Sociaal Culturele Dag in Moergestel Wedstrijdschaatsers “De Vennen” zetten successenreeks voort Audacia- v nieuws T Sportvereniging ’’ROEF!” Zaterdag 27 maart open dag in het hele land Scouting timmert aan de weg H.S.V. de Rietvoorn Moergestelse Dartcompetitie 2004 Moergestelse dartliefhebbers opgelet! Net als vorig jaar willen we vanaf medio april weer een dartcompetitie opstarten voor jullie. Dus heb je een team van minimaal 6 darters en een speelgelegenheid waar je elke week terecht kunt, dan liggen er inschrijfformulieren en aanmeldings voorwaarden voor jullie klaar bij de deelnemende cafés en bij café Herberg de Veerkes. R.S.V FEVIOR .4-0 .vertrek 11.30 ...aanw. 9.45 .aanw. 11.00 Clubrecordhouder Juliën van Velthoven (geheel links) en de gepromoveerden (v.l.n.r.) Renée Scheffers, Joni Haans, Koen Jonkers en Judith op ’t Hoog. Audacia E2 - Audacia E3 Hilvaria - Audacia E4 Audacia E5 is vrij JPS - Audacia E6 Hilvaria - Audacia F1 Audacia F2 is vrij Audacia F3 trainen Audacia F4 - SVG Audacia F5 is vrij Hilvaria - Audacia F6 Programma zondag 21 maart 2004 Audacia 1 - De Bocht’80 1 Hilvaria 2 - Audacia 2 RKDSV 2 - Audacia 3 Audacia 4 vrij Audacia 5 vrij Audacia 6 - Sarto 9 Audacia 7 - CHC Orka 8 .vertrek 11.30 ...aanw. 12.15 ...aanw. 12.15 ...vertrek 8.45 ...vertrek 9.15 .vertrek 10.30 14.30 12.00 12.00 10.00 10.00 Zaterdag 27 maart zetten honderden Scoutinggroepen hun deuren wijd open ter gelegenheid van de Nationale Scoutingdag, de landelijke open dag van Scouting Nederland. Ook in de regio Hart van Brabant gonst het van de activiteiten in en rondom Scoutingclubhuizen. Maar Scouts manifesteren zich ook in stads- en dorpscentra. Scouting Nederland timmert de afgelopen jaren steeds nadrukke lijker aan de weg als “maatschappelijk betrokken jeugd- en jongerenorganisatie met een meerwaarde”. leden en zo’n 800 vrijwilligers (kaderleden) actief! Het bestuur van H.S.V. de Rietvoorn nodigt hierbij al haar leden uit tot het bijwonen van de voorjaarsvergadering op donderdag 18 maart om 20.00u in café de Kloare. ROEF HANDBAL Uitslagen: Roef-Dongen 8-6; MCJ DOS 80- Roef 17-2; JCJ Roef-Wh.Demons 9-9; MBJ Roef-Desk 5-13; DS Roef-Tornado 7-13;-HS Roef 2-Wh.Demons 4 17-15; HS Roef 1-Heerle 2 21-17 ..4-2 1 - 10 AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 20 maart Zigo - Audacia Alvertrek 13.15 Audacia BI - ’t Zandaanw. 13.30 Audacia Cl is vrij Longa - Audacia C2 Audacia C3 - Gloria UC Audacia C4 - Rijen Sarto - Audacia Dl Audacia D2 en D3 zijn vrij Audacia El 4 tegen 4 bij Nemelaer ...aanw. 9.00 vertrek 8.30 Volgende ‘finales’ Met één verliespunt meer moet Audacia de vol gende wedstrijden aangaan en de eerste twee zijn direct al pittig. Eerst is er de inhaalwedstrijd thuis tegen De Bocht en een week later de confrontatie in Diessen. Deze formulieren zijn eventueel ook te down loaden op onze website: http://mem- bers.home.nl/scageerts/mdc/ Inschrijven kan uiterlijk t/m woensdag 31 maart 2004. We hopen er samen met jullie weer een gezellige en spannende competitie van te maken. Groetjes en tot darts! Organisatie Moergestelse Dartcompetitie KIENEN BIJ AUDACIA Vrijdag 26 maart is het weer kienen bij Audacia. Ook dit keer zijn er weer mooie prijzen te winnen. Kienliefhebbers zijn van harte wel kom! U kunt een kijkje nemen op de website van onze Scoutingregio, www.regiohartvanbrabant.nl. Hier kunt u ondermeer de adressen van alle groepen in onze regio vinden. Eerder in het schaatsseizoen 2003/2004 slaag de Juliën van Velthoven er al in om zijn eigen clubrecords op de 300 en 500 meter meerdere malen te verbeteren. Het door Rob van den Meijdenberg in 2002 gereden clubrecord op de 1000 meter (tijd 1.25.92) leek voor hem echter ongrijpbaar. Als specialist op de sprint lukte het Juliën wel om snel te openen, maar door zijn verval in de laatste ronde lukte het maar niet om de 1000 meter binnen 1 minuut en 26 secon den te voltooien. Tot zaterdag 6 maart. Deze avond slaagde Juliën er in om na een supersnelle opening ook een goede prima laatste ronde te rijden. De tijd 1.24.41 betekende een verbete ring van het clubrecord met maar liefst 1.5 seconde. In het laatste weekend van februari en op zon dag 7 maart werden in Eindhoven de Zuid- Nederlandse Kampioenschappen voor De Nationale Scoutingdag is dé dag voor kin deren, jongeren en volwassenen om kennis te maken met het uitgebreide en avontuurlijke Scoutingprogramma, dat voor iedere leeftijd nieuwe uitdagingen biedt. Scouting is in Nederland maar ook wereldwijd, de grootste jeugd- en jongerenorganisatie. De vereniging telt wereldwijd 38 miljoen leden en in Nederland 120.000 leden verdeeld over 1.300 plaatselijke Scoutinggroepen. Uitslagen zondag 14 maart 2004 Audacia 1 - Jong Brabant 1 Oisterwijk 2 - Audacia 2 Viola 2 - Audacia 3 Longa 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Rood Wit Vooruit 7... Audacia 6 vrij Audacia 7 - Rijen 8 Programma 20 maart 10.00 uur MCJ Roef-Desk, aanwezig 9.30 Zondag 21 maart 16.40 uur HS Blauwwit 2-Roef 2 11.50 uur HS Mount,Stars 2-Roef 1 11.00 uur DS Roef-Dongen, aanwezig 10.30 Zaterdag 3 april: gaat de GDJ uit, een hele dag naar Eindhoven, houdt deze datum vrij! Zaterdag 3 april: Roef-Ralley-Rit, wederom een leuke rit en we hopen dat iedereen weer meedoet, ook ouders, partners, vrienden etc. zijn van harte welkom! Geef je op bij Dion Tekath of Alexander van Vugt. Handbal is altijd raak!!! gestart een zeer positieve ontwikkeling. Daarbij doen de ouderen zelf onderzoek op het gebied van welzijn, zorg, dienstverlening en wonen. ‘Zorg dat U goed georganiseerd bent, formu leer uw wensen duidelijk en laat ze horen bij de gemeente’, aldus spreker. Onderdeel van de dag was verder een presen tatie van de Woningstichting St. Joseph. Directeur Hulsbosch wees op de projecten Renatahof, Kunstkringen Hermanushofwaar de komende jaren voor ouderen wordt gebouwd. Al deze locaties liggen in Oisterwijk. Naar aan leiding van een vraag uit de zaal, moet Hulsbosch erkennen dat de locatie Moergestel, wat de bouw van seniorenwoningen betreft, vooralsnog buiten de boot valt. Hieraan zouden ook de activiteiten van een projectontwikkelaar debet zijn. Wel zijn er momenteel onderhandelingen gaan de over het Avang-terrein, waar dan in de toe komst eventueel gebouwd zou kunnen wor den. De gemeente Oisterwijk is volgens Dhr.Hulbosch aangewezen als een pilotge- meente waar binnen de bebouwde kom onbe perkt gebouwd mag worden. ‘Het liefst wil men hier alleen dure woningen bouwen, maar ik vind dat er ook betaalbare huur- en/of koop woningen moeten komen’, aldus Hulsbosch Om ca. 16.30 uur sloot kringvoorzitter Jos Schoenmakers een zeer geslaagde Sociaal Culturele dag af met het voorlezen van een gedicht getiteld: “Gelukkig zijn.” Tenslotte bedankte hij alle aanwezigen en in het bijzonder de sprekers en organisatoren voor hun bijdrage aan deze mooie dag. Onder grote belangstelling werd op donderdag 11 maart 2004 weer een Sociaal Culturele dag gehouden in Moergestel. Dit jaarlijks terugkerend evenement is een K.B.O.- kring-initiatief, die dit jaar werd geor- ganiseerd door de afdeling K.B.O. uit Hilvarenbeek, met ondersteuning van de afde lingen K.B.O. uit Diessen, Goirle, Moergestel, Oisterwijk en Riel. Het thema voor deze dag was: “Wonen en Woonomgeving.” Om 10.00 uur werd begonnen met een Eucharistieviering waarin Pastor H. van den Tillaart voorging. In zijn welkomswoord noem de hij deze dag een feestdag voor de K.B.O. en een zegen voor de ouderen. Tijdens deze dienst werd gezongen door het Seniorenkoor uit Hilvarenbeek en het R.K. Gemengd koor uit Biest-Houtakker. De opbrengst van de collecte tijdens de Eucharistieviering was bestemd voor een dag centrum voor ouderen te Bombay. Een onmis baar rust- en steunpunt voor ouderen in deze omgeving. Naast het feit dat u bij alle scoutinggroepen altijd van harte welkom bent om eens een kijk je te komen nemen presenteren een aantal scoutinggroepen zich extra aan het publiek. Scouting Si. jan in Moergestel organiseert een soort van spelenkermis voor de jongsten. De Scouts zullen laten zien hoe je een tent moet opbouwen en de Explorers zullen iedereen ver baast doen staan van wat er allemaal mogelijk is met wat hout en touw. Wedstrijd op 14/15 februari te Best (pony’s) D/Ll Kim van der Aa, Vivaldi2e 171pnt. E/M2 Joyce van Opbergen,Dustin.3e 148pnt. D/L2 Anita Roozen, Paola6e 162pnt. D/Ml Chantal van Opbergen, Fury8e 144pnt. D/B Christa de Brouwer, Candy ,.8e 155pnt. Wedstrijd op 14 maart te Haaren(pony’s) le E/M2 Joyce van Opbergen,Dustinl53pnt. Ie E/Z2 Marleen van der Aa, Jumperl73pnt. 3e D/Ml Chantal van Opbergen, Fury 149pnt. Junioren-B, Junioren-C en Pupillen gehouden. C-Junioren Erik van de Ven en Jolien van den Meijdenberg kwamen hierbij met een 6e respec tievelijk 7e plaats het hoogst in het eindklas sement. De andere rijders uit de, door Rabobank De Hilver en Adviesburo van Dam gespon sorde, wedstrijdploeg van “De Vennen” moes ten genoegen nemen met een klassering in de middenmoot. Desondanks keerden zij bijna allemaal met een persoonlijk record (PR) huis waarts. Voor Renée Scheffers was er promotie naar de derde klasse bij de meisjes Junioren-C en als klap op de vuurpijl promoveerden Joni Haans, Judith op ’t Hoog en Koen Jonkers naar de tweede klasse bij de Junioren-C. Door deze laatste promoties heeft Schaatsclub “De Vennen” momenteel maar liefst 9 rijders in de hoogste 2 klassen. Op een totaal van 25 wed strijdschaatsers is dit aantal enorm hoog. Hierna werden de circa 350 senioren in Den Boogaard onthaald op koffie met gebak. Daarna werd een openingswoord gesproken door kring voorzitter Jos Schoenmakers. Aanvullend was er een optreden van één van de leden van toneel groep “De Loatbloeiers” uit Hilvarenbeek Rond 12.30 uur was het tijd voor een zeer goed verzorgde Brabantse koffietafel, waarvan goed gebruik werd gemaakt. Na de koffietafel werd door Gedeputeerde R. Augusteijn een presentatie gegeven over het welzijn van ouderen in de samenleving. Hij noemde het feit dat er in de gemeente Oisterwijk een traject Ouderenproof was op- Binnen de grenzen van de Scoutingregio val len alle scoutinggroepen in de dorpen en ste den Alphen, Berkel-Enschot, Biezenmortel, Boxtel, Gilze, Goirle, Haaren, Hilvarenbeek, Middelbeers, Moergestel, Oirschot, Oisterwijk, Riel, Rijen, Tilburg, Udenhout en Ulicoten. Binnen deze Scoutingregio zijn ongeveer 3000 Verlies tegen Jong Brabant Kansen niet meer in eigen hand Audacia - Jong Brabant0 - 2 Winst op Jong Brabant en puntenverlies van Diessen tegen Merlijn, dat zou het scenario moeten zijn voor Audacia in de race om het kampioenschap. Het laatste gebeurde maar het eerste niet. Daarmee wordt de slotfase van de competitie ongemeen spannend met nu de beste papieren voor Jong Brabant. Zij hebben rela tief nog het ‘lichtste’ programma voor de boeg en Audacia en Diessen zullen elkaar onder andere nog ontmoeten. Dat gebeurt over veer tien dagen al nadat Audacia eerst nog De Bocht voor de kiezen krijgt. Het is al eerder gememoreerd dat dit geen kam pioenschap wordt van de superioriteit maar veel eerder ‘in wiens voordeel valt het kwart je’? In de wedstrijd tegen Jong Brabant was Audacia zeker niet kansloos en op basis van het spel in de eerste helft zou een voorsprong voor Audacia zeker niet hebben misstaan Aan de ene kant stond het vizier van Bomba niet op scherp en aan de andere kant werd Audacia een penalty onthouden. Twijfel over onopzet telijk of opzettelijk hands mag geen rol spelen als een duidelijke doelkans wordt onthouden en dat was hier aan de orde. Zo’n beslissing is duidelijk van invloed op het wedstrijdverloop. Een voorsprong in een dergelijke wedstrijd is een inspiratiebron en ontleent krachten om het tot een goed einde te brengen. Nu moest in de rust een teleurstelling worden verwerkt en de tegenstanders putten moed omdat zij nog niet kansloos waren. Had Audacia in de eerste helft een licht overwicht, in de tweede helft hadden de gasten dat. Sterker nog: Audacia kreeg niet één doelkans meer. Nog was er niets aan de hand want Jong Brabant leek aanvankelijk ook geen vuist te kunnen maken totdat in het laat ste kwartier toch nog het kwartje viel in het voordeel van de gasten. In de dertigste minuut was het eerst Sander van Eekelen en negen minuten later Urjan Game die het doel wisten te vinden in beide gevallen op aangeven van Remi van Liempt: 0-2. 'DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 17 MAART 2004 PAGINA 7 ..0-2 ..0-2 ..2-3 «BS- «Bs-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7