Hitachi Schroefmachine DS12DVF met kunststof koffer, oplader, 2 batterijen, bitset en zaklamp Doe Het Zelf Centrum op 't Hoog Collecte Amnesty International "C H.\ ypterpolis De bedrijfsoverdracht loopt gesmeerd! DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 De Hair Maris Notarissen Wilt u goed voorbereid trouwen? De Hair Maris Notarissen Hoe plant u tijdig de overdracht van uw bedrijf? dit neemt meneer Jansen elke dag mee naar kantoor Ook tegen aktieprijs 9,6 en 14,4 V leverbaar. en dit neemt hij vandaag opeens mee naar huis i Deze bijdrage is geschreven door mr. Joep Vrijdag, kandidaat- notaris/estate-planner bij de Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. Als alles goed gaat met de onderneming, komt er ongetwijfeld een moment waar op de onderneming overgedragen zal worden. Waar moet u als verkoper en koper aan denken en wat kan de notaris voor u betekenen? De collecte van Amnesty International, die van 15 februari t/m 21 februari 2004 in Moergestel werd gehouden, heeft 547,55 opgebracht. Een aantal van 9 vrijwilligers heeft gecollecteerd. De collecte was succesvol. Amnesty dankt ieder een van harte voor de geldelijke bijdrage. Verder bijzonder veel dank aan Annemarie, Bas, Carla, Els, Marian, Mirjam, Sanne, Toke en mevrouw Beunes die genoemd bedrag bij elkaar hebben gecollecteerd! OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00-12.00 en 13.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 Wilt u meer weten? Bekijk dan ook onze internetsite: www.hairmaris.nl Joep Vrijdag daarom is er de Rechtsbijstandverzekering van Interpolis De Hair Maris Notarissen Wat wil juridische zekerheid zeggen? functioneren. Als verkoper daarentegen kunt u er van uit zijn gegaan dat koper, doordat de machines oud zijn, veel minder voor de on derneming betaalt en de koper dus zelf het risi co neemt dat deze niet meer zo goed functio neren. Als verkoper wil je het risico uitsluiten ofwel exonereren dat koper je hiervoor aan sprakelijk stelt. De notaris zorgt voor het goed vastleggen van de rechten en plichten bijvoor beeld door het opnemen van zogenaamde garan- tiebepalingen en exoneratieclausules. Als notariskantoor onderzoeken wij ook of de gene die zijn onderneming verkoopt daartoe be voegd is. Het lijkt zo vanzelfsprekend dat ver koper eigenaar van alle goederen is, maar in de praktijk blijkt dat er vaak problemen over kun nen ontstaan. Is de verkoper wel eigenaar van de goederen of heeft hij sommige daarvan alleen in bruikleen of in huur? Kan de verkoper de goederen vrij verkopen of moet er eerst nog een gedeelte van de verkoopopbrengst worden besteed voor de aflossing van een lening zodat de goederen vrij van hypotheek- of pandrech ten overgedragen kunnen worden? Verder kunnen wij zorgen dat er zekerheid voor verkoper is dat hij na de overdracht de koopsom ontvangt. Wanneer de overdracht via het notariskantoor loopt zal de koper de koop som op een kwaliteitsrekening van het kan toor moeten voldoen. Het geld wordt na de overdracht overgeboekt naar de verkoper. Indien niet de hele koopsom ineens wordt be taald kunnen wij advies geven over welke ze kerheden mogelijk zijn om te bereiken dat ver koper uiteindelijk de gehele koopsom krijgt. Wij kunnen ook advies geven aan koper in welke rechtsvorm hij de onderneming kan onderbrengen. Van belang kunnen hierbij zijn het zo min mogelijk belasting betalen en het voorkomen van aansprakelijkheden waardoor schuldeisers niet met het privé-vermogen van de ondernemer aan de haal kunnen gaan. Overigens geldt dat wij zelf deskundige zijn met alle specialiteiten op ons kantoor, maar ook de weg weten naar andere deskundigen. De overdracht van een bedrijf is een gewichtige zaak. Het is geen pakje boter dat overgedragen wordt. Er dient dan ook de nodige zorg aan te worden besteed. Wij kunnen zorgen voor een goed geoliede transactie. Wij kunnen u behulp zaam zijn door de afspraken in een passend contract vast te leggen zodat de bedrijfsover dracht gesmeerd loopt. Bij bedrijfsoverdracht is maatwerk van groot belang. Geen twee ondernemingen zijn immers gelijk. Bij een familiebedrijf staat het voortbe staan van het bedrijf, de toekomst van de werk nemers en het handhaven van kwaliteit vaak voorop. Ingeval van een grote (beursgenoteerde) onderneming zullen economische motieven de boventoon voeren. Indien een koper voor de onderneming is gevon den kan de notaris zorgen voor het goed vast leggen van de afspraken. De notaris informeert partijen over hun rechten en plichten. Goed advies voorkomt teleurstellingen. Ter verduidelijking: indien u een onderneming koopt waartoe oude machines behoren, wilt u deze onderneming misschien alleen kopen als u de garantie krijgt dat de machines nog goed ’DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 17 MAART 2004 PAGINA 5 M O www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Uw baas wil u ontslaan, uw gemeente heeft plannen om een groot appartementencomplex te bouwen of u bent het niet eens met de uitbouw van de buren. Voor u het weet zit u midden in een juridisch conflict. En wie beschermt dan uw belangen? Met de Rechtsbijstandverzekering van Interpolis schakelt u met één telefoontje de juiste mensen in. En dat voor een jaarpremie die lager is dan het uurtarief van een advocaat. Meer weten? Bel de Rabolijn 0900-0907 0,10 p.m.) of informeer bij Rabobank De Hilver, telefoonnummer (013) 505 85 05. www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak 140 O}

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5