Voorj aarsrit Motorclub Moergestel (s)Taporkest d’Ambiejans zoekt nieuwe muzikanten! De ’Graaf’ bedankt voor meer dan succes volle TV-bingo! Laureatenconcert in conferentieoord Zonnewende 2 mei Jaarmarkt Kinderspeelgoedmarkt Doe mee aan de Diensten veiling van het SMC Hoe groot kleinkunst kan zijn Romy Verkooijen en Luuk Kennis Op zondagmiddag 18 april a.s. om 14.15 uur zullen wederom jonge musici optre den in conferentieoord Zonnewende. Hannah van den Borne (1988), harp, zal werken ten gehore brengen van Caplet e.a. Het tweede deel van het concert zal worden ver zorgd door de klarinettist Diederik Ornée 1984) met stukken van o.a.Gaubert, Poulenc, Pierné en Francaix. Doel van de Zonnewende concerten is het bie den van een podium aan jonge getalenteerde ren. Echt iets waar u uit uzelf niet altijd aan denkt, maar wat wel in ieder huis noodzakelijk is. om bij te kletsen. Het startpunt is natuurlijk weer Café ’t Centrum. Bart verwent ons daar weer met een bakkie koffie. De aankomst is ook weer in café ’t Centrum waar bij aankomst een kop soep en enkele broodjes klaar staan. Na afloop is er gelegenheid om gezellig nog wat na te buurten. De starttijd is tussen 10.30 en 11.00 uur. De kosten zijn 5,- per persoon. Graag voor woensdag 21 april 2004 even aan melden bij Pieter van der Steen, Oostelvoortjes 12,5066 CE Moergestel, tel. 513 1976 of e-mail: p.vdsteen@zonnet.nl Extra informatie via www.motorclubmoerges- tel.tk musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (internatio nale muziekconcoursen. De concerten worden zonder winstoogmerk opgezet. Op 2 mei organiseert carnavalsvereniging De Dorstvlegels haar 27e jaarmarkt. Op veler verzoek van onze bezoekers organiseren we ook dit jaar weer een kinderspeelgoedmarkt. Lijkt dit ook iets voor jou, zoek dan je oude speelgoed gauw. Als je van je ouders mag, dan zit er ook een pre sentje bij die dag. Hopelijk tot ziens bij d’Ambiejans, en.aarzel niet, we hebben je heel erg hard nodig. Je zult er geen spijt van krijgen, want wat is er mooier dan leuke muziek maken. Bel even naar Dion van Gorp: 513 1123 of 06- 53284150. Zoals ruim bekend in deze omgeving, bestaat er in Moergestel een carnavals evene mentenorkest, genaamd: (s)taporkest D’Ambiejans. Dit orkest, waarvan thans 14 muzikanten deel uitmaken, voor het merendeel afkomstig uit Moergestel maar ook uit Oisterwijk en Tilburg, is het langst spelende Carnavalsorkest dat ooit in Moergestel bestaan heeft. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Prijs: 7,50 p.p. (inch consumptie); (kinderen t/m 16 jaar 3,75). hoekse wolken. Nu, tegen zijn ’pensioen’, brengt Willem zijn eerste boek uit, veranderen zijn cd’s in goud, is zijn concertagenda meer dan ooit ge vuld en exposeert hij met regelmaat zijn teken- schilder-, beeldhouw- en smeedwerk. Willem Vermandere is een bijzonder mens, zuiver levensfilosoof, begenadigd verteller en zanger, perfect balancerend tussen levens-, beeldende en kleinkunst. Zijn concerten zijn beklijvend, sfeervol, avondvullend, puur, afwis selend met oud en nieuw werk. Reiniging, brandveiligheid, kunst en karikatuur Dat vele Moergestelse ondernemers de dienstenveiling en dus het goede doel daar van, het kinder- en seniorencarnaval, een warm hart toe dragen, wordt wekelijks onderstreept in ’De Gèsselse’. Maar ook vele particulieren dragen hun steentje bij in de vorm van arbeid of met hun hobby. Hieronder een paar voorbeelden als bewijs dat u zaterdag 24 april vanaf 20.00 zeker aanwezig moet zijn. We gaan op zondag 25 april weer van start met onze eerste rit van het jaar. De bomen schie ten weer uit, de vogels beginnen te nestelen, de bollen staan in volle bloei. Bij motorrijders begint het dan ook alweer flink te kriebelen. Deze rit gaan we er weer meteen vol tegenaan. Met een lengte van 265 km ben je dan ook niet na een uurtje alweer thuis. Dat is ook niet de bedoeling. We willen zo lang mogelijk genie ten. De route voert ons via oostelijk Noord-Bra- bant naar Limburg. Via een stukje Duitsland en België komen we dan weer terug. Stukken doorgaande weg worden afgewisseld met smalle binnenweggetjes. Snelheid is niet van belang, lekker toeren en regelmatig ergens aanleggen Willem Vermandere bij GUO: GUO-voorstellingen kunnen gereserveerd worden per post (via GUO-theatermagazine) of per internet (www.do.nl/guo). De GUO- website geeft ook uitgebreide info over Groe ten Uit Oisterwijk en haar voorstellingen. De firma Swinkels blinkt uit in reiniging en dat beperkt zich niet tot het schoonmaken van stal len in de landbouwsector. Velen weten mis schien dat deze firma onlangs nog onze kerk een grote schoonmaakbeurt heeft gegeven. Dus als u gaat bieden op 3 uur (hogedruk-) reinigings- werk voor terras/stoep/parkeerplaats of soort gelijk oppervlak inclusief reinigingsmateriaal dan weet u dat u er weer jaren tegen kunt, want het bedoelde oppervlak oogt weer als nieuw. Ben jij de gezelligste verko(o)p(st)er die dag, dan ben jij degene die de prijs ophalen mag. De markt begint om 10.00 uur en je mag gaan wan neer je zelf wit. De kosten van de kraam zijn 5,-. Wil je je opgeven, bel dan voor 29 april naar: Annelies Weijtmans 5112249; Patricia van de Wouw 513 3992 of Els Biesheuvel 513 3713. Wat er met de opbrengst gaat gebeuren is be kend: men wil met dat geld de speelplaats van de Graaf van Urselschool ”aan gaan kleden”. En dat gaat lukken. Daarvoor is men alle mensen die aan deze actie hebben meegedaan dan ook bijzonder erkentelijk. Door uw deelname hebt u laten blijken dat u achter dit doel staat, en het belang van goede speelvoorzieningen voor onze kinderen een zeer warm hart toedraagt. Hoe een en ander gestalte gaat krijgen, zult u uiteraard allemaal kunnen volgen: zowel via het plaat selijke weekblad ’De Gèsselse’ als via de lokale omroep MTV, die hun best zullen (blijven) doen om u op de hoogte te houden van alle ont wikkelingen. Uiteraard ook een groot compliment aan alle leden van de OKG (Ouder Kontakt Groep) van de Graaf van Urselschool, die 4 weken lang, in een strakke en soepel lopende orga nisatie de bingokaarten huis aan huis hebben verkocht. Heel blij was men de bereidheid van Jumbo Denissen, Super de Boer, Noyy van Wezel en Slijterij In Den Korenmaaier die bingokaarten verkochten. Hartelijk dank daarvoor, en hopelijk mogen we wederom een beroep op jullie doen bij een mogelijke volgende actie. MTV maakte deze actie mogelijk door hun medewerking in de vorm van 4 weken op een rij steeds een live-uitzending van de trekkin gen te verzorgen. Hartelijke dank ook aan deze grote, enthousiaste ploeg vrijwilligers, die alles zo professioneel en vlekkeloos lieten verlopen. Willem Vermandere geeft op zaterdag 17 april vanaf 20.30 uur een concert in Ti- liander op uitnodiging van podiumorga- nisatie Groeten Uit Oisterwijk. De West- Vlaming zingt zijn eigen liedjes in zijn eigen dialect, over Blanche en Bange Blanke Man, van Duinkerken tot Gro ningen, op 8 elpees en intussen meer dan 10 cd’s, begeleid door twee puike muzi kanten. Veelzijdig, authentiek, karakteristiek,deze levens-, klein- en beeldend kunstenaar laat zich niet in een pennenstreek vangen. Thuis te Steenkerke tekent en schildert hij, kapt beelden uit stenen, zet die buiten, hun poten in de West- Vlaamse polder en hunne kop tussen de West- Gedurende Carnaval 2004 is dit evenement voor de 15de keer door ons opgeluisterd. Daar naast laten wij ons gezicht zo nu en dan zien op regionale- en binnen- en buitenlandse evene menten. Zoals met ieder orkest wel eens gebeurt, vallen er zo hier en daar wat gaten in de bezetting. Zo ook bij ons. We hebben dringend behoefte aan enige aanvulling bij de trompetten, trombones, baritons en slagwerk, maar ook andere instru menten zijn bij ons van harte welkom. Leeftijd hoeft geen probleem te zijn. Het zit nu tussen de 18 en 55 jaar, dus je past er altijd bij. Veel ervaring is ook niet nodig, dat komt vanzelf. Speel je bij ’n harmoniemooi meegenomen! DE UITSLAG VAN DE LAATSTE TREKKING (1 APRIL): le prijs 135,- Eefke Kouwenberg. De overige 9 geldprijzen werden gewonnen door: Jannie Ligtvoet, Anne-Katrien Bakkers, Kenny Ver- kooyen, Dot Nooteboom, Mevr, van Elderen, Barbara Erven, Annerie Kocx en Linette Hoe- FIRMA SWINKELS MOERGESTEL BV EN FIRMA FRANS VAN VELTHOVEN Deze twee ondernemers bieden hun dienst twee keer ter veiling aan. En natuurlijk met iets waar ze goed in zijn en dus kwaliteit gegarandeerd is. Lijkt het je wel leuk om onze traditie mee voort te zetten, heb je een instrument ter beschikking en wil je op de maandagavonden gezellig bezig zijn, neem dan even contact op met onder staande persoon. We kunnen je dan de nodige gegevens verstrekken. Misschien mogen wij je binnenkort wel verwelkomen op de repetities van (s)taporkest d’Ambiejans. Een zeer familievriendelijke dienst is die van de firma Frans van Velthoven. Deze onderne mer plaatst bij u een brandmeldinginstallatie (2 brandmelders van zeer goede kwaliteit met ’levenslange batterij’, merk Ajax) in huis. Incl. montage. Een melder wordt op de begane grond gemonteerd en een op de eerste verdieping. Voor uw eigen veiligheid en die van uw kinde- EDDIE HURKMANS EN JAN HABRAKEN Beiden behept met eenzelfde talent, maar ieder met zijn eigen karakteristieke stijl. Ziet u hun werk, dan bent u hoe dan ook onder de indruk. Het werk van Eddie is op dit moment nog steeds te zien in galerie De Verdieping en is feno menaal. Het werk van Jan is misschien minder bekend, maar zijn portretten zijn fotografisch en zijn karikaturen sieren iedere mond met een glimlach. Eddie maakt voor u een aquarel of olieverfschil derij. De afbeelding kan zelf worden gekozen, bijv een landschapsomgeving of het uitzicht vanuit uw huis. Ook is het vereeuwigen van uw geboortehuis een leuk idee. Afm. 40x50 cm. Inch teken-/verfmateriaal, excl. lijst. Eddie maakt geen portretten, dat doet dus Jan. Hij maakt voor u een getekend of geschilderd por tret of karikatuur (max. afm. 40x50 cm) in zwart/wit of in kleur. Incl. teken-/verfinateriaal, excl. lijst. U ziet, de organisatie van de dienstenveiling heeft een enorm breed scala aan diensten dankzij de spontane en gratis medewerking van mensen als Eddie en Jan!! Voor dit soort diensten komt u uiteraard naar de veiling op 24 april a.s. Wilt u een compleet overzicht van de diensten ga dan naar de web site van CV De Pierewaaiers www.cvdepiere- waaiers.nl En wij bedanken alvast namens alle cama- valvierende kinderen en senioren de boven staande dienstenaanbieders. En beste lezer tot volgende week en vergeet het niet:”Doe mee aan de Dienstenveiling van het SMC!” ven, allemaal uit Moergestel, en Marij Oomes uit Oisterwijk. Vervolgens hebben Romy en Luuk op de lot nummers de volgende prijzen getrokken: 1300 Tas van Aphrodite; 182 Dekbedovertrek Wo ninginrichting Michiels; 342 Reiskoffer van Thomas Cook; 658 paraplu -I- parfum van Boe tiek Bonita; 113 Waardebon fles wijn van B&E en In Den Korenmaaier; 262 Spel van Novy van Wezel. Alle gewonnen prijzen kunnen op vrijdagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (tot en met 16 april) worden afgehaald bij Karin Verbakel, Kerck- ackerstraat 3. Tevens zijn er nog enkele prijzen van de trekking van 25 maart niet afgehaald. Het betreft de Blauwe bingokaarten en de volgende nummers: 955, 981 en 155. Ook deze prijzen kunnen nog, tot uiterlijk vrijdag 16 april wor den afgehaald. Alle prijswinnaars van harte proficiat en wie weet: tot een volgende keer!? Het zit erop: de Bingo-trekkingen ten bate van de speelvoorzieningen voor de Graaf van Urselschool zijn verleden tijd. En hoe? De eerste twee trekkingen braken al alle verkooprecords, en de twee laatste trekkingen raakten zelfs compleet uit verkocht! In totaal werden ruim 6200 Bingo-kaarten verkocht. Men kan hier dus spreken van een ongekend succes in de historie van de TV-bingo. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 7 APRIL 2004 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7