Alleen spelen is geen bal aan giro 55 2000 Promotie Moergestel als fietsdorp ’Omdat pijn door iedereen anders wordt ervaren’ Lotte, Erik, Kim en Albert winnaars van de ”Van Dam Bokalen” NSGK. Elk kind speelt mee. Dat zal ten koste gaan van veel fietsbezoeken, die nu wel worden afgelegd. In het seizoen we melt het in Moergestel van de recreatiefietsers. Het dorp wordt vaak als uitvalsbasis gebruikt. Door het dorp lopen veel fietsroutes. Fietsers brengen niet alleen levendigheid en sfeer in het dorp, maar ook omzet voor de plaatselijke mid denstand. Wanneer het fietsbezoek terugloopt, zal dat ten koste gaan van deze voor Moergestel zeer belangrijke factoren. Wilt u er meer over weten of er gewoon eens over praten? Dan kunt u contact opnemen met Josée Op ’t Hoog-van Gestel, tel. 5131523. nederlandse stichting voor het gehandicapte kind ZELF ENTHOUSIAST Door eigen ervaring is Josée zelf al jaren enthou siast over het APS-apparaat en doordat zij nu, zoals ze zelf zegt, ’weer op de rails is’ wil ze graag ook andere mensen erop attent maken. Als APS-therapeute is Josée inmiddels ook aangesloten bij de Beroepsvereniging voor APS therapeuten. APS-therapie is pijnloos, kent geen bijwerkin gen en kan op bijna iedereen worden toegepast, behalve bij epilepsie, voor personen met een pacemaker of met een ander elektronisch im plantaat, voor personen die bloedverdunners ge bruiken en voor zwangere vrouwen. APS-the rapie wordt nog niet door alle ziektekosten verzekeraars vergoed. CZ bijv, vergoedt de ther apie gedeeltelijk. In alle gevallen is het wel aan te raden om navraag te doen bij uw ziekte kostenverzekeraar en de rekening door te sturen. De directe aanleiding tot dit initiatief is de aanleg van een gescheiden fietspad langs de Akkerweg, de rondweg van Moergestel. De vrees bestaat, dat als dit fietspad dit jaar voltooid zal zijn, veel fietsers komend uit de richting Oisterwijk of Hilvarenbeek, niet meer door het dorp zelf zullen rijden. In plaats daarvan zullen ze over het nieuwe fietspad, óm het dorp heenrijden. De heren Verbiest (geheel links) en van Dam (2e van rechts) van clubsponsor ’’Van Dam Partners”samen met v.l.n.r. Kim, Albert, Erik en Lotte met hun ”Van Dam Bokalen”. Initiatiefnemers zien kansen voor versterking bestaande structuren Een aantal inwoners van Moergestel heeft het initiatief genomen om Moergestel te gaan promoten als fietsdorp. De Stichting Moergestel Fietsdorp i.o. (in oprich ting) streeft er naar om Moergestel binnen een paar jaar tot een begrip te maken onder recreatieve fietsers. De initiatiefnemers hopen hiermee een noodzakelijke bijdrage te leveren aan het versterken van de Moergestelse dorpssamenleving. Momenteel wordt gewerkt aan de uitvoering van een eerste concreet plan. Dat sluit aan bij de verwachte negatieve gevolgen van de aanleg van het gescheiden fietspad voor het fietstoerisme. De Stichting SFM wil aan trekkelijk vormgegeven informatieborden plaatsen langs het nieuwe fietspad. Deze bor den komen te staan op die plaatsen waar de fietser een keuze kan maken tussen het vol gen van het nieuwe fietspad, of afbuigen rich ting Moergestel. De informatie op de bor den moet de fietsers tot het laatste doen besluiten. In 8 verschillende categorieën werden de snelste rijd(st)ers over 2 afstanden gehuldigd als clubkampioenen van ”De Vennen”. Pupillen Meisjes: Met een eerste plaats in zo wel de rit over 100 meter en de rit over 300 meter behaalde Eline Verhoeven de eerste prijs in deze categorie. Noortje Rijnen won de tweede prijs en haar zusje Meeke werd derde. Pupillen Jongens: Ook in deze categorie moest een rit over 100 meter en 300 meter gereden wor den. Rens van de Ven was de snelste op beide afstanden, zodat hij kampioen werd. De tweede prijs was voor Pim Peeters, en Graeme Appel doorn behaalde de derde prijs. Namens Rabo bank De Hilver, de sponsor van de wedstrijd- ploeg, werden de prijzen bij de Pupillen uitge reikt door de heer Wim Wolfs. Junioren Meisjes: In deze categorie won Lotte van de Loo de rit over 500 meter en een tweede plaats op de 1000 meter was voldoende om kampioen te worden. Lotte kwam hierdoor in het bezit van de naar clubsponsor van Dam Partners, accountants en belastingadviseurs, genoemde ”Van Dam wisselbokaal” voor Junio ren Meisjes. Deze bokaal werd uitgereikt door de heer Loet van Dam. Dankzij haar snelste tijd op de 1000 meter werd Jolien van den Meijden- berg tweede. Eva Haans veroverde de derde prijs. Door haar tijd van 1.42.76 op de 1000 meter promoveerde Jolien bovendien naar de eerste klasse van de Meisjes Junioren-C. Junioren Jongens: Erik van de Ven won in deze categorie zowel de rit over 500 meter als de rit over 1000 meter en ontving hiervoor de ”Van Dam wisselbokaal” voor Junioren Jongens uit handen van de heer van Dam. Koen op ’t Hoog werd tweede en de derde prijs was voor Koen Jonkers. Erik reed buiten mededinging ook nog een rit over 1500 meter. Op basis van zijn ritten over 500 en 1500 meter zou deze pas 13-jarige rijder ook de sterkste zijn geweest in de categorie Senioren A. Senioren B Dames: In deze categorie waren Jeanne van Kollenburg en Petra van Hulten de enige deelneemsters. Elk won 1 van de 2 ritten over 500 meter, maar de totaaloverwinning was voor Jeanne. Senioren B Heren: In deze categorie was Arie Aarts oppermachtig. Door beide ritten over 500 meter het snelst te rijden behaalde hij de totaaloverwinning. Jan Bertens werd verdien stelijk tweede en de derde prijs ging naar Kees Heslenfeld. Senioren A Dames: Ook in deze damescate- gorie waren er helaas slechts 2 deelneemsters. Kim Willems was zowel in de rit over 500 meter als in de rit over 1000 meter net iets sneller dan Brenda van de Wiel. Kim kwam door deze overwinning voor een jaar in het bezit van de ”Van Dam wisselbokaal” voor Senioren Dames. Senioren A Heren: Juliën van Velthoven was in deze categorie de favoriet voor de titel. Door een valpartij op de 500 meter werd een podium plaats voor Juliën echter onhaalbaar. Juliën nam echter nog wel revanche door de rit over 1500 meter met overmacht te winnen. Na de val van Juliën was Frank van Elderen de belang rijkste titelkandidaat. Ondanks zijn overwin ning op de 500 meter lukte het echter ook Frank niet om kampioen te worden. Albert de Vries streefde Frank in het totaalklassement voorbij door de rit over 1500 meter bijna 4 seconden sneller te rijden. Albert werd hierdoor de nieuwe houder van de ”Van Dam wisselbokaal” voor Senioren Heren en Frank moest genoegen ne men met de tweede plaats. Jan op ’t Hoog werd verrassend derde. De volledige uitslag van de clubkampioen- schappen is te vinden op www.devennenmoergestel.nl. ’n Viertal jaren geleden kreeg Josée Op ’t Hoog last van Bell’se parese (gezichtsverlamming), bekkeninstabiliteit en fibromyalgie. Toevalligerwijs via ’n krantenartikel kwam zij in aan raking met APS (Actie Potentiaal Simulatie), ’n Pijntherapie die bij haar al snel leidde tot kleine veranderingen in haar lichaam. Reden voor haar om een cursus APS-therapeute te gaan volgen, ’n Cursus die zij met succes afsloot. Zij wil nu ook anderen met deze pijn-ther- apie helpen. De Stichting Fietsdorp Moergestel (Stichting SFM) wil dit doel bereiken door minstens een keer per jaar een fietsactiviteit te organiseren die een breed fietserspubliek aanspreekt. Ook wil de Stichting SFM gesprekspartner zijn van de gemeente en andere organisaties waar het gaat om recreatie en toerisme en dorpsont- wikkeling. Met de gemeente Oisterwijk en pro jectgroep De Hilver zijn reeds contacten gelegd. De mensen achter de Stichting SFM zijn Moer- gestelnaren die al langer betrokken zijn bij het wel en wee van hun dorp. Dat zijn de onderne mers Ruud van de Ven, Jan Timmermans en Guus Mulders en de particulieren Niels van de Ven, Maikel Denissen en Paul Spapens. Aan de voorbereidingen is een half jaar gewerkt. Het promoten van Moergestel tot hét fietsdorp van in ieder geval zuid-Nederland past uit stekend bij dit dorp. Het is een kleinschalige gemeenschap, ingebed in een toeristische om geving. Er zijn veel bossen, een mooi buitenge bied en op een steenworp afstand bevindt zich de toeristische infrastructuur van Oisterwijk. Voor zowel toerisme, recreatie, milieu, werkgele genheid en het in stand houden van de be staande structuren biedt het bevorderen van het recreatief fietsen uitgelezen kansen voor Moer gestel. Het bevorderen van het recreatief fiet sen is een stimulans voor een duurzame ontwik keling. De Stichting SFM wil zoveel mogelijk maatschappelijke geledingen betrekken bij het initiatief. Amsterdam www.nsgk.nl APS-therapeute Josée Op ’t Hoog: WAT IS APS THERAPIE APS is een therapievorm waarbij mensen door middel van elektroden aangesloten worden op een APS-apparaat. Dat apparaat simuleert de natuurlijke zenuwimpulsen en versterkt het zelfgenezend vermogen. Daardoor scheidt het lichaam neurohormonen af die pijn verlichten of het zelfs helemaal opheffen, energie bevor deren, ontstekingen remmen, de bloedcirculatie verbeteren waardoor stijfheid in de ledematen, stress, depressiviteit en slapeloosheid worden verminderd. Dus minder pijn en meer energie! Bij maar liefst 85% van de behandelde perso nen slaat de therapie aan. VOOR WELKE KLACHTEN? Voor heel veel klachten is APS-therapie al posi tief en er komen er steeds weer meer bij. Op dit moment zijn bekend: ME, MS, reuma en alle reumatische klachten, artrose, Carpaal Tunnel Syndroom, whiplash en RSI-pijnen, pijn in het bewegingsapparaat, ontstekingen, sportb lessures, maag- en darmklachten, fibromyalgie, rugpijn, hoofdpijn en migraine, Bechterev, artritis en gebrek aan energie. 5e Vennen PAGINA 9 i ’DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 24 MAART 2004 Moergestel Sx Van Dam Partne]

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 9