Fiets-Skeelertocht Laureatenconcert door talentvolle Travelin’ Men op Koninginnedag Speelpaleis ’’Fakibolo binnenkort weer open! Wandelavondvierdaagse 2004 jongeren Verkeersweek op de Bienekebolders Uit de Werkgroep Ziekenpastoraat Expositie Ed Hurkmans in galerie de verdieping Het vizier op de (plaatselijke) zorgverlening 55 slechts 1,00 euro. Dit is inclusief een gratis kopje koffie, thee of ranja met iets lekkers bij de controle post. Vertrekken vanaf het ROEF! terrein, Stokeind 13 Moergestel. Redenen te over om ook (weer) mee te doen aan de Fiets- Skeelertocht Moergestel, noteer de datum zon dag 16 mei daarom nu meteen in uw agenda. BINGO Op woensdagavond 21 april om 19.30 uur is het weer bingo op De Reuselhof. U bent allemaal van harte welkom. De koffie is weer klaar en de prijzen zijn weer mooi! Groetjes, Diny en Lies. Skeelers en fietsers opgelet! Op zondag 16 mei wordt voor de vierde keer de Moergestelse Fiets Skeelertocht georganiseerd. In deze editie kan er tussen 10.30 en 14.00 weer gestart worden voor recreatieve fiets- of skeelertochten. Er is voor de fietsers keuze uit twee gevarieerde routes; 25 km of 60 km. Voor de skeelers is er een keuze uit de twee afstanden; 25 of 40 km. Meedoen staat voorop en we rekenen weer op een gezellig evenement. De kosten zijn 2,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Voor inlichtingen kunt u terecht bij Franky van Boxtel tel. 513 3103 of via e-mail; fiets.skeelertocht@12move.nl De Nederlandse bluesband Travelin’ Men heeft een internationaal tintje door de Engelse zanger Paul Cummins en de Belgische pianist Tuur Feijen. De combinatie van zang, gitaar, mondharmonica en toetsen geeft Travelin' Men een eigen sound, die zich niet gemakkelijk in een hokje laat passen. Door de aanwezigheid van meerdere solo-instrumenten kan er een grote variatie worden geboden. Aan de zang besteedt Travelin’ Men veel zorg. De meer stemmigheid is een opvallende kwaliteit van deze bluesband. Travelin’Men biedt het publiek twee swingende sets vol blues. En dat allemaal op Koning innedag op het St. Jansplein. Te beluisteren van 13.30-14.30 uur en van 15.30 tot 16.30 uur. De tennishal te Moergestel ondergaat op Koninginnedag een nog spraakmakender metamorfose dan vorig jaar. Er heeft een ingrijpende en zelfs spectaculaire vernieuwing plaatsgevonden. Donderdag 22 april wordt bij de leerlingen van groep 7 het verkeersexamen afgenomen. Op diezelfde dag zullen alle automobilisten in Moergestel merken dat er aandacht wordt besteed aan het verkeer. Dan gaan namelijk de leerlingen uit groep 5-6 het dorp in om auto mobilisten te attenderen op hun rij- en par- keergedrag. Er kunnen natuurlijk geen bekeu ringen worden uitgeschreven, maar hopelijk wordt men er zich wel van bewust dat het ge drag van automobilisten van invloed is op fiet sende scholieren. Hoe een en ander verlopen is in de verkeers- week, kunt u binnenkort lezen. Projectgroep ’Oisterwijk Ouderenproof’ ziet zorgen In het project ’Oisterwijk Ouderenproof’ werkten tot voor kort twee themagroepen aan de uitvoering van hun opdracht. De themagroep Zorgvraag en de themagroep Zorgaanbod. De namen zeggen alles over de aard van hun werkzaamheden. Het in kaart brengen van de behoefte aan en de mogelijkheden van zorgverlening in de gemeente Oisterwijk in vooral de nabije toekomst waarin het sterk vergrijzende deel van de plaatselijke bevolking in toenemende mate een beroep zal doen op de aanwezige zorgverlenende instanties. De afzonderlijke themagroepen hebben onlangs besloten de krachten te bundelen en zich samengevoegd tot de enkelvoudi ge themagroep ZORG. Deze themagroep heeft zich nu met volle inzet geworpen op het vraagstuk van de zorgverlening in zijn algemeenheid (vraag en aanbod dus) in de gemeente Oisterwijk c.a. in het licht van de hierboven aangegeven ontwikkeling. Het is een probleem dat natuurlijk vooral de ouderen (55-plussers) aanspreekt. Bij het zoeken naar goede oplossingen moeten zij betrokken wor den U zult verrast zijn want het terras is nu van een zeldzame schoonheid waar het gezellig toeven is. Op vrijdag 30 april a.s. zullen de winterse acti viteiten plaats maken voor een kinderattrac- tiepark waar de allerjongsten tot en met 12 jaar zich kunnen vermaken. De diverse speeltoe stellen zoals glijbanen, wippen, filmcabine en de als absolute topper ervaren 9 !4 meter hoge springkussen zullen worden aangevuld met nieuwe speeltoestellen. Er is dus keuze volop! Dit kinderparadijs is geopend vanaf 30 april a.s. t/m 22 augustus 2004. Ook is er voor de ouders, opa’s, oma’s en andere begeleiders gelegenheid om vanuit de sfeer volle en gezellige ingerichte ontvangstruimte De eerste voorbereidingen van de avondvierdaagse van 2004 zijn al weer begonnen. Deze wordt gelopen van dinsdag 25 mei t/m vrijdag 28 mei 2004. Wij vragen belangstellenden deze data te reser veren. Tevens vragen wij de besturen van ver enigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organiseren, om iedereen in de gelegenheid te stellen aan deze wandelingen deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving is 17-18-19-21- 24 mei elke avond van 18.00 uur tot 21.00 uur bij de inschrijfadressen. De inschrijfadressen hebben dit jaar een kleine wijziging onder- Op zondag 18 april a.s. verzorgen talentvolle jonge muzikanten uit Midden-Brabant een koffieconcert in de Kapel van het Jan van Besouwhuis in Goirle. Het programma biedt een fleurig muzikaal bouquet van optredens van solisten en ensem bles in verschillende stijlen en genres. Er zijn werken te beluisteren voor harp, klarinet, viool, fluit, gitaar, panfluit, klarinetensemble, strijkkwartet en toetsen, begeleid door koor en orkest. Het concert begint om 12.00 uur, de toegang is gratis, adres: Thomas van Diessenstraat 1. Om verzekerd te zijn van een plaats wordt aanbe volen tijdig aanwezig te zijn. ZORGEN OM DE ZORG Als ouderen horen en lezen over de afbraak van de zorgstaat Nederland gaan ze zich onge rust voelen. Wat staat er allemaal te gebeuren? Wat blijft er over van de ouderenzorg waarop zij dachten te mogen rekenen? Wat kan er op lokaal niveau in elk geval overeind blijven door het aanbod van de plaatselijke zorgverlenende instellingen? Dit is voor de themagroep Zorg de leidraad bij haar studie. Ze heeft de voor naamste zorgen die er bij de ouderen in deze context leven, geïnventariseerd en gaat aan de hand daarvan bezien welke aanbevelingen er moeten worden gedaan aan gemeente en zorg instellingen. In de week van 19 tot en met 23 april zal het verkeer centraal staan op Openbare Basisschool de Bienekebolders. op dieet staan, hebben we verrast met een mooi paasboeket. Door dit gebaar weten zij dat de inwoners van Moergestel tijdens deze dagen aan hen denken. De bewoners van ’De Reuselhof’ en ’Huize Stanislaus’ hebben we bovendien kunnen verrassen met paaseitjes die over de ver schillende huiskamers verdeeld werden. Enkele jaren geleden hebben we over deze paas- actie geschreven: ”Een zinvolle traditie die waard is gehandhaafd te worden”. Ik meen - uit uw bijdrage en stimulerende reacties - te mogen concluderen, dat u het daar nog steeds mee eens bent. Nogmaals, namens al die mensen die wij blij mochten maken: hartelijk dank. Lia van der Zanden, voorzitter gaan, daarom geven we ze hier alvast een keer: Krijtestraat 17, Regenbeemdeke 7, Herengoed- straat 13 en De Hoefkens 39. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 p.p. en de nainschrijving 3,- p.p. Omdat wij elk jaar de nodige kosten moeten maken en het inschrijf geld niet willen verhogen zal de Stichting weer contact opnemen met diverse bedrijven voor een financiële bijdrage en wij hopen dat dit net als voorgaande jaren weer een succes wordt. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel De meeste activiteiten spelen zich op en rond de school af. Zo mogen ouders en kinderen op dinsdag 20 april alleen te voet of met de fiets naar school komen. De auto mag een dagje thuisblijven. Die dag zal er ook de gehele dag een politieagent op school aanwezig zijn om voorlichting te geven over het verkeer. De plaat selijke fietsenmaker komt de leerlingen uit leggen hoe een fiets in elkaar zit en hoe een band gerepareerd kan worden. Wat er woensdag gaat gebeuren blijft nog even een verrassing. Maar de organiserende ”ver- keersouders” garanderen iets spectaculairs. Afwachten dus. EEN AANTAL ZORGEN OP EEN RIJ - Hoe kan worden bereikt dat ouderen met ge zondheidsproblemen (zowel lichamelijk als geestelijk) zo lang mogelijk thuis en zelfstan dig kunnen wonen (ook een doelstelling van de Overheid)? - Hoe kan de begeleiding van ouderen, die (meer) afhankelijk worden van anderen, het best worden georganiseerd om te voorkomen dat ze de nodige zorg ontberen en/of vereen zamen? - Hoe kan een goed functionerend alarmerings systeem worden opgezet dat ouderen het ver trouwen geeft dat ze in noodgeval direct hulp kunnen inroepen? - Wat kunnen (moeten) gemeente en plaatselijke zorginstellingen doen om te voorkomen dat ouderen met een beperkt inkomen in finan ciële problemen komen door alle bezuinigin gen in de gezondheidszorg? (b.v. de uitkleding van de AWBZ, die voor ouderen met ernstige Nog t/m zondag 25 april wordt in Galerie De Verdieping een overzichtstentoonstelling ge houden van het werk van Ed Hurkmans. Het geheel bestaat uit een grote variëteit aan schil derijen van Brabantse landschappen, dorpsge zichten en stillevens, waarvan de onderwerpen vaak in de zeer nabije omgeving zijn terug te vinden. De tentoonstelling geeft een goed beeld van het werk van Ed, zoals hij dat vastlegde in de afgelopen periode van ruim 25 jaar. Diegenen die deze expositie willen bezoeken, zijn welkom tot en met zondag 25 april in ’’Galerie De Verdieping” aan de Industrieweg 16. De openingstijden zijn: zaterdag van 13.00- 17.00 uur, en op zondag van 11.00-17.00 uur. Toen u afgelopen Witte Donderdag de kerk binnen kwam, stonden er manden klaar om gevuld te worden met euro’s, fruit en andere versnaperingen. U heeft geweldig gegeven, niet alleen in de vorm van fruit en snoepgoed, maar ook in euro’s: 131,-- hebben we ingezameld. Onze hartelijke dank voor deze gulle bijdrage. Na de Eucharistieviering hebben we uw atten ties over zestig mandjes verdeeld. We hebben ze goed kunnen vullen en de mensen thuis, de patiënten in de verpleeghuizen en in de zieken huizen weer blij kunnen maken. Degenen die gezondheidsproblemen een financiële red dingsboei is) - Hoe moeten de problemen met de bereik baarheid van de op (veel te grote) afstand lig gende Huisartsenpost worden aangepakt? - Hoe kan de bureaucratie in de zorg worden teruggedrongen? Het Rio (Regionaal Indicatie Orgaan) bijvoorbeeld werkt veel te traag. De betrokken instellingen doorkruisen de be sluitvorming van het RIO. Deze instellingen stemmen hun tussenkomst niet goed op elkaar af en patiënten worden vaak van het kastje naar de muur gestuurd. - Wat moet er gebeuren om de achteruit hollen de kwaliteit van de zorg tot staan te brengen en zelfs weer te verbeteren? Gevallen van zorg- weigering zijn soms schrijnend. - Er komen steeds meer hoogbejaarden met weinig kinderen in hun directe omgeving het geen de meest voor de hand liggende mantel zorg onder druk zet. VINGER AAN DE POLS De themagroep Zorg onderzoekt hoe al deze problemen zoveel mogelijk het hoofd kunnen worden geboden. Wat doen ouderen-organi- saties, zorginstellingen en de gemeente er aan? Onderkent de gemeente haar rol in deze? Ook wordt nagegaan wat er is terecht gekomen van de plannen en aanbevelingen, neergelegd in het rapport over de in 2001 verrichte studie Regionale Verpleging en Verzorging, waarin het accent is gelegd op wonen, welzijn en zorg. Zo is bijvoorbeeld het daarin toegezegde zorg- loket, waar zorgvragers terecht kunnen, er nooit gekomen. Waarom die stroperigheid in de uit voering? ER MOET HEEL VEEL GEBEUREN Op het terrein van de zorgverlening is Oister wijk nog bij lange niet ’Ouderenproof’. De the magroep Zorg moet nog bergen werk verzetten om een gedegen en bruikbaar eindrapport aan gemeente en zorginstellingen te kunnen pre senteren. De inbreng van de ouderen is drin gend gewenst. De themagroep is als volgt bereik baar: telefoon 5215243 (Corrie van Zundert) en e-mail: harryvanduijnhoven@yahoo.com en vanaf het vernieuwde terras hun kroost te zien ravotten, zien samenspelen en de pure spontaniteit van kindervreugde van heel dicht bij te kunnen gade slaan. Kortom: Moergestel biedt de jeugd in de lente en zomerperiode speelruimte, speelgenot en vooral ’’Fakibolo”, de ontmoetingsplaats voor de allerjongsten is gehuisvest in Sortcentrum ’’Stokeind”, Stokeind 11. Tel. 513 3451; b.g.g. 06-12710283. Kijk ook op www.fakibolo.nl Openingstijden: in de periode 30 april t/m 24 juni 2004 op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur. in de periode van 25 juni tot 22 augustus 2004 dagelijks geopend van 10.00-18.00 uur. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL PAGINA 3 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 APRIL 2004 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3