’Oisterwijk loopt naast z’n schoenen’! E.J. van Delft P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN Jammer... WOENSDAG 7 APRIL 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1279 Louis van den Meijdenberg Afwezig van dinsdag 13 t/m vrijdag 16 april i.v.m. nascholing. Afwezig i.v.m. nascholing dinsdag 20 april t/m vrijdag 23 april. ‘Prettige paasdagen Bijgaand ’n tweetal reacties. Een korte en een wat langere. Symbolisch willen we deze reac ties laten begeleiden door twee puntenslijpers voor Kees en Kiske van Lovo’s ’Schurend Scharnierke’ zodat ze binnenkort van hun pro gramma ’n dagelijkse soap kunnen maken over alle nieuwe ontwikkelingen in de uitdagende gemeente Oisterwijk. E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 EINDELIJK GERECHTIGHEID EN EEN KANS OP HERSTEL VAN FOUTEN Ieder gemeentebestuur droomt ervan niet ver geten te worden en heeft daarom al snel de nei- Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl We hadden graag meer reacties ont vangen en ook mensen uitgenodigd óm te reageren. Helaas... Door om standigheden van uiteenlopende aard hebben enkele personen af moeten haken. Wie weet, reageren ze alsnog. Die mogelijkheid is er uiteraard voor alle Moergestelnaren. Recht is recht! U mag gerust reageren, maar dan uit sluitend schriftelijk en volledig onder tekend. Ons adres: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, of via e-mail (’n Word-document): buro76@wolmail.nl ft ging om monumenten van zichzelf achter te laten, door het realiseren van megalomane pro jecten. Projecten die vaak de maat, de schaal en de financiën van de gemeente te boven gaan. Deze projecten worden vaak met politieke steun wel gerealiseerd, vaak na lange discussies en met veel verzet vanuit de bevolking, en zij bereiken hoe dan ook de beoogde monumentenstatus. Zij het dan niet als zodanig, maar als een perma nente steen der aanstoots dan wel financiële molensteen waarvoor nog jarenlang moet wor den gebloed door de burgers. Zo ook is dat reeds het geval in de gemeente Oisterwijk. Aan onrendabele projecten geen gebrek en evenmin aan onhaalbare en merk waardig bedachte plannen. Het meest recente gerealiseerde plan van Kunstkring naar Tiliander is nog niet klaar, de exploitatie nog uiterst onzeker en naar de voorbeelden om ons heen vermoedelijk toch zorgelijk in finan cieel opzicht, de bekende moeizame exploi taties van De Leye en het Staalbergven (hulde overigens aan de zon in 2003) zijn reeds struc- 5 De Moergestelnaar wordt al langer verweten een afwachtende houding aan te nemen. Maar wat moeten we? Hoe lang wachten we al op ’n zinvolle invulling van de afzichtelijke plekken in ons dorp (zie de foto’s) en hoe lang móeten we nog wachten... Hoe krijgen wij ALLE, nota bene door ons ZELF gekozen volksvertegenwoordigers gemotiveerd én aan de slag om de belangen van hun prachtige dorp nou eindelijk eens naar behoren te verdedigen en nemen zij hun eigen inwoners in bescherming tegen de snode plan nen die er nu klaarblijkelijk in Oisterwijk weer op de plank liggen, ’n Enkeling krijgt dat niet voor elkaar. Kom op nou! Iedereen weet toch dat het gemeentefonds de hand al op de knip heeft en moeten we na het veel te dure ’speel tje’ aan de Spoorlaan op termijn nog zwaarder gaan boeten. We weten van het cultuurcentrum niet eens waar we aan toe zijn. Gefluisterd wordt van een exploitatietekort van 200.000 Euro per jaar... Na de nu bekend geworden ontwikkelingen willen mensen die door ons zijn benaderd amper reageren. Omdat we reacties wilden van perso nen die ietwat dichter bij het vuur zitten, en die donders goed weten dat er met geld wordt ge smeten! Maar vanwege hun positie is reageren niet mogelijk... Oisterwijk wil er naar buiten toe rijk en welgesteld uitzien. Dat kan! Maar dan moeten er in het centrum hele dure apparte menten worden gebouwd. Of het onze klein kinderen dan nog ooit gegeven mag zijn woon ruimte te vinden die betaalbaar is.We vrezen het ergste. turele gegevenheden - de winterijsbaan aan de Vloeiweg die gelukkig niet is doorgegaan - of het volgende project wordt in discussie gebracht. Met de nodige kortingen van het gemeentefonds in termen van enkele miljoenen euro’s struc tureel per jaar op korte termijn voor de boeg is H ieder gemeentebestuur in ons land aan het stu deren op besparingen en bezuinigingen, maar zo niet in Oisterwijk. Het is het een wonder schone timing om uitgerekend op dit onzekere moment te komen met plannen voor een nieuw gemeentehuis. Alsof het niet op kan allemaal. Als dit plan doorgaat, dan kunnen we ons al weer gaan voorbereiden op de volgende en in dit geval volstrekt nodeloze verhoging van de OZB of wat daarvan nog zal overblijven. Want wie is er nu bereid te geloven dat het door ruil en onderlinge transactieopbrengsten mogelijk zal zijn om in de komende jaren budgettair neutraal een geheel nieuw gemeentekantoor te realiseren, inclusief inrichting, verhuiskosten en infrastructurele voorzieningen? Ook al zou dit bestuur zakelijk gezien een goede deal slui ten, dan zullen de kosten van de hele nieuw bouw - op de voorziene locatie langs het spoor moet dat noodzakelijkerwijze hoogbouw in houden - met alle bijkomende kosten, waaron der ook de kapitaalvernietiging van een 20 jaar oud en dus niet afgeschreven gebouw, de baten van de deal ver overtreffen. Onbegrijpelijk dus om nu met zo’n plan naar buiten te komen. Laten we deze kritische noten evenwel ook laten volgen door wat positieve gezichtspunten die op zich ook verbonden zijn aan dit plan. Allereerst is daar het zeer aantrekkelijke ge geven dat bij realisatie van het plan het aller- lelijkste gemeentekantoor van Brabant en verre omstreken gaat verdwijnen van de cen- trumlocatie van Oisterwijk. Daarmee komt eindelijk weer de prachtige ruimtelijke entree en het uitzicht over het gehele Lindepark en de Stroom terug. Vanzelfsprekend wordt op die plaats niet opnieuw gebouwd, in welke vorm dan ook; die fout maken we daarmee lees verder op pagina 9 ’Hoogmoedswaanzin ten top’ Notitie Pilot Plus, bouwen binnen strakke contouren, dorpsontwikkelingsplan, herstructurering binnenstedelijke locaties, inbreidingsplannen, enz. enz. De burger wordt overspoeld met termen waar hij niks van begrijpt, maar worden diezelfde termen dan verwoord in zaken zoals o.a. het mogelijke slopen van het nog bijna nieuwe gemeentekantoor en overdekt zwem bad De Leye met sporthal, dan voel je dat er zand in je ogen wordt gestrooid op een manier waarop Klaas Vaak meer dan jaloers zou zijn. En dat leidde het afgelopen weekend tot uitspraken als de kopregels van dit artikel. DE GEMEENTEMOP... Als geboren en getogen Moergestelnaar, heb ik me bij de herindeling neergelegd, vertrouwende op gezond verstand van de bestuurders. Op een enkel schoonheidsfoutje is de samen voeging prima verlopen. Als bestuurder van Audacia hebben we de ver antwoordelijkheid op ons genomen om sportief, sociaal en financieel ons clubje gezond te hou den. Ditzelfde mogen we verwachten van de politieke bestuurders voor hun taken. Als je dan op 1 april de krant openslaat en leest van de plannen, denk je meteengoeie 1 april mop!!!!! Maar dan blijkt dat het serieus is Jongens, blijf nu eens met twee voeten op de grond staan, en hou op met dromen. Ook wij van Audacia hebben niet de poten tie om ere-divisie-voetbal te kunnen gaan spelen Huidverzorgingsinstituut Aphrodite nl n >n Schoolstraat 5 r- de esselse Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Edelsmid Beeldend kuristenaar Sieraden Sculpturen Repareren en restaureren van sieraden Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen HUISARTS ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Tilburgseweg 11, Moergestel, 013 5133168 Open: ma, di, do en vr van 10.00-18.00 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur En na telefonische afspraak Woensdag gesloten MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ƒ5 Mil

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1