De Graaf van Ursel verslaat alle records! Themagroepen geven het project gestalte Bouwplannen? Doe mee aan de Dienstenveiling van het SMC Pizza’s maken bij Timmerwerken Jan Horsten ’Oisterwijk Ouderenproof’ is op stoom PLAATSEN VAN EEN DAKKAPEL Moergestel M.06-542.250.48 °0K HIER: 00K HIER J I i HORSTEN I _TJ KOZIJNENbv PAGINA 3 Eefke samen met juffrouw Patricia. Linda en Laura trokken de extra prijzen. Het aanbod op de dienstenveiling van het Samenwerkend Moergestels Car naval op 24 april a.s. in Den Boogaard is bijna onbeperkt. De vorige keer had den we het over vakantie vieren in Oos tenrijk en feestvieren in ’t Draaiboom- pje. Nu gaan we het hebben over bouwen en duiken. Sedert 20 oktober 2003, de dag waarop het project ’Oisterwijk Ouderenproof’ onder massale belangstelling van 55-plussers uit de drie gemeentelijke woonker nen van start ging, is heel veel in gang gezet. Nu, 5 maanden later, hebben de thema groepen die de onderwerpen woningvoorraad, woontechnologie, openbare ruimte, IXJ THEMAGROEP WONINGVOORRAAD In de vorige publicatie zijn de vorderingen van de themagroep ’Welzijn en Participatie’ belicht. Deze keer brengen we de aanpak van de thema groep Woningvoorraad onder de aandacht. De naam van de themagroep zegt al voldoende. Ze houdt zich bezig met het in kaart brengen - Onderzoek naar de demografische structuur van de gemeentelijke bevolking. Belangrijkste onderdelen hiervan zijn het inzichtelijk maken van de verhouding tussen het aantal mensen in de verschillende leeftijdscategorieën en de Afgelopen donderdagavond via MTV meegespeeld met de wekelijkse Bingo-trek- king? En hebt u een van de vele (geld)prijzen gewonnen? Zo ja: proficiat, en zo nee: u krijgt nog steeds een nieuwe kans. Want morgenavond: donderdag 25 maart om 19.00 uur kunt u via MTV weer meespelen met de (inmiddels 3e) Bingo- trekking. Tot morgenmiddag 5 uur kunt u nog Bingo kaarten kopen bij de bekende verkoopadressen: Jumbo Denissen, Super de Boer, Novy van Wezel en de Korenmaaier. Daarna, op zaterdag Tl maart, zal men tussen 10.00 en 14.00 uur weer huis aan huis de kaarten komen verkopen voor de allerlaatste trekking van donderdag 1 april (écht waar!). Ook daarvoor kunt u tot don derdagmiddag 1 april (17.00 uur) nog kaarten kopen bij de hierboven vermelde verkoop adressen. En dat allemaal om uw steun te verlenen aan de Graaf van Urselschool. Zij willen met de opbrengst n.l. speelattributen aanschaffen voor de speelplaats van hun school. Leuke bijkomstigheid is natuurlijk, dat u door mee te spelen daar zelf ook nog een leuke (geld)- prijs aan over kunt houden. En dat u dit goede doel wilt steunen is al overduidelijk gebleken: vorige week mochten wij u laten weten dat de le verkoop al een record had gebroken. Er wa ren die eerste keer ongeveer 1450 loten verkocht. Voor de 2e trekking bleek dit record opnieuw te zijn gebroken: er werden maar liefst 1593 lo ten verkocht. Met recht mogen we zeggen: een ongekend succes in de historie van MTV-Bingo. Benieuwd dus hoe het de laatste twee trekkin gen zal gaan verlopen. Als het aan de mensen van de Ouder Kontakt Groep van de Graaf van Ursel ligt, zullen zij er alles aan gelegen laten om totaal uitverkocht te raken. En we hebben zo’n vaag vermoeden Voorkom dus de teleur stelling, er zorg ervoor tijdig (en voldoende) bingo-kaarten (a 1,25) in uw bezit te hebben. Wat de uitslag van de bingo-trekking van donderdag 18 maart betreft, treft u hierbij de uitslag aan: de middelbare school. De entree is 0,50. Na enkele jaren afwezigheid is Lannium weer terug met een oeroude ’gezelligheids’ LAN: kleinschalig en knus in het weekend van 23 - 25 april 2004 in jongerencentrum Vision te Moergestel. Hierbij verzorgt Lannium LAN- events de online ondersteuning door middel van promotie en website. De lokale organisatie valt onder Vision (oud Lannium-crew in de tijd van de kleinere LANs). Gegarandeerd een TOP LAN dus, zeker gezien het feit dat de apparatuur geheel door Gameparty gesponsord wordt!! Al diegenen die nog géén prijs hebben gewon nen: uw kansen zijn groot en nog lang niet voorbij: koop daarom bingo-kaarten, speel mee, steun ”de Graaf’ en maak zodoende kans op een leuke prijs! welzijn en participatie, dienstverlening, zorgaanbod en zorgvraag uitdiepen, al bergen werk verzet met het doel het project tijdig te kunnen afronden. Zij opereren onder leiding van de Stuurgroep ’’Oisterwijk Ouderenproof’, die vooral ook coördinerend optreedt. De afronding staat ge pland voor oktober 2004. Dan moet het grondig onderbouwde eindrapport aangeboden wor den aan de gemeente Oisterwijk en de plaat selijke zorginstellingen die mede op basis van de uitkomsten een toekomstgericht ouderen beleid zullen gaan ontwikkelen. Het totaal van onderwerpen was in de aanloop van het project als het ware nog een legpuzzel. Maar de stuk jes van die puzzel beginnen nu in elkaar te vallen. van de woningvoorraad en alles wat daarmee samenhangt in sociaal-economische zin, uit eraard in het bijzonder vanuit de optiek van de ouderen in Oisterwijk. Alles tegen de achter grond van de toenemende vergrijzing van de bevolking. Het is duidelijk dat dit een studie is waarvan de uitkomsten de ouderen sterk zullen interesseren. Want ’goed en aangepast wonen’ is voor hen een item van jewelste. De nadruk zal op gaming liggen. Inmiddels ook al zin om te komen? Schrijf je dan snel in op www.lannium.nl! Betaling geschiedt gewoon aan de deur, dus geen overmaak gezeur. Entree is slechts 5 euro voor een 3 dagen lang evenement. Kan niet beter dus! Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl WIE DURFT? DUIKEN MET HENRI De echte carnavalsvierders kennen hem inmid dels als Prins Henri dun Irste van De Dur- draaiers. En dus is hij ook meteen van de par tij om een dienst aan te bieden voor de veiling. Heb je al eens ooit op het punt gestaan om een duik in het diepe en onbekende te wagen, bied dan op deze dienst, want dan kun je onder de professionele leiding van een duikleraar samen met Prins Hendrik te water met een echte proef- duik als afsluiting. En Prins Hendrik zorgt uit eraard voor de ludieke en vrolijke noot! 1 vast) voorzien van dubbelglas, exclusief de bin nenafwerking. De organisatie verwacht rond deze dienst een ware strijd met als uitkomst een zeer hoog bod. Immers, zelfs de betere doe- het-zelver weet wat zoiets kost, gelet op het vele materiaal en de uren arbeid. We weten dan ook niet hoe we de gebroeders hiervoor moeten danken!! HET PLAN VAN AANPAK De themagroep Woningvoorraad verricht de volgende activiteiten om een totaal-overzicht, zoals hierboven bedoeld, in haar eindrap portage te kunnen neerleggen: wensen-enquête die in 2002 werd gehouden door SVO. - Het samenbrengen van de woonwensen die vanuit de andere themagroepen naar voren worden gebracht. - Het inwinnen van brede informatie over woonwensen, wonen, bouwen etc. bij woning stichting St, Joseph. De themagroep Woningvoorraad heeft zich opgedeeld in subgroepen die elk een onderdeel van de niet geringe opdracht voor hun reken ing nemen. Zaterdag 27 maart kan de basisschooljeugd hun eigen pizza’s gaan maken van 14.00 tot 16.00 uur in jongerencentrum Vision te Moer gestel. De entree is 2,- en jullie ouders hoeven dus geen eten voor vanavond te rege len, want jullie eten pizza! Woensdag 31 maart is er een muziekquiz van 13:30 - 15:30 uur. De kosten zijn €0,50 en de kinderen vanaf 8 jaar zijn welkom. Zaterdagavond Tl maart is er wederom een P@rty Nights, ditmaal met alleen top 40 mu ziek. Deze disco is van 19:00 -21:00 uur bestemd voor groep 7 8 van de basisschool en van 21:00 - 23:00 uur voor de eerste en tweede klas van DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 24 MAART 2004 specifieke kenmerken van die bevolkings groepen en de statistische beschrijving daar van in vooral sociaal opzicht. - Inventarisatie van het huidig bestand aan seniorenwoningen. - Inventarisatie van bestaande en in de toekomst eventueel mogelijke bestemmingsplannen. - Bestudering van de uitslagen van de tele fonische woonenquête die eind 2003 door de gemeente werd gehouden en het hieraan verbinden van conclusies. - Analyseren van de inventarisatie van de woon- Voor dit soort diensten komt u uiteraard naar de veiling op 24 april a.s. En wij bedanken alvast namens alle camavalvierende kinderen en senioren de bovenstaande dienstenaan bieders. En beste lezer tot volgende week en vergeet het niet: ’Doe mee aan de Diensten veiling van het SMC!’ Wie kent de gebroeders Jan en Cas Horsten niet? Als telgen uit een aannemersfamilie zit ten ze beiden in de bouw en hebben ze ook bei den hun eigen bedrijf. Cas heeft onlangs Horsten Kozijnen BV geopend in Eindhoven en Jan is al lang actief als Jan Horsten Timmer werken. Toevallig snappen de broers ook dat bij hard werken op tijd ontspanning hoort en dus hebben ze ’hart’ voor het carnaval en hoe! Zij laten zien hoe je met een flinke dienst uit kunt pakken. Dus opgelet! Mocht u plannen hebben om een dakkapel op uw huis te plaatsen dan is hun dienst voor u de klapper van de veiling. Zij bieden aan een dakkapel te plaatsen (afm. br x h 2,50-2,70x1,50) incl. complete buitenafwer king (dakmystieken, aansluiting op het pan nendak, trespa-afwerking), met dakisolatie, als mede kunststofkozijn met 3 ramen (2 draaikiep, le prijs 135,- Eefke van de Wouw uit de Pr. Irenestraat.(proficiat Eefke!); 2e prijs 90,- Fam. Linkels; 3e prijs 45,- Mw. Derksen; 4e prijs 35,- Fam. Roozen; 5e prijs 35,- Christie van de Wouw; 6e prijs 20,- Annie Swinkels; 7e prijs 10,- Bjorn op ’t Hoog namens Juffr. Mansueta; 8e prijs 10,- Sam Hendriks; 9e prijs 10,- Fam. Sterke-van de Wouw; 10e prijs 10,- Eric Boogaers. Daarnaast werden via de lotnummers de vol gende prijzen bekend gemaakt: nr. 130 ’n pakket diversen van de Boerenbond; nr. 1234 ’n spel van Novy van Wezel; nr. 1348 ’n tas van Aphrodite; nr. 1572 ’n pakket diversen van de DA-drogist; nr. 43 ’n waardebon fles wijn van B&E en Slijterij In den Korenmaaier; nr. 1196 ’n waardebon van Outlet Sport. De uitslagen kunt u eveneens vinden op de website van MTV: www.moergesteltv.nl. Trouwens: deze website is meer dan de moeite waard om eens te bezoeken. U komt daar een grote hoeveelheid informatie tegen over uw lokale omroep MTV, en over wetenswaar digheden van Moergestel. Zeker doen dus. De gewonnen prijzen kunnen worden afge haald op de vrijdagavonden tussen 18.00 en 20.00 uur bij Karin Verbakel, Kerckackerstraat 3 (t/m uiterlijk vrijdag 2 april!) Alle winnaars natuurlijk onze gelukwensen en hartelijke dank voor hun steun aan de Graaf van Urselschool! II BMlI Z’r steunt lel uk iveeueeuifeel www.horstenkozijnen.nl Tel.040-2371555

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3