Open Dag OPEN DAG op dinsdag 23 maart 2004 Pastoor van den Tillaart heeft ontslag gevraagd VOGELS I l E.J. van Delft Eindelijk is het Nieuwe en 2e Hands Communiefietsen Aphrodite 1 zover... Gilde St. Joris gaat 460-jarig bestaan vieren! BRILLEN LENZEN De basisscholen in Moergestel nodigen u uit voor de WOENSDAG 17 MAART 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1276 R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ O.B.S. ’De Bienekebolders’ Betere Afwezig van maandag 22 maart t/m vrijdag 26 maart De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Wij hebben er zin in. Jullie ook? Tot ziens bij ’Die Naemloose Speelers’. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Overheid van Gilde St. Joris Moer gestel wil de gemeenschap Moergestel en de verenigingen laten weten dat het gilde in het jaar 2005 het 460-jarig be staan viert. Om dit te vieren heeft het kringbestuur van het Kwartier van Oirschot het Gilde St. Joris de Kringdag toegewezen op 21 augustus 2005. Dit zal een dag zijn waar ons dorp Moergestel weer volop in de belangstelling zal staan voor een ieder die het gildenwezen een warm hart toe draagt. Het Gilde St. Joris vraagt aan alle verenigingen om hier rekening mee te houden bij het maken van de agenda voor het jaar 2005, waarvoor onze hartelijke dank. We komen in de loop van de tijd hier regelmatig in ’De Gèsselse’ op terug. ’Ik moet naar m’n lichaam luisteren. [FOIST® ®[P(6W werkzaamheden hier ergens in de zomerva kantie te beëindigen. We zullen dan op gepaste wijze afscheid van hem nemen. Het Parochie bestuur zal intussen moeten gaan overleggen met het bisdom om een oplossing te zoeken. En we zullen, voor de tijd dat er mogelijk nog geen nieuwe pastoor is, minstens een aantal nood maatregelen moeten nemen om met name de sacramenten - van doop, huwelijk, ziekenzal ving en eucharistieviering - te kunnen blijven toedienen en vieren’. ’Zo’n bericht is hard en zwaar, zowel voor de pastoor, alsook voor de parochie. Laten we daarom elkaar tot steun zijn. Ik zou een drin gend beroep willen doen op u allen en op de vrijwilligers vooral om uw inzet te blijven le veren. Er is heel veel kwaliteit in ons midden die zeer welkom is en die van enorm groot belang is voor het leven van onze parochie. U zult hier de komende weken en maanden ongetwijfeld meer over horen. Met dit bericht willen we u in ieder geval op de hoogte bren gen van de nieuwe situatie waarvoor de pa rochie zich geplaatst ziet. En het biedt ons de mogelijkheid om in alle openheid en vrijheid te gaan werken aan de oplossingen die voor onze parochie nodig zijn'. Tot zover de officiële mededeling van de paro chie zoals die werd uitgesproken door Theo Schepens. Ongetwijfeld zullen we via de paro chie op de hoogte worden gehouden van de toekomstige ontwikkelingen. ’Pastoor Van den Tillaart heeft het bisdom gevraagd om ontheven te worden van zijn pastorale taken in Moergestel. Hij heeft m.a.w. om ontslag gevraagd. Vorige week donderdag, 4 maart, heeft hij het Parochiebestuur daarvan in kennis gesteld. Afgelopen maandag, 8 maart, heeft hij daarover een gesprek gehad met vicaris- generaal Van Meijgaarden van het bisdom. Aldus luidde het eerste deel van de verklaring die pastoraal werker Theo Schepens afgelopen zaterdagavond voorlas tijdens de viering van 19.00 uur in onze parochierk. En hij vervolgde: ’Het is voor pastoor Van den Tillaart een moei lijke, maar weloverwogen beslissing geweest. En het is ook niet één oorzaak die hem tot die be slissing heeft gebracht; er zijn vele redenen die hem daartoe hebben gebracht. De afstand tussen Boxtel en Moergestel is ongetwijfeld een belang rijke reden, telkens twee keer een half uur met de auto en niet zelden twee keer op één dag. Hij is steeds meer tot de conclusie gekomen, dat hem de energie en de motivatie ging ontbreken om zich voor Moergestel in te zetten zoals hij dat zou willen en zoals hij dat in Boxtel gewoon is. Zoals u weet heeft hij een paar maanden na zijn benoeming in Moergestel in het zieken huis gelegen, voor zijn hart. En zijn specia list raadt hem sindsdien aan om goed te luis teren naar zijn lichaam. En als hij dat eerlijk doet, moet hij toegeven dat het niet gaat. En dat is geen gemakkelijke beslissing, hij heeft er lang over gedaan. Maar wat hem betreft, is er geen andere conclusie mogelijk. Het is jammer dat het zo is gegaan, maar ik hoop dat deze beslissing voor hem een goede zal blijken te zijn en dat hij met voldoende energie en plezier zijn werk in Boxtel zal kunnen blijven doen’. ’Voor Moergestel betekent het, dat we opnieuw een periode van onzekerheid tegemoet gaan. Komt er weer een nieuwe pastoor? Is er een priester beschikbaar? Het zijn dezelfde vragen, die vier jaar geleden ook al gesteld werden. Pastoor Van den Tillaart stelt zich voor om zijn De officiële reactie van het bisdom moet nog worden afgewacht. Zoals bekend, waren de bis schoppen van Nederland de afgelopen week voor overleg in Rome, ook onze eigen bisschop, zodat hij nog niet heeft kunnen reageren op het verzoek van de pastoor. Het antwoord van de bisschop is op zijn vroegst pas in de loop van de komende week of waarschijnlijk pas nog later te verwachten. Maar men zou er redelijker wijs van mogen uitgaan, dat het verzoek om ont slag ingewilligd zal worden’. Ja hoor, wij zijn er klaar clcL1) voor. Jullie hebben wel erg lang op ons moeten wachten dit jaar. Maar ik beloof je, het is weer een ’’vette” voorstel ling geworden. ’Die Naemloose Speelers’ brengt dit jaar een erg leuk stuk op de planken. Het gaat over een koning die (niet verder vertellen hoor) zijn kunstgebit kwijt is. Nou, zo’n ding verdwijnt niet zomaar, dat snap pen jullie ook wel. IEMAND MOET DAAR TOCH MEER VAN WETEN? Is het Sniekie, Klonzie, Grumpfie, Tjeert, Sjaan- tje, Lellebel? Of weten Bert of Bart er meer van? Jonkvrouw Charlotte of de hofnar kan ook nog. Of is het die dief uit het dorp? Op vrijdag 26 maart om 19.00 uur en op zondag 28 maart om 15.00 uur kun je het meebeleven in Den Boogaard. Kaartjes a 2.50 zijn aan de kassa te koop. R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ communicatie? d. Pe Gèsselse’- i beste communica;.e (e2er!f! Huidverzorgingsinstituut Tel. 013-513 1474 j ‘f ..H; de esselse Basisscholen RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Kloosterlaan 32 Adj. Dir. mv P. Snijders, tel. 5131560 U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-17.30 uur. Tevens wordt een informatieavond gehouden op maandag 22 maart van 20.00-22.00 uur Bosstraat 1 Dir. Mevr. Connie Schellens, tel. 5136228 Informeer naar het bijzonder aantrekkelijke advertentie-aanbod! Waarneming: Laat tijdig uw medicijnen aanvullen HUISARTS Fax: 513 2871 of e-mail: buro76@wolmail.nl Woensdag 24 maart verschijnt de Lente-editie van ’De Gèsselse' ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur. Duyvekotstraat 19 Dir. Dhr. H. van de Ven, tel. 5131886 Schoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1