo ners van Oisterwijk geen behoefte hebben of geld voor over hebben. Er is door de gemeente al teveel geld uitgegeven voor zaken, die niet echt in de mate waarin ze zijn uitgevoerd, nodig waren (zoals bv, het luxe Tiliander en tal van overbodige verkeersvoorzieningen). Het huidi ge gemeentehuis behoeft inderdaad vernieu wing, maar verbouwing is dan het parool. i PAGINA 5 Van links naar rechts: Cindy Aarts, Artur Kox, Jolanda Oerlemans-van Outheusden, Henk Lammers, Wendy Smits, Suzanne Hoozemans, Chantal Schellekens-van Gils, Yvonne Vermeer. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 APRIL 2004 vervolg voorpagina Kijk op fabobank.nl voor de actievoorwaarden op deze lening. Toetsing en registratie bij BKR te Tiel. Hypotheekrente 1 jaar vast met NHG, effectieve rente 2,7%, toetsing en registratie bij BKR, rentewijztgmgen voorbehouden, vraag naar de actievoorwaarden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5