Z <J Q7J. Prachtvrouw Jo Denissen- van Kerkoerle is ondanks leeftijd (80) actief voor tien Aphrodite Qrhnnlctraat R Eindelijk is het zover. J Kom en neem een kijkje bij de Scouting Scouting Moergestel houdt komende zaterdag open dag. Hierbij willen we iedereen uit nodigen om eens een kijkje te nemen op ons clubhuis D’n Donk. Gewoon om eens te weten wat de scouting nu allemaal doet, of om eens te kijken of het iets %ccltt5 jk** g I j E- i WOENSDAG 24 MAART 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1277 Huidverzorgingsinstituut Tot ziens bij ’Die Naemloose Speelers’. Dond Doe Zieken zoekt ze onder meer op in de twee Til- burgse ziekenhuizen. Omdat ze geen rijbewijs heeft, gaat ze daar met de bus of op de fiets (zoals gezegd, Jo is 80 jaar!!) naar toe. Natuurlijk zijn de activiteiten die we bij de scouting ondernemen veel meer divers dan hierboven omschreven. Wat wel duidelijk zal zijn is dat we steeds meer gaan doen en ook kun nen doen. We zijn met z’n allen een leuke club en dat laten we graag zien. Net als alle andere scoutinggroepen in Nederland hebben we dus een open dag. Daarom kom komende zaterdag eens langs vanaf 10.30. De groepen draaien tot 12.30. En wie weet zien we u of uw kinderen later weer terug als lid van de Scouting. Moergestelse vrij willigersprijs 2003 GROOT BELANG In deze tijd waarin steeds minder mensen als vrijwilliger actief (willen) zijn, is deze bejaarde vrouw een hartverwarmend voorbeeld van het enorme belang van vrijwilligers. Los van het feit dat ze zich heel haar leven voor anderen heeft ingezet, heeft ze ook altijd nog de zorg gehad voor een gezin met tien kinderen. Haar man Bart overleed vijftien jaar geleden. De start die het echtpaar na de oorlog moest maken was bui tengewoon zwaar en dringt diep respect af. Ondanks dit leven dat ze al achter zich heeft en ondanks haar hoge leeftijd van 80 jaar geeft ze nog steeds al haar krachten voor haar mede mens. Het is ondoenlijk al haar vrijwillige activitei ten op te sommen. Daarom slechts een greep. Zowel via de parochie als via de Zonnebloem laat ze vrijwel elke dag haar enorme betrok kenheid op de zieken uit Moergestel zien. De volgende leeftijdsgroepen zijn aanwezig en draaien, zoals wij dat noemen, ’groep’. De Bevers: spelen, knutselen, ontdekken vanaf 5 jaar. DeEsta’s: spelen, knutselen, koken, pionieren, ontdekken vanaf 7 jaar. De Scouts: knutselen, koken, pionieren, kam peren, sport en spel, ontdekken vanaf 10 jaar. De Explorers: koken, kamperen, pionieren, ontdekken, hiken, sport en spel, af en toe han gen, zelfstandig ontdekken vanaf 14 jaar. voor uw kind is. Ook jongelui die graag eens actief willen worden in het verenig ingsleven zijn van harte welkom. Voor de KVO regelt ze van alles. Ze collecteert voor het Wilhelminafonds en voor de Hart stichting. Bijna 25 jaar ging ze mee met het jaar lijkse kamp van de Graaf van Urselschool waar ze kookte, ehbo-de en kinderen troostte. Ook voor haar eigen kinderen en kleinkinderen (18) staat ze steeds klaar, net als voor haar buren. Een fraai en kenmerkend voorbeeld van dat laatste is dat ze het straatje waaraan ze woont met door de gemeente ter beschikking gesteld strooizout begaanbaar maakt voor bejaarden. Dit straatje is onbegaanbaar voor een strooiwagen. Jarenlang trommelde ze een ploeg van 75 vrouwen en mannen op om de kerk een keer per jaar te poetsen. En ze poetst nog steeds mee. Een van haar kinderen zei: ’Ze kan écht poetsen. Bij haar zie je pas dat poetsen een écht vak is.’ POETSEN Bij de ouderen van Reuselhof en Stanislaus is ze een paar keer per week te gast. Ze zorgt daar onder meer voor gezelligheid, dekt de tafel, schept eten op, smeert de boterham, wast kle ding, doet boodschappen, poetst.Noem het, en ze doet het. De jaarlijkse ziekendag op Stanis laus is voor deze Moergestelse vrouw een actie dag. In de Rosendries en op de Reuselhof orga niseert ze bingo’s. Ook in deze is dit slechts een beperkt aantal voorbeelden. Jo Denissen is de vierde vrijwilliger die met De Moergestelse Reus is geëerd. De Moergestel- naren die haar voorgingen waren respectievelijk Eddie Hurkmans, Kees van de Loo en mevrouw Jo Denissen, een naamgenote én een goede vriendin van de nieuwe vrijwilliger van het jaar. De vrijwilligersprijs 2003 is Jo Denissen- van Kerkoerle zaterdagavond 20 maart tijdens het voorjaarsconcert van de koninklijk erkende Muziekvereniging Prinses Juliana uitgereikt door wethouder Mathijssen. De prijs bestaat uit een door Kees Ketelaars ontworpen bronzen replica van de Moerges telse reuzin Ermelindis. Het is een gemeen telijke vrijwilligersprijs die oorspronkelijk door de Stichting WieKentKunst is ingesteld. De onafhankelijke, ’dorpsbrede’ jury onder voorzitterschap van Annie van Roessel be staat uit Lian Kocx, Corrie op ’t Hoog-Base- mans, Frans van der Poel, Willem Ligtvoet, Jan van Dijk en Maarten Lapien. Zij moesten dit jaar een keuze maken uit elf genomineerde personen en groepen. De keuze voor Jo Denis sen was unaniem. «i Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www. schepenstweewielersnl De Moergestelse vrijwilligersprijs De Moergestelse Reus 2003 is uitgereikt aan mevrouw Jo Denissen-van Kerkoerle. Na een zeer intensief leven als vrijwillig ster is ze nog steeds zeer actief in het bieden van zeer uiteenlopende vrijwillige hulp aan dorpsgenoten. Het is onvoorstelbaar wat deze prachtvrouw presteert. IEMAND MOET DAAR TOCH MEER VAN WETEN? Is het Sniekie, Klonzie, Grumpfie, Tjeert, Sjaantje, Lellebel? Of weten Bert of Bart er meer van? Jonkvrouw Charlotte of de hofnar kan ook nog. Of is het die dief uit het dorp? Op vrijdag 26 maart om 19.00 uur en op zondag 28 maart om 15.00 uur kun je het meebeleven in Den Boogaard. Kaartjes a 2.50 zijn aan de kassa te koop. Wij hebben er zin in. Jullie ook? erdag 25 maart TV-BINGO voor de kind hun speeZtoerte/.' Ja hoor, wij zijn er klaar voor. Jullie hebben wel erg lang op ons moeten wachten dit jaar. Maar ik beloof je, het is weer een ’’vette” voorstelling geworden. ’Die Naemloose Speelers’ brengt dit jaar een erg leuk stuk op de planken. Het gaat over een koning die (niet verder vertellen hoor) zijn kunstgebit kwijt is. Nou, zo’n ding verdwijnt niet zomaar, dat snappen jullie ook wel. 'X «Av y U de esselse l Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel -4< Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Eji - Jji H=T=l=T=l=T=l=T=l=TSl=T=l=T=l=T=tST=l=T=l=T=l=T=i=T=l=T=l=T=t=T=l=T=l=T= ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl ■•A

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1